Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

campix

''Chci mluvit s Marissou Wiegler .'' Joe Wright je opravdu velmi kvalitní režisér. Jen se bohužel lépe cítí v dobových romantikách a na Hanně je strašně moc vidět, že nevěděl jak ji má uchopit. Je tu několika docela dobrých nápadů a celkově Hanna ze začátku nevypadá špatně a některé akční scény jsou velmi zajímavé a mají skvěle padnoucí hudbu. Bohužel Hanna padne do toho klasického průměru. Ani námět není nijak více originální a snad každý pozná, že s Hannou je od začátku něco více než to co ji řekl její tatínek. Také bych si do hlavní role dokázal představit úplně někoho jiného. Nebo takhle nikoho si tam představit nedokáži, ale ani Saorsie Ronan se mi tam nehodí. Finální rozuzlení se také moc nepovedlo. Doufejme tedy, že se Wright vybere jako další látku něco u čeho se bude více cítit ve vlastní kůži. Alternativy: série o agentu Bournovi, Salt. ()

BoXBe

Hvězdičku za Chemical Brothers a druhou za to, že jsem viděl jen třetinu a třeba se ve zbytku filmu odehrálo něco úžasného. Jinak jsem čekal ženského Bournea, dostal jsem však spíše kombinaci Karate Kid, Mission Impossible, Star Wars a Loly, která běží o život a kdo ví ještě čeho a jediné co zbylo je taková ta sekyrková polévka co dům dal. Prostě úplně mimo moje chuťové buňky tentokrát. ()

dr.fish

Joe Wright, milovník dospívajících dívek se nám zakoukal do Saoirse Ronan. Ona je středem filmu, film je o ní, ostatní natolik ustupuje do pozadí, že děj slibného akčňáku postupně ztrácí smysl i směr. Jsme rádi, že nakonec z toho režisér vybruslí tím nejobyčejnějším způsobem. Poslední třetina snímku už je jen čekáním na titulky. Cate Blanchett tentokrát šlápla vedle, i když dělala co mohla. Nic platné nejsou ani atraktivní exteriéry místy i rádoby lascívní interiéry. 50% ()

Icefist

Na dovolené u Lipna jsme si s bandou vyrazili do letního kina. Promítalo se od 10ti lidí, takže čtyři místní mohli děkovat, že my jsme čítali 8 jedinců. Možná že by ale nakonec bylo lepší, kdyby se nepromítalo, protože na plátno se vrhnula Hanna- chaotická, nelogická, nudná. Doporučit určitě nemůžu. 30 % Oblíbená část- "A na co tvoje maminka zemřela?" ()

bartias

Zápletka založená na jednom jediném velkém tajemství je vytesaná z povědomých konspiračních teorií. Způsob, jakým je podaná, je ale vyloženě originální. Podrobnosti o hrdinech i jejich motivaci vychází najevo postupně. Za každým zvratem se ukrývá další záhada. Nevinně v tom nejsou ani (v Americe a Západní Evropě) exotické jméno hlavní hrdinky a éterický vzhled herečky Saoirse Ronan. Naopak krásné, vizuálně promyšlené záběry a mimozemská hudba od The Chemical Brothers nejen okouzlují ale taky rozptylují a matou. Ve vypjatých akčních scénách si realističnost vyměňuje chvaty s bombastičností. Tříminutová sekvence z autobusového nádraží připomíná Bourneovo ultimátum. Stejně vynikající je i honička mezi přepravními kontejnery. Hanna je úchvatný videoklip s vynikajícími herci a retro atmosférou evropského filmu. Wrightovi se dá vytknout jedině to, že ve snaze udržet diváky mimo hru odřízl všechny cesty k postavám. O Hannu nikdy nebudete mít strach. Tak abyste se nakonec nedivili. ()

zombkiler

Velmi zajímavá zápletka, úžasný výkon Toma Hollandera, krásné přírodní exteriéry (včetně Maroka a Finska).Bohužel je film někdy protkán nesmyslnými dialogy a těmi mu ubíra na kvalitě.Určitě je to zajímavý originální počin ale když se přistihnu jak se nudím, koukám na hodinky, kdy to skončí tak je asi něco špatně. ()

3n3my

Herecké obsadenie ani zmiešanie rôznych žánrov mi v tomto prípade vôbec nesadlo. Možno môže za to scenár, možno réžia - neviem, no každopádne čakal som viac od filmu, ktorého tvorba sa naťahovala už päť rokov a jeho scenár bol už vopred vyhlásený za jeden z najlepších. ()

ivet.ka

Hanna je akční spektákl se vším všudy. I se scenáristickými dírami, bohužel. Ptát se, proč Hanna bez mrknutí oka vyřídí vycvičené agenty, ale skolit párek skinů jí dá mnohem větší potíže, zřejmě nemá vůbec smysl. Velký otazník se také vznáší nad postavou její Nemesis agentkou Marissou Weigler v podání Cate Blanchett. Cate je vynikající herečka, ale vidět ji krátce po sobě téměř v identických rolích je trochu nuda. V roce 2008 si zahrál v pokračování slavné série o Indianu Jonesovi sovětskou agentku. A v Hanně hraje americkou agentu. Avšak s tím stejným účesem (až na to, že Irina byla černovlasá) a stejně přísným, poloprázdným výrazem. Tyto role vyprahlých starých panen Cate prostě nesedí. Ne že by je neuměla zahrát, jen do nich nemá co vložit. A to je s jejím hereckým rozsahem jednoduše škoda. Přečtěte si celou recenzi. ()

nineweh

Vizuálně nádherný, ale příběhově poněkud prázdný film, v němž nakonec není jasné, kdo chtěl koho zabít a proč. Nebýt skvělých herců a neskutečně výborné hudby (která občas dokonce přebila cokoli, co se dělo na plátně), možná bych to ani nedokoukala. Joe Wright by prostě měl zatím zůstat u adaptací historických romancí a neplést se do práce Tomu Tykwerovi... ()

Noviik

Na rovinu - čekal jsem mnohem víc. Čekal jsem současný akční film alá Leon. Nedočkal jsem se. Ale malá Saoirse Ronan je velký talent! ()

sir-dave

Artový Agent bez minulostí s blonďatou sír-ša. Mě Hanna nesedla stejně jako Clooneyho podobně laděný Američan. Hanno, jak zemřela tvoje matka? Na tři kulky. ()

Radiq

Už jenom kvuli soundtracku hodnotím víc, než bych sám čekal. Chemici se do filmu skvěle hodí a scény jsou dobře akčně naladěny. Scény jsou ale akční aji samy o sobě. Příběh je samozřejmě docela blbost, ale Ronan i Bana nejsou zádná onan a banán, takže tempo sviští po strništi a svižná puboška s tatínkem to zabíjí jedna radost. Ona na pohled nevinnost sama v kontrastu s násilím působí v zajímavém kontrastu a Blanchett je docela dobrá soupeřka. Negativně hodnotím hlavně přehnanost a takovou nějakou nehmatatelnou složku, kterou neumim pojmenovat... Co mě pobavilo, tak Hannina matka se jmenovala Johanna Zadek, chch. ()

danliofer

Dala bych i pět hvězdiček v žánru akčňáků, kdyby Cate Blanchett neběhala po světě pracovně v absolutně nepraktickém oblečku a Eric Bana nevyrazil někde v tundrových mrazech též v obleku, což nevím proč, ale u mě to z jakéhosi důvodu posunulo tuto superakční věc k parodii. Naopak Saoirse Ronan předvedla šestihvězdičkový výkon, který strčí do kapsy všechny Jamese Bondy, co jich Angličani vyplodili :-) ()

panMartin

Strašně divný film v negativním slova smyslu. Po celou dobu jsem nevěděl, co si mám vlastně myslet, tohle byla taková nuda. Nádherné prostředí v lese. Ovšem jakmile se dostala Hanna mimo les následoval už jen hloupý příběh s nesmyslnýma a hlavně nekončícíma běhacíma scénama. Všechny působivé momenty jsou ukázány v traileru. Tragicky pitomá zápletka spolu s úplně debilními záporáky. A dost dobře nechápu Blanchett, že se k takovému filmu vůbec upsala. ()

mr.filo

Snímek bezpochyby vyčuhuje z tradiční řady akčních trilerů - ovšem někde je to směrem pozitivním, jindy negativním. Kamera (polétavá, statická, barevná a kontrastní) je fantastická, nemá snad žádný špatný záběr. Naopak bojové scény jsou jak od různých lidí - bezkoncepčnost, nenavazující pohyby, nesmyslné chvaty atp. Střihač budiž pochválen za bravurní zpracování (pokud to tedy není on, kdo skaňhal bojové scény!!). Chemický zvuk je k tomuto filmu jako třešnička završující epesní dílo. O scénáři se zmiňovat nebudu, protože buď bych spoileroval a nebo jej znáte - o něčem zajisté svědčí, že v roce 2006 i 2009 se scénář k filmu objevil na seznamu nejlepších scénářů, které nebyly zfilmovány. ()

Sabrewulf

Prostě ne. Já vím, že Bana tam něco říkal o zesílení svalové hmoty, ale i přesto vypadá trapně, když holčička (30 kg namočená) při bitkách manipuluje se 100 kilovými chlapy. Ronan není škaredá, ale v tomhle filmu opravdu škaredě vypadá. A celé je to nějaké.... divné. Jedna hvězda za bitku bez střihu. ()

ladyDOOM

Možná, že mi unikl počáteční děj a to přesně mačkání tlačítka, které vše spustilo... Bych ho zkrátka nepomačkala, odešla a bylo by... No dobrá, snad jsem byla jen trochu nepozorná a existuje řádné vysvětlení :) Hanička byla zábavná, plná akce a výborné hudby Chemical Brothers. Dost už mě ale štve ten až groteskní model, kdy hlavním záporákem je žena. Drsná žena vládnoucí tlupě chlapů, které v jednom kuse komanduje. Fakt se divím, že si to nechávají vždycky líbit! ()

Vecko99

Výborný akční film, velmi zajímavý námět, ale nemohu si pomoci, dalo se vytěžit z toho víc. Čekal jsem něco jako Bourne v sukni, ale koncem filmu a hlavně důvodem proč byla Hanna vychována tam kde byla, jsem byl trochu zklamán. I přesto, že to vypadá jako kritika jsem byl filmem nadšen a mohu ho vřele doporučit všem milovníkům akčních a bojových filmů, pro které je také určen. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)