Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

Wishkah

Po odchodu z kina jsem si nemohl vzpomenout o čem to sakra bylo. Ani jedna postava nebyla sympatická, hlavní hrdiny je zkažený a netalentovaný floutek....prostě kravina. Možná, že kniha má nějaký význam nebo myšlenku, no z filmu ji cítit nelze. Bůhví proč producenti obsadili Pattinsona do role, pro kterou nemá parametry. Tahle rola by spíš vyhovovala nějakému hezounkovi. I když to bylo tak na plocho napsané, že by to asi neuhrál ani Brando ve vrcholné formě. Moje rada? Pokud se tomuhle filmu můžete vyhnout, tak se mu vyhněte. ()

klertecka

Ten českej dabing mi to tak posral, že jsem vydržela jen prvních 15 minut, pak to jen zběžně proklikala a žádná scéna mi nestála za to, abych si ji pustila celou. Oproti knížce hodně slabý. ()

Kejt.lin

Nuda jako svině ..nemůžu dát prostě jednu hvězdu, protože ty záběry a kvalita, překvapivě obstojný herecký výkon Pattinsona a hudba..svědomí mi to prostě nedovolí, ale už nikdy to nepotřebuju vidět ()

Mleako

Pattinson je gumák a celý film drží nad vodou hlavně trio hereček. Na druhou stranu jsem ale čekal, že Patinsonův výkon bude podstatně horší, takže se dá v podstatě s přivřenýma očima říct, že mě trochu mile překvapil. A po řemeslné stránce to režiséři zvládli až na volbu hlavní mužské role taky celkem obstojně, takže na ty tři hvězdy tak akorát. ()

angloumene

Dost mě překvapila neočekávaná hloubka filmu. Tedy ne, že by se zde objevily nějaké oduševnělé filozofické debaty či závěry. Spíš mě překvapila hloubka a spletenost kruhu o honbě za bohatstvím a pomstě. Zdejších 56 % je podle mě příliš málo i přes prkenného Pattisona. Navíc mi taky přišlo zajímavé zpracování, protože se nijak zvlášť nezabývá evidentními námluvami, a tak scény u kterých je jasné jak dopadnou, či jsou zcela nezajímavé film prostě přeskakuje. ()

derryl

Zajímavý, ale dosti předvídatelný film. Herecky průměrný. Hudební složkou bravurní. Stojí za vidění. Zdá se mi, že popisuje pouze příběh člověka, který jde za svým cílem přes zneužívání všech žen, které se kolem něj pohybují. Jako by říkal, já jsem ten chudý synek, který za každou cenu musí být lepší a bohatší, trpící pocitem méněcennosti. ()

fredisek

De Maupassantův Duroy je floutek, který má všechno pořádně promyšlené, je to hajzlík a svůdník. Pattinson je jalový odvar z knižního Duroye. Ten film je tak placatý, emocionálně, příběhově, že byste na něm mohli stavět domečky z karet a i ty by byly zajímavější. Dramatická scéna s inflagranti Umou Thurman je sice skvělá, ale tak intenzivní je osamocená. Miláček má být dramatický, vášnivý, drzý, oplzlý, naturalistický (to hlavně, propána!), jinak jsme se sekli žánrem. Tohle je hezká podívaná pro slečny, co rády Pattinsona, muck. Thurman nebo Scott Thomas to nezachrání (to je jen zbožné přání - když vám kulhá scénář, režie a vlastně i výprava - třeba vzhled té štětky: Lautrec hadr, ale jen hadr -, do cíle se ani nedoplazíte). Bel Ami úspěšně ruinuje de Maupassantova Miláčka a dělá z něj romantickou slaďárnu, co se snaží vystrkovat růžky. Ehm. Takhle ne. V Miláčkovi se romantika omezuje na sex a semtam nějaké to poblouznění. Snímek je na úrovni televizního filmu (co se nedopatřením dostal do kin). I kdybychom alibisticky řekli, že film je jen na motivy Miláčka, pak v něm pořád bude chybět ten nejdůležitější motiv - přímost. ()

serioga

Pattinson ako zvodca žien?To mi to nejak nepasovalo.Možno chcel niekto vyťažiť z toho,že je momentálne známy medzi teenegerkami a takto ich chceli pritiahnuť aj k inému filmu ich idola ako je Twilight.Ja bohužial tento názor tvorcom nezdieľam a vedel by som si tam predstaviť niekoho iného.Za to ženské osadenstvo bolo na tom lepšie ako aj po výzorovej stránke tak aj hereckej. ()

xHarryx odpad!

Na Pattisona jsem si za ty roky tak nějak už zvyknul a v Remember Me byl podle mého docela dobrý. Ovšem jako nemorální, hamižný a sexuálně chtivý mladík je naprosto nepřesvědčivý. Film jako celek je fatální sračka, kterou nezachrání ani Christina Ricci ani poslední pětiminutovka, jenž je docela solidní. Maupassant pravděpodobně rotuje v hrobě a ještě dlouho rotovat bude. ()

Blazin

Filmový příběh je výborný, což se dalo čekat, když je předloha kniha od Guy de Maupassanta. Ženské herecké obsazení taktéž výborné (zejména Uma Thurman a krásná Christina Ricci), jediné co bylo mimo byl ten Patyzón. Podle mě se na roli absolutně nehodil, navíc za ty jeho grimasy bych ho nakopal ... ()

Gore

Dalo by se bez nadsázky říct, že i takový Nicolas Cage má více hereckých prostředků obličejových výrazů než Pattinson, který si prozatím ve všech svých filmem vystačil s jedním výrazem. Proč jen jsem se nestal hercem, taky bych zvládl zahrát jeden výraz, možná i dva. Nicméně ani trio zajímavých hereček, v čele s mou oblíbenou Christinou, nedokáže zachránit křeč v Pattinsonově tváři, potažmo celý film. ()

arcticsky

Pattinson nepostrádá jisté charisma, ale na to aby se pohyboval vedle Umy Thurman, Christiny Ricci a hlavně zde úžasné Kristin Scott Thomas ještě rozhodně nemá. Taková vážná role mu prostě nesedla. Snad to vyjde jindy.... ()

Greg25

Jako adaptace původní knižní předlohy je to hodně nepovedené. Film si vybírá jen některé zlomky knihy, z kterých pak staví příběh neucelený, bez hloubky, klouže po povrchu tak silně, že z filmu nelze pochopit řadu jednání postav, největší nedostatek je pak ve vztahu DuRoy a Forestiera, povaha jejichž vztahu byla otočena úplně. Robert Pattison dokáže být v některých záběrech skutečně odporný, ale drzost, snaha dobýt svět, být alfa samcem se u něj nedostavují. Obávám se, že to v tomhle případě není chyba jeho herectví, ale toho, že se typově pro tuhle roli prostě hodí jako slon do porcelánu. Plochý film bez hloubky, aneb jak jde snadno prošustrovat výborný nadčasový námět. P.S. Snaha o komorní atmosféru, která má být pravděpodobně nastíněna tím, že se téměř všechny scény odehrávají v interiérech, byť v knize to tak není, není ideální volbou, protože nikde není vidět nepovedenost a plytkost lépe než na divadle – tam se pracuje „jen“ s interiéry, vše – zejména text a zpracování musí být excelentní. Volím-li něco podobného pro film, ať už z jakéhokoliv důvodu, pak bych si měl být jistý, že mám na to, aby zpracování bylo přinejmenším dobré. Takhle je to jen precizní námět pana Maupassanta utopený ve zpracování– sem tam něco řekneme a přidáme sexuální scény. 40% ()

Martinius odpad!

prave som docital skvelu knihu od isteho guya de maupassanta s nazvom milacik (fakt vrelo odporucam) a hned som zacal hladat po nete sfilmovanie, kedze ignorovat takuto predlohu by bolo hriechom. a cuduj sa svete, nasiel som. neviem, cim som si tento trest zasluzil, ale asi som niekedy velmi zhresil a nepamatam sa. zatal som zuby a hrdinsky sa konfrontoval s adaptaciou z roku 2012. a vydrzal do konca, za co si podla seba zasluzim rad cestnej legie, ktory v knihe udelil la roche georgesovi du royovi. najprv som uzkostlivo premyslal, ci povodny zamer reziserskeho dvojzaprahu nespocival v podomovom predaji plienok dochodcom s inkontinenciou, pricom ich praca tak otravovala, ze sa ozrali a vlupali do filmoveho studia. pretoze na tak drasticke ponizenie klasikovej rozmanitnosti na okresanu primitivnu jednorozmernost je aj naznak talentu prekazkou. potom ma vsak osvietilo. sucasny divak je uz asi prilis zvyknuty na relativizovanie a jeho mozok zvlada zadelit postavy len na dobre a zle. asi tazko by sa zmieril s predstavou, ze georges duroy bol v romane vychcany, jesitny, egoisticky a nenasytny tridsiatnik z roku 1874 (nie z 1890...), ktory zacinal ako chudobny zakomplexovany plebejec (uf, to je v sucasnosti prilis politicky nekorektne!) a vyuziva svoju oblubenost u zien i vsetku zaludnost, aby sa vysplhal hore. a ze v romane neexistuje ani jedna ciernobiela postava, nikto nie je dobry, nikto nie je uplne zly. je len bud naivny, hlupy, sebaluby, prefikany, alebo sa snazi s kazdym vydrbat. to je sarkasticky obraz spolocnosti guya de maupassanta, ktoreho telesne zbytky od roku 2012 urcite rotuju rychlostou svetla okolo vlastnej osi a po cimetière du montparnasse sa po nociach ozyvaju strasidelne zvuky rozpucenych bielych lariev o vnutornu stenu rakvy. a samozrejme absolutnou korunkou je ten bezpohlavny pudel v hlavnej roli s vyrazom mongoloidneho dietata, ktoremu sa marne snazite vysvetlit, aby si do nosa nepchalo mamickine tampony. rolu oportunistickeho pokryteckeho svihaka s vykrutenymi fuzami obsadit zvonarom z notre dame, s hlasom tensim ako uma thurman, je fakt tazky fail. za toto by si obaja reziseri zasluzili vrazit do zadku parazol a prudko roztvorit. ale nebudeme im predsa robit dobre... ()

cherita

Ze své antitwillightovské zášti vůči Robertu Pattinsonovi jsem už naštěstí vyrostla (no, možná jsem ji spíš jen nasměrovala proti Kristen Stewart), a uznávám, že za určitých okolností by z něj mohl být i dobrý herec, ale v úplně jiném typu rolí, než je tahle. Předlohu sice neznám, ale jestli jsem to z filmu dobře pochopila, tak hlavní hrdina má být někdo, kdo pro nedostatek jiného talentu založí celou svou existenci na sebevědomém vystupování, a to je něco, co Pattinsonovi opravdu nežeru, obzvlášť když je tady ještě ošklivější než obvykle a celou dobu vypadá, jako by se snažil rozchodit kocovinu. K filmu samotnému asi tolik, že si za pár dní nejspíš vůbec nebudu pamatovat, že jsem ho viděla, i když některé okamžiky dávají tušit, že předloha nemusí být vůbec špatná. ()

adriane9

Nádherná kamera, úžasné kostýmy a v neposlední řadě skvělý herecký výkon Roberta Pattinsona. Pro mě se rozhodně nemusel vymanit z role upíra, jelikož beru veškeré role objetivně a zde byl úžasný, nehledě na hloupé názory kdy určití diváci nudně čekali kdy se v upíra promění.. Robert každou novou rolí stává se lepším a lepším hercem, dále skvělý výkon Kristin Scott Thomas také nemohu nechat bez komentáře.. Pravdou zůstává fakt že Robert a Uma je dvojice která k sobě opravdu nesedla naopak s Christinou byli dokonalí... Rozhodně doporučuji na snímek zajít.. Čtvrtá za bezchybné historické kostýmy ()

hobbitko

Dívat se na Pattisonův herecký antitalent fyzicky bolí a za celý film se snad neobjevila jediná postava, která by nebyla v křeči nebo v póze. Také mě několikrát napadlo, jak moc se mi už zajídá rutinná, dokonale nenápaditá a klišovitá práce s kamerou a obrazy, které může divák vidět stopadesátkrát snad v každém filmu hollywoodské produkce (postava zezadu si myje obličej a kamera ukáže odraz obličeje v zrcadle místo, aby postavu ukázala zepředu apod.) Opravdu velice, velice špatné, hlavně když jsem se na Pattisona od půlky filmu už nedokázala dívat, protože mi z jeho výrazu "lovce" bylo trapně. ()

Filty

Velmi solidní podívaná, která opět dokazuje, že Pattison je dobrý herec a Twillight je pouze jeho černá listinka, která se s ním bohužel potáhne celý život. Akorát kameramana jsem trošku místy nepochopil. Slušené tři hvězdy. ()

bllm

Nadčasový, zajímavý a určitě napínavý příběh. Mladík z chudších poměrů toužící po penězích a moci se dílem náhody a následné cesty přes postele manželek vlivných mužů dostane k tomu po čem toužil. Nemůžu si pomoct, ale mám určitý pocit roztříštěnosti, jako u spousty románových adaptací. Ikdyž v tomto případě jsem předlohu nečetla. Jako když vytrhte dramatičtější scény a ty ostatní, které dokreslují a vysvětlují necháte být. Postrádám sebemenší sexuální napětí - pokud ho nemá vajadřovat podivný urputný výraz v Pattinsonově obličeji. Atmosféru nějak kazí i angličtina ve francouzském příběhu, ale s tím se asi nedá nic dělat. Škoda, skvělý příběh by šel natočit milionkrát lépe, jen by to chtělo lepší scénář a asi i herce. Mě osobně nesedí ani Uma Thurman. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)