Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

Juto

Tento remake je veľmi podarený a v nemalej miere mu dopomohol aj výborný výkon Colina Farrella ako upíra. 7,5/10 ()

Šimpy

Bože, to byla sračka! Původní verzi miluju a tohle byla neskutečně zábavná jízda, i přes ty záměrně přehnaný efekty, masky, digitály a podkakující upíry včetně piroteskně se kroutícího Colina. Ovšem samozřejmě, kdo stojí za to od prvního okamžiku na plátně, to je Tennant. "Nedělejte nic, co bych nedělal já! A já dělám rád všechno. Nesnáším jen minigolf a suši!" :-D ()

tomeek

Pravda, je to velice podobné Disturbii, ale nebudeme si nic nalhávat - Shia je lepší a Disturbia jakbysmet. Fright night je technologicky skvěle zpracovaná zábavná upíří blbinka, která od začátku velice jemně pracuje s napětím a vyúsťuje v kvalitní akci (leč trvá asi minutu). To je asi tak všecko. Colin je v pohodě, ale hlavního hrdinu bych už teď po ksichtu nepoznal. Tak nevýrazného týpka jsem neviděl, ani nepamatuju. Zaplať pánbů za upírobijce, který trochu pozvedl úroveň z teen komedie na pořádnou akční metelici, ale i tak bych to po druhé vidět nemusel. Naprostá pohoda, lepší průměr. ()

bartias

Je to šílená upírská komedie. Šílená jako kultovní Od soumraku do úsvitu. Co na tom, že spousta fanoušků britského originálu americký remake zavrhne? Colin Farrell je dokonale smrtící upír, Anton Yelchin si užívá vystrašeného kluka a David Tennant se vyloženě baví jako celebritka typu Chrise Angela. Je to zábava! ()

Laerry

4 hvězdy za mého druhého nejoblíbenějšího Skota, plus 1 hvězda jako bonus za mého nejoblíbenějšího Ira :) ()

Doudis19

Sedmdesáti procentní, atraktivně natočená zábava, která si od originálu půjčuje opravdu jen stavební základy. Možná i proto se mi o tolik víc zamlouvá tato verze Noci hrůzy, narozdíl od velenudného originálu. Navíc Colin Farrell je zatracenej frajer, nesrovnatelnej s italským týpkem z původního filmu. Hodně překvapý i triky, které vypadají obstojně áčkově a když si k tomu všemu přičtete ještě ukrutně humornej nadhled, spolu se značnou brutalitou, není důvod proč hledat chyby a nenechat se přesvědčit o kvalitách tohoto přinejmenším dost podceňovaného hororu. ()

filmmovier

Překvapivě svěží, povedená, cool věc, která se vůbec nebere vážně a právě to je na ní to nejlepší. Skvěle napsaná zápletka (o kterém jsem zjistil, že je to remake), vtip, celkem povedená atmosféra a herecké obsazení, to všechno tady funguje skvěle. Vynikajíí Anton Yelchin (RIP, škoda ho), šílená Toni Colette, nádherná Imogen Poots, Colin Farrell ve své nejvíc cool roli a Christopher Mintz-Plasse, o kterém nevím, co napsat, aby to na něj sedělo. Všichni byli naprosto vynikající. Jenže celému filmu kraloval David Tennant, který, kdyby nehrál Doctora, tak je to jeho nejvíc cool role. Parádní gotic, ožrala, sprosťák a pravý hrdina v geniálním dabingu Petra Buriana (fakt díky za něj, klidně mě kamenujte, ale mě k sobě ty dva prostě seděj). Tennant má bradku, dlouhý černý vlasy (aspoň chvíli), dlouhej černej kabát a všem dává na prdel. A tu roli si dává naprosto dokonale. Bylo vidět že všichni herci si to užívali, a já si to užival taky. Mix hororu (no) a komedie tady funguje naprosto parádně, ten film je prostě neskutečně skvělej a škoda, že jsem se k němu dostal až teď, protože přesně tyhle typy filmů miluju. A Tennant je největší hláškař. (Skoro) špičková záležitost, ale na plné hodnocení to skutečně nemá, i když je to (relativně) blízko. 85%. ()

ivan_drago

Standardní upírská story, ale film mě neskutečně bavil díky své osobytosti a kouzelně zahraným charakterům... Než horor je to spíš takové lehce strašidelné s pár slušně krvavými scénami... Collin je neskutečně slizkej upír a role mu sedla, ostaní osazenstvo také nijak nevybočuje z nadstandardu, ale i přes to bych tady na tom místě vypíchnul McLovina v roli neskutečného nerda, který je asi nejméně sexy upír včech dob... To vše dokreslují krásně zvolené písničky, které tomu sednou jak prdel na h.nec.... A ten borec z Fright Night je také ukázkou toho, že film se nebere vůbec vážně a to mě na něm taky moc bavilo... ()

viperDavid

Boze muj proc pripitomelim snimkum z 80 let, prevlecenych do dnesni doby davaji nazev horor ? Jak se mohl Colin Farrell propujcit takove stupidite ? Beru zpet, vim proc. Jedine co se mi libilo nebylo ani tak co jako spis kdo. Imogen Poots je kus, ostatni stali za hovno. Pryc se zbytecnostmi tohoto druhu 1* ()

Bobik9

Pro mě to byl obrovsky očekávaný film. Colin Farrell, jako grázl je skvělý a jako upír grázl je ještě lepší! Největším plusem tohoto filmu je bezpochyby právě Farrell. Ovšem ostatní herci také nejsou žádná béčka a především "týpek" David Tennant mě bavil. Příběh je naprosto předvídatelný a jednoduchý, nic tím ale neubírá na celkovém dojmu z filmu. Možná, že mohlo být trochu více akčnějších scén a napínání, jestli je soused opravdu upír mohlo být více podobné například Disturbii, potom by to bylo všechno v pořádku. Jediným opravdovým mínusem byly špatně provedené krvavé scény. Ty se mi opravdu moc nelíbily, jinak naprostá spokojenost. ()

Johnny.ARN

Dnes večer som chcel niečo .... špecialne. A keď som vo filmotéke objavil toto, povedal som si, dobre, to by šlo. Už od trialeru som to chcel vidieť. Pôvodnú verziu som síce nevidel, ale aj tak, reamaky sú vždy lepšie. Herecké obsadenie, nie zlé. Farrell skvelý, jednoducho, skvelý. Sálal z neho strach, tmavé oči, mimika. Och. Tennant ako kúzelník a požívač Absinthu príjemne potešil. Dej dobrý, napínavý. Film by som radil medzi také thrilerovské horory s prvkami komedie. V skutku pozeratelné. 3 z 5 ()

karlik4801

Jako co na to říct? Asi "nic moc". Náhodou jsem na Noc hrůzy narazil v televizi a zaujala mě první scéna. Postupně se dostávalo zklamání. Ale není to jinak hrozný film, aby se nedal dokoukat dokonce. Občas jsem se i bavil, ale ne příšil dobré scény bohužel převažovali. "Vlkodlaci" haha, "Upíři" agh. ()

uiu

Áčkoví herci v béčkovém horůrku. Pokud máte náladu vypnout mozek a jen se dívat a bavit (a dokonce i cítit menší strach a napětí), tak vás rozhodně film nezklame. Jak jsem už ale psala, je to pěkné béčko, v některých scénách jsou kulisy do očí bijící, ale fanouškům Colina Farrella a Antona Yelchina něco takového vadit nebude. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020