Čáry a kouzla v poklidném městečku Bludičkov, které nenajdete na žádné mapě. Úsměvný pohádkový příběh o tom, jak vám návštěva jednoho kouzelníka může obrátit život naruby a o tom, jak sirotek Ondra možná ke štěstí přišel. V poetické pohádkové grotesce, odehrávající se v neexistujícím městečku Bludičkov, se zastavil čas. Ručičky na hodinách ukazují za pět minut dvanáct, jakoby bludičkovským symbolicky dávaly ještě poslední šanci. Jedině tajemná postava Acruxe ví, jak dopadne příběh bludičkovských a jaké budou osudy jeho hrdinů.
Do městečka přijíždí známý jasnovidec Heliodromus. Před školou se hlavní hrdina příběhu Ondra seznámí s jeho dcerou Adélkou. V místním hostinci se už scházejí měšťané na kouzelníkovo představení. Ostrozraku uhrančivého mága neunikne žádné tajemství. A tak postupně odhaluje různé nepravosti, které se dějí v městečku. Na požádání vykládá budoucnost. Největší zájem má paní starostová. Heliodromus na ni prozradí, že má v úmyslu otevřít v Bludičkově módní salon v domě, kde slunce vychází po celý den. Okouzlená starostová proto žádá manžela, aby jí koupil obchod, kde je knihkupectví Ondrova dědečka, že tam bude její salón prosperovat!
Dvanáctiletý Ondra nadšeně prožívá svůj klukovský obdiv k motorkám. Jeho všední radosti obyčejného kluka, však převrátí zcela naruby smrt jeho dědečka. Příčinou dědečkovi smrti se stala bezuzdná hamižnost bezohledného starosty Bludičkova.
Adélka utěšuje nešťastného Ondru, že mu tatínek pomůže. Heliodromus je však zdrženlivý a poznamená, že každý si musí projít svým osudem. Nakonec Adélka tatínka přemluví, aby Ondrovi přece jen pomohl. Heliodromus souhlasí, ale poradí Ondrovi, aby v dědečkově knihkupeckém krámku našel největší bohatství, které ukrývá. Když ho najde, nikdo už mu ho nevezme a bude mu sloužit, jako nikomu jinému. Ondra dá na jeho radu...
Groteskně komediální nadsázka tohoto moderního pohádkového příběhu odhaluje sobecké charaktery zpupného starosty a patolízalských radních, kteří osudově poznamenávají Ondrův život. (Česká televize)

Bránolog

To byl zvláštní film, kterej se mi hodně líbil, aniž bych věděl proč. Javorský si střihnul postavu šaška, kouzelníka, učitele i erotomana evidentně s chutí, dětští herci byli poměrně netoporní (na rozdíl od Pavla Zedníčka), jenom - co vlastně bylo? Pohádka? Satira? Rodinný film? Asi všechno dohromady...Ale dobrý. ()

Fash

No jo, samej odbornik, ale skutek utek. Hezka netradicni pohadka s prijemnou atmosferou a fajn hereckym obsazenim. ()

pupidup

Hodnocení Gemini zcela vystihuje mé pocity. Dala bych normálně 80%, ale protože takových "pohlazení po duši" není mnoho v dnešním digitalizovaném světě.... cením si toho víc. ()

kinoholik

Vyloženě mě mrzí, že jsem tuto svěží, netradiční a vtipnou pohádku shlédnul až po 5 letech od jejího natočení. Nejsem si úplně jist, že je tato pohádka určena zrovna dětem, ale my dospělí jsme se výborně bavili. Tentokrát se to Brňákům dost povedlo! ()

Lykos

Dle mého názoru jde po dlouhé době o povedený pohádkový příběh. Má to nápad a to se u nás často nevidí. A ačkoli jsem celkem alergická na moderní narážky v pohádkách, tak tady to bylo uděláno vkusně a neplýtvalo se tím. Navíc to klasická pohádka pochopitelně nebyla, takže se to dá snést. Jediné, co mi připadalo trapné, byl vtip o Hančovi a Vrbatovi. I vizuální stránka je výjimečně dobrá. Ráda se podívám znovu, což se o většině nových pohádek vyrobených např. pro vánoční čas rozhodně říct nedá, ty většinou nejdou ani dokoukat. ()

trollfjord

Náhodou jsem na tento film narazil a uchvátil mě. Svou poetikou, lehkým tajemnem a především filozofii života, podanou mírně humorným stylem. Trochu mi tam vadila Iva Janžurová, které ta role opravdu nesedla a taky Pavel Zedníček se zbytečně moc pitvořil. Jako geniální naopak musím vyzdvihnout postavu kterou zahrál Pavel Liška a hlavní roli Vladimíra Javorského. Vyzdvihnutí zaslouží Acrux, v podání Karla Dobrého, který proplouvá filmem se svým tajemnem. Pohádka to asi moc není, lépe řečeno ne v tom klasickém slova smyslu, ale vhledem k tomu, že pan režisér má za sebou další skvělé dílo Maharal, tak si myslím, že je to film pro ty mladé i starší, kteří v dnešní uspěchané době nezapomněli na trochu té romantiky. ()

Stefi_836

Pohádka to není, je to takový spíš pokus o poetický příběh se zmínkou  esoteriky a zapojení tajemna. Ale pro děti je moc složitý a pro dospělého dost nudný. Je to takové od ničeho k ničemu, rozbředlé, rozvleklé bez tempa. Humor tak z 80% vcelku infantilní a někdy i zbytečný a bez nápadu. Ale sem tam jsem se  zasmála. Ovšem některé postavy jsou nápadité a zahrány pěkně. Bohužel kazí jim to celková rozbředlost příběhu. ()

ferika

Zaujimava poetika, trochu pripomina stare francuzske poeticke fantasy, ale posunute do ironicko-komickej urovne. Pre mna ok. Najlepsie mi sadla Petra Simberova, v tomto filme jasna jednicka. Tesil som sa, ze uvidim dalsi film v jej podani, ale marne. Skoncila ako mnoho talentovanych, sympatickych - a peknych ceskych hereciek. ()

Filmyx

Lepší než všechny vánoční pohádky posledních let dohromady. Vtipná, moderní pohádka co se nesnaží vychovávat, ale pobavit. Vynikající výkon Javorského i obou dětských herců, vlastně jediné co mi nesedlo byla uječená Iva Janžurová. A hudební podbarvení bylo opravdu skvělé. ()