Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

Lyžař

Příjemná záležitost. Musím přiznat, že jsem si dlouho nemohl zviknout na to, že Pretty Woman je zde hnusně se chovající zapšklou mrchou (až tím, čemu říkáme sprostým slovem na čtyři s čárkou). Tom Hanks nám jasně a vcelku jednoduše ukazuje, že se vyplatí v životě za něčím jít. Že se dá dokázat vcelku cokoliv. A uz toho se třeba ještě seznámit s bezva dívčinou. ... ... ... no a jen tak bokem..vysoká škola nic neznamená..je to posléze jen kus papíru :-) Režie: ***; Scénář: ***; Herci: ***; Hudba: ** ()

Puol

3. hviezdička je hlavne zásluhou Julie Roberts, ktorej postava mi prišla taká najsympatickejšia. Tom Hanks tu bol taký nijaký. ()

merigieren

romkom, bez toho kom :-) začátek s tím jak vyhodí nejlepšího zaměstnance, soused prodavač, začátek na škole, profesor ekonomie, nová kamarádka na skůtru, je to milý a příjemný koukání. Pak ta druhá část se znuděnou učitelkou a jejím přítelem, Pozvolná proměna a tak, to už je trochu divný. ()

Olík

Tom Hanks pamatuje plodnější roky...roky, kdy nominace na Oscara přehazoval vidlemi. O Pretty Julii platí to samé v bleděmodré a tak jejich společné bytí v katedrasenillovestory tak trochu zavání vejminkem. Něco jako, když se bývalí ligový čutálista po skončení profesionální kariéry jde ještě vyprdět do vesničky, kde kdysi jako usmrkanec začínal. Ale i takové víkendové povyraženíčko za pivo a párek v Horní-Dolní může mít svoji důstojnost. Člověk se musí oprostit od myšlenek na hvězdně obsazenou taškařici a jenom brát co Larry Crowne nabízí. Nejdou toho vagóny a určitě na Hankse s Robertsovou nečekají nové nominace na některou z filmových cen.....každopádně zklamáni nebudete. ps: Ostuda, ale až z galerie na ČSFD jsem zjistil, že vůdcem skútr gangu je Wilmer Valderrama. ()

Rathalos

Mne osobne sa to pacilo,Julia Roberts a Tom Hanks uz nie su najmladsi,ale stale patria k super hercom a aj tu to potvrdili,mily a zabavny film,kde sa clovek zamysli nad vela vecami zo zivota...:-) ()

Kingjiri

Tenhle snímek zachraňuje od totálního propadáku jenom herecký obsazení v podobě Toma Hankse a Julie Roberts. Jako komedie to selhalo na všech frontách, protože jsem se ani jednou pořádně nezasmál. Jako drama taky nedopadl moc uspokojivě, protože dramatických složek tu moc nebylo. Tom Hanks by měl zůstat u herectví, sem tam by si moh střihnout nějakou tu režii, ale rozhodně by se už neměl pouštět do psaní scénáře, dvě slabší hvězdy. ()

Lucas87

Moc příjemný film, není to žádný brak ale také to není nic ohromujícího od Toma, přišlo mi, že chtěl využít ekonomické krize a zavzpomínat na své studentské léta. Na začátku mi přišlo, že ten management U-Martu tvoří samí dementi, tenhle film je trochu ukázkou vysokoškolského systému studia v USA. Platí tam školné za to aby uměli dělat přednesy od srdce? Julia Roberts čím starší tím více mě ohromuje svým šarmem. Také jsem rád viděl známou tvář ze seriálu Pacific (Rami Malek), nejlepší bylo vidět hlavní dvojici jak jedou spolu na mopedu, ten výraz v obličeji opilé Robertsové fakt stál za to. A pan Matsutani a jeho vyučování ekonomie mi přišlo velice zajímavé, jeho nejlepší hláška z přednášky toto je smartphone, ale ten u mě používá hlupák. ()

PEZ

Maly a jednoduchy filmik, ktory si vsak nezasluzi terajsich 56 percent, skor tych 70. Sice neprekvapi a ponukne pribeh v ramci zabehanych rom-com klise, ale je aspon uprimny. Tom Hanks a Julia Roberts su stale vyborni herci, svedci im to (spolu) a v ramci zanru nie je moc veci, ktore by sa dali vycitat - cely pribeh je popretkavany vydarenymi malymi vtipkami. Ja som sklamany nebol (kedze som neriesil detaily a nechal som sa unasat), nebyt klasickeho zaveru, ktory bol predsalen na mna prilis sladucky, bolo by to aj za styrku. ()

Vorima

Klasická romantická komedie. Jenže tohle schéma už tu bylo tolikrát, že je třeba aby to mělo nějakou jiskru, nebo alespoň zvrat, který nečekáme. Tady tomu tak ale není. Vše je předvídatelné od začátku do konce. Bez šťávy. ()

deLaFere

Děs a běs, nechápu jak se persona jako Hanks mohla tomuhle zaprodat. Poučení pro stupidní Američany jak mají žít v této době, ani jednou jsem se nezasmál. Brutální hovadina, naprosto nepřirozené postavy, dialogy i děj. Hanks je prkenej a Roberts trapná, nic nemá logiku, ale důležité je, že se v USA nacházejí skuteční andělé na skútrech. Hned se cítím bezpečnější. ()

guri

Ked jazdite na skutri po rokmi vyjazdenych kolajach, nedockate sa nicoho ineho ako stale tej istej cesty bez co i len naznaku prekvapenia. To iste sa deje aj s Larry Crowneom, ktory je len dalsim kuskom do dlheho zastupu obycajnych romantickych komedii. A to sa Tom Hanks naozaj snazi. Nie ze by islo o zly film, ale nech sa na to pozriem z ktorejkolvek strany, stale to je len priemer. A Julia Roberts ma len utvrdila v tom, ze Erin Brokovich bola len vynimocne svetla vynimka a naozaj sa jej ako herecke radsej vyhnem. ()

Merggie

Ústredným negatívom tohto filmu je fakt, že vzťah medzi študentom, ktorý je o čosi starší ako jeho nohatá učiteľka, sa nijak nevyvíja, no napriek tomu sa v záverečnej fáze filmu jednoducho vyskytne. Navyše, ten vzťah, aspoň na strane slečny učiteľky nevyviera z možnosti voľby, ale zo zúfalstva zapríčineného tikotom biologických hodín. O Larryho minulosti sme sa nedozvedeli nič, takže jediné, čím si možno vysvetliť jeho hlúpučké správanie, je zrejme náklonnosť k Forrestovi. Dve hviezdičky za to, že sa film snaží byť milý a za zopár fórov, ktorých význam sa utopil v statickom scenári, no v momentoch, kedy zazneli, boli aspoň na chvíľu funkčné. Nuž a tie mopedy? Milota, krásota, gang jak vyšitý :) ()

kersten

Tri hviezdy len za to, že sa dvaja moji obľúbený herci stretli na jednom pľaci. Tom Hanks ako vždy skvelí. Julia ma trošku sklamala, na začiatku vystupovala ako jedna večne mrzutá a ofučaná harpia. Jej prekrásny úsmev sa objavil asi približne v 60 minúte. Dej o ničom. trošku som bola sklamaná. Nebyť Toma, tak to v polke vypnem. ()

HappyDeath

Dokonalost a kombinaci slžitého a nepředvídatelného děje zde budeme nacházet opravdu obtížně. Tenhle film má ale úplně jiné přednosti. Je točen tak nějak s citem a srdcem. Kdykoliv ho znova rád zkouknu. ()

figliar

Pozerateľná komédia s príjemnými hercami a priemerným scenárom. Tom Hanks, majiteľ dvoch Oscarov za hlavnú rolu, má však na viac. ()

Torgal

Dôkaz, že Tom by za kameru vôbec nemal liezť (a po tomto filme by som povedal, že aj pred ňu, Kapitána Phillips ma ale presvedčil, že stále kope prvú hereckú ligu). Film poriadne nefunguje ani v jednej polohe - romantickej, komediálnej ani dramatickej. Strašne fádny a obyčajný film, kde sa postavy niekedy chovajú veľmi čudne (napr. Tom o Juliu nejaví žiaden záujem, keď ho ale pripitá pobozká, predvedie oslavný tanček???). Pozrieť sa dalo, nebolelo, ale na takéto filmy škoda plytvať filmovým pásom. 5-/10 ()