Milton se za svůj hříšný život zločince dostal do pekla a zdálo se, že jeho temnou duši už nic nespasí. Pak se ale na Zemi zmocní šílená sekta jeho dcery, zabije ji a její dítě hodlá obětovat Satanovi. Milton chce stůj co stůj své vnouče zachránit a vydává se z pekla zpátky. Do cesty se mu připlete sexy číšnice, která bojuje proti bezpráví, ale přitom sama snáší bití od nevěrného muže. Spolu se vydají na cestu za záchranou malého dítěte, jenže v patách Miltona se brzy objeví pekelný vyslanec, který ho chce dostat zpátky do pekla. Úplněk, při němž má být malé dítě obětováno, se nezadržitelně blíží a bývalý hříšník s pronásledovateli za zády pomalu ztrácí naději na jeho záchranu. Když Milton najde sektáře, dojde k rozhodující vražedné přestřelce... (TV Nova)

HoneyBunny

Drive Angry je film vzácného druhu - je tak béčkový a trapně špatný, až je vtipný. Vedle špatného režiséra, který by chtěl být hrozně cool (ale není), ostuda padá hlavně na hlavu Nicka Cage, který by chtěl taky být hrozně cool drsňák s hustými hláškami (ale není). Dvě věci tenhle film alespoň trošku tahají ze sr***k - krásná Amber Heard, která není jen tou dlouhonohou blondýnou z plakátu, ale (narozdíl od Cage) tu je opravdu cool, a William Fichtner v rozkošné roli Účetního, vyslance z pekel, který (narozdíl od Cage) trousí jednu cool hlášku za druhou a ještě u toho cool vypadá. 40 % ()

Kudly4

Taková akční, fantasy blbůstka, kde potěší přísný Cage alias terminátor z pekla a svůdná Amber. Bavila mě spíše první polovina, Gore občas šťavnaté, ale některé CGI efekty fakt hrozné. Celkem jsem se ale bavil - scéna v baru TOP. Slabší čtyrka. ()

Kothy

Nicolas Cage se opět snaží o akční roli, ale moc mu to nejde. Aspoň že mu děla společnost kouzelná Amber Heard. :) ()

teutates

Motto snímku?! "jazdi opatrne vole"... Aj s pekla sa dá von a to hneď štýlovo "ehm"... Milton, zločinec, ktorému bolo v živote ukrivdené sa vrácia z pekiel pomstiť svoju krv, pretože aj v pekle je milosrdenstvo a stráže na brane stoja za hovno. Aby toho nebolo málo ukradne nebeský guľomet, ktorý dokáže zabiť aj "učetního" (takúto mašinu by mohli vyrábať sériovo). Cestou necestou stretáva dievča s blonďavou hrivou, extra-krátkými kraťaskami a pevnou päsťou... borka na pohľad, spoločne hľadajú to posledné čo "nemilosrdnému" Miltonovi ostalo... heej a k tomu ta súper 3D projekcia?! no to ma pos*r... Inak by som to prirovnal k dielam "Stratený ráj" a "ráj znovu nájdený", takže pokračovanie na seba nenechá dlho čakať... o.m.g 3/10 ()

dex2man

Na Nicolase se vždycky rád kouknu, už ze zvědavosti, jaký porost si na nás tentokrát připravil. Opět se velmi snažil, ale na bujnou hřívu Amber Heard rozhodně nemá. Od prvních minut je pěkně v ráži a koho nesveze na kapotě ve 100km/h, tomu alespoň udělá manikúru nebo pedikúru brokovnicí. Dceru mu zabil vůdce sekty a tak se "zu Fuss" vydává za pomstou a záchranou svého vnoučátka. Aspoň že Amber auto má a je odhodlaná mu bez váhání asistovat při "sundavání" otravných poldů. Sice se nedozvíme její motivaci, ale to je jedno, hlavně že je šukézní ve všech svých polohách (hereckých). Celý výlet je jeden souboj s časem, protože z pekla jsou jen velmi časově omezené opuštáky a ďábelský účetní Fichtner je mu věčně v patách, aby jeho krvavým prázdninám zatnul tipec. ()

mil@n.fanatik

Solidní "akčňák" s vynikajícím Nicolasem Cagem, moc se mi líbil. Když tady každý psal, jak zahrál skvěle, tak jsem se na něho těšil a nezklamal.. Celkově film slušný, měl tempo, pár horších scén a chabý konec.. Mírný nadprůměr. 55% ()

predators

Není to až zase takový shitt, jaký ze sebe v poslední době Nicolas chrlí. Příběh sice opět pokulhává, sekty,dábel, andělé...to už tu bylo několikrát, ale postupem času jsem se ve všem začal orientovat a přišlo mi to i zajímavé. Slušný soundtrack se k béčkové akční jízdě hodí skvěle a u některých momentů jsem se začal i bavit. Opět mi ale chybělo něco jako Wow!, tedy až na ten božský efekt božské zbraně. Samozřejmě Amber Heard taky nebyla k zahození. Jenže kdo mě opravdu nadchl (již po několikráte), to byl William Fichtner, to je vážně kouzelník, a jestli měl v tomto počinu nějaké charisma, tak to byl právě on! 68% ()

Slartibarkfast

Další béčkový výstřelek, který se nemálo podobá Ghost Riderovi. Bohužel je ještě více zamotanější, zmatenější a méně koukatelný. Má i své světlé momenty, kterým bohužel vévodí herec ve vedlejší roli. Je jich však příliš málo, aby se hodnocení v mých očích přehouplo přes dvě hvězdy. Naprosto mne však překvapil již zmiňovaný William Fichtner. Svým výkonem naprosto zastínil Nicka v Kleci a tahal tuto taškařici z odpadového bahna. Potlesk alespoň pro něj. 40% ()

PetrPan

Lepší tři hvězdy ..Jednoduchoučká akční oddechovka s tradičně "vážným" Cagem, sexy Amber Heard a cool Williamem Fichtnerem alias démonickým účetním - "Do prdele ! ..Do prdele ? Klidně" ()

nash.

Nečekaně zábavný brak, kterému nechybí žádný z tradičních prvků pokleslosti. Výpujčky se všeho možného, drsný nesmrtelný hrdina, pomocnice v podobě plakátové blondýny, ultrapadouch se svými poskoky, spousta drsných hlášek, spousta střílení, spousta honiček, spousta krve. K tomu pár výborných nápadů, nadhled, který povyšuje první dojem pekelné slátaniny na nečekaně zábavnou podívanou, skvělá hudba. A jako bonus to všechno s přehledem kontroluje naprosto dokonalý "účetní" William Fichtner, který Cage, vyzbrojeného vpravdě pekelným účesem, přebíjí v každém záběru, ve kterém se objeví. Bylo to blbé, ale zábavné. ()

Vitason

Tak už to víme! Nicholas Cage před lety vyměnil duši za Oscara, pod podmínkou, že už bude hrát jen v samých bracích. Drive Angry je řízný příspěvek do šuplíku Grindhouse, který před čtyřmi lety oprášili a se skřípotem otevřeli pánové Tarantino a Rodriguez, se vším co k tomu patří. Takže je tu nesmlouvavá brutalita, nemluví se zde zrovna slušně a ani ty herečky nejsou zrovna oblečené. A i přes evidentně malý rozpočet, to vypadá docela slušně. O scénáři nemá cenu mluvit, je odpovídající svému žánru a tématu. Ale o čem má cenu mluvit, je výkon Williama Fichtnera, který si svojí roli vysloveně užívá a povedeným výkonem vytahuje Drive Angry ještě o něco výš. P.S. Amber Heard je opravdu kočka. ()

Chrustyn

Nicu ty mě nikdy nepřestaneš udivovat. Je mi jasné, že zlaté doby Stanleyho, Camerona a Castora jsou dávno pryč ale i tak bych ti doporučil ty papíry s názvém "scénář" občas přečíst, ačkoliv se obávám, že k tomuto výtvoru něco podobného nikdy nevzniklo. Nebudu se rozepisovat o příběhu, protože nevím o čem to bylo ani kdo byl kdo a kdo chtěl zabít koho, vím jen to, že jsem nevěřil. Nevěřil jsem tomu, že něco podobného může vzniknout, že se to dostane do kin (navíc ve !3D!) ani, že by se tam mohl objevit Nic Cage. Jedná se o naprosto neskutečnou koninu, kde je Nic asi nesmrtelnej, (nebo hodně odolnej) jezdí v nadupaný káře a jde po něm další nesmrtelnej, kterej ho chce zabít (nebo ne, já nevim) a možná i zničit svět nebo ojet tu pěknou babu, která se s Nicem projíždí (taky už nevim proč). Jsou zde neskutečně špatně vypadající akční scény, (a ve 3D) které jsou hodně špatně natočené a prostě BLBÉ. O hercích je lepší se nevyjadřovat ale očividně sami nevěděli co se po nich vlastně chce. A příběh ... tak tady opravdu nevim. Když vše skončilo a úhlavní nepřátelé spolu odjížděli na pivo, napadali mě čtyři otázky. O čem to bylo? Mysleli to tvůrci vážně? Na jak dlouho to Nicovi zaplatí činži? A kdy můžeme očekávat druhý díl? ()

iamek

Skvělé béčko s cool Cagem a hlavně božským Williamem Fichtnerem, který předvedl výkon minimálně na nominaci na Oscara. Trošku škoda odfláknutých efektů a akčních scén, které mohli film posunout zase někde jinde. ()

SeBig

Libovej ale opravdu libovej akčnák..opět nechápu hodnocení asi nevíte co je to akce nebo nevim ja se neuvěřitelně bavil od začátku do konce! A soundtrack? Jako by ho dělal sám Rodriguez! PECKA! ()

klerik

Je to hlúpe, ale občas slušne zábavné. Vizuálne fajn, ale hlavné plus je, že Cage a Fichtner si to riadne užívajú (dokonca to vyzerá, že si dementnosť scenára uvedomujú). Lussier sa zahral na Neveldine/Taylora (CRANK) a celkom mu to vyšlo. Vlastne, tieto dve hviezdy sú omnoho zaslúženejšie, než tie u nudného GAMERA... ()

korbitch22

Nicolas definitivně dokazuje,že jeho herecká kariéra jde definitivně do prdele.Od posledního výkřiku seriózního hraní,jímž byl v roce 2005 Obchodník se Smrtí,natočil slušnou řádku lehce nablblých céček,ovšem v Drive Angry to dokazuje tak mocně,až mám strach že je to stav definitivní.On za to vlastně vinu ani tak moc nenese.To pan Lussier je dokonalý patlal.Když už musíte točit takové béčko,mělo by diváka bavit,o dialogách nemůže být ani řeč,ale ta akce by neměla bejt imbecilně trapná ;-) Ekfekty příšerné,to se dalo čekat.Unylé zpomalené záběry bez špetky napětí,či snad invence,po chvíli neskutečně nudí,Cage je immortal Terminátor...ty odkazy až byly do vočí ;-) Peklo,neukázané,jeho minulost nevysvětlená.Pár luxusních momentek,hlavně ta bitka s nahou štětkou,nebo slušný konec s totálním použitím Roveru jako smrtící zbraně na dav fanatiků ;-) Hlavní záporak...bez šťávy.Dvě hvězdičky za ultra šukézní Amber Heard,nadupaný káry a neskutečného Fichtnera,který byl jediným opravdu výborným článkem filmu,snad v každé scéně a jen díky němu nekoketuju u hranice odpadu a jedné *.Škoda,proti béčkům nic nemám,ale musí v nich něco být a ne jen imbecilita a zpomalené záběry ustřelených končetin ;-) ()

Yardak

Béčko jako řemen, ale sakra zábavné! Brilantní účetní Fichtner, úžasná "hot girl" Amber Heard a dva stárnoucí herci do počtu:-)). Občas je to hodně šílené, ale 90 minut mě to opravdu bavilo, takže zůstanu ještě u 4 hvězd (také za mnoho vtipných hlášek). Překvapivě ucházející využití 3D! Jinak William Fichtner se svým účetním by měl dostat vlastní film! ()

packa

Prostě béčko jako vymalovaný, ale mezi námi, čekal někdo od nového opusu Nicolase Cage něco jiného? Exherec Cage už ani nepředstírá, že kdysi získal Oscara a vrší na sebe jeden film za druhým, kde si vystačí s dvěma nebo třemi "xichty". Není se tedy co divit, že celému filmu suverénně vévodí William Fichtner, jediná osoba na place, která se skutečně snažila. Hlavní záporák Billyho Burka je totiž postava nejen velice špatně napsaná (většího blba mezi záporáky těžko najdete), ale i tragicky zahraná. Tomu snad ani neměl být vyplacen honorář. Jediné pozitivum - film komerčně naprosto propadl, proto se nemusíme obávat dvojky. ()

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

Zrzka s mečem neřekla poslední slovo