Píše se rok 1911. Profesor Marie Joseph Esperandieu, odborník na starý Egypt, koná experimenty na základě své knihy o posmrtném životě. Nešťastnou náhodou se mu podaří oživit pterodaktyla, který se po 135 milionech let vyklube z vejce v Přírodovědném muzeu a uletí. Pterodaktylus napadne taxi s bývalým prefektem Raymondem Poitrenaudem, který si veze tanečnici ze šantánu. Taxi skončí v Seině. Nazítří je tisk plný zpráv o prefektovi a tanečnici i o obřím ptákovi. Vyšetřováním případu je pověřen potřeštěný inspektor Léonce Caponi, velký milovník jídla. V té době se prostořeká a svérázná cestovatelka a spisovatelka Adéla Blanc-Sec vydává do Egypta k vykopávkám. Chce uzdravit svou sestru dvojče Agátu, která je už několik let v kómatu. Při tenisu jí jehlice z kloboučku probodla lebku. Adéla hledá mumii Patmosise, největšího lékaře starého Egypta a osobního ošetřovatele faraona Ramsese II. Chce ho oživit podle Esperandieuovy knihy. Je zadržena jako vykrádačka hrobů a odsouzena k smrti. Před zastřelením se jí podaří uniknout a po dobrodružných peripetiích se s mumií vrátí domů do Paříže. Profesor Esperandieu naláká ve svém bytě pravěkého ptáka na maso. Přichází k němu Caponi a k svačině si dá vajíčko. Pterodaktylus zvyklý chránit svá vejce, je napadne, zdemoluje celý byt a uletí. Caponi nechá Esperandieua zavřít do vězení. Adéla si v novinách přečte, že je Esperandieu odsouzen k trestu smrti a rozhodne se ho v přestrojení z vězení opakovaně dostat. Nepodaří se jí to. Do Paříže je povolán z Afriky slavný lovec šelem Justin de Saint-Hubert, aby pterodaktyla zneškodnil. Šílený lovec však nadělá víc problémů než užitku. Mezitím profesor Ménard a vědec z botanické zahrady Andrej Zborowski, který je do Adély zamilovaný, objeví v muzeu zbytky vejce pterodaktyla. Zborowski v botanické zahradě naláká pterodaktyla na sezení na zbytcích skořápky jeho vejce. Adéla si ptáka ochočí a osedlá ho. Odletí na něm k popravišti, kde vyrvou Esperandieua ze spárů smrti. Lovec šelem však pterodaktyla zastřelí. Umírá i profesor Esperandieu, který s ním byl spojen. Adéla dopraví profesora rychle do svého bytu. Esperandieu z posledních sil probudí mumii Patmosise a umírá... (TV Prima)

mosnak

Pro mě poněkud divné dobrodružství! Nejdřív mě to zaujalo,pak nepochopitelně zmátlo,pak zase chytlo a poté to opět nepochopitelně spadlo do úrovně kdy se ve mě odehrával pocit jestli to už nevypnu! Nejvíc se mi ovšem líbila ta mluvící mumie,hlavní hrdinka byla sice krásná,ale chovala se jako namyšlená kráva (za což doufám herečka nemůže). Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěma hvědama :-) Nakonec jsem usoudil,že v procentech bych dal max. 20%,takže těsně,ale přece jen pouze jedna. ()

rossi001

prijemna vecerni podivana a v druhe pulce jsem se hodne nasmal az po te co ozivili mumii:D skvele hlasky, a sympaticka hlavni hrdinka me moc zaujaly:D 82% ()

Illy

Neškodné a docela zábavné dobrodrůžo u kterého zarazí jen jméno režiséra (Besson jede z kopce dolů) a někdy opravdu nepovedené triky. Taková TV pohádka...... ()

punk_zero

Trápne spravanie postáv vo filme. Ohúriť to môže možno len deti, mňa ne. V poslednom čase vychádzajú len sračky, a tento film patri ku ním. Nechápem ako toto môže mať rozpočet 25miliónov € ()

Brejlil

Docela to jde. Kupodivu. Trailer vypadá jako děsivá míchanice, ale film je "smysluplný" (s velikou výhradou), docela zábavný a svižný. Není to veledílo, a nutno říci, že Besson už asi zapomněl režírovat. On prostě jen plácá dohromady tu hezčí, tu horší obrázky. Hlavní hrdinka je chvílemi na zabití, chvílemi k pomilování (ona je k pomilování pořád, občas ale otevře pusu), ostatek má být zřejmě vtipný, ale moc není. ()

ashtangi

Bavila mě hudba. Trochu mi přišlo, že Besson skáče chaoticky od jedné věci k druhé, ale na konci jsem byl rád, že to mělo aspoň nějaké rozuzlení. Ještě bych přidal, že jde o Komedii, protože jsem se párkrát pěkně nasmál. Navíc ta francouzština v jejím podání byla suprová. ()

Bozvav

Jako komedie na nedělní odpoledne ucházející. Není to žádný filmový klenot, spíše rodinný televizní film. Za mne 45%. ()

DHDV

Rozhodně to není špatné ale k dokonalosti také něco chybělo. Pokud máte rádi Bessona tak si na film zajděte (nečekejte ale film o kvalitě Leon). Velké plus vidím v krásné a nadané herečce Louise B. a mínus asi v efektech…. Dávám 3 plus za dobrodružnou „ptákovinu“ z Francie! Ale nějak mi není jasné pro koho je film určen.... prostě mi některé scény připadnou docela netypické na dětský film... ()

mala_kea

Čekal jsem něco jako "Remake" na mumii. Něco, kde se to bude trošku řezat, trochu hýbat, zkrátka trochu něco dít, protože Besson na to má...Tahle bezduchá, nic neříkající patlanina plná hloupých gegů, zbytečných scének a nezáživného příběhu prostě nefungovala tak, jak měla. Louise je kupodivu sexy, ale nikdo se jejího svůdného těla nevšimne. Jen jedna digitální mumie, která je snad nejzábavnější v celých 117 minutách a ten vnucený humor mi bránici spíše pochroumal, než poupravil. Zkrátka, pro dospělého člověka se všemi P tohle nemůže být. Doporučuji spíše mladší generaci. ()

BathoryMan

Besson má už asi najlepšie roky dávno zasebou....inak si totiž neviem vysvetlit prečo sa rozhodol natočiť takúto nemastnú - neslanú somarinu bez akéhokolvek náznaku nejakého dobrodružstva alebo humoru.Žabožrúty mu možno túto blbosť v jeho domovskej krajine zožrali ale nás stredoeuropanou nezaujal ani trochu!!! ()

BOURQUE

Film od Luca Bessona? Je to pravda? – áno, je to pravda. Začiatok celkom slušný a potom sa z toho stáva nereálny dobrodružný film. Mohli by sme mať pocit, že na plátne vidíme Mrs. Jonesovú, ktorú hrá krásna Louise Bourgoin. Veľmi rýchlo však prídeme na to, že to nie je tak. Ale Lousie je fakt krásna a temperamentná :) (nehovoriac o Laure de Clermont-Tonnerre). So záverom filmu mám veľké problémy (múmie idú na nočný sightseeing). Je to určite jeden zo slabších filmov od Luca, určená predovšetkým pre popcorn spoločnosť. Samozrejme to ale nie je chyba, mne taktiež „až tak moc“ nevadí, ale predsa... Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

drankeryth

Uz dlhu dobu som nevidel film od Luca Bessona a tak som sa dostal k tomuto filmu od neho. Film v sebe miesa mnoho zanrov a vzniklo z toho taka vsehochut, ktora miestami nudi. Najlepsi je uvod a zaver filmu. Zvysok filmu sa utapa v nude a sem tam sa nieco udeje, co zas neni tiez nic moc. Na uplnom zaciatku filmu to zavanalo pravekom, ked tam poletoval nad Parizom pterodaktyl. Ako dalsie bolo tiez dobre co stoji za pozretie, ked sa archeologicka Adele hrabe v starom Egypte a tam narazi na podzemnu miestnost, kde je sarkofag, ktory tak dlho hladala. Vyskytli sa tam nejake pasce a rebusy, ktore dobre rozbehli film. Ale ako sa Adele vratila naspat do Francuzska, tak tam sa nic take nedialo, skor sa tam len kecalo. Tu v tejto casti filmu to mohli troska viac okorenit nejakymi dobrodruzstvami s mumiou, ale okolo nej sa nic nedialo, az pri konci filmu sa k nej vratili spat. Tu sa odohrala asi najlepsia cast filmu, ked mumia ozila a aj mumie v Louvri sa tiez navratili k zivotu. Spracovanie a konecne spodobnenie mumii bolo na skvelej urovni a nemam im co vytknut. Lenze tieto mumie su mierumilovne a nechceju ludom ublizit, co sa neda povedat o inych filmoch, ktore sa zaoberaju mumiami. Obcas je film nasiaknuty komediou, ktora len tento film ozivi a neposobi tak topornym dojmom. Na konci filmu pocas titulkov este filmari vlozili nepatrne video, ktore posobi takym bonusom k tomuto filmu od zabozrutov:) ()

Puol

Zopárkrát som sa pousmial, filmu nechýba francúzsky šarm/potreštenosť (až trapnosť), ale rozhodne sa nejedná o žiadny zázrak. ()

MickeyStuma

I Luc Besson se nakonec nechal zlákat komiksovou popularitou. A tak sáhl po komiksu ryze evropském, samozřejmě francouzském, svým dobrodružstvím, důvtipem a humorem sobě vlastním nemálo podobnému slavnému Tintinovi a natočil snímek, dá se říci, pro celou rodinu, který je však potřeba pojmout tak, jak je. Je to jednoduché. Pokud neznáme Tardiho komiks „Adèle Blanc-Sec“, který vyšel asi v deseti svazcích a to někdy od 70. let, nemůžeme hodnotit snímek jako komiksovou adaptaci, ale pouze jako obyčejný běžný film plný fantazie a dobrodružství. Dobrodružství s oživenými mumiemi a dinosaury. Každý si jistojistě řekne, že dobrodružka Adèle je něco jako Indiana Jones v sukních, ale nakonec, proč ne. Taková škatulka je svým způsobem pocta. Celé dobrodružství se odehrává v roce 1912 v Paříži. To v rámci fantasie znamená mnohé. Luc Besson však na to nešel jako Hollywood, ale ryze evropskou cestou. Vytvořil filmové rodinné dobrodružství plného humoru a jisté skromnosti. A to je pro někoho kamenem úrazu. Nevytvořil nový příběh na základě komiksu, ale spojil dva komiksové sešity, tedy dva příběhy, čímž vlivem propojení v podstatě vzniklo něco jiného, což komiksoví fanoušci nemají zrovna moc v lásce. První filmový snímek o Asterixovi byl dokonce vytvořen z různých scének z několika komiksových sešitů a kupodivu to zafungovalo. Děj jako takový může bez roušky fantazie připadat hloupý, ale je fakt, že tohle se nikterak nebere vážně a naopak má v úmyslu diváky pouze pobavit. Po celou stopáž je udržováno rychlejší tempo a tak to má docela švih. Vizuální stránka obrazu jsko vždy ohromí. Na něčem takovém si Besson dal vždy záležet. A že ten komiks tedy vůbec neznáme? No a co? Proč si tím kazit filmovou zábavu. Snímek svůj účel splňuje, tak co. Obálka komiksu: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/S/cmx-images-prod/Item/668451/668451._SX360_QL80_TTD_.jpg ()

radaza

Zábavné, ale od Bessona jsem čekal víc. Adaptace komiksů má spoustu úskalí a nikdy se pro mě nejedná v pravém slova smyslu o film. Body dohání herci a celková stylizace. ()