Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

necisty

Hanks si napsal roli, aby si mohl zapíchat s Julií. Kdo by v jeho postavení neměl stejný nápad? Budeme tedy doufat, že se mu to v zákulisí podařilo, ale nemusel nás otravovat zbytečným filmem. ()

Pajky3

Obyčejný film, kterému nepomůže ani fakt, že hlavní dvojici hraje Tom Hanks a Julia Roberts. K tomu, aby to byla zábava dokonce nepomůže ani větší zviditelňování na Netflixu potom, co Rami Malek (zde jedna z vedlejších postav) vyhrál Oscara za Bohemian Rhapsody. Bohužel nic zapamatovatelného se tady neodehrává. ()

laik_60

divny plytky scenar, cakal som od robertsovej aj hanksa viacej, ale je pravda ze keby tm nehrali oni je to odpad, takze len z ucty k nim slabe praslabe tri bodiky :( ()

KajusaK

Pro mě jedna z nejlepších amerických romantických komedií, co jsem za poslední dobu viděla. Upřímný, reálný děj. Julia Roberts, která naprosto dokonale (asi nejlíp ze všech filmů) ztvárnila svoji roli učitelky-alkoholičky. Tom Hanks mě v tomhle filmu moc nezaujal a za něj také 1* dolů. JInak ale opravdu dokonalé herecké složení. Jako v jednom z mála filmů (opravdu z minima) jsem ráda, že na konci už nebylo žádné drama jako hádka ap. ale pohodové zakončení. Zasmála jsem se dost, některé fórky byly až moc pravdivé, takže nebudu žrát a plácnu tam ty 4* silné :)) ()

bartias

Takové filmy už se dneska netočí. Tom Hanks sází na svou oblibu a přitažlivost Julie Roberts, která má i ve čtyřiačtyřiceti pořád pěkné nohy. Zatímco první je od začátku do konce za milého ňoumu, druhá předvádí nečekaně zábavnou sérii nejrůznějších šklebů a znechucených výrazů. Hanks režisér, scénárista a producent se s krizí vyrovnává pohádkovým způsobem. Doba je zlá, ale pořád se na ni dá aplikovat starý dobrý Hollywoodský vzorec. Zlomyslní jsou potrestáni, snaha se cení, dobrý soused má starost a kdo se místo práce dívá na porno, dostane za vyučenou. George Takei z původního Star Treku v roli svérázného profesora ekonomie je skvělým zpestřením. Je to zábava. Ze začátku dokonce hodně osvěžující - dějově i tím, jak je natočená. Škoda, že posledních patnáct dvacet minut už jsme dávno viděli jinde. 7/10 ()

Radiq

Dejte do filmu Juliu Roberts a z 90% máte u mě jistotu, že to bude sračka. Dejte tam Toma Hankse a z 90% je jasný, že to bude hodně americkej film (nebo spíš hollywoodskej). A tak z toho nemohlo vzniknout nic kvalitního. Obzvlášť ta hnusná pizda tady hrála extrémně nepříjemnou a anti-sympatickou roli, takže snad ani není fyzikálně nebo spíš esteticky možné, aby to bylo dobrý. Příběh potěší jedině snad tím, že... no vlastně nepotěší skoro vůbec... jo kromě těch roztomilejch skútrů... Párkrát se člověk zasmál, ale nemyslim to doslova - bylo to spiš takový heh než hýk. Lepší se k tomu už nevracet... ()

Haretix

Tome copak si mi to udělal? Od filmu sem čekal kvalitní komediální drama, ale zklamání bylo už po nějakých 30 minutách. Sice Tom jako jdiný se snaží film držet, ale ani to moc nepomáhá. Vůbec se role nepovedla Julii a mam takový pocit, že její nejlepší období je pryč. I přes negativa se, ale určitě film dá dokoukat. ()

Týnkaa

Dám takové hodnocení... a víte proč? Jednoduše proto, že mě to bavilo a je mi upřímně jedno jaká je kde obtížnost předmětů ve škole, je mi úplně, ale úplně fuk, jak je komu Julia nesympatická, nebo jak Tom Hanks měl jen hrát a ne režírovat, takový kecy jsou mi fakt jedno, ten film je podle mě dobrej! A hotovo :) ()

ecceHOMMO

Útok so zbraňami obrovského kalibru ( Julia + Tom) sa nezdaril. Postrádalo to patričné iskrenie i dokonalejšiu dejovú líniu. ()

DivX

Tom Hanks se vrátil jako herec i režisér. A víte co? Mě se to líbilo a docela slušně jsem se bavil. 60% ()

Homer Simpson

Tady bych teda slovo komedie z žánru filmu úplně vypustil. Lepší námět na podobné téma už před dávnou dobou napsali pánové Svěrák a Smoljak a dopadlo to daleko lépe - http://www.csfd.cz/film/5992-marecku-podejte-mi-pero/. Jediným plusem tohoto filmu je role apatické učitelky Mercedes skvěle zahranou Julií Roberts, za což jsou také ty 2 hvězdičky. A o českém názvu tohoto filmu si myslím svoje... ()

anli

Úplně obyčejný příběh o tom,jak muž ve středních letech do školních lavic zasedl a do své učiteklky se zamiloval.Tím je řečeno vše.Scénář je velmi jednoduchý a vsází na ústřední duo Hanks-Roberts.Těm se vcelku daří film udržet,ale i oni občas ztratí tempo,protože místy nemají co hrát.Tom Hanks je bezesporu vynikající herec a prosil bych ho,aby hrál dál,možná i produkoval,ale na režisérskou stoličku si už nesedal.Film je místy bez nápadu a potřeboval by svižnější a vtipnější režii a zpracování.Julia Roberts se také snaží,ale té vlastně stačí,že tu prostě je a diváci se tetelí blahem.Několik slušných scén tu ovšem je a párkrát se člověk také zasměje,takže to nakonec beru jako slušný průměr.Je to taková romantická komedie,i když trochu podivná.Vlastně podivných věcí je tam víc.Jako úplnou zbytečnost beru širokoúhlý formát,ve kterém je fim natočen,protože tu není žádný rozhled,ani extra kamerové kousky.Trochu jsem váhal s hodnocením,ale nakonec se díky dvojici Hanks-Roberts přikloním k tomu vyššímu a dávám 60%,neb na sobotní večer je to vcelku ucházející podívaná.P.S.A milovnící aspoň jednoho z hlavních protagonistů si rádi připočtou určitě aspoň 20%. ()

venison

Dalo by se to specifikovat jako naprosto „obyčejný film“. Robertska s Hanksem mi pro své role přišli už poněkud přestárlí :-( Trošku jsem nepochopila, že by učitelka, které odpadají kurzy pro nezájem mohla živit chlapa „v domácnosti“ a prostorný barák a to, že by si pomocná síla v obchoďáku mohla dovolit to (velký dům, auto apod.), co si v ČR nemůže dovolit ani střední třída, ale budiž, v USA je možné vše.. Ale místy jsem se pobavila a myslím, že si ho ještě někdy pustím :-) ()

Hnedoocko

Sympatický Tom Hanks nezklamal a co se týká Julie Roberts a jejího sarkasmu a ironie, to jsem se opravdu nasmála. Nejvíce mě však pobavila scéna s kukátkem. Nebyl to film, na který bych dlouho vzpomínala či toužila po dalším shlédnutí, ale jako odpolední odreagování to nemělo chybu. 3,5* ()

Pavlínka9

Prostě průměrný film o tom, jak se starší muž rozhodne odejít na vysokou školu, aby se svým životem, tedy po té co ho vyhodili z práce, něco udělal a posunul se dál. Vysoká škola také z jiného úhlu pohledu a určitým způsobem jsem tam viděl pár příkladů, které jsem na vysoké sama zažila a ještě zažívám :) Julie Roberts - ok - ale Tom Hanks, který se stylizuje do svého mladšího produktu - to fakt ne! To byla pro mě největší chyba na celém filmu. Partička na skútrech byla skvělá a dobrá také byla ukázka toho, jak kvůli práci, abyste se mohli při vysoké nějak uživit, ovlivní to, že někdy nestíháte hodiny ;) ()

Natabar

Tak to dopadá, když se nepovede. Chabé, unylé, prázdné, absence romantického jiskření mezi hl. postavami ... a tak by se dalo vypočítávat stále dál. Prostě je jasné, že režie nebude Hanksova parketa. Aspoň, že obsadil Julii, jinak by šlo o jasný odpad. ()

MarekLucin

Nikdy se nenech odradit hodnocením ostatních.Tak by zněla moje rada, kdyby se mě někdo ptal, jestli se má podívat na Larryho Crowna.Larry Crown mě totiž strašně bavil. ()

zdenny

S tak skvělým hereckým obsazením jsem si myslel, že bude film kvalitnější. Jedná se o klasickou romantiku typu "láska kvete v každém věku". Oba mimořádní herci nemohli zkvalitnit chabý scénář, i tak se na film dá celkem příjemně dívat. ()