Vyborna normalizacna komedia z roku 1975 z tunajsich koncin a s kopou hlasok. 84 %(5.2.2013)

Asi najlepšia slovenská rozprávka zo 70. rokov s humorom, ktorý poteší všetky generácie.(23.5.2006)

Chytľavý humor, ktorý poteší snáď každého diváka. Ústredná trojica to skvelo rozpáli a Andy Hryc je v úlohe tureckého zbrojnoša na zožratie.(17.2.2011)

Roznorode dielo ktore obsahuje, povedal by som ze z kazdeho rozku trosku, navyse Polonyi a dvaja vtedy este mlady Hryc a Danciak ma milo prekvapili.(8.5.2007)

Krásná rozpravka o tom, kterak se postaví Sebechlebsti Turkum, když si jdou pro sve unesené ženy do haremu zdejšího basi.. pomohou jim v tom kouzelné nástroje a hlavne odhodlání.! Moc pěkné melodie zaznívají počas celé pohádky.(24.8.2015)

• - Sebechlebskí hudci byli soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Pred rokom 1989 bol film predaný aj do takej exotickej krajiny ako je Južný Jemen. (Raccoon.city)

• - Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)