Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

jadran90

Americké Vrať se do hrobu. Zatímco Milan Šteindler obstál jako režisér i hlavní postava, Hanks v tom prvním vyloženě plave. Abych pravdu řekl, komedie to byla strašně obyčejná a nezábavná. Pozitivní bylo obsazení dvou hlavních rolí, hudba, japonský profesor a úplně nejlepší byl úsměv Julie. Nebýt jeho, dám filmu jedinou hvězdu. Jinak se děj táhne odnikud nikam. Celá ta blbost ohledně gangu fanoušků skútru byla originální, jenže totálně zbytečná. Pohled do amerického školství spíš pobavil. To že hlavní hrdina předčí v mluvení své mladší spolužáky asi netřeba prozrazovat. Mnohem víc prostoru měl dostat vývoj vztahu mezi Tomem a Julií. Jistě, je to zatraceně milá komedie, jenže když se ani jednou nezasmějete a nudíte se? ()

Uesbe

príjemný, nie presladený film.......Tom Hanks je dobrý, Julia Roberts je dobrá, George Takei to zabil! výborná scéna s mobilom, s prezentáciami, s garážovým výpredajom ()

dogma97

Sympatická komedie s několika opravdu vtipnými situacemi, která netlačí na pilu patosu nebo moralizování. Paradoxně nejvíc mě rušil Hanks - ano, hraje standardně dobře, ale s jeho exteriérem mu toho přitažlivého chlapa prostě nevěřím (má fakt hodně hloupý dědulkovský výraz, bez ohledu na ukrutný make-up). ()

AddieWilimes

Tenhle přešlap Tomovi nikdy neodpustím. Nikdo netvrdí, že musí režírovat náročné filmy a nemůže si dovolit oddechovku, ale tohle bylo až příliš stupidní, průhledné a nezáživné už od první chvíle. ()

Shitonit

Hromada fajn herců v poněkud bezkoulní komedii ?? chybí tomu šťáva, je to vymačkaný jako citron, ale... i vymačkenej citron je někdy lepší, než žádnej citron. Nebo tak nějak. ()

hekla

Jako oddechová romantická komedie neurazí, ale ani nepřekvapí. Párkrát jsem se i zasmála a Tom je prostě sympaťák, takže to zvedá na 3*. ()

angel.CZ odpad!

Nevím proč je to vraženo do žánru komedie když nejkomičtější postavou byl černý soused Toma Hankse a to asi v prvních 15ti minutách.... Poté jen nuda a nuda.... 15% ()

unrocker

Hanks se snaží udělat obyčejný snímek neobyčejně. Nahodí do hlavní role pěknou Julii a myslí si že když si to zrežíruje bude to bomba. No ale slabost filmu je více než silná a hlavně příběh tak trapně předvídatelný, bohužel. ()

Horxus

Tom Hanks si se skromností sobě vlastní svěřil hlavní roli a posadil se na režisérskou židli. A výsledek? Ten se dá přežít jen s řádnou dávkou odvahy. Chápu, že začátky nikdy nebývají snadné, ale jak mohlo něco takového jít vůbec do kin? Celé je to naprosto trapné, nudné a otravné. Ani jednou jsem se nepousmála, herci byli příšerní a nápad neskutečně kýčovitý. Hankse si velice vážím, ale asi shodneme, že tudy cesta nevede. 1,5* ()

Andinistka

Dva z mých nejoblíbenějších herců v hlavní roli, říkala jsem si, že by to mohla být příjemná romantická komedie. No měl mě varovat českej název filmu. Ach, to byla volovina! ()

zuzzuli

Dávám slabší 4 hvězdčky, ale tento film nebyl vůbec špatný. Julie Roerts, Tom Hanks sice hráli v povedenějších filmech přesto jsem se u toho pobavila. Milé, nenáročně, pomalé. Pokud si chcete oddychnout od akčních filmů zvolila bych tuhle možnost :-) ()

Sharleen

Tento film ma milo prekvapil. Nakoniec som sa celkom dobre bavila a na druhej strane tam bolo aj dosť z reálneho života, čiže nie až takého zábavného. Spoluautorstvo Nii Vardalos bolo v scénári citeľné. Mám rada Toma Hanksa, Julia Roberts tu bola tiež celkom fajn. Potešila aj prítomnosť Pam Grier, aj keď len v dvoch-troch scénach. Lepšie tri hviezdičky, na štyri mi tam predsa len niečo chýbalo. Celkovo príjemný film, ktorý rozhodne neurazí. ()

kubilov

Pohodová nenásilná romantická komedie s Tomem Hanksem a Julií Roberts. To samo už je zárukou přiměřené zábavy na dlouhé večery. Ačkoliv jsem podle hodnocení čekal spíše propadák, film mě mile překvapil a definitivně zajistil, aby se Julie stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Děj je natolik svižný, že nestačí nudit, takže můžu film zhodnotit lehce nadprůměrně. ()

MirkaP

Spektakulární ☺. A to jsem ani nebyla pod vlivem Démona Rumu. Skutrová jízda a Geografická show neměla chybu. ()

Hawaj

Přitroublá variace na Vrať se do hrobu. No a jelikož je to americký, tak je to samozřejmě až moc romantický. ()

MartinTerran

Příjemná komedie sic s romantickou zápletkou, která je ale hezky, přirozeně vsunuta do děje, což je pro změnu fajn. Není zde nic překvapivého ani světoborného, ale sedlo mi to a já se dobře a jednoduše bavil. Na vánoční pohodu ideální oddychovka Hodnocení: 57/100. ()

sniperjozef

Velká oddychovka s příjemným obsazením. Ano, není to dějově kdo ví co, ale je to milé a několikrát jsem se od srdce zasmál. Roberts hraje skvěle a Hanks si sebe obsadil i zrežíroval skvěle. Film na pohodový večer, kdy nemáte chuť řešit propracované postavy, nebo 2hodiny akce, výbuchů a usekaných hlav. ()