Noc hrůzy

Fright Night

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

• Jacinda

Odkdy remake znamená všechno překopat? Z roztomile uťáplé Amy v soc-hadrech je školní kurvička v nadupaný káře, jejich vztah není tak silný jako v jedničce, Evil Ed není nejlepší kamarád Charlieho a navíc to on přesvědčuje Charlieho, nikoli naopak. Je zakousnut hned na začátku, pak se z něj stane něco dost neděsivýho. Z Jerryho udělali sado maso už od začátku, přitom mi mírný přišel i ve filmu. (Nezabil Ch matku, říkal že nemá na výběr, ale jemu tu možnost dá....). Pak ta zvrácenost na diskotéce? Mělo to celkem potenciál, než to zazdily ty špinavé nehty a pokud se nepletu - bodyguardi měli Charlimu pomoct, ne se proti němu stavět. Jo a ještě vyměnili zelené předměstí za nechutnou poušť. Výraz pravého Jerryho je potom jen výsledkem jeho zoufalství nad zohyzděním jeho slavné role. Humáč řekla bych(5.2.2013)

Puvodni film jsem nevidel, takze nemuzu srovnavat, ale tohle je takovej misty nevyvazenej mix mezi hororem a komedii, kterej obcas slusne pobavi a obcas naopak nabidne nejakou atmosferickou scenu. Herci jsou docela v pohode, Farrell ma nejaky to charisma, Mintz-Plasse je tradicne hyper hovado, ale mym favoritem tu je Tennant, kteryho jsem si oblibil uz v Dr. Who a jeho iluzionista je naprosto hyper masakralni postava, ktera me pokazdy, kdyz byl na scene, skvele bavila. Jinak neni moc co resit, typickej upirskej pribeh o upirovi v sousedstvi, kde pubertaka nejdriv nebere nikdo vazne a nasledne zacnou chcipat lidi. Problem akorat je, ze je vetsina scen v sileny tme a tak krome toho, ze si moc neuzijete krvavy sceny, si vicemene neuzijete ani ty normalni, protoze proste skoro nic nevidite. Ale i tak slusny 3*.(19.10.2011)

Původní film jsem neviděl, proto mi tento výrazněji nevadil. Klasická za vlasy přitažená hororová podívána pro americkou jailbait generaci. 66%(8.1.2012)

Normální špatnej horor, kterej ničim nevadí. Farrell poprvý snesitelnej. Vlastně víc než snesitelnej ¦-ɿ Tennant taky ok. Neurazilo.(27.1.2013)

• Segrestor

Problém není ani tolik v tom, že to není komedie ani horor, ale v tom, že zase chtěl někdo ušetřit na barák. Někomu náramně inteligentnímu přistál na stole scénář k seriálu Fright Night, který by si měl utahovat z upírské tématiky a celého toho humbuku kolem. Pomalu by se rozplétaly osudy teenagerů, televizního šoumena a záhadného cizince, který se usadil na předměstí Las Vegas. Televizní zákulisí, prostředí Las Vegas a vztah k modernímu a prakticky neporazitelnému a lstivému upíru by mohl začít. Jenže tento inteligent se nakonec rozhodl v tom smyslu, že nemá cenu to dělat pořádně a do detailu, že tam vrazí jednu celebritu, která to utáhne za dvě hodiny, vše ostatní půjde na úkor honoráře dané celebrity. Výsledek se zcela povedl, tedy podle této spekulace. Vlastně za celý film nedostanete nic, co by mohlo vaší letargickou mysl vytrhnout. Čtyři až pět lekaček není přesně to, kvůli čemu by dnešní divák v kině pustil chlup. Kdyby to bylo k utřískání vtipné, dalo by se leccos odpustit, ale takhle nezbývá, než se postavit na stranu barikády těch zklamaných náročných diváků.(3.1.2012)