Putování za měsíční nitkou (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 49 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Kulisovka, kde psi vypadají jako zvětšeniny hraček, které chodí v hračkářství v Celetné na karuselu pořád dokola. Princezna vypadá taky, jako kdyby bylo lepší vodit ji na provázku. Nejživotnější postava celého příběhu je zlý kouzelník, ale tak to často bývá. Ve Špalíčku byl u téhle pohádky obrázek, který jsem měla ráda a vždycky mi připadalo strašně vtipné, jak se psi těch svých prokletých obojků zbavili. Někdy může být správná cesta ta, se kterou nikdo nepočítá.(2.8.2014)

• ivishka

Ne,že bych chtěla jaksi vyvracet vaše nadšení z této s**čky,ale nic jiného mi nezbývá...Bohužel jsem u televize ztratila neuvěřitelně cenných 49 minut z mého krátkého života a ze všeho nejvíc bych si přála je získat zpět.Je to roztodivná pohádka s podivným "herectvím" Hrušinského(kterého jaksi od dětství nemám ráda a více mu sluší role záporné) a typickým starým studiovým trikům bez jakéhokoliv natáčení venku v přírodě..Viditelní lidé na černém plátně ,kteří pohybují s věcmi - "ve víru tance".Typické klišé o smutném královi,kterému jakýsi zlý chlápek začaroval děti do svého studiového lesa.Vycvičit živé psy by bylo velice nákladné(to by je pravděpodobně tehdy stálo majlant),ale tyhle umělé smetáky co tam poskakovaly nejsou ani trochu roztomilé a autentické...takže takové pohádky bych nejraději zakázala.(24.7.2012)

Totální kulisovka toho nejhrubšího zrna, ale také docela roztomilá a kouzelná. S příběhem jsem problém neměl - pasáček vymění tři ovečky za tři hezké pejsky, jde vydělat nějaký ten groš do světa a dostane se do smutného království, kde se nikdo nesmí radovat, protože královi se ztratili tři synové a dcera. Vydává se jich hledat a naráží na čaroděje. V boji s ním mu pomůžou pejskové, vysvobodí princeznu a na prince také přijde řada. Ovšem tady nastává okamžik, se kterým nesouhlasím. Pasáček totiž musí pejskům setnout hlavy, aby je vysvobodil od obojků. No vysvětlujte čtyřletému klukovi, proč má chlápek v televizi sekat pejskům hlavy. Neznám předlohu Františka Hrubína, ale tento nápad mi moc šťastný nepřipadá. Jinak ale hezké, možná ke konci to nemuselo být tak dlouhé. Průměr.(6.2.2015)

Z této pohádky mi v paměti zůstali hlavně ti psi jako loutky. Trochu ponurá pohádka na motivy F. Hrubína. Zpracováním je to taková ta klasická studiová pohádka osmdesátých let. Tyto pohádky mám spojené s dětstvím, což znamená, že se na ně většinou rád podívám znovu.(2.5.2013)

• jakoby

Myslim, ze by bylo levnejsi a lepsi nechat hral opravdove psy a ne jakesi mopy - loutky. Divna podivna to pohadka.(12.10.2012)

Jsem ráda, že se vůbec někdo pokusil klasickou pohádku "O Jirkovi a jeho třech psech" převést do filmové podoby. Je pravda, že větší rozpočet by této pohádce slušel víc, ale co se dá dělat, psi jsou sice loutkoví, ale zase roztomilí :). Osobně mi bylo akorát líto, že si Hrušínský nakonec nevzal Freimanovou, ale vrátil se k Nálepkové. Což považuji za nerozum.(14.12.2012)