Pôvodne som neplánoval dať 5 *, ale Sebechlebskí hudci sú tak roztomilá, vtipná a výpravná rozprávka, že sa inak nedalo. Viliam Polónyi mal za toto dostať Oscara. Ach, taká nostalgia ma pochytila. (90%)(20.2.2010)

Vyborna normalizacna komedia z roku 1975 z tunajsich koncin a s kopou hlasok. 84 %(5.2.2013)

Chytľavý humor, ktorý poteší snáď každého diváka. Ústredná trojica to skvelo rozpáli a Andy Hryc je v úlohe tureckého zbrojnoša na zožratie.(17.2.2011)

Roznorode dielo ktore obsahuje, povedal by som ze z kazdeho rozku trosku, navyse Polonyi a dvaja vtedy este mlady Hryc a Danciak ma milo prekvapili.(8.5.2007)

....jedna z mála pekných slovenských rozprávok,pekný príbeh ,výprava a nechýba ani humor-tie šabľou odseknuté fúzy turkovi,ktorého hrá Andy Hryc - nezabudnuteľné.... moja zaujímavosť:Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)(21.6.2013)

• - Sebechlebskí hudci byli soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)

• - Pred rokom 1989 bol film predaný aj do takej exotickej krajiny ako je Južný Jemen. (Raccoon.city)