Noc hrůzy

Scary Night

Fright Night

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

Normální špatnej horor, kterej ničim nevadí. Farrell poprvý snesitelnej. Vlastně víc než snesitelnej ¦-ɿ Tennant taky ok. Neurazilo.(27.1.2013)

Odlehčená zábava se špetkou toho strachu a tajemna. Originální námět (v tom smyslu, že původní FN jsem neviděl) divného souseda, co pije lidem krev má velký potenciál a je využitý poměrně dobře. Farrell si roli upíra Jerryho vychutnává a dělá film o třídu lepší. Stejně tak David Tennant potěší. Občas možná škoda přehnaných triků, ale zase hodně povedené hudební Main Theme. To je na vlkodlaky.(26.11.2011)

Naprosto vynikající hororová komedie (žánr, se kterým mají lidé nejen na csfd zvláštní problém) a remake kvalitní, že se to jen tak nevidí. Z původního filmu si bere mnoho aspektů a tu skvělou komorní atmosféru, ale přidává mnoho vlastních nápadů a děje. Tak to má být - je vidět, že jsou tvůrci fanouškem původního filmu, tak dokázali vzít tu podstatu a dobře ji modernizovat. Jinak těžko co říct víc. Je to zábavné, se skvělými herci, je to strašidelné, napínavé i vtipné... Pořádně jsem si tenhle kousek s old-school feelingem užil. (8/10)(12.12.2011)

• Hakha

Pro mě je originální Hrůzná noc srdcovou záležitostí a před puštěním remaku jsem si slíbil, že srovnávat nebudu, ale neubránil jsem se. Uniká mě smysl proč klasickou upířinu remakovali, jelikož všechny nejpůsobivější sekvence předchozího filmu vynechali a místo toho jsou zde suché momentky jak pro diváky twilight. Také mě dost mrzelo, že poctivé ruční efekty nahradili nechutně digitálními (trikaři mají 26 let náskok a efekty nesahají předchůdci ani po paty = což je velká ostuda). Dialogové sekvence také nejsou nejsilnější stránkou a absence atmosféry či napětí víc než naštvou. Musím vyzdvihnout Colina Farrella, který je vážně cool a malou roli Chrise Sarandona (předchozí Dandrige). Mé hodnocení 1 hvězdička…(27.11.2011)

• Dellamorte

Prebytočné blúznenie. Kto stretol originál nemá čo lúštiť, kto zmeškal spoj bude unesený doiMOBILnej sféry a na konečnej sa možno všetci zhodneme, že Cooly Colin ( môj maznáčik ) do horroru proste nepatrí ! Z úcty k nemu sa rada zrieknem hodnotenia.(19.2.2014)