Noc hrůzy

Scary Night

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

• petero

Film odzrkadľuje dobu a Fright Night je toho príkladom. Kým v osemdesiatych rokoch robila prím atmosféra a tie filmy skrátka fungovali viac alebo menej, Fright Night nemal problém sa zaradiť ku klasikám tej doby. Ja som ho videl len pár rokov dozadu a bol som s ním veľmi spokojný hlavne vďaka nárezovému finále a podareným maskám. Nezabudnem na to ako ma vždy zaujal obrázok rozďavenej papuľky upírky v TV programe. Už len kvôli tomu som to chcel vidieť ale nejako som ho vždy prepásol. Fright Night 2011 je napriek výbornému obsadeniu tuctovým produktom bez atmosféry, bez zaujímavých charakterov kde vtípky sú príliš vlažné a strašidelné momenty to v podstate nemá žiadne a už vôbec nefunguje „obávaný” upír Colina Farrella ani až za ušami posraný lovec upírov Davida Tennanta. Finále je slabé a skvelé masky nahradily nepodarené triky. Najviac mi naháňa strach výsledné hodnotenie ktoré sa blíži klasike viac ako by sa patrilo, na imdb je to skoro zhodné. Skrátka to asi nebude sedieť tým, ktorý vyrastali na osemdesiatkových hororoch. To porušovanie (resp. obchádzanie) klasických pravidiel vzbudilo tiež skôr nedôvoru ako by som to považoval za dobrý nápad: vstup do bazéna - no dobre nie je to tečúca voda, pozvanie do príbytku iným upírom - o tom by sa dalo polemizovať, kríže mu vôbec nevadia.(29.11.2011)

• teutates

Při všech těch dnešních upírech je tady ten v podání Colina Tepllera nejHORŠÍ. Samoúčelný debílek, který přemýšlí jen svým údem, ee hladem (po krvi) tak. Pochází z jakéhosi rodu krys-upírů (od slova potkan). Tenhle druh se "rozmnožuje" v rámci migrace a podněcuje si dnešní noční Las Vegas uúu. Na kloub tomu všemu přijde študák... opravdu je to ztráta času, bolehlav, a i když já rád tyhle homovampiro - gaye, no musím uznat, že třeba takový Daemon (ženská část publika určitě ví, o koho jde) má větší úd než tady ten, kdo to vlastně je? Bere se to moc vážně a je to hoší než polovina seriálů s danou tématikou, co se dneska pro ty děcka, ehm točííí. 2/10 a to jako z lítosti a prosím, už víckrát ne.(9.12.2011)

• Hakha

Pro mě je originální Hrůzná noc srdcovou záležitostí a před puštěním remaku jsem si slíbil, že srovnávat nebudu, ale neubránil jsem se. Uniká mě smysl proč klasickou upířinu remakovali, jelikož všechny nejpůsobivější sekvence předchozího filmu vynechali a místo toho jsou zde suché momentky jak pro diváky twilight. Také mě dost mrzelo, že poctivé ruční efekty nahradili nechutně digitálními (trikaři mají 26 let náskok a efekty nesahají předchůdci ani po paty = což je velká ostuda). Dialogové sekvence také nejsou nejsilnější stránkou a absence atmosféry či napětí víc než naštvou. Musím vyzdvihnout Colina Farrella, který je vážně cool a malou roli Chrise Sarandona (předchozí Dandrige). Mé hodnocení 1 hvězdička…(27.11.2011)

Nemôžem nič iné len súhlasiť s užívateľom Beckett51.Čo ma ale milo prekvapilo boli úchvatné vizuálne efekty ktoré asi nikto neočakával. Už dávno som sa pri hororovom žánri takto dobre nezabavil, naposledy pri Fleischerovom Zombielende.(5.12.2011)

Ale jo, celkem solidní jednohubka, která se tváří stylověji, než doopravdy je. Na to, že upíry moc nemusím, mě ale celkem pobavila a odsýpala. Především mi sedlo sympatické obsazení. 3D: *** Nebylo úplně špatné, asi dvakrát jsem se lekla, několikrát něco (třeba krev) vylítlo div né na mě, ale pořád se jedná spíš o 3d standard, než nadprůměr.(10.6.2012)