Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 36%, Audience Score - 41% | FDb.cz - 69.5% | No, tento film bychom přirovnali k tomu, když Tom poprvé Juliu veze na svém skůtru. Je to velice pomalá a povětšinou nezajímavá jízda, kde se občas něco stane, občas nějaký dějový zvrat a občas se mírně pobavíte. Díky velmi dobrému hvězdnému obsazení je to alespoň ten průměr....:-( 50% ()

PlysovyMacko

Po tom co muž v stredných rokoch dostane padáka zo stabilnej práce, zapíše sa na vysokú školu, kde nájde nových priateľov a lásku. Film ma odzbrojil svojou pohodovosťou a nevinnosťou. Humor funguje, gang skútrov je fajn aj Julia ako unavená ucitelka,  ktorú najviac zaujíma drink. Ide o príjemnú oddychovú romantiku. ()

Jebak8

New Tom Hanks. What should you expect? Just an ordinary story for mid-aged people. Love coming after 40th, appealing to study [the more you study, the more you will succeed in you common life] and so on. I can't it is not fun, 'cause some moments are at least pretty, if not funny litaraly, like picking up trash, the guy with long skate and weird name Daidaio or something like this...:D So don't expect another Forrest Gump, you would be disappointed. Watch it just for good moon more than for fun... Yes and pretty good is Hanks in modern clothes, tight pants and chain...:P ()

jirijo

Přijemně "starosvětská" romantická komedie, která sází na charisma zvolna stárnoucího Toma Hankse a zvolna mládnoucí Julie Robertsové. Tom Hanks to vzal od podlahy a kromě hlavní role si střihl i režii, produkci a scénář (společně s Niau Vardalos z Mojí tlusté řecké svatby, vzpomínáte? :-). Příběh je jednoduchý jako letmý ranní polibek a film plyne bez nějakých zásadnějších peripetíí až k očekávanému závěru. Je to milé, sympatické, i když chvílemi (ale opravdu jen chvílemi) se jemně vplížila i nuda...což je stav, na jaký nejste u filmů dua Hanks&Robertsová zvyklí...Tomu Hanksovi to jde rozhodně o hooooodně lépe před kamerou, než za ní. Ale jako začátek romantického večera ve dvou to není špatné :-) ()

yatan

Chapem nite, ktore taha Hanks, ale zial ani nitka, ktoru dufa ze postrehne generacia a nieco zmeni v buducnosti, ani nit pre radoveho konzumenta so stupidnou love story mi nie je atraktivna a preto jednu star davam za Juliu, a druhu za Toma. Okrem nich, vo filme nie je nic co by stalo za tu hodinu a pol. 5/10 ()

E-lind

Pakliže očekáváte megafilm, který bude v kinech trhat rekordy návštěvnosti, budete zklamáni. Chcete-li však zhlédnout pohodový, nenáročný a roztomilý film, mohu jenom doporučit. Tom Hanks i Julia Roberts, jako herci světové extratřídy, se i těchto rolí zhostili na výbornou. Kritika Hankse je, dle mého názoru, neoprávněná. Jakmile lidé slyší jméno Tom Hanks, mají očekávání nejen od herce, ale také od filmu obrovská. Poté chápu, že neodcházejí z kin plni úžasu. Jdete-li se na film podívat s tím, že se chcete uvolnit, odpočinout u pohodového snímku, nebudete litovat. ()

flying_fish

Líbilo se mi: Přirozeně vedená komedie o tom, jak se dá změnou úhlu pohledu začít jinak, žádný složitý příběh. Srozumitelná kamera a příjemná nálada pod taktovkou Toma Hankse. Nelíbilo se mi: Ničím nevysvětlená a nepravděpodobná záliba rozpustilé studentky ve vylepšování hlavního hrdiny. Podprůměrný soundtrack, nic zajímavého. Celkově: Odpočinková romantická komedie bez teenagerů. ()

PeterMC

I cez tu celkovu jednoduchost, nedokonalost a dokonca nefunkcnost je to celkom prijemne ... ono zase Tom a Julia nie su uplni amateri, ze? ()

lulu37

pre mňa obrovské sklamanie. Medzi Tomom a Juliou to neiskrí, celé je to také jalové. Ani originálne, ani dobre urobená stávka na istotu. ()

lobo87

Hanksov režijný pokus, ktorý nesklamal, ale ani nenadchol. Možno pod dohľadom skúsenejšieho režiséra mohla vzniknúť vtipnejšia a celkovo lepšia komédia. Hanks ako herec nesklamal a opäť predviedol trošku natvrdlý výraz z Forresta Gumpa. Najviac sa mi však páčila Julia Roberts v roli životom sklamanej a alkoholu naklonenej učiteľky. Chýbala mi však väčšia prepojenosť príbehu, iskrenie medzi postavami, ktoré sa dali dokopy prakticky bez nulového romantického napätia... 60% ()

Allgreen

Profesor Ed Matsutani Ph.D. je proste "ekonomický King" aj s jeho zlomyseľným smiechom ... a zvyšok filmu bol tiež fajn ... proste Tom Hanks Movie ... nothing left to say ... ()

klichem

Prijemny film s pointou a skvelymi hereckymi vykonmi. Ziadne rehotanie a valanie sa v krcoch smiechu. Ale jemny pocit uspokojenia ze sa za tento film oplatilo zaplatit za listky zostava pod srdcom. ()

baclajean

Cukríkovský film, ktorý si Tom Hanks zrežíroval sám. Akosi sa mi tento pár k sebe nehodí, Julia je stále rovnaká, na Tomovi však poriadne vidno pokročilý vek. Nemal som problém dopozerať film do konca, no odporúčať ho nebudem. ()

CrazymanM

Pohodová věc,Tom je skvělý herec a Julia mu neméně dobře sekundovala,příběh sice tuctový,ale dobře natočeno,nemám výhrad. ()

burton-ka

Věděla, jsem už dopředu, že to žádný trhák nebude ale Hankse mám ráda - má zvláštní dar na Vás hodit naprostou pohodovou a příjemnou atmosféru. Víc než film bude u mě oblíbeným kouskem spíš soundtrack i přesto! Je to milé, prosté a sem tam vtipné.... ()

Gloriandraaa

Úprimne, čakala som, že to bude horšie a možno aj práve preto ma táto snímka celkom prekvapila, tým, že sa na ňu dalo pozerať. Dej samozrejme jednoduchý bez nápadu, niektoré situácie úplne mimo a ten skútrovy gang.... Každopádne, Tom nech sa drží toho čo vie, teda hrania a režírovanie nech prenechá tým, ktorí to vedia. ()