Milton se za svůj hříšný život zločince dostal do pekla a zdálo se, že jeho temnou duši už nic nespasí. Pak se ale na Zemi zmocní šílená sekta jeho dcery, zabije ji a její dítě hodlá obětovat Satanovi. Milton chce stůj co stůj své vnouče zachránit a vydává se z pekla zpátky. Do cesty se mu připlete sexy číšnice, která bojuje proti bezpráví, ale přitom sama snáší bití od nevěrného muže. Spolu se vydají na cestu za záchranou malého dítěte, jenže v patách Miltona se brzy objeví pekelný vyslanec, který ho chce dostat zpátky do pekla. Úplněk, při němž má být malé dítě obětováno, se nezadržitelně blíží a bývalý hříšník s pronásledovateli za zády pomalu ztrácí naději na jeho záchranu. Když Milton najde sektáře, dojde k rozhodující vražedné přestřelce... (TV Nova)

Flipnic

Z důvodu přespříliš volného času jsem na tomto filmu byl v kině ve 3D. No 3D ... na to zapomeňte!! Pár koleček po výbuchů aut se rozletí proti vám plus nějaký ten náboj v bullet time módu, ale to je tak vše ... Cage nehraje, Cage tam je, snaží se tvářit drsně (docela se daří), vypadat stylově (daří se na výbornou), a drsně hláškovat (vůbec se nedaří) ... Děj filmu je ale slušnej úlet, to jsem dost nechápal, vzhledem k tomu, že jsem netušil, co od filmu očekávat. Drsné, ujeté, srandovní ... Naprosto nenáročná zábava pro oddech a pobavení. Nic víc. Za ty 3* mi to stálo ... ()

Zeck

Tak přitažené za koule, až se válí po zemi. Tento film nebrali tvůrci vážně a téměř každá druhá scéna je skrytě vtipná. Přehrávající pohledy a "znuděné" zabíjení je hlavním kořením tohoto filmu a překvapivě to funguje dokonale po celou jeho stopáž. Postava Fichtnera je dovedena k dokonalosti a každá scéna, ve které se objeví stojí za to. Nevim jak tuhle béčkovou akční jízdu mohli autoři ztvárnit lépe, možná zkrátit stopáž o 15 minut, ale bylo by to k něčemu? Drive Angry je popcorn akce pro lidi, kteří nedbají na vážnost při každém výstřelu ala The Rock, ale raději se podívájí na vážného hrdinu ala The Rock, který střílí ještě vážněji a zároveň má na ptákovi nabodlou děvku. 70% ()

Jara.Cimrman.jr

"Na věky? Myslíš-li tím slovem příštích pět vteřin, máš pravdu." Ještě nikdy jsem nedostal prodlouženou vycházku z Pekla na to, abych mohl nakopnout rychlý auto s blondýnou v základní výbavě a cestou se prostřílet až k rituálnímu pomatenci. Ale kdyby se mi to někdy stalo, tak bych určitě nechtěl, aby se to bralo moc vážně, protože jako pohodová zábava snímek funguje celkem bez problémů. Samozřejmě bych si dokázal představit, že by Milton mohl být o něco méně mrtvej, Piper by také slušela jistá ztráta umělosti, ale závěrečnej účet vystavil pan Účetní a ten by jen těžko mohl být dokonalejší. ()

Pethushka

Poslední dobou mě Nicolas Cage docela přestává bavit. - zase byl chladnokrevný machr. K filmu..zase bylo hodně krve. Líbily se mi ale překrásný auta a fakt hezká Amber Heard. Fichtner nezklamal..ale jo, pěkné..jen ne pro Cage. ()

xxmartinxx

Bohužel to není ultimátně špatný film, takže si ho nejde tak docela užít, ale rozhodně je s ním sranda. A Fichtner už si zaslouží hlavní roli v nějakém áčku. ()

igi B.

Ve jménu Riviery, Chargeru a Chevelle pekelných, (k)ámen! ;o] . . . Noha Šejtanášova (byť v. z. "účetním") zase jednou zamířila (tentokráte pozor! - s dobrými úmysly!!!) k lidskému hmyzu, aby navrátila do lůna pekel mstivého nemrtvého tatínka, hledajícího u satanistické sekty chystanou úplňkovou obětinu coby sladké miminko své podříznuté dcery - a našinec hnedle pěkných sto minutek zírá civí, co to ejhle bylo za jízdu! Spousta bolestně rozkošných momentů s ustřelenými hnáty, rozjetými trupy i (h)různými dalšími ranami smrtelnými a tak, jiných efektních vizuálních efektů nevyjímaje - ale to je zase asi tak celý... . . . Takže poctivé tři hvězdy za tu čertoffskou >zábavičku< a taky za ty nádherné >vymuzglené< staré poctivé americké auťáky (ach mocnosti pekelné, jak tenkrát zněly ty motory!), jež jak vidno zatím nechrání žádná vlivná zájmová organisace tak jako kytičky či zviřátka... °-/ - - - P.S. A pokud máte doma original filmové dvd s filmem, dejte si jako nášup bonusy! Čeká vás mmj. milá >rekalupitace< všeho toho smrtelného kalupu... - - - - - Poprvé viděno 16.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 7448., komentář zde jako šestistýdevadesátý - 17.1.2013) ()

Skejpr

Velmi zábavné akční béčko bez smyslu, ladu, skladu ani ušlechtilé snahy o vyšší ambice. Škoda ale, že vedle Ghost Ridera má sice výrazně větší potenciál zhovadilosti, skutečně na plný plyn s ní pracuje ale zcela výjimečně. Král tedy zůstává nepokořen, ačkoliv automobilová honička je parádní a William Fichtner v digitálním náklaďáku s hydrogenem je už teď jasný vítěz soutěže o WTF roku!!! ()

Shit

Ze začátku to je dobrý běčko, ale postupem času se z toho stane šílená béčková břečka, ale co, je to zábavný, Cage po celou dobu drsnej jak hovado a to i přes svoje divný háro, navíc to tam kosí brokárnou, navíc po čase se k němu se svým kvalitním natuněným férem přidá sakra velká kočka Amber Heard, která se díky bohu s nějakým velkým zahalováním moc nepáře a tak jediný, co krapet kazíí náladu je trapnej sektářskej padouch, kterýho bych nedal ani do videohry pro děti do tří let a moc se nepředvede ani vyslanec z pekla, kterýho tu předvádí Fitchner, zprvu se sice zdá, že bude ještě brutální final battle mezi Cagem a jim, ale ve skutečnosti se stane velký hovno a Cageův mega kanón na tyhle souboje tak zůstane trochu nevyužit a za očekáváním, každopádně i tak béčko jak se sluší a patří, včetně správně sračkoidního scénáře. ()

Djoker

Jsem ten poslední, který v každém druhém komentáři zmiňuje, jak ulítává na akčních béčkách, se slzou v oku vzpomíná na 80. léta a za vzory má Arnolda, Jean-Clauda a Slye, jenže tahle šílenost zlomila i mě. Skvělé tempo, hlášky, sexy holky, zábavná akce a minimum srdceroucích proslovů plných patosu a hlouposti. Moderní akční béčka u mě mají rozhodně větší šanci než jejich předchůdci. Nicolas si jede svůj drsný styl, na hlavě má přilepenou hřívu z koně a mě to baví. Scéna, kdy souloží, střílí, kouří a pije whisky zároveň, je už teď kultovní. Amber dává zapomenout na Elishu a William je tak nad věcí, že se divák těší na každý jeho návrat na scénu. ()

ORIN

Pekelná jízda (v tom špatném slova smyslu) s pekelným Nicolasem Cagem (v tom špatném slova smyslu) s pekelnou Amber Heard (v tom dobrém slova smyslu) a pekelným Williamem Fichtnerem (v tom pravém slova smyslu). Většina, především akčních scén postrádá jakoukoli vnitřní dynamiku, jsou špatně nasnímané a co je v podobném typu filmů nejhorší, jsou nudné. Formát 3D, který si Patrick Lussier osahal již v předešlém počinu Krvavý Valentýn, je jen přehlídkou signifikantních prvků vystouplých do popředí a není pojat komplexně, což na druhou stranu ale i chápu. Nicméně tento směr, kterým se Lussier vydal, představuje pouze slepou uličku a v podstatě už nenabízí žádnou další možnost, jak film 3D formátem obohatit. Doslova ďábelský počin, jehož béčková poetika je natolik konvenční, než aby film jakkoli obohatila a ten jako mnoho dalších Cageových výtvorů upadne po nějaké době v zapomnění. ()

gudaulin

Přiznaný brak nepřestává býti brakem. Tenhle druh béčkové podívané jsem až na velmi řídké atypické výjimky nikdy nedokázal ocenit. Možná proto, že od filmu vyžaduji dodržování určité vnitřní logiky a podobné slátaniny svým scénářem obvykle na logiku rezignují. Od vážně se tvářících brakových stupidit se liší Drive Angry určitým nadhledem, který se projevuje přehráváním už tak podprůměrných herců a zvýrazňováním klišé béčkových filmů. Jenže to není chytré a např. tragický výraz Nicolase Cage se od jeho vážně míněných kreací liší minimálně. Není to dobře vypointované a ten zájem, který ve mě v první chvíli režisér vzbudil, vyhasl maximálně po čtvrt hodině. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

Bonus k MACHETE. Cage se filmem prokilluje stejně nezáživně apatický jako Trejo a Lussier stejně jako Rodriguez tasí řadu trumfů, ale přesto většinu času nudí. Scénář působí sympatickým dojmem, že byl průběžně sepisován po nocích mezi jednotlivými natáčecími dny a stejně fajný je laciný look (film stál 50 mega!) bez ohrané grindhousové stylizace, zato se spoustou sedmdesátkové nahoty, sexu, násilí, vulgarity a snahy o coolovost (o satanismu nemluvě). Pobaví vychutnané, ale ne tarantinovsky onanistické dialogy a hlášky i poněkud rozpačitý comeback béčkaře Toma Atkinse a méně už secondhandová akce. Celá jedna hvězda pak jde na konto famózního Fichtnera (nominaci na Oscara prosím!) a božího závěrečného návratu do pekla podmazaného Meat Loafem. ()

Segrestor

Temný příběh o pomstě a záchraně, který se postupem času rozmělní v sled nelogických situací a slabé akční scény. O co vlastně v tomto spektáklu běží? Drsný povaleč uteče z pekla, čímž se zabývat vůbec nebudeme, a rovnou se přilepí na stopu amátérské sektě, která zavraždila jeho dceru a unesla jeho vnučku, kterou hodlá obětovat za spásu lidstva. V patách mu je William Fichtner, který ho má doprovodit zpátky od pekla. William Fichtner by si možná zasloužil v této roli svůj vlastní film. Pekelný agent FBI neboli účetní, jak sám o sobě tvrdí, je mnohem lepší než děda z pekla v podání Nicolase Cage , který pokořil brány pekelné, jen aby ztrestal bandu druhořadých vidláků. Skutečně dvě roviny tomuto filmu nesluší a zbytečně jej tříští, aby to celé vygradovalo v málo grandiosní závěr. Cesta za pomstou a vysvobozením vnučky to sice je, ale že bych u toho plakal štěstím, jakéže podívané se mi to dostalo, to také není. S bídou 60 procent. ()

Gilmour93

Je nejvyšší čas přivést k nám do pekla Dorotu Cageovou. Kdo se hlásí dobrovolně..? Á, pan Fichtner s hodností účetního.. Výborně! Pozor na peří a žádný alkohol..! Legrační triky, dementní dialogy, holé kozy a veteránské vozy v paperbackovém béčku s ambicemi lehce pobavit před věčným zapomněním. Nicky, hrající už dědečky (!), odvádí svůj mrzký standard, jeho spolujezdkyně, kurvující Amazonka Amber, se mu zjevně přizpůsobila a tak musí vše zachraňovat výše zmiňovaný accountant v obleku, jehož poctivý přístup zcela vylučuje možnost případných "daňových úniků". Závěr s podkresem Meat Loafa má pro Cageovu kariéru alegorický význam a já mu doporučuji tři věci. Vyměnit kadeřníka, vyměnit agenta a pokud ani to nepomůže, vyměnit povolání. Sice to opláču, ale budou to slzy štěstí.. ()

Psema

Zoufale ubíjející projížďka béčkovými klišé, která má hodně daleko k nabroušené jízdě, neboť jí po úvodních deseti minutách dojde dech, jenž bohužel nechytne ani díky vynikajícímu Fichtnerovi. Ten sice jako jediný pochopil, že hraje v totální srágoře, ale ani jeho Účetní není se svou rozkošnou porcí nadsázky samospásný, neboť hlavně v prostřední půlhodince nemá dostatečný prostor. Ten místo toho zabírá extrémně znuděný Cage, jenž se definitivně tváří ve všech filmech z poslední doby stejně, šukadelická, ale jinak vlastně nevýrazná Amber Heard, a záporácky nedomrlý Billy Burke, při jehož sledování máte dojem, že by mu nabančilo i šestileté dítě s nasazeným boxerem. To všechno by ale nebylo tak katastrofické, kdyby Lussier uměl alespoň trochu režírovat a psát, tj. nebudoval příběh o nesmrtelném hrdinovi, jehož stupidní jednorozměrnost umocňují onanistické 3D, šíleně pomalé tempo a jedny z nejhloupějších dialogů, jaké lze v tuto chvíli v kině slyšet. Trpěl jsem nemálo... obzvlášť když ani akční scény nestojí za moc. Onu patnáctiminutovou honičku, která by svou ideovou impotencí zabila i slona v říji, asi nedostanu z hlavy hodně dlouho. Takhle jsem se totiž nudil snad jen u podobně bídného Trona. P.S.: Ben Affleck by měl točit filmy ve 3D, třeba by si jich tuzemská pobočka Warnerů i všímala. P.P.S.: Chtěl bych poznat magora, co na tohle věnoval 80 mega, a vysmát se mu. ()

somnar

True Blood opening credits natažené na 104 minut a doplněné o šílené cgi efekty, Amber Heard s omamně buranským jižanským přízvukem, hrůzné b-dialogy a Cage, který nenasadí jiný výraz ani při souloží přerušované přestřelce. Drive Angry beru jako béčkový předvoj Smithova Red State i jako bizarnost, u které se lze lehce provinile bavit. Southeastern United States, I do not love you. 60% ()

TeeAge

| Scenár: Todd Farmer, Patrick Lussier | Hudba: Michael Wandmacher | Produkcia: Michael De Luca | Distribúcia: Summit Entertainment (US), Lionsgate (UK), Metropolitan Filmexport (FRA) | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 38 miliónov $ || Brutálne béčko s velkým Pé. Akčnosť, sprostosť, sexistické scény, až naivne vyznievajúca vážnosť a coolovosť prechádzajúca do úžasného ironického humoru pre diváka. A predovšetkým nával kultových hlášok. Jazdiť nasratý Cage-ovi pristane, s kočkou Amber Heard ešte viac. Všetko ostatné by už bolo spoileroidné, takže radšej už nenapíšem nič. Must see! Ps: Naj scéna prestrelka v izbe motorestu s JackDenielsom a brokovnicou v rukách ;) ()

genetique

Nie je to tak dávno, čo sa roztrhlo vrece s 3D filmami, ale aby sa teraz každý rutinér snažil nasilu pretlačiť film do tretieho rozmeru je už naozaj choré. Sú filmy, v ktorých je tento formát nenahraditeľný a tvorcovia ho vedia využiť tak, aby posunul dojmy z filmu do ďalšieho levelu. Dve-tri scény, v ktorých je táto technika naozaj vidieť naozaj film z biedy nevtrhnú a ani nezlepšia jeho kvality. Vo filmoch ako je tento je to len zbytočné plytvanie rozpočtom a prostriedky sa dali použiť na niečo iné, napríklad na lepšieho scenáristu. Inak ale kvitujem naozaj abnormálne tempo a svižnosť celého príbehu, akciou sa režisér inšpiroval asi u Rodrigueza a miestami sa mu to vydarilo veľmi slušne. Takisto slušné hlášky sa sypú jedna za druhou a William Fichtner zabodoval a držal film nad vodou. 55%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Nicholasom Cageom s prvkami mysteriózna. Má zaujímavý a dosť dobrý príbeh o mužovi, po ktorého smri bola jeho dcéra brutálne zavraždená satanistickou sektou a jej malú dcéru sa chystajú o niekoľko dní obetovať a tak muž ujde z pekla, aby tomu zabránil a pomstil sa, zoznámi sa s mladou servírkou a v pätách má správcu z pekla. So spracovaním ale nie som moc spokojný, na jednu stranu oceňujem, že film je príjemne svižný a po celú dobu si drží slušnú úroveň zábavnosti, takže nudiť sa tu nedá, ale zároveň to prevedenie je príliš teenagerské, takže samé nadávky, nahota a násilie, ktoré mám rád, ale tu pôsobí príliš detsky a tiež film chce pôsobiť celý čas úplne cool, ale moc mu to nejde. Akcie je tu pomerne dosť, ale mám z nej rozporuplné pocity. Prestrelky sú obsahovo dobré, ale kazí ich to detské násilie a snaha byť cool, na čo doplatila hlavne scéna v moteli, ale oceňujem naháňačky a rôzne iné scény s autami, ktoré sú dobre natočené a s dostatkom dobrých nápadov. Najviac sa mi páči celé finále, prenasledovanie karavanu alebo prerazenie policajných zátaras. S hereckým obsadením som spokojný, Nicholas Cage už nie je, čím býval, ale stále ma baví, ako vždy perfektný William Fitchner, prekvapivo veľmi zaujímavá Amber Heard a ani záporáci nie sú zlí. Réžia ma moc nezaujala, film sa dal určite natočiť aj lepšie a technická stránka mi pripomenula prvú polovicu deväťdesiatych rokov, čo by mi nevadilo, keby sa toho držalo aj zobrazenie násilia, ale to je nanešťastie v modernom štýle, teda ako keby bolo určené deťom. Tento film dopadol presne tak, ako sa aj podľa traileru dalo čakať, teda bez problémov dokáže zabaviť, ale nič výnimočné sa nekoná. 62% ()

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

Zrzka s mečem neřekla poslední slovo