Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

DHDV

Příjemný akční film s výbornou hudbou. Sledujete v docela napínavém tempu vývoj vztahu otec/syn a také několik lidských postav zbabělec, hrdina, slaboch apod ... Všichni se snaží přežít událost („dle skutečné události“) ve které jde o život a přece jenom víte celou dobu, jak to skončí… A to je největší problém filmu, scénář je jako pravítko, všechno přesně nalajnované, aby to se nic moc nezkazilo! V žánru nadprůměr a ve filmovém žánru průměr. Čisté 4 hvězdy. Rozhodně tohle není film na jednu hvězdu, takže se nenechte odradit! ()

Hapretor

Nebýt jména Cameron, ani se na tento počin nepodívám. A stalo se - Jméno Cameron jsem "proklel" při shlédnutí filmu Avatar. Při shlédnutí Sanctum sem ho sice neproklel, ale řikám si, že musí jít o nějaký omyl. Tohle mi na Jamese prostě nesedí. Moc obyčejné, předvídatelné, žádný nápad ani vtip, napětí skoro nulové, děj jako všude jinde, ... (to se už můžu rovnou kouknout znova na "Descent I." - to je stejně mnohem lepší). Co to s tebou, sakra, je, Camerone??? Prober se už!!! ()

Wyder

Film je sice jednoznačně televizní provenience, ale rozhodně bych ho neodsuzoval tolik, jako to udělali někteří zde v komentářích. Vzájemné chování postav mě sice někdy iritovalo, nicméně, na filmu jsem ocenil zejména to prostředí, kde se odehrával. Jeskynní filmy můžu, speleologie je obdivuhodná práce. Pokud o ní ale něco více, tak vás to asi taky zklame. Nejsem sice odborník, ale určitě je to místy přitažené za vlasy. Jako pohodový béčko na víkend ale dobrá volba... ()

mourinho

Další šlágr z produkční dílny J. Camerona se odehrává ve velmi atraktivním prostředí podzemních jeskyní Esa´ala v jižním Pacifiku, kde je rozehráno drama skupinky průzkumníků, jež je nucena bojovat o přežití poté, co je díky tropické bouři zaplaven a zavalen zatím jediný možný východ. Klaustrofobikům nedoporučuji, ale jinak je to super survival, u kterého mi chybí akorát trochu přesvědčivější herci. ()

Mortishka

Podľa negatívnych komentárov som sa filmu veľmi bála, mala som strach že po 10 minútach to vypnem...ako to vždy býva zvykom..ale kedže si vždy rada spravím svoj vlastný názor na film tak som si ho s menším očakávaním pustila. A hľa ono ma to bavilo, povedala by som že ma vtiahlo do deja..začiatok pozvoľna pomalý a ťahavý , mrvila som sa na posteľi a rozmýšľala že či to vypnem ale potom sa to začína rozbiehať a pridávať na tempe . Mám rada takéto filmy kde sú stiesnené priestory že človek už pri obrazovke nemôže dýchať..ani za svet by som nešla do jaskyňe a ponárať sa tam do tmy a toho hnusného ticha..obdivujem takýchto ľudí že to vydržia a nezbláznia sa tam . Samozrejme nie je to vynikajúce dielo ale má niečo do seba. Tajomné prostredie, napínavý dej ktorý vás oklame a rozmýšľate že ako to všetko dopadne a kto prežije. Ja si myslím že Grierson sa nemusí hanbiť, každopádne dá sa to pozerať, nie som náročný divák :) ()

Olík

Skupinka speleologů, potápěčologů, šutrolezcologů a jiných podobných dobroduhologů…samozřejmě bojující o holé bytí v zatopené jeskyni…jedni se ukážou jako hrdinové…tamhle ten by pro své přežití obětoval ostatní…někteří se po vzoru Vinnetoua nedočkají závěrečných titulků…nebylo to tady už někdy????? …tak proč, tak nač?????...jo jo, už vím, pro to epické 3D dobrodružství :) ()

MickeyStuma

Jeskynní drama s katastrofickými následky   vypovídá tento úžasný snímek sestavený na   základě zkutečných událostí. I   nejzkušenější potápěč jeskynními průplavy   může pocítit krutost přírodních zákonů a   nemusí z toho vyjít bez následků. Zoufalý boj   o život s ohromnou vůlí se dostat z podzemní   pasti je napsán s citem a s patřičným   psychologickým akcentem. Napětí stoupá   pozvolně a to až do nervy drásajících scén.   Dramatizace je tedy pozvednuta velice dobře.   Touha přežít je nadevše. Prolézat jeskyně   láká kdekoho, ale být odříznut a pomalu   propadat zoufalství by nechtěl zažít nikdo.   Tento příběh nechť slouží jako varování.   Nakonec, stát se může cokoliv. ()

foundation

V poslednej dobe mám podobných filmov vážne plné zuby. Podpriemerná, kreténska pakáreň plná komických dialógov okorenená ešte komickejšími hercami a ich snahou niečo uhrať. Kamera je v niektorých momentoch strašná, režisér celý film nevie čo so sebou. A o tom čo sa v tom filme deje radšej ani nehovoriť. Skrátka zbytočne nechcená komédia. Objektívne 2, u mňa 1. ()

Johny M.

Pokud budete tolerantní k řadě logickejch nesmyslů a často dost blbejm dialogům, užijete si naprosto průměrnej dobrodružnej film... ()

Kingjiri

Pohroma, kterou jsem čekal po přečtení prvních ohlasů, se nekonala, ale o žádný veledílo vážně nejde. I přes špatný ohlasy jsem si řikal, že si Sanctum zaslouí šanci, hlavně díky jménu Jamese Camerona, kterej snímek produkoval. Po projekci se ale jenom nestačim divit, jaké pohnutky mohly Camerona přivést k produkci takovýho podprůměrnýho snímku. Jednou vidět bohatě stačí, ukázkova nuda a rutina. ()

darkreider

Výprava do hlbín podmorských jaskýň a tunajší domorodci čakajú Pandoru alebo čo. No nebudem sa dušovať, 4 hviezdy nedám len pre smrť z milosti utopením, ktorá je vyložene určite veľmi príjemná a skráti utrpenie najlepším možným spôsobom. Radšej by som volil ubodanie stalagmitom. Inak navzdory veľkej časti hodnotení dobrý film. ()

Rockerman

Dramatický příběh jeskyňářů-potápěčů. Příběh není v ničem překvapivý, ale většinou nenudí a o dramatické scény není nouze. Není jednoduché natočit film ve stísněných prostorech jeskyní a s několika herci tak, aby byl zajímavý. Boj o holý život ale nastoluje otázku: Je jim to zapotřebí, takto riskovat? Chápu, že lidé musí objevovat a zkoumat, zde je však, podle mého názoru to riziko neadekvátní tomu výsledku. Já jsem byl s tímto filmem spokojen, až na nějaké ty zbytečné kecy. Ale to už bohužel k takovýmto americkým filmům patří. ()

Ondr@932

Úžasný film!!!Od začátku do konce skvělé herecké výkony a nádherné prostředí takové thrillery v přírodě mam nejradši:-) ()

parabellum

Dle mého by Sanctum zasloužilo určitě lepší hodnocení než pod 60%, jelikož od začátku až do konce je protkám napětím kdo a za jakých okolností zemře. Rozmýšlel jsem se dlouho jaký hodnocení dám nakonec dávám silné 3*.Jednu hvězdu za krásně zvárněný jeskynní komplex, druhou za výborné napětí a třetí za slušně gradovaný konec. Za mě 70% !!! ()

Charlie84

Chtěl jsem být shovívavější, ale přečtení recenze na moviezone.cz mi dodalo kuráž. Ve chvíli, kdy recenzent začne survivalu z branže jeskyních potápěčů vytýkat nezajímavé prostředí jeskyní, nejsem si zcela jistý, zda je chyba na straně filmu...když jsem si před koukáním přečetl komentář, který zde zanechal LIVINGDEAD, říkal jsem si, zda jde o nějaký typ sofistikované ironie...inu, nikoli, je to myšleno zcela vážně. Pravda, já takto nadšený nejsem, ale celkové podhodnocení filomu zde je více než patrné. Bylo by jednoduché poslat SANCTUM do hlubin, ale proč? Je to jednoduše parádní dobrodružství, neurážející logiku (uznávám, věta "radši to zvládnu bez něj, nebudu si přece brát neoprén z mrtvoly" byla na hraně), s napětím, slušnými postavami, úžasnou kamerou a PARÁDNÍM jeskyním systémem. Pokud jako Mr. Hlad na moviezone očekáváte zajímavější prostředí a brutalitu s příšerama jako v DESCENTu, vlezli jste do špatného kinosálu a je to jen a jen vaše chyba... ()

mutace

Není to žádná superbomba, nic originálního, ale na druhou stranu je to celkem zábávné. Bylo to přecně to, co jsem od toho čekal a proto to hodnotím celkem kladně. ()

Xanthe

Klaustrofobická psychárna s několika hezkými záběry jeskyně. Tíživé napětí a gradující atmosféru jsem nepostrádala. Jen jsem nepochopila, proč filmaři vydávají mexickou Cave of Swallows za Esa’ala na Papuy-Nové Guiney. My znalci geografie a spřízněných věd se ošálit nenecháme. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)