....jedna z mála pekných slovenských rozprávok,pekný príbeh ,výprava a nechýba ani humor-tie šabľou odseknuté fúzy turkovi,ktorého hrá Andy Hryc - nezabudnuteľné.... moja zaujímavosť:Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)(21.6.2013)

Vyborna normalizacna komedia z roku 1975 z tunajsich koncin a s kopou hlasok. 84 %(5.2.2013)

Krásná rozpravka o tom, kterak se postaví Sebechlebsti Turkum, když si jdou pro sve unesené ženy do haremu zdejšího basi.. pomohou jim v tom kouzelné nástroje a hlavne odhodlání.! Moc pěkné melodie zaznívají počas celé pohádky.(24.8.2015)

Skutočne zábavná komédia so slovenským humorom. A tá pekná výprava, až sa mi veriť nechce že je to zo Slovenska(18.11.2009)

Pôvodne som neplánoval dať 5 *, ale Sebechlebskí hudci sú tak roztomilá, vtipná a výpravná rozprávka, že sa inak nedalo. Viliam Polónyi mal za toto dostať Oscara. Ach, taká nostalgia ma pochytila. (90%)(20.2.2010)