Čtrnáctiletá Annie se prostřednictvím chatu a webové kamery poprvé zamilovala. Nemohla tušit, že se stala předmětem zájmu anonymního pedofila, který při prvním setkání krutě zneužil její naivity a chladnokrevně ji znásilnil. Pro Annie už nic nebude takové jako dřív. S děsivým traumatem mladé dívky se těžce vyrovnává celá rodina. Vyšetřování FBI navíc dokazuje, že zdaleka nebyla první obětí tohoto internetového sexuálního maniaka. Otec Annie by nejraději vzal spravedlnost do vlastních rukou, dochází však k poznání, že jediné, co teď všichni mohou udělat, je být v této situaci jeden druhému oporou. (oficiální text distributora)

Jaroslaf

výborné drama rozebírající podstatu znásilnění až do všech drastických důsledků. Ten film ukazuje velmi realisticky, že znásilněná není jediná oběť, ale takový čin může zasáhnout všechny okolo ní a možná i horším a brutálnějším způsobem. Taky nám to krásně ukazuje jak šíleně to opět chodí v americe: "Ne pane, sice ste její rodič, ale nemůžete za svou dcerou, protože byl na ní spáchán federální zločin." WTF?? Každopádně nikdy by mě nenapadlo, že Ross z přátel dokáže natočit něco takovýho .) tleskáme Rossovi. ()

cskomando

Upozornění pro rodiče a děti bla bla a bla. Nicméně Liana Liberato je fakt kus o tom žádná, její role hlavní hrdinky ať už znásilněné či dobrovolně neznásilněné je vynikající - psychické prožívání, smutek, radost, skrytá nadrženost po nocích (viz. historie zpráv) a její postava v jakém-koliv obleku prostě pecka. Myslim, že lepší by se těžko vybírala no a Clive Owen tak v trochu jiném nasazením než pistole a bum bác. Hra na zodpovědného otce mě opravdu dostala a jeho chladnost ve filmu působí opravdu vážně. Další výbornou věcí na kterou poukázali, že ne každý ,,pedofil,, je blbec a chytře má vše promyšlené ip,mobily atd. a nepodařilo se ho najít tím by to trošku pokazily a trochu by to ztrácelo na realitě lehkého dopadení. Konečný výsledek, že se podle (mne) nejedná o pedofila mě rozesmál ještě víc, koneckonců proč by byl jinak ženatý, prostě záliba v mladé holky. Tahle volba na změnu žánru byla zdařilá. ()

Tred2

Téma zvolené k dnešní době, varující před nebezpečím internetu. Nápad, který tu prostě je a konečně byl využit. Herecky velmi dobře zvládnutý snad všemi. Bohužel snaha o "něco jako výchovnost" je z filmu až příliš okatá, což vše dost sráží. Podstatné emocionální "žďímačky" nefungují jak by měly a tak se vše nakonec drží průměru. Vzhledem k obsazení se přikláním kousek výš, nicméně na hodnocení pětihvězdičkové stupnice to na 4 nestačí. Škoda dosti laxního závěru, kdyby se z něj vyždímalo víc emocí, pointa i dojem mohly být možná jinde a hodnotil bych výš. ()

KOZEL84

Ted' jak to napsat aby se člověk neodhalil.Mladá představitelka to zabučela poměrně dobře,ale že bych z celého filmu byl nějak vzrušený,tak to ani ne.Obvykle mě filmy o znásilnění (což tohle nebylo) dokážou pěkně nasrat,ale než by tohle ze mě dostalo nějakou emoci,tak to spíš potkám patnáctiletou pannu.Kdybych byl úchyl možná bych se bavil víc,ale já mám spíš rád zkušené a zralé ženy.Tak od devadesáti navrch. ()

Filty

Tohle je film, který by se měl pouštět všem žákům základní školy ještě před tím, než je někdo posadí do internetové učebny. Psychologie postav je parádně promyšlená, herecky geniálně zahrané (a to jsem se ze začátku bál Owena), Annie, která se snaží přesvědčit celou dobu sama sebe, že je vše v naprostém pořádku nakonec vygraduje do bodu zlomu toho uvědomění, že to tak není. Na druhou stranu, konec trošku pokulhává. ()

Game90

Asi by som to skôr kategorizoval ako dráma a nie ako thriller....dobré vykreslenie pocitov dievčaťa, nepochopenie od rodičov, pre mňa nadpriemerné. ()

zahadum

Dnešná " moderná " doba prináša aj takéto nástrahy a nebezpečenstva .... internet je ako oheň..niekedy je to dobrý sluha ale zlý pán..záleží len na nás ako sa k tomu postavíme. Film pôsobil tak trošku televízne a je to taký slušný priemer 60 %. ()

Heroine

Neskutečně silný dojem, ale zbytečně málo řešení. Naprosto důvěryhodně rozehraná zápletka, a až na divné záchvaty matky, se i postavy naprosto přirozeně chovají. Ne každý tomu zřejmě rozumí, ale když je někomu čtrnáct let, není “blbá kráva”, ale jednoduše je ještě dítě. Dojem z filmu jenom podpořila skutečnost, že moje osobní zkušenost byla opravdu hodně podobná. Ale jinak silný snímek, člověk nejspíš ještě pár týdnů po dokoukání nepustí děti na net. ()

Fridecka

Především jde o vztah otce a dcery. Otec se někdy, díky své bolesti, chová jako slon v porcelánu a nerespektuje citlivou a zraněnou duši své dcery ve chvílích, kdy by byla potřebná hlavně opora. Také je zde vidět jak nezralá a naivní může být dospívající dívka, která si po dlouhé době až po přímé konfrontaci s realitou uvědomila, že byla znásilněna a zjistila, že nepoznala to zlo, které si pozvala až k sobě domů. Jde tu hlavně o rodinu během prožívání traumatu, ale v popředí dění je opravdu jen konstelace dcera a otec, což dalo velkou příležitost Clivu Owenovi opět ukázat, kdo je pan herec. Zjevným cílem je memento jak dospívajícím dívkám, tak jejich rodičům. ()

Gaia.M

Nezlobte se, ale stát se například tohle mně, tak můj otec sundá pásek a zmaluje mi prdel. Pardon, ale prostě můj mozek nedokáže tak úplně tento snímek pochopit. Annie je mladá a blbá. Rodiče by ji měli vést, měli by jí vysvětlit o čem to je, když to sama nedokáže pochopit. To, jak kolem ní chodí po špičkách, jak jí litují! Proboha proč? Pěkně profackovat, vysvětlit a smířit se s tím. Jo a jen pro pořádek, znásilnění vypadá jinak. Pořád se o tom mluví, to je furt znásilnění sem, znásilnění tam, rodiče svých dcer se soudí, že jim mladík znásilnil dceru, ale pokud vím, tak když s tím děvče souhlasí, tak o znásilnění nejde, ne? Třeba mě opravte, mýlím-li se. ()

mourinho

Opatrně natočené drama, tak aby bylo přijatelné pro širokou diváckou veřejnost, což mě na jednu stranu vadí, na druhou je ale nutné podotknout, že tady to má své opodstatnění. Dané téma totiž musíme v dnešní internetové době ať už chceme nebo nechceme vnímat jako velmi závažné a alarmující. Za sebe říkám, že mám raději syrovější formu vyprávění, kdy je na problém nahlíženo bez příkras a zůstanu proto u sympatických třech hvězd, TRUST ale jako film rozhodně má co říct. Potěšil velmi reálný závěr. ()

MickeyStuma

Varující příběh pro všechny dívky procházející pubertou, které mají v oblibě internetové chatování s neznámým člověkem prezentující se jen pod nějakou přezdívkou. Nebezpečí si málokterá uvědomuje a do kterého zapadne ve svém věku velmi jednoduše. A když se s onoho oblíbeného neznámého vyklube uchyl, kterému jde jen o jedno, už je pozdě. A o jednom takovém případu vypráví tento snímek. Je zde vše, co se může přihodit. Pochopitelná naivita oné dívky a reakce rodičů jsou uvěřitelné a velmi deprimující. Vyšetřování, posměšky spolužáků, deprese vyústěná pokusem o sebevraždu, bezmocnost, to vše se může stát. Vyprávění je pozvolné a netlačí se zbytečně moc na pilu. Herecké výkony jsou průměrné a do oné dívky se divák dokáže vcítit. Tento film by měl být ve školách promítán povinně. ()

Kingjiri

To jsem takhle večer dostal náladu pustit si nějakou vážnější věc a nakonec padla volba na Trust, na který jsem byl zvědav už jenom kvůli tomu, že ho natočil David Schwimmer. Kdo by to byl řekl, že představitel přitroublého Rosse z Přátel někdy natočí drama? Ale teď už k samotnému snímku. Na začátek musím říct, že mi moc nesedí jeho zařazení do kategorie thriller, protože jsem tam thrillerovou složku hledal marně. Jako drama funguje Trust vcelku obstojně, pochválit musím zejména herecké výkony, na kterých zde bylo koneckonců stavěno nejvíce (asi jako v každém dramatu). Scénář nijak neohromí, ústřední téma je poměrně profláklé, takže ani nemůže nijak výrazně překvapit. Příběh se mi vcelku líbíl, jen jsem si osobně představoval trochu jiný, působivější konec. Co mě však trochu zaráží je fakt, že se zde pořád mluví o znásilnění. Prostě chlap oblbnul (nejen) na chatu 14ti letou holku tím, že jí řikal jak je krásná, úžasná atd. a ona s ním pak vlezla do postele zcela dobrovolně, nikoliv pod pohrůžkou nějakého násilí. Takže se nedá říct, že by byl sex v tomhle případě nějak vynucený. Pokud by se skutečně jednalo o znásilnění, pak by asi každej třetí chlap, co oblbne ženskou sladkýma kecama a následně s ní vleze na jednu noc do postele, seděl v lochu. I přesto však pořád šlo o docela slušný průměr, takže dávám tři trochu silnější hvězdy. ()

the_bitch

Psychologická dráma s veľmi dobrou prvou polovicou,ktorá zaujme, pričom druhá polovica bola už slabšia. Taký priemer. ()

Bird_house

Krásná ukázka dnešní nebezpečné doby plné internetu, FaceBooku, Twitteru, etc.. Dále se zde zobrazuje psychika teaneegerů - hlavně mladých holek, které si myslí, že jsou nevzhledné, nemají hezkou postavu apod.. Doufal jsem v nějaký lepší konec, ale i takto se dá zakončit film.. ()