Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

ViktorS

Dosť sa mi páči, že je ten súboj medzi mimozemšťanmi a ľuďmi taký viac vyrovnaný. Mimozemšťania nemajú okolo seba nejaký neviditeľný štít ako napríklad v Dni nezávislosti alebo vo Vojne svetov. Takže to bolo v tomto také zaujímavé, že sa ľudstvo nejavilo ako totálne neschopné. Ale celkovo na mňa dej a hlavné postavy nejako extra nezapôsobili. Je to taký priemer. ()

kluzo

Taková pěkně natočená nelogická brainwash reklama na US NAVY. Rádoby vlastenecká propaganda plná občanského motivačního patosu... Film by měl být omezen do 90 IQ. Rozdíl mezi soudruhy ze CCCP a soudruhy z USA je ten, že průměrný divák v CCCP věděl, že podobné filmy jsou sračka a šel na podobný náborový film do kina jen v rámci povinného školního představení. Kdo ale nutí chodit do kina na takové úlisné zhovadilosti amerického diváka, a kdo nutí Berga točit podobný odpad? To fakt netuším. Plovoucí muzeum s palivem a ostrou municí obsluhované senilními důchodci, to už chce IQ tak 70 a míň... Výborný komentář Marigold a KevSpa. +1* za AC/DC. ()

papaguy

Bože, ochraňuj Ameriku před alieny a AC/DC. Jinak chválím, že k zachraňování světa byli přibráni Japonci a veteráni z druhé světové. Příště svět konečně zachrání na místo prominentního bílého floutka míšenka z J.A.R. After title napoví, že v dvojce bude hrát Pavel Novotný a trojice budyů s britským přízvukem. ()

Porp

Sadol som pred telku s tým, že som trestuhodne porušil jednu zo svojich životných zásad: "Najprv trailer, až potom film!" Chvíľu to vyzeralo nádejne: "niečo je tam vonku a my nevieme, čo to je..." Tajne som dúfal, že by sa mohlo jednať o niečo podobné ako bola kedysi Priepasť alebo Guľa, aj keď Barbie a Ken v hlavných úlohách dávali tušiť, že to tak asi nebude. Počiatočný mysteriózny opar sa vytratil hneď, ako sa na scéne objavila mimozemská vesmírna loď. Monštrózny kolos sa po hladine oceánu presúval akýmisi výskokmi. Zvyšok filmu sa niesol v podobnom duchu ako Armageddon alebo Vesmírny kovboji. ()

stratocasta

Zavolejte Hollywoodu, když vám zbyly nepoužité záběry ze tří filmů s transformery a kámoš vám vypálil Blender. Taky nezapomeňte obsadit Rihannu, protože tu už nějaká facka od emzáka nerozhodí. Jen by mě zajímalo, kde vzal Berg tu mastnou omáčku z osmdesátek a drzost tvrdit, že je to u maríny samá veselá-elá-elá-e-e kopa-. ()

Joža

Hudba skvěla,efekty slušný,děj dobrej,jsem spokojen i když tam byli občas trošku přehnané věci,ale jinak dobrej film. ()

zberatel

Priemerny popcornak ktory ma viackrat donutil sa rozosmiat nad typickymi klise ci debilitou chovania sa emzakov alebo absenciu surferskych vln ktore zmizli pri delfinich skokoch morskych transformerov :) ale Rihanna, ta bola fajn, tesim sa na jej dalsi pocin ;o) ()

Ergon

Přesně podle očekávání. Nemá mysl si klást otázky typu: PROČ na Zemi přistáli mimozemšťani a o CO jim jde a podobně. Samozřejmě, že pokud by byly zodpovězeny podobně jako v Transformers, tak by šlo trhák, ale takhle jde o lacinou zábavu, kde stačí vypnout mozek a vychutnávat si vizuální podívanou plnou nadupaných efektů! 608. Hodnocení. Viděno v: multikino Cinema City Ostrava. ()

vikino1

Tak nám zas jednou hrdiní američani zachránili svět. Tentokrát za pomoci důchodců - LOL -, Terryho Foxe - LOL -, který, ač nemá nohy a touhu žít, neváhá pěstmi vyrazit kde jakému emzákovi v železným brnění zuby, a jedné muzejní lodi, která nám zatáčí v plné rychlosti jak auto přes ručku - LOL! Jo jsou to prostě borci... Když pomineme tohle, tak se na to hezky dívá, tempo celkem odsýpá a já mimozemštany můžu na každej způsob.. P.S. jak zničít emzáky amíci ví, ale pravidla fotbalu asi moc dobře neznají, Rihanna absolutně trapná, a nejvíc, když se snaží hrát fotbal LOL !! ()

PedroPo

Když jsem před pár týdny psal lehce posměšný komentář na velmi zmatený způsob poskládání příběhu Hněvu titánů, ještě jsem netušil, co uvidím v kině na Battleship. Ale popořádku - na film jsem šel absolutně prost jakýchkoliv informací o ději, tudíž, když se ke konci ukázala v akci USS Missouri, vážně jsem byl překvapený. V dobrém i špatném významu. Tam, kde Steven Seagal bojoval s teroristama, teď plánovali jak nakopat zadek emzákům. Uff. Tohle, "lodě" v reálu podle bójí a bezchybné digitální efekty vysloužily filmu své tři hvězdy. Zbytek byl nuda, nuda, posměšný úšklebek, nuda a zase nuda. Nezahrát k tomu občas řízný rock, možná bych i usnul. Tenhle film prostě už od začáku nefunguje - hlavní hrdina je charisma postrádající kokůtek, který může svým chováním imponovat snad jen teenagerkám a ženám v přechodu, toho náborového patosu bylo moc a Rihanna by udělala líp, kdyby místo herectví radši zůstala u svých deštníků. Ve výsledku je tohleto nejdražší reklama na službu u námořnictva, Coke Zero a protetické pomůcky. Což je škoda, potenciál tu byl. ()

Candyman

Tolik zbytečných postav a keců v jednom filmu jsem ještě nežral...a Rihannu bych nakopal do prdele. Holka táhni zpátky na pódium, tohle ti fakt nejde. Efekty teda luxusní. Třetí hvězda za Jablonského hudbu. ()

Dartdevil

Opravdu strašně pitomý. Až dementní. V tomto směru je Bay asi tak 3x překonán. Ten totiž točí oproti tomuhle krásné pravdivé příběhy bez klišé a nelogičností, navíc s lepšími efekty. Ale já už tomu asi nerozumím, tak si jdu radši pustit X-men. ()

Martensson35

Tenhle film vám od začátku do konce dává najevo, že je recesistním spojením asi milionu filmových odkazů a narážek ,cílených klišé a kapkou "střelené" originality u něhož se má především člověk dobře bavit a to mu skutečně jde. Filozofie je taková, že není nutné přemýšlet, proč mají obří bojová plavidla fyzikalní vlastnosti asi jako motorový člun na Vltavě, nebo že z desperáta povaleče se stane šmahem důstojník (nebo....), když vidíte jak lidstvo drtí Emzáky taktikou stolní hry,či když to důchodci rozbalí za hudby hudby AC/DC, zkrátka se musíte smát a pustit uzdu vzrušení. Oproti Transformers je film více přehledný a bere se o něco méně vážně a proto je tak dobrý. Možná je to krátkodobé nadšení ale zatím palec nahoru. ()

Kingi

Vcelku dobrý kousek, který však sám sobě škodí nelogickými věcmi, kterých bylo tolik, že je nemá smysl jmenovat. Veteráni nad hrobem, kteří se zapojí do akce, sice sklidili potlesk v kině, ale pro mne to už bylo dost přehnané. V dnešní době lze najít mnoho lepších filmů než je právě Battleship. ()

Petula009

Budu se na tohle muset podívat znovu,protože v té změti bez titulků jsem se nedokázala soustředit na obsah :D Co jsem ale postřehla byly hodně dobré hlášky a takovou nějakou až směšnou absurditu. Zatím pecka.; ()

cyright

Dvě hvězdy za většinou fakt stylové alieny a některé jejich akční scény (koule ftw!). Klobouk dolů, lepší a zajímavější jsem pár roků neviděl. Zbytek je totální sračka. Od patetického příběhu přes herecké výkony (Rihanna jako mariňák je obludnost hlasitě volající po zlaté malině), po dialogy přímo bobtnající demencí, což ještě umocňuje nechutně podbízivý humor. Takovýto filmový průmysl jednou zajistí, že se z člověka přirozeným výběrem druhů stane opět opice, jenom tlustší, méně chlupatá, žijící z popcornu a koly. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu