Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

celnarova

Tomuto filmu dávám krásné tři body. Kdyby tam nebylo tolik kýčovitých momentů a tyto momenty by byli více vážnější tak bych dala aji plnou palbu bodů. Jinak příběh jako takový se mi moc líbil a nejvíc proměna Toma Hankse. Ta se jim opravdu povedla. Z nudného a nezáživného člověka udělali sexy chlapa v nejlepších letech. ()

JerryPilsen

Pár vtipných momentů,několik vážných.Vše vyplněno příběhem člověka,který se vrací do školních lavic.Český název nesmyslný. ()

andy60

Film mě vlastně ani moc nezklamal, protože jsem od něj moc neočekával. Na jedno shlédnutí dobré, ale opáčko bych si už nedal. ()

Barbucha303

Jak bych to shrnula v pár bodech... 1. Frustrovaná J.Roberts očividně "miluje" svou profesi určitelky a "povzbuzuje" své studenty v dalším studiu, 2. T.Hanks se vrací do postpubertálních let, neboť získává přátele mezi dvacetiletými studenty, mezi nimiž představuje R.Malek třídního baviče a šaška (mimochodem, kdyby nebylo jeho hereckého výkonu, asi bych tento film po necelé hodině vypnula), 3. J.Roberts si neuvědomuje, že Hanks není "běžným" studentem, takže by si s ním teoreticky užit mohla, namísto toho tropí scény,... a tak bychom mohli pokračovat... Z mého pohledu jde o nesourodý film, který byl dobře podchycen, ale v konečném důsledku nedomyšlen :/ Škoda ()

eaglestar

Co na tom, že je oteklej jak Segal?! Co na tom, že je plochá a klasicky nesympatická?! V lakovkách od Diora lehkou nohou, kupředu vpřed. ()

Lilith-ell

Slabší tři. Jako celek to nefungovalo, ale pár scén se povedlo (hodiny ekonomie, zatčení manžela..). Jo a nejhorší líbací scény, co jsem snad kdy viděla. ()

Regeindy

Nejlepší z nejlepších se již po druhé sešli v jednom filmu a musím konstatovat, že ani tentokrát jsem se bohužel nebavil. A to jsem na rozdíl od Soukromé válka pana Wilsona, tentokrát od tohoto oscarového dua neočekával tolik. Bohužel se jedná o komedii, která ničím neutkví v paměti a nijak extra nepobaví :( ()

radek.896

Nedívá se na to špatně, občas se člověk zasměje, ale většinu času jsem se nudil, uspávalo mě to a říkal jsem si ať už je konec. Tom Hanks se tváří furt stejně, jako by ho role nudila a dělal ji tzv jen pro peníze. Jo, ale Julia Roberts je totální opak Hankse, směje se, jde vidět, že si svou roli fakt užívá, baví ji a chce ze sebe vymáčknout maximum, aby byl divák spokojený. Ne že by to byl propadák, dívat se na to dá, ale je hodně škoda, že se v ději moc neděje a hlavně je ze strany režiséra totální nuda. ()

karmalat

Velice civilní a příjemný film, který opravdu pohladí a dodá pozitivní energii. To co ostatní majé za negativa, já hodnotím naopak kladně. Film si na nic nehraje a spousta situací je odpozorována z běžného života, třeba propouštění zaměstnance. Doporučuji hlavně pro chvíle kdy se nic nedaří. ()

Laslo

Tom Hanks je skúsený herec a ani ako režisér nie je úplným nováčikom. Nakrútil už celovečerný film To je náš hit! (1996) a "vypomohol" aj pri niekoľkých televíznych seriáloch. Komédiu Moja krásna učiteľka, ktorá sa vo štvrtok dostala do slovenských kín, režíroval tiež. Spolu s Niou Vardalosovou k nej napísal scenár a zahral si hlavnú úlohu. Je fajn, že sa chce predviesť aj autorsky, akurát to vo výsledku nestojí za veľa.Hanks predstavuje v časoch hospodárskej krízy pozitívneho hrdinu, ktorý sa snaží porátať so svojou novou životnou situáciou. Tiež prišiel o prácu, hoci to bol spoľahlivý zamestnanec a s kolegami vychádzal dobre. Larry Crowne však nerezignoval. Priťažilo sa mu, ale vie, že bedákaním si nepomôže. A tak sa okamžite pustil do hľadania novej práce, a dokonca sa zapísal na univerzitné kurzy, aby sa dovzdelal. Netušil pritom, že v školských laviciach natrafí aj na lásku. Na učiteľku, ktorá prežíva manželskú krízu a najlepšie si rozumie s pohárom whisky. Hanksovo rozprávanie sa síce odráža od jedného z najhorúcejších problémov súčasnosti, akým je strata zamestnania a neistota s tým spojená, ale inak je to film únikový. Komédia, ktorá to zlé iba „naťukne“ a v skutočnosti chce publikum uchlácholiť, že život je gombička. Že problémy sú na to, aby sa riešili a že pri tom môže byť „kopec srandy“. Stačí sa pozrieť na toho veľkého dobráčiska, ktorý má už svoje roky, ale stále vie na sebe zapracovať a ešte sa aj zabáva. Azda by sa to dalo prijať, keby sa pri tom zabávalo i publikum. Vydarených vtipov je málo a označenie komédia funguje najmä v zmysle celkovej odľahčenosti rozprávaného. Nikto sa tu nedostane do situácie, ktorá by vyzerala naozaj hrozivo. Nikto sa netrápi tak, že by sa to prenieslo aj na diváka. Manželská kríza, ako ju ukazuje Hanks, mu môže byť ukradnutá. Moja krásna učiteľka pôsobí banálne, ako narýchlo zbúchaná historka, pri ktorej sa tvorcovia nezaoberali tým, či je to uveriteľné. Čo na tom, že vzťah Larryho a jeho učiteľky prichádza ako blesk z jasného neba, podstatné bolo spojiť Toma Hanksa a Juliu Robertsovú do pekného romantického finále. Snaha zaonačiť všetko tak, aby to bolo príjemné, optimistické a veselé však vo výsledku vyznieva silene, miestami až hlúpo. Nie je to problém hereckého obsadenia, ale tých, ktorí vedú rozprávanie a vymysleli koncept príbehu a postáv. Teda Hanksa ako spoluscenáristu a režiséra. Jeho komédia nemá poriadny švih ani šarm. Pripomína skôr roztiahnutú seriálovú epizódu. V jej prospech hovorí to, že Hanks herec je jednoducho „sympaťák“, ktorý dokáže potiahnuť aj slabšie filmy. A v tomto sa napokon zopár vtipných okamihov nájde – či už v podobe výstupov učiteľa ekonómie (stvárňuje ho George Takei), alebo v reakciách niektorých študentov. Stále je to však málo na to, aby sa dala Moja krásna učiteľka označiť aspoň za priemerný film. ()

rhodos

Průměrná romantická komedie, kterou drží nad vodou pouze sympaticky obyčejný Tom Hanks a stále krásná Julia Roberts. Chemie mezi nimi funguje také na výbornou. Trochu zamrzí, že si Tom Hanks pro svůj další režisérský počin nevybral nějaký zajímavější příběh. ()

pekos

Po skončení filmu som rozmýšľal, prečo TH natočil túto komédiu. Asi preto, aby si zahral spolu s Juliou Roberts. Málo deja, málo humoru, málo zaujímavých scén. Napriek tomu na večerné posedenie pred TV obrazovkou dostatočné. No stačí vidieť len raz. ()

Oxytocin

Jednoduchej snímek, u kterého se dá odpočinout a vydržet, ale více od toho nečekejte. Líbí se mi filmy ze školního prostředí. Tady je to však trochu na pomezí, kde Hanks navštěvuje spíše depresemi trpící Roberts. ()

PinkButterfl

Napriek tomu, že Julia Roberts aj Tom Hanks patria k mojim obľúbeným hercom tento film ma veľmi neuchvátil. Netvrdím, že som sa vyslovene nudila, ale film sa mi nepáčil natoľko, že by som ho chcela vidieť zase. ()

tomkat

Dobrý standard, který u mě stoupl v ceně taky tím, že si udržel uvěřitelnost a sympatie i přes to, jak servíruje jeden klišovitý americký společenskokulturní motiv / poučení za druhým. Bonusy - Julia Roberts pořád umí hrát! a jedinečný učitel ekonomie. Malus - jedna z nejhorších českých verzí názvu filmu, 2011: tipuju kombinaci deprese a koksu v Bioscopu. ()

Ivy_9

Nedávno jsem ten film viděla znovu. Znovu mě připoutal, užila jsem si ho a bylo mi prostě příjemně. Lépe by jej vystihoval originální název a ne tento, který cíli na vztah s učitelkou. Podstatný je vývoj Larryho Crowna, což je jen tak mimochodem inspirující. ()

Siuuu

Mne sa film celkom páčil - mám rada Toma Hanksa aj Juliu. Taký milý, oddychový filmík, nenáročný oddychový ... ()

xray0045

Vtipné a rychle plynoucí. Tom i Julia jsou kouzelní. Jako romantická komedie lidí ve středním věku funguje báječně. Ostatní postavy nejsou nesympatické, celé je to zalité sluncem a pozitivními lidmi.  Film na jedno shlédnutí, který neurazí. ()

Nellaron

Tom Hanks a Julia Roberts v jednom filme, to by mal byť prísľub kvality. Ale tento film je dôkaz, že aj zvučné herecké mená ešte nerobia dobrý film. Charakteristickým prvkom tohto filmu je totiž nuda. A znova nuda. Hoci ide o drámu, nevedela ma chytiť ani osloviť. ()