Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

filipvrbik

Z úcty k Tomu Hanksovi a Julii robert nedám míň, ale první hodina naprosto o ničem.. Ve druhé jsme se dočkali aspoň trochu romantiky, ale i tak je to hodně nudný a nezáživný film. Navíc obzvlášť v americe se moc na vzdělání nehledí, ale spíš na schopnosti, takže i začátek vyznívá přinejmenším divně...40% ()

Lachvos

Menší snímek či kinofilm? Režíroval to Hanks nebo v tom hrál hlavní roli? Bylo to o životě nebo to je romantická komedie trochu jinak? Tyhle a další otázky vám věřím budou plout v hlavě při sledování tohoto snímku a i nedlouho poté, co dozní závěrečné titulky, sám si doteď nejsem jistý jestli na ně znají odpovědi i tvůrci...Kdyby si jednu kategorii (jakoukoliv) film vybral a šel po ní, věřím že by to dopadlo lépe. Ale pokud bych si mohl vybrat já, jako malé komorní "drama" se mi to celkem líbilo, spíše až od druhé poloviny ;) ()

Ole92

Tentokrát udělal Tom Hanks velký krok vedle. Film bez nápadu a nějaké koncepce u kterého už po 10 minutách zjistíte jak to všechno nakonec dopadne. Dvě hvězdičky asi dávám jenom díky tomu že jsem tento film sledoval v příjemném prostředí letního kina. ()

Raimok

Tom Hanks a Electric Light Orchestra na začátku i na konci? Menší hodnocení dát prostě nemůžu... Přijemnej film. 73 % ()

barteca

Tři jentaktak. Oddychovka, spoluautorkou slabšího scénáře je Nia Vardalis z Mojí tlusté řecké svatby. Odstrašující je úroveň amerického školství. ()

ashtangi

Už jsem to viděl 5x a stále mě to hodně baví a směji se u toho pořád ("Budete to baštit." "Jste jasnovidec?" "Neeeee Steve Dibiasi!". Julia dodává celému filmu šmrnc a je krása se na ni dívat. Hanks je přesvědčivý a i režijně se mu to velmi povedlo. ()

Saur.us

Tom Hanks v režii Toma Hankse se scénářem od Toma Hankse v produkci Toma Hankse. Nadějný začátek, celkem nadějný průběh ale strašně urychlený a hloupý závěr. Když už si chtěl něco natočit, mohl si vybrat něco jiného než zrovna tenhle námět. ()

adriane9

Když já mám pro Toma a Julii prostě neskutečnou slabost. Jasně je to americká komedie, příběh romantický a obyčejný, ale jsou tam ti dva a hned to dává snímku jinou hodnotu i směr. Mám ráda záběry na Julii a její božský úsměv a krásné, chemií nezničené nehty i ruce a taky Tom a jeho psí oči jsou legendární. Díky za čas vidět dva exceletní herce v milých rolích. ()

Narciska

Když se slavný herec pustí do režie, stává se, že z nějakého důvodu má chuť na celkem všední příběh o lidech, kteří na první pohled ničím nevyčnívají, jako by chtěl sestoupit z lesku Hollywoodu zpět na zem, jakoby chtěl oslovit široké vrstvy, i když všichni zdá se chceme vidět superhrdiny a velké akce. I když ničím z toho nedisponuje, jedná se o hřejivý film. ()

Silencia90

Trochu nudný a celkově jsem postrádala chemii mezi hlavními hrdiny. Ona je skvělá, on je skvělý, ale každý sám, spolu jim to moc nefunguje. No každopádně to bylo celkem vtipný, za což přidávám hvězdu. :) 3,5* ()

studo

Chýbala tomu šťava nejaký moment prekvapenia. Niektoré scény super, niektoré zbytočné namiesto ktorých by sa tam hodilo niečo iné. Julia je vtipná a Hanks hrá svoj štandart. Film ktorý ničím nevyčnieva a v záplave blockbusterov a prekvapení filmového leta sa stráca. ()

spriteboy

Tentokrát nepodlehnu kouzlu kinosálu, který umí i z průměrných kousků, udělat velká díla. Dávám průměrné hodnocení, ačkoliv jsem odcházel z kina z velmi dobrým pocitem. Dobrý pocit rozhodně nezpůsobila pouze skutečnost, že ze Zličína to mám domů mnohem blíže, než z Anděla, kam většinou do kina chodím. Příběh byl velmi jednoduchý, podle plakátl k filmu i lehce předpověditelný. Ale způsob, jakým se došlo k výsledku, který byl předem jasný, byl velmi zajímavý a přirovnatelný k jezení velkého zmrzlinového poháru, kdy pod šlehačkou a oplatkou najdete kopečky zmrzliny, které jste nečekali. Jelikož jsem dal 3 hvězdy, tak je zbytečné film dále nějak komentovat - myslím, že se Tom Hanks nemá za co stydět. ()

GOREGASM

Tom Hanks si opakovaně potvrdil, že by se měl držet především herecké řehole a už vůbec se nepouštět do scénářů. Právě ten selhává v rovině uvěřitelnosti a do očí bijící naivitou bolestivým způsobem podráží nohy jinak vcelku sympatické dvojici, ve které hraje Hanks (pohled typu - spolkl jsem kyselou okurku - uvidíte velice často) nezvykle druhé housle. Vrásky, které při sledování postupně nastřádáte vám alespoň zčásti vyhladí postava přednášejícího doktora ekonomie, které dodal George Takei na miniaturní ploše takřka démonický rozměr. 50% ()

Fawkes

Hanksi radši zůstaň hercem v tom si borec, nesnaž se o režii. Vlastně ani nevím, za co dávám 2 hvězdičky, možná proto že si skvělý herec a vše co hraješ před kamerou ti věřím, ale kdybych měl zmínit vše okolo =NIC. Nebavil jsem se, chvílema jsem se nudil, chválím úvod, který měl dobře nastartovaný rytmus díky hudebnímu doprovodu ale už tak v půlhodině filmu jsem si začínal říkat na co se to dívám. Ničím zajímavé, scénář velmi strohý, myslím že moc diváků tento film nepřitáhne. (30%) ()

BOURQUE

Tom Hanks, ako režisér, opäť. Téma, ktorú si zvolil je veľmi aktuálna, hlavne v súčasnosti (čím ste starší, tým ťažšie si nájdete prácu, hlavne, keď nemáte potrebnú kvalifikáciu). Aj herecké výkony, súboj Oscarových aktérov (T. Hanks a J.Roberts) sa skončil dobre. Hudba je príjemná (hlavne od skupiny ELO). Jedna vec bola tak trošinku slabšia: réžia. Na druhej strane si myslím, že Tomova čas (ako dobrý režisér) určite niekedy príde. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

owwidius

To co z traileru kuka, je presne to co clovek z toho dostane. Totalny priemer, oddychovka, nic viac nic menej. [#53/2012, rip] ()