Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

Archvile

Tak nám pani Witherspoonová vyrástla. Priznám sa že toto je prvý film kde po prvej snímke jej tváre ma ihneď nenapadlo "Pravá blondína", Ono vlastne celý film je veľké prekvapenie. Čakal som dej vytvorený cez bežnú šablónu romantických slaďákov a ono sa vyklal celkom pozerateľný biják. Aby som to ale neprechválil, sú tam aj hluché miesta a koniec je otvorený čo by mohlo L. Brooksa navnadiť spáchať druhý diel čo sa dúfam nestane. ()

Barcica

Príliš dlhé a bez deja. Celkovo to bolo také nemastné, neslané, neúprimné ..Okrem toho jeden z mála filmov, čo som nezvládla dopozerať do konca. ()

Pythonator

Rozkošně milá Reese, sympatický Antman a zábavný Owen. A taky božský Nicholson. Herecky na jedničku. Jako romanťák je to dojemné a konec velmi příjemný, ale než to k tomu dojde, trvá snad až příliš dlouho a je tam snad až příliš málo humoru. Přitom to jako celek nezanechá vyloženě špatný dojem - snad díky těm hercům. Jen je škoda toho mizerného scénáře s nedostatkem vtipu. Například scéna v porodnici ovšem patří k těm nejzábavnějším dojákovým scénám všech dob. ()

TadashiCZ

Mohlo to být skvělé. Obsazení, režisér, skladatel, všichni výborní, ale celé to dopadlo hrozně. Málokdo nepůsobí jako karikatura, je to dlouhé, bez vtipu, bez napětí. Nedivím se, že film nevydělal. ()

misiacik

Owen WIlson, neznášam ho. Jacka mám rád, takže tým sa to vyrovnáva. Sme na nule. Takže ideme, 90 percentná nuda pretkávaná pravdivými, možno až príliš myšlienkami ktoré pootvoria oko aby neusnulo spánkom siedmych statočných samurajov čo vydali sa na cestu ďalekú, ahH kde som to... aha tu. Rozvlečené ako myšlienkové pochody zaostalého senilného filmového homoerectus čo snaží sa byť inteligentým a zároveň vtipným. Keby som v krátkych intervaloch nezaspával ( nie, že by som bol nevyspatý, či pri filmoch zásadne iba spávam, ale toto je ako uspávanka šepotajúca rovno do ouška ) tak by som to možno aj uznal. Ale realita, ta je nekompromisná a dáva jasne poznať, že toto je zbytočne stratený čas. ()

Jorge K

Romantická komedie s klasickým pohádkovým koncem, to se všeobecně u tohoto druhu filmů očekává. Kdo to má rád, pak nebude zklamán. Film si udržel moji pozornost od začátku do konce, takže nemá problém dosáhnout na průměrné hodnocení. Dialogy a děj mají určitou vnitřní inteligenci, charaktery postav jsou nakonec rovněž vcelku zajímavé. Takže film není určitě ztráta času, chce to pěkně vypnout a užít si občasný smích. ()

cachanell

Možná tento film není jen na jednu hvězdičku. Ale já už takovou romantickou slátaninu dlouho neviděla. A to jsem se těšila romantika spolu s komedií a Jackem Nicholsonem, myslela jsem, že naváže na předchozí jeho komedie, které opravdu pro mne byly skvělé. Ale tohle bylo zklamání. Opětovně bych řekla slátanina. Ani hlava ani pata. Škoda - přehršel hvězd a nic z toho. Proto jedna hvězdička - mohli už by si vybírat filmy, v kterých budou hrát. ()

text77

No tak to bylo po dlouhé době něco otřesného, půl filmu jsem vůbec nedokázal pochopit, o co jde. Jedna hvězdička pouze za obsazení, ale pokud tento film neuvidíte, rozhodně o nic nepřijdete. ()

feszani.cz odpad!

Jeden z nejhorších filmů co jsem viděl. Tragická chyba Reese Wintherspoon vzít takhle špatnej scénář.. Nicholsonův výsměch všem jeho fanouškům i sám sobě. Neuvěřitelně špatné herecké výkony, nuda. Nedokoukatelné... ()

BigPeta

Film totalně bez nápadů, nebýt hereckého obsazení tak na film vůbec nekoukám. Prostě ztracených 2 hodiny života. ()

KcarlosK

Bude někdo tak laskav a sdělí mi, o čem to vlastně bylo?! Drama? Vůbec ne. Romantika? Nula. Komedie? Zasmál jsem se přesně dvakrát. Při takové konstelaci hollywood-stars bych čekal opravdu víc. Alespoň že Reese je koukatelná kočka. ()

vixina

Tak som sa zase raz nechala oklamať obsadením. To vyzeralo celkom prívetivo, ale zdá sa, že Nicholson (kt. účasť som si nevedela sprvu vysvetliť) to vzal len pre dobrý vzťah s režisérom. Netrvalo dlho a začala som si v hlave premietať, či to má aspoň na 3*. Nemá. Tentokrát tomu ani pán Zimmer nedopomohol, výrazná bola pre mňa len Turn Off The Lights, aj to by Teddy Pendergrass. Na to, že príbeh nemal vlastne žiadny motor (či konflikt) ktorý by ho pohýnal dopredu, bola minutáž až nehorázne natiahnutá. Povedzme, že by bolo oveľa prístojnejšie, kebyže celý tento "opus" trvá tak hodinku. Škoda. ()

floppy4 odpad!

Uplne vsetko zle, od scenara, rezie, trapnych dialogov. Uplne umele, nechutne, fuj. A najviac obtazujuca je ta dlzka. Ci by to trvalo hodinu alebo dve, je to rovnaky shit, bez kusku smrncu, nejakeho bezprostredneho vtipu, alebo aspon sympatickych vykonov, keby som Jack Nicholson tak sa hanbim, ze hram v takom zlom zlom filme. Proste utrpenie, nechapem ako som to mohol dopozerat. ()

ylaine

na komedii to není příliš vtipné (až na Wilsona), rozhodně je to méně vtipné než komentář uživatele verbal. ()

karmenka

Ach, jedno velke trapenie! Reese, Paul, Owen aj Jack su herci, kt. mam velmi rada, neviem kde sa stala chyba... Tento film vobec nema stavu, ziadne iskrenie, je to jedna velka nuda. ()

plsek45

Na to jak jednoduchá romantická komedie s ne příliš převratným scénářem to je , tak to režisér podal až moc obtížně a zamotaně . Strašně se překrývá hlavní děj s těmi vedlejšími které by měli hlavní děj obohacovat né od něho odvádět pozornost . Bohužel dost nezvládnuté ... škoda protože obsazení je dobré a děj jinak podaný by mohl dobře zaujmout :/ ()

Achaltekin

Celý film se už od začátku vyvíjí neskutečně pomalu. Konečný spád dostává až tak v poslední půlhodince. Dá se říci, že skvělé herecké obsazení to po celou dobu zdatně zachraňuje. Happyend není až tak velkolepý jak jsme u amerických komedií zvyklí, ale určitě chytne za srdce. Nicméně vymezte si na tento film 2 hodiny času a ke konci vás pak za odměnu překvapí netradiční vyznání lásky. ()

rhodos

Takhle hodně nudná romantická komedie, která ani romantickou komedií není, už tu dlouho nebyla. Tak na tenhle film mne nalákal zajímavý trailer, ale zajímavý byl opravdu jen ten trailer, jinak je tenhle film hrozně nudná blbost. Hvězdička je pouze za vtipného Paula Rudda a šarmantního Jacka Nicholsona. ()

kyzi

Nechápu, co komediálního měli tvůrci tohoto filmu na mysli, ale já jsem teda nic nenašla. Neopak nudila jsem se a málem jsem se uzívala. Moc romantické se mi to taky nejevilo. Jediné, za co můžu dát hvězdičku, je hvězdné herecké obsazení, které však celkový dojem z filmu nezachránilo... ()

lajkee

Jediná chyba, ktorú musím spomenúť, je predvídavosť. Dej je predvídateľný. Od začiatku máme tušenie ako to skončí. Ale nie je to tak už pri takmer každom (romantickom) filme? Jednoducho túto skutočnosť musíme prehliadnúť. A ak nás film pobaví, ak sa na ňom zasmejeme, dobre sa nám na naň pozerá, dialógy nie sú fádne, takisto aj dej/vedlajšia zápletka(ktorou sa snažia film okoreniť), tak potom úlohu splnil. K hereckému obsadeniu nemám čo povedať, Reese Witherspoon si značím do zoznamu obľúbených herečiek. Na ňu sa proste skvelo pozerá. Je taká uveriteľná. Nie je na nej nič prehnané, čo by som si všimol. Zatiaľ som ju videl len v rolách, ktoré jej podľa mňa sadli. Keď ďalej spomeniem Wilsona, Rudda, Nicholsona i keď nemá veľa priestoru, tak mi to vychádza na pekné 4*, ale aby som to hodnotenie snáď trochu prikrášlil, tak ešte jednu pridám. Zo súčasnej romanticko - komediálnej tvorby je to nadpriemer. Po druhom vzhliadnutí hviezda dolu. ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)