Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

korbitch22

Samozřejmě ve všech ohledech slabší než jednička, menší rozpočet, horší kamera, mizernej střih, horší herecké výkony, slabá výprava.....přesto pořád ultimátně zábavné béčko, které i přes všechny typické neduhy levnějšího pokračování kino hitu určeného pouze pro dvd, dokáže pekelně pobavit a Luke Goss je nekorunovaným králem všech DVD pecek poslední dekády, jeho charisma s přehledem dosahuje hereckých kvalit jeho slavnějšího kolegy Stathama.Celý film je to rozpačité, Reiné docela špatně vypráví píběh a nedaří se mu diváka příliš strhnout, nedá divákovi pocit vžít se do děje, jelikož neukáže výrobu aut, jejich technickou výbavu a přípravu k závodu a pouze přes kopírák Hollywoodu tlačí jednu akční sekvenci za druhou a snaží se vyprávět něco jako "příběh".Ono to je úplně s přehledem na 3* a ani ťuk víc, jenže ten kuliferda udělal něco, co se poslední roky filmařům nedaří a to je parááádní konec, kterému sem jásotem zatleskal.To mělo koule tvl a parádní šmrnc, ono dokázat u dvd béčka udělat konec tak, aby vás nalákal na další díl je prostě svým způsobem umění a ano, já se už nemůžu dočkat třetího dílu! Viva Frankenstein! 69%. ()

mcb

Prodloužená, trošku nekorektnější ruka jedničky. Překvapivě kvalitní obsazení a pár výživných gore scén však nezachrání dementní omáčku okolo závodů a také absenci jakéhokoliv finále. Lepší dvě. ()

SOLOM.

No nevím, tenhle prequel o zrodu skvělého Frankensteina mi moc nesedl. Začátek jsem ještě překousl díky Luke Gossovi a jeho honičce s policajty, ale jinak to byla docela bída. Boje ve věznici teda nic moc a teprve ve chvíli, kdy se začalo konečně závodit, nastalo mírné zlepšení. Dvojku jsem si totiž schválně pustil dřív než jedničku právě proto, abych viděl jak Death Race vzniklo. Trošku mně zklamala auta, ale o hodně víc špatný herecký výkon Vinga Rhamese. Ten přehrával jak prase a tak mi nezbylo než alespoň obdivovat křivky Tanit Phoenix. Ty dvě hvězdy dávám za akční stránku snímku, několik slibných soubojů a Luke Grosse. Jinak byl scénář asi největší slabinou filmu. ()

ARI50

Rally smrti sice vyměnilo pár drobnosti ale v duchu jedeme dál a dostáváme trošku i jiné akce a proto já jsem s menšími výhradami dost spokojen. Ano zamrzí hodně věci ale když už fakt vidíte dost filmu co se pokračováni nejedou 100% v tom samém člověk si zvykne. ()

becki_tu

Nekompromisní prequel k Death Race aneb Počátky brutální a necenzurované reality show z vězeňského prostředí. Je pravda, že mnozí fanoušci nebudou dvojce věřit už jen proto, že je určena direct-to-dvd. Ale není důvod k větším obavám. Death Race už od začátku drtí filmová políčka našláplou akcí a zpomalovačkami, dozvíme se, jak vznikl nápad "death race" a budeme i u zrodu legendy, která byla v prvním díle zahalena tajemstvím. Chcete nenáročnou, akční a zábavnou oddychovku? Prosím, tady je. 70% ()

Morholt

Céčko jako brno a vidět to bylo hlavně při automobilovejch scénách. kdyby producenti oželeli Beana, Treja a Rhamese a místo do nich vrazili prachy do triků, mohlo to bejt i koukatelný, ale takhle to prostě nešlo. Kor když Goss je všechno, jen ne Statham. Kočkopes pro nikoho. 10% ()

Caelos

Na stejné úrovni jako jednička. Režisér kopíruje neschopnost Andersona téměř neustále, i jeho oblíbené featurky jako debilita a ty další věci co tak dobře umí. Jako třeba zpomalovačky! Při každé ráně, nárazu, kdyby hlavní hrdina snad sral, tak i to by bylo zpomaleně, ať si to můžu pořádně užít. Příjde mi, že Anderson se naučil zpomalovačky, řekl si že to vypadá děsně cool, tak je prostě používá do zblbnutí. Připomíná mi to situaci před čtyřiceti lety, kdy se Hong Kongští filmaři naučili používat zoom. Z herců se mi nelíbil nikdo. Aut jsem si moc neužil. Za něco stojí začátek a konec, scéna s granátama je pěkná (a hlavně pomalu zpomaleně zpomalená!). Vlastně, jedničku si moc nepamatuju, ale trochu mi přišlo, že příběhově je na tom dvojka dokonce lépe, i když zase postrádá tokový ten dirty look, tady to spíš vypadá trochu jako Flatout říznutý Crashday. Tvůrci se snažili o určitou "špinavost", ale vyznívá to hrozně čistě, asi jako když v práci děláte hovno, ale aby to tak nevypadalo, tak si uděláte šmouhu na tváři, aby to vypadalo že jste makali. Hm, když to vezmu kolem a kolem, tak jsem od tohohle filmu vlastně dostal to co jsem čekal. ()

RelaxMan

Tento prequel se opravdu moc nepovedl ! L. Goss nemá charisma, S. Bean je sice dobrej, ale je tam krátce, D. Trejo zase hraje, až moc nepřirozeného klaďáka a V. Rhames, už má nejlepší léta za sebou. Kaskadérské kousky s auty jsou sice dobrý, ale praktický kopírují jedničku, tak že nic nového. Film občas ztrácí grády a je v něm spoustu nesmyslů. Dialogy jsou místy hodně trapné. Původně jsem chtěl dát pouze 1 hvězdu, ale pak jsem se podíval ještě na filmové bonusy na DVD a řekl jsem si : dobrá tedy, snaha tu nějaká byla, dám 2, ale víc, už opravdu dát nemohu . ()

Lacike

Mne sa tento diel pacil rovnako ako jednotka. Teda niežeby boli na rovnakej kvalitativnej urovni. Jednotka ma nepochybne ovela lepsie natocene akcne sceny zavodov, ale dialogy su natolko otrasne a zapletka hlupa, ze ma neskutocne iritovala a nikdy viac uz ju nechcem vidiet. A ani Jason Statham to svojim nevyraznym vykonom nazachranil. Dvojka ma vdaka tretinovemu rozpoctu a horsiemu reziserovi podstatne slabsie natocene akcne sceny (nejakeho podareneho kaskaderskeho kusku sa predsa len dockame). Na druhej strane postavy su mi ovela sympatickejsie (bavilo ma sledovat ako dopadnu), su proste lepsie napisane a tym padom davaju vacsiu prilezitost vyniknut hercom ( z Luka Gossa sa pomaly stava nova hviezda beckovych akcniakov, Danny Trejo skvele funguje aj v kladnej ulohe, Ving Rhames zabavne prehrava, len ten Sean Bean je uplne mimo), dialogy su priemerne (co je velky pokrok, kedze mi uz netrhaju zily ako v jednotke) a sposob akym sa tvorcom podarilo dejovo nadviazat (kedze ide o prequel, tak vlastne predísť) na prvy diel je dostatocne vydareny. Celkovo sa jedna o film, ktory je vdaka svojim technickym chybam natolko mizerny az je zabavny a po pribehovej stranke sa jedna o pútavé rozsirenie zapletky prveho dielu. 5/10. ()

malylada

O proti jedničce chybí momenty překvapení a tatáž nápaditost se prostě okoukává a nefunguje. Luke Goss není Jason, to patří k dalším mínusům, včetně o level horších honiček. Suma sumárum si zopakuji jedničku a nevidím důvod, proč koukat na další pokračování.......4/10 ()

Terva

Film z blízké budoucnosti, kdy věznice musí vykazovat zisky. CITÁT - Svět se hroutí a Manchester united s ním...... Snímek v produkci a podle příběhu Paula W. S. Andersona. A proto není divu, že se zde objevuje společnost, která má hodně společného z příběhy o Vetřelcích a Predátorech. Ano je zde společnost Weyland. Nehledejte však žádnou spojitost, jde určitě jen o irelevantní záležitost. Paul to napsal a tak určitě jen podvědomě použil společnost Weyland jako vzpomínku na jeho blízká setkání z Vetřelci. Ale k filmu : CITÁT - Ztlumte světla, masakr začíná......... Ve snímku hraje Danny " Machette " Trejo ( mimochodem hrál i ve filmu Predátors ) a to postavu se jménem Goldberg. CITÁT - Jsi poslední Mexickej žid, nebo co ?..... Já se u filmu docela bavil, musíte vypnout mozek a pak to můžete sledovat. V poslední době jsem viděl tolik nudnejch, stupidních a odpadovejch snímků, že mi tohle připadalo jako Oskarovej zážitek. Ztlumte světla, masakr začíná !!!! Jedna hvězda za Paula W. S. Andersona, druhá za Dannyho Treju a třetí za odvahu to natočit. ()

Johny_fork

Neměl jsem večer co dělat, nechtělo se mi spát a hlava mě třeštila z včerejšího alkoholového dýchánku. Při takové konstelaci byla Rallye smrti 2 poměrně slušná volba. ()

JohnCZ

S původním filmem nesrovnatelné a to hlavně proto, že to je direct-to-video béčko. Jenže je to velice solidní béčko fungující jako prequel k původnímu filmu. Vrací se i několik původních herců, noví záporáci jsou fajn (Lauren Cohan yeah) a příběh není ani zdaleka tak špatný, jak by člověk čekal. Prostě klasické levné pokračování, které však jako mnoho jiných výrazněji nezklame. ()

corpsy

Direct-to-DVD prequel veľkého akčného mäsa ( 2008 ), ktorý ťahajú do hlbín céčkovosti remeselne nie veľmi podarené akčné sekvencie. Televíznou obrazovkou to dýcha až moc. ()

PauloZ

Béčko jak višna, prolezlé do morku kosti! Zbytečné výbuchy po každé srážce aut a podobné nesmysly sice jsou a dost, jenomže jako celek je to dívatelné. Goss má charizma, ženské polovičky vybrány s gustem, cool záběry jsou a finálových 15 minut je fakt parádních a velice dobře napasovaných před původní film. Čekal jsem větší šlak. ()

Marsik

OK, byla ta zhovadilost jak cip :) V průběhu první půle jsem myslel, že to ani nedokoukám, protože pokud by celý film byl jen o bitkách, tak to no way. Ale v druhý půli se začlo závodit s auťákama a film dostával na obrátkách. Je zbytečný se déle rozepisovat, zkrátka člověk na 90 minut vypne a čučí na stupidní film, při kterym jsem se celkem i bavil. 3 hvězdičky s odřenejma ušima, čili 50% ()

ConanVJ

Teď jsem to dokoukal po druhý a musím říct, že se mi to líbilo víc než na první zátah. Je jen dobře, že tento filmek ukazuje zrod Frankensteina a závodů smrti. V první půlce je to spíš o bitkách ve vězení, na kterých majitel vydělával, ale které pomalu ztrácely na zábavnosti a tak přišla na řadu show s vyzbrojenýma kárama. Co se mi hodně líbí je akce, která mě pohltila, až mi film rychle utekl. Efekty jsou hodně povedený, bouračky parádní a mnohdy i krvavý. Obsazení se podle mě povedlo a hlavní hrdina je podobnej typ jako Statham. I buchty jsou tu dobrý. To všechno doprovází parádní hudba. Já si nemohl pomoct a film přehodnocuju na 5*. Za mě 90% :) ()

Kryton

Necharismatický, nedrsný, nevtipný, nevhodný a všechno možný s NE si přidejte k hlavnímu hrdinovy filmu co má být prequel, ale dostal číslo 2 (sequel). Což už samo o sobě dokazuje jaký průser film je. ()

schizmo

Proč by někdo točil film, který je bezduchou a neinvenční kopíí už tak ne moc zábavného předchůdce? Proč? Protoč! ()

VojinRyan

Podobne ako Shakers som sa bránil pozreniu tohto filmu. Nakoniec bol som spokojný. Ide o predchodcu prvého dielu, vlastne o tom ako vznikol Frankenstain. Nebol to žiaden zázrak, priemerná okukaná akcia, niektoré spomalené scény zbytočné a preto som sa sústredil len na Mustang a dievčatá. Hlavná postava celkom sympatická a dej filmu ide priamočiaro do cieľa. Priemerný zážitok. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra