Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

PetrPan

Černá srbská komedie, kterou možná autor původně zamýšlel jako tvrdší verzi 8 mm nebo šokující brutální útok na diváka, kdo ví. Každopádně ten přepálený hnus bez nějaké myšlenky není ani natolik hnusný, aby šokoval a ani natolik vtipný zase, aby rozesmál, nicméně úplný závěr mě opravdu dostal do kolen, tam už jsem se smíchu neubránil-- hláška roku: Začni tím malým. .... Btw: Tohle má být opravdu jeden z nejhnusnějších filmů poslední doby ? Ano předkládané sexuální šílenství v podobě newborn porn, udušení penisem či useknutí hlavy při souloži je hnusné, nicméně předloženo v podobě jakou zvolil Srbský film a to kladením jedné přepálené oplzlosti na druhou bez jakéhokoliv smyslu na mě postupem času začalo působit spíš komicky a ten závěr tomu dodal korunu. 2 nezasloužené hvězdy za snahu -jednu za snahu šokovat a druhou za snahu rozesmát. ()

Pedestrian

Úplně jsem si představoval, jak by to vypadalo, kdyby určité scény točil Haneke (nebo Fincher, ale jemu by to v Hollywoodu nikdo neodklep) - umírněně, nic zběsilého a přeexponovaného a s minimem samoúčelného násilí. Námět je netradiční (Dirk Diggler unesen do 8 MM) a i řemeslně je to slušně natočené. Bohužel režisér Spasojevic si neodpustil nacpat do filmu všechny druhy úchylek a záměrně šokovat. Závěr už je skutečně moc, ale právě za něj palec nahoru. 70 ()

Hunter2222

Vrchol exploiatatonu, ktorý sa už len veľmi ťažko zopakuje. Neskutočné herecké výkony, k tomu psychadelická hudba (ktorú vôbec nemusím, ale sem proste pasovalo dokonale). Gore efekty úplne špičkové a celý nápad, príbeh a jeho prevedenie na neskutočnej úrovni. Pri tomto filme som proste dostal orgazmus... 200%. ()

Arsenal83 odpad!

Totálny hnus, odpornosť, ktorá nikdy nemala uzrieť svetlo sveta. Ide skutočne o jeden z najhnusnejších filmov všetkých dôb a nemal by sa propagovať. Film vhodný akurát pre zvrátených úchylov. Pýtam sa teda, komu natočenie takéhu filmu prospeje? Nejaký čurák nevie natočiť dobrý film, tak si pozháňa bandu dementov, ktorí na jeho pokyn a za pár šupov pred kamerou urobia čokoľvek? To je umenie? ()

Joker Punx

Tohle jsem poprvé viděl u svojí bejvalky - Viděno 20.10.2017 - Vždycky jsem chtěl vědět o čem je tenhle film. Tak mi to bejvalka pustila a musím říct že takový psycho jsem od tohodle filmu nečekal :D A s bejvalkou jsme se u toho moc dobře bavili. Chlastali u toho pivko a měli jsme o zábavu postaráno - To je jasný! :D Brutální úchylárna, magořina, extrém nejvyššího kalibru. Totální psycho! Je to vizuálně moc dobře udělaný, kamera, hudba i střih jsou supr. A gore efekty jsou perfektní. Bavilo mě to celou dobu a vůbec jsem se nenudil. Hodně a hodně moc kontroverzní film. ()

eLeR

Vraj nenapodobiteľný, neopísateľný, nezabudnuteľný a najzvrátenejší film, určený len pre silné žalúdky a otrlých divákov ... ja som asi videla iný film. Hodnotenia sa zdržím, ale oceňujem slušnú muziku. ()

Rocky62

Nuže, v mém pomyslném žebříčku dobytkoidních filmů nepochybně vyhrává tento "skvost". Bizarní, depresivní, zneklidňující a nadržený. Zejména závěr řádně pohne s divákovou myslí, což značí, že rejža rozhodně umí zapůsobit na diváka a zaobalit film do silné atmosféry mu taky nedělá problém. Ovšem i tak se nemohu ubránit pocitu, že je Spasojevič "trošičku" úchyl, který se snaží skrze tuto prasárnu prezentovat svoje zvrácené choutky. Kupodivu jsem neblil, ale večeřet u toho taky není dobrý nápad. 10% ()

panjosef

Musím potvrdit, že co do míry brutality a zvěrstev je tenhle exploitation/thriller/horor hodně hodně za, v tomhle případě je to opravdu pro slabší povahy neskousnutelné. Jak pár dalších uživatelů píše, ony 3-4 vysoce extrémní scény ihned identifikujete a vryjí se vám do paměti zřejmě navždy, protože tohle fakt nevím jestli si kdy kdo dřív dovolil ukázat. Takže raději doporučuji opravdu pouze pro nás pár vysoce otrlých jedinců. Tohle nikdy nesmí vidět vaši rodiče, nezletilé děti a mládež, nepřipravená přítelkyně ani neinformování kamarádi, protože to by bylo opravdu zlé. Vlastním zpracováním, zejména audiovizuálním je to ovšem rovněž dílo špičkové kvality. Atmosféra je mrazivá až ubíjející, naléhavost se stupňuje až do finále, beznaděj prochází celým dějem jako opar smrti jednotkou intenzivní péče. Jediné, co je trochu na škodu je až převelice primitvní děj, přeci jen by u takového díla nebylo na škodu jít trochu víc do hloubky. Ostatní stránky tuhle pro někoho zcela jistě citelnou mezeru více než efektivně vyplňují. Samostatnou kapitolou je hudba, ta zde sedí naprosto parádně. Pomalý plíživý dub motiv, který je slyšet v závěrečných titulcích a zároveň v traileru je fakt hustej. Jakmile se dostanu k soundtracku k filmu tak si to hodím jako zvonění do mobilu, takže až tohle někde v Brně v šalině uslyšíte tak jsem to nejspíš já :-) . 8/10 ()

iamek

Naprosta, ale naprosta šílenost ! Viděl jsem stovky hnus filmů, kde vnitřnosti a končetiny lítají vzduchem, ale něco tak šíleného jako Sprski film jsem ještě neviděl. Pokud jste fandové zvrhlostí tak i tohle bude pro vaše žaludky silná káva. U některých scén člověka mírně natahovalo a byl rád, že obsah žaludku udržel v těle. Tenhle snímek bude buď milován nebo nenáviděn. Já jsem v první skupině. ()

Chrustyn odpad!

Kombinace soft porna s drsnou, krvavou vyvražďovačkou, která se snaží za každou cenu šokovat. Po všech směrech laciné, nevýrazné, hloupé a v dnešní době určitě ne, tak šokující, jak by si film přál. ()

SeBig odpad!

Největší hnůj! Pribeh, postavy...závěr?!! Wtf. Ten člověk kdo to točil by se měl jít nechat zavřít. Upozorneni: Film zbusobuje těžkou migrenu a choutky k sebevraždě. ()

Crocuta

POZOR SPOILERY!. Lepší zlatý hřeb si letošní Festival otrlého diváka opravdu nemohl přát. A to říkám jako divák, kterého jen tak něco nezaskočí (z časů, kdy mne šokovalo třeba "Dítě z Maconu" nebo "Saló, 120 dní Sodomy" jsem už dávno vyrostl) a od dob, kdy jsem shlédl "Anatomii pekla" mne jen těžko může nějaký snímek znechutit víc. "Srbský film" se zprvu rozjíždí hodně pomalu, ale atmosféra houstne, násilnosti se stupňují a perverze které se před očima diváků odehrávají už posléze nemají se zdravou lidskou psychikou mnoho společného. Někdy už Srdjan Spasojevic přece jen přestřelil a některé scény pak působí směšně nebo naprosto nereálně - viz znásilnění novorozence. Značnou působivost ovšem nelze upřít "rodinné idylce", jež vyústí v bizarní masakr, který by obstál i ve snímku ražení "Tokyo Gore Police". Tato jatka sice poněkud zlehčují komicky absurdní výkřiky umírajícího Vukmira ("To je film!"), ale úplný závěr vše vrací do absolutně vážné, černočerné roviny a pozvedává "Srbský film" z pozice braku, za nímž stojí jen bohapustá senzaceschtivost tvůrců, na úroveň znepokojivého podobenství o době a společnosti, ve které padají veškerá tabu a zábrany a kde ztrácí své místo nejen morálka, ale i ta nejzákladnější lidskost. ()

korbitch22

Tak mám za sebou ''prý'' nejkontroverznější film všech dob o kterém jsem slyšel poprvé asi před tejdnem a můžu s klidem říct, že nic takovýho sem vážně ještě asi neviděl.Srbský film je úžasný v tom, jak dobře je natočený.Atmosféra, herecké výkony, režie, dokonalá a podmanivá hudba, to všechno je naprostá špička v oboru, ani chvilku se nenudíte a vyprávění má neskuteščný tempo a vy se opravdu hodně psychadelicky brodíte s hlavním představitelem až po krk ve sráčkách toho nejodpornějšího porna, jaké si můžete vůbec jen představit.Film, kterému dáte pět hvězdiček za to, jak je dobrý, nebo odpad za to, jaký materiál uvnitř něho objevíte.Konec, který mohl být pro mnohé šokující mě bohužel nechal v klidu, protože jsem si ho řekl 20 minut předem, takže mě bohužel jen znechutila ta scéna (myslim si, že všichni víme která) to bylo opravdu moc a nebýt toho šíleně uobohého a odporného new born porn, dal bych z fleku 4*.Film o kterém můžete hojně diskutovat, já mu nedám odpad jen kvůli obsahu, protože film je prostě natočený skvěle a filmařská práce na něm nemá na tyhle poměry obdoby.Leč samozřejmě můžete naprosto souhlasit s komentářem Poma, který vystihl všechno co film obsahuje a dal odpad, tak stejně můžete souhlasit s komentářem J*A*S*M*a, který dal 5*.Geniálně rozporuplný film, který začíná nenápadně jako příjemný herecký drama jednoho vyčpělýho pornoherce, kterej se zvrhne v to nejhnusnější lidské ponížení a nechutné praktiky, co můžete na světě jenom zpatřit, za mě diplomaticky 3*. 69%. ()

heyda

Zvrácený pornohoror. Že si Sprski film koleduje o odpady je zřejmé už z prvních dvou slov tohoto komentáře, jenže ... tak snadný to není, to bych totiž ignoroval spoustu originálních nápadů, vynikající zpracování a poměrně drtivý a silný zážitek, který mi tento film nabídnul. Ne, nejsem úchylák, ale tenhle film má prostě něco do sebe. Zaprvé mě fascinuje, že existují blázni jako režisér Spasojevič, který dokáží přijít s něčím co bourá veškeré morální hranice. Zadruhé obdivuju herce, ti museli dostat solidní výplatu za odehrání takto zvráceného filmu, protože příjemné natáčení to rozhodně nebylo. Ten hnus, co se odehrával za kamerou byl tak opravdový, že jsem měl jakousi pochybnost, jestli nesleduju náhodou nějaký cenzurovaný snuff. Zatřetí nesmím zapomenout na hudební doprovod, který do nás buší takovým způsobem, jako Miloš do svých (ne)chtěných obětí a v neposlední řadě brilantní kamera, která ukáže věci, které by si mnozí z vás raději nechali ujít...... K PŘÍBĚHU: Myslím, že to chtělo v jistých momentech ubrat (třebas to znásilnění novorozeně - zbytečné), už tak to působilo drtivě a není potřeba to tímto způsobem až parodovat. Stejně tak závěrečná dohra, která je úplně zbytečná a zavání béčkovostí. Tam stačilo dát jen záběr na ty tři, jak leží v posteli a postupně bych ten záběr oddaloval do ztracena. Tak či onak Srpski film je něco o čem se bude ještě dlouho mluvit, jak v dobrém, tak ve špatném a vo tom to je. 75% ()

lena60

Uff...Drsná podívaná. Zároveň přiznávám, že posledních deset až patnáct minut jsem měla hlavu ukrytou pod dekou a nechala jsem si dění na obrazovce komentovat od jedné zkušené otrlé divačky. Na ty hororové scény já se prostě koukat nedokážu. Ty ostatní jsem ustála vcelku s klidem. Ale stejně jsem si po skončení snímku vydechla, že už ho mám za sebou. ()

Flakotaso

Z Mučedníků mi bylo doslova fyzicky zle. Bylo to totiž natočené až otřesně realisticky a odporně chladně. Srbský film jsem kupodivu přečkal vcelku bez úhony a to právě proto, že zde je vše hlavně ve druhé polovině dovedené až k absurdnu a veškerý hnus je zde soustředěn výhradně na oko, na rozdíl od Mučedníků, kteří jsou hlavně těžkým náporem na psychiku. Na druhou stranu je celý film natočen opravdu skvěle. Úžasná kamera, syrová hudba gradující společně s příběhem a závěrečná pointa, která z mého pohledu patří do kategorie "kladivo do hlavy". ()

Pejpr

No, co si budem povídat, je to masakr. Nikdy by mě nenapadlo, že by se něco dokázalo přiblížit 120 dnům sodomy. Srbský film je sice nepřekonává, ale i tak jim zdatně sekunduje. Největší slabinu vidím v tom, že hlavní hrdina je v podstatě morální člověk se svědomím, který nejedná úmyslně či dobrovolně. Viděl jsem už ledacos, ale to, co zobrazuje Srbský film, mě ani nikdy nenapadlo (a to je asi dobře) a to je přesně to, co na něm oceňuji nejvíce. Zvrácenou a i kontroverzní originalitu. ()

anderson

V tomto "filme" neuvidíte ako sa vraždia "biele kone" a ich mŕtvoly sa rozpúšťajú v kyseline, ako matka zabíja svoje novonarodené deti a postupne ich ukladá do chladničky, ako vojaci zversky znásilňujú a zabíjajú ženy a deti a toto všetko si zaznamenávajú na video a fotia, ako ženy vykonávajú základné potreby jedna na druhú a pojedajú vlastné zvratky a výkaly, ako si pedofil založí na najsledovanejšom spravodajskom portáli blog a obhajuje v ňom svoju "odlišnosť", ako pod rúškom "dobrých úmyslov" (údajne) najsledovanejšia televízia ryžuje prachy na utrpení a falošnej empatii iných, ako politici rozhadzujú naše vlastné peniaze na "bordel" okolo nás, ako .... Na toto si stačí zapnúť ktorúkoľvek z našich televízií alebo malú chvíľku posurfovať na internete. Všetko ostatné mysliteľné aj nemysliteľné v tomto "filme" uvidíte. (Prznenie (nielen čerstvo narodených) detí, incest a snuff nevynímajúc). A to čo náhodou neuvidíte, to vám režisér "šťavnatými" výkladmi vysvetlí a plasticky priblíži. A potom, po zhliadnutí tohto "filmu", ak spolu s NIETZSCHEM nezvoláte po x-týkrát, že Boh je mŕtvy ! (alebo spolu s užívateľom LIVINGDEADOM a jeho všadeprítomnou sestrou Ave satanas !), prídite na ČSFD a napíšte sem, že ste zhnusení, alebo napíšte, že "až tak šokujúce ako ste čakali to nebolo", alebo napíšte, že filmové umenie našlo svojho nového majstra, alebo ... A potom si dajte niečo podľa svojej chuti a pokračujte ďalej vo svojom úžasnom/jednotvárnom živote, lebo taká je doba a takí sme a ani predtým to nebolo lepšie a my predsa nie sme ONI. Ale sme radi, že nám LARRY FLYNT a ďalší "bojovníci" vydobili tú pravú, nefalšovanú a liberálnu SLOBODU. A ako vraví klasik "VO TOM TO JE". Mal by som sa ešte spýtať čo morálka ? Etika ? Hodnoty ? Ale nechcem vyvolávať medzi tunajším osadenstvom škodoradostný smiech. (8.8.2010) ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?