Noc hrůzy

Fright Night

Komedie / Horor

USA, 2011, 106 min

• Dellamorte

Prebytočné blúznenie. Kto stretol originál nemá čo lúštiť, kto zmeškal spoj bude unesený doiMOBILnej sféry a na konečnej sa možno všetci zhodneme, že Cooly Colin ( môj maznáčik ) do horroru proste nepatrí ! Z úcty k nemu sa rada zrieknem hodnotenia.(19.2.2014)

• petero

Film odzrkadľuje dobu a Fright Night je toho príkladom. Kým v osemdesiatych rokoch robila prím atmosféra a tie filmy skrátka fungovali viac alebo menej, Fright Night nemal problém sa zaradiť ku klasikám tej doby. Ja som ho videl len pár rokov dozadu a bol som s ním veľmi spokojný hlavne vďaka nárezovému finále a podareným maskám. Nezabudnem na to ako ma vždy zaujal obrázok rozďavenej papuľky upírky v TV programe. Už len kvôli tomu som to chcel vidieť ale nejako som ho vždy prepásol. Fright Night 2011 je napriek výbornému obsadeniu tuctovým produktom bez atmosféry, bez zaujímavých charakterov kde vtípky sú príliš vlažné a strašidelné momenty to v podstate nemá žiadne a už vôbec nefunguje „obávaný” upír Colina Farrella ani až za ušami posraný lovec upírov Davida Tennanta. Finále je slabé a skvelé masky nahradily nepodarené triky. Najviac mi naháňa strach výsledné hodnotenie ktoré sa blíži klasike viac ako by sa patrilo, na imdb je to skoro zhodné. Skrátka to asi nebude sedieť tým, ktorý vyrastali na osemdesiatkových hororoch. To porušovanie (resp. obchádzanie) klasických pravidiel vzbudilo tiež skôr nedôvoru ako by som to považoval za dobrý nápad: vstup do bazéna - no dobre nie je to tečúca voda, pozvanie do príbytku iným upírom - o tom by sa dalo polemizovať, kríže mu vôbec nevadia.(29.11.2011)

Viděl jsem ten původní film, ten byl takovej typicky osmdesátkovej, né nějak výrazně hororovej, tohle zpracování je přece jenom trošku temnější, ale i tak se není čeho bát, každopádně Farrellovi to docela sedlo, příběhově se to trochu stáčí k Disturbii, ale to je u mě spíš plus a celkově jsem se u toho bavil, i když mě to nějak neoslnilo.(1.10.2011)

• J*A*S*M

Já tomu nevěřil ani chvilku, chacha. Ultramainstreamová hororová komedie (slovo hororová mám chuť dát do uvozovek), určená především pro publikum, které na horory není příliš zvyklé. Od původního filmu se nová Fright Night dějově celkem liší, což bych býval zhodnotil pozitivně (nebaví mě koukat se na úplně to samé, jen v jiném kabátě), ale nic jiného vyloženě pozitivně bohužel zhodnotit nemůžu. Možná jen ten Colin Farrell by si mírný palec nahoru zasloužil, ale upřímně řečeno se mi jeho postava do "hororu" (teď už jsem se uvozovkám neubránil) příliš nehodila. Sto procent stopáže působil jako metrosexuální homosexuál, ne jako krvežíznivá bestie, což je fail. Bezprostředně po zhlédnutí 5/10 (a to v podstatě jen za řemeslo), ale s odstupem času to jde ještě níž... PS: Hnusnější triky jsem už dlouho neviděl. PS: Hateři prequelu Věci, pojďte zkusit tohle...(2.12.2011)

Upíři jsou posledních pár let v kurzu a filmy, romány a seriály s upíry na nás útočí ze všech stran. Jedním z takových filmů je i Noc hrůzy, který by měl být kombinací komedie a hororu, ale já jsem v něm viděl jen hororové prvky a jako komedie mi to tedy ani na okamžik nepřipadalo. Ale to rozhodně není na škodu, naopak film jsem si dokázal maximálně užít. Samotný děj mě totiž velmi zaujal a já s napětím očekával, jak celý ten napínavý příběh dopadne. Navíc se zde objevuje prostředí maloměsta, které já ve filmech miluji, takže i to je další klad tohoto filmu. Co se týče hereckých výkonů, tak mě hodně potěšil můj nejoblíbenější záporák z Harryho Pottera, kterým není nikdo jiný než David Tennant, který zde hraje úžasně a podle mého názoru je zde jeho výkon tím nejlepším ze všech, i když nemůže být pochyb o tom, že Colin Farrell mu velmi zdatně sekunduje. Anton Yelchin podává standartně dobrý výkon tak, jak jsem od něj zvyklý, takže ve výsledku je tento film milým a přijemným bijákem na víkendový večer, který mě na první zhlédnutí dokázal zaujmout, potěšit a příjemně překvapit, a proto mu uděluji nadprůměrné čtyři hvězdičky.(19.5.2012)

• - Meno iluzionistu Petra Vincenta je zložené z mien legendárnych hercov Petra Cushinga a Vincenta Pricea. (dalver)

• - Peter Vincent (David Tennant) má ve filmu zbraň Winchester Model 1897 ráže 12 gauge. Amy Peterson (Imogen Poots) má ve filmu zbraň Colt Single Action Army ráže .45 Long Colt. (dc125)

• - Colin Farrel přijal roli Jerryho, protože, jak prohlásil, má rád práci režiséra Craiga Gillespieho a zejména jeho film Lars a jeho vážná známost (2007). (Avalon820)