Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Seabeast

Film z kategorie "jednou a dost", extrémní humáč pro otrlé a samozřejmě nic pro citlivé povahy, protože by to moc nerozdýchaly. Řemeslně velmi dotažené a silné tak, že se vám zvedne kýbl hned několikrát. Jedno z nejkrutějších zrcadel lidské zvrácenosti, které s odvahou dokázal vůbec někdo natočit. Navzdory obrovskému tlaku, jež z filmu dýchá, mně Srbský film nepřipadal samoúčelný nebo vyloženě hloupý. On je opravdu udělaný a vymyšlený tak, že pouhé jeho sledování se stane vaši procházkou osobním peklem a tím nabourává hranice, což u "běžných filmů" jen tak nezažijete. Vysoké hodnocení nemusí znamenat zalíbení nebo fascinaci násilím, ale zkrátka ocenění toho, že film má tu moc s vámi otřást šokujícím způsobem a to takovým, který z hlavy jen tak nevyženete. Zároveň je tu i pár scén, co groteskně podtrhují onu absurditu situací - viz například scéna umírajícího Vukmira hodnotící "To je film!", ale i úvodní scéna sledování porna synáčkem. Vypisovat všechny extrémy zde nechci, buď si to pusťě nebo se tomu radši vyhněte obrovským obloukem. ()

PanCitron

Krom trošku prvoplánové kontroverze to byla docela nuda, která se kvůli pár momentům z hlavy asi úplně nevytratí, ale nejedná se o snímek, co by člověk asi potřeboval nutně ke svému životu vidět. ()

Radka_86 odpad!

Tak tohle byl rozhodně ten největší hnus co jsem kdy viděla, nic tak nechutného, perverzního a odporného jsem neviděla a doufám, že už ani neuvidím. Jediné co můžu na tomto filmu kladně ohodnotit jsou hodně dobré gore scény jenže i ty jsou pořádně okořeněny těmi nechutnostmi, takže jsem si je moc neužila. Ne, na tomhle vážně žádné umění nevidím. Tuhle zkušenost jsem si vážně mohla odpustit. Vidím, že tímto kouskem jsou lidé buď nadšeni nebo znechuceni a já se bez váhání přidávám k té druhé skupině. ()

Marek1991 odpad!

Toto je prvá vec kinematografie z Balkánu, ktorej dávam odpad! Ak mal niekto chuť ukázať akí blázni existujú, akí šialenci môžu pobehovať po svete, aké zvrátenosti sa môžu diať a chcel napľuť všetkému ostatnému, čo svet filmu doteraz vyprodukoval do tváre, tak sa mu to podarilo. Neskutočne zvrátený film a v mnohých veciach zbytočný, pointa je zvrátenosť sveta, film je odporný a tvrdý a môže vám prísť zle, ja som ho dopozeral bez nejakej ujmy, ale nechápal som, prečo sa tak v tom režisér vyžíval, samozrejme dali by sa natočiť ešte horšie veci, ale načo tento megahoror zmiešaný s megapornom mal upozorniť, často nudil a potom prišli zrazu šialené scény. Pretiahnuť svojho syna, ženu, ktorú pritom zabije, orálny sex so zvieraťom, dieťa, čo pozerá otcove porno, zvrátení komparz a osobní strážcovia, zadusenie orálnym sexom a vytrhanie zubov kliešťami, rozmlátenie hláv a zastrelenia, zabitie svojej rodiny a seba a následný nekrofilný sex zvrátených mafiánov, sex v skoro každom otvore ľudí a aj vrazenie prirodzenia do očnice, toto je šialenosť. Ale aj po niečom takomto proste nemá nikto právo zabíjať seba, svoje dieťa, manželku. Porno je však zlé, za určité znechutenie takýchto zlých vecí nejaké to percento dám, teda 10%, ale napriek tomu je to zbytočný otrasný odpad! ()

Zeebonk

V průběhu závěrečných titulků se mi dralo na jazyk: "Oprcaný nemluvně, to je toho." Bublina, která se za dva roky nafoukla do nehorázných rozměrů, hlásila cosi o zacházení daleko za hranice, ale jedinou hranici, kterou Srpski film překračuje, je ono oprcané nemluvně (vždyť penis ve vší své ztopořenosti ukázal přinejmenším Lars v Antikristu) a i tak bych vsadil pravé varle, že ho v tom dávno předběhli požírači psů. V každém případě tleskám nad nápaditostí jednotlivých vražd. Například slečna, které vytrhali zuby, narvali vercajk do chřtánu a zacpali nos... Nebo doktorka, která byla tak nadržená, že si železnou tyčí pocuchala vnitřnosti, zkrátka geniální. Jinak ale není Srpski film na poli brutalit nijak objevný a do kapsy ho hravě strčí kdejaký žabožroutský exploitation. Když se zrovna neobskakují nemluvňata, tak se střídá příběh pána od rodiny, který používá nádobíčko jen na chcaní, s brutálně nebrutálním snuffem, soft pornem a regulérním pornem, vše však spojuje jedna věc - nuda. A tu závěrečnou pointu musel prokouknout každý ignorant. Teď, když jsem bezposkrvny prosvištěl cílovou rovinkou a povýšeně prohlašuji "To je toho", se nám nabízejí dvě možnosti vysvětlení - buď se balkánští cigoši moc nepředvedli, nebo mám nejdelší a nejotrlejší vercajk v galaxii. ()

corpsy

Ťažko hodnotiť pravdepodobne samoúčelnú zvrhlosť. Snímok obsahuje viacero scén, ktoré musia pohnúť ( už len minimálne žalúdkom ) aj tým najväčším flegmatikom. Snaží sa však do toho všetkého zaradiť aj nejakú tú psychológiu. Senzibilným povahám minimálne odporúčanie. ()

khedy

Asi už jsem imunní po všech těch Lidských stonožkách a dalších zvrhlých filmech, které jsem měl možnost vidět, protože "Srbský film" mě více nudil než šokoval svým dějem a mnohdy až nelogickými dialogy. Každopádně věřím, že své publikum si najde. Za mě 50% za dobře a realistický zvládnuté "erotické" scénu, znovu už však ne. ()

Pishin

Po pomalejším rozjezdu, který dává tušit něco nekalého, přijde druhá půlka, ve které se všechno rozjede na plné obrátky a s kadencí samopalu se stupňují veškeré ''zlé'' věci co se zde dějí. Zběsilé tempo nepolevuje a skončí až se závěrečnýma titulkama. Celou druhou půlku jsem ani nedutal a divil se kam až si filmaři ze srbska dovoli zajít. Jinak musím pochválit zajimavý dost zneklidňující hudební podklad, který solidně graduje a nasobí všechny ty zlé obrazy. Sečteno potrženo žadnej čajíček, ale pořádná srbská jízda pro otrlé, po které si režiserá Srdjana Spasojevice dávám do hledáčku a budu sledovat jeho nadcházející projekty. ()

Ten Druhy

Otázky života a smrti sú vážnou témou na filmové spracovanie. Spája ich bolesť a slasť, často v obrátenom poradí. Vážne presvedčivý je aj Sergej Trifunović v úlohe mafiánskeho bossa Vukmira. Jeho slová, ktorými sa snažil získať starnúceho pornoherca Miloša do pripravovaného filmu - "To nie je pornografia, ale umenie" - tiež treba brať vážne. Keď už sa zdá, že sa režisér začne hlbšie brblať v ľudskej duši, nastane zlom a príde deštrukcia tela, autenticky vyzerajúci snuff a vôbec neúcta západných židokresťanských hodnôt, aká nemá obdobu. Barbarstvo Srbského filmu spočíva v "áčkovosti" toho bohapustého masakru, ktorý predvádza celkom bez nároku na happyend. Tento kontroverzný film predpokladá rovnako kontroverzné hodnotenia, pričom dôvody na označenie odpad alebo päť hviezd môžu byť veľmi podobné... ()

ConanVJ

No tak koukám, že mám víkend plnej úchyláren. Nejdřív obě lidský stonožky a teď tohle. Jako žasnu, kam až může film zajít. Tady se sice lidi nekuchaj, nebo nespojují dohromady, zato se tu brutálně jebe snad úplně do všeho. Před puštěním tohoto filmu jsem nevěděl vůbec o co jde, jen snad, že je to o bývalém pornoherci, který se kvůli finanční krizi vrátí k řemeslu (Nečetl jsem žádné komenty, ani nic o tomto filmu). Film se zvrtne v brutální masakr. Konec filmu byl pro mě hodně šokující, i když jsem asi trošku tušil, co se přesně stane. Za mě dalších 50%, a asi největší brutál co jsem viděl. :) ()

Astaroth12 odpad!

Prežil som bez psychickej ujmy viaceré neskutočne brutálne snímky, ale tento má bude mátať aspoň mesiac a to vobec nie je kompliment. Morbídnosti sa medze nekladú, pre niekoho je to vyhľadávaný artikel, ale čo som sa dočkal v tomto filme ma znechutilo a pri spomienke na tento film chce sa mi vracať nad totálnou morbídnosťou a hnusom . A jednu scénu nemožem nespomenúť, lebo pri nej sa mi tlak zdvihol neskutočne vysoko a u mňa ju považujem za najhoršiu scénu, akú som mohol vidieť vo filmoch a naozaj dúfam, že už nikdy viac to nemusím zažiť. Kto vymyslel u mňa tak zvrátenú vec tak je hnusné zvratené skurvené hovedo a tou scénkou myslím znásilnenie novonarodeného dieťaťa a úsmev tej pi..,akože matky. Dosť silná bola aj záverečná scéna, kde súložil svojho syna, ten by vytrtkal asi aj Pandu. Už tam chýbalo asi naozaj len ten sex zo zvieratami. Ale aj som rád, že som ho videl, lebo keď sa ma niekto opýta na najnechutnejší film, tak bez zaváhania poviem že tento. A komu sa páči táto zvrátenosť tak asi nemá všetkých pohromade, nechápem, že  niekto može dať 5* lebo keby sa dalo tak dám MEGA ODPAD.Toto nikdy nerobím, ale súhlasím so všetkými čo dali odpad ako napr.POMO, ISHERWOOD, LIVINGDEAD, OMNIBUS a ostatný čo majú rozum. ()

Andersis

KOMENT MÁ SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Byl sem znechucený!!! Každou chvíli jsem uvažoval o vypnutí, ale zároven mě něco nutilo se na to dívat a těšit se na další akci. U novorozence sem musel opravdu POPRVÉ v životě odklonit zrak. Tak nechutně a přitom geniálně zvládnuté gore jsem ještě neviděl. Stopořený penis, useknutí hlavy mačetou, znásilnění asi 30 vteřin narozeného dítěte a všechno ukázané!! Šokující a ve svém žánru oscarový snímek. ()

FFilipCZ

Celkem chápu tu odlišnost v hodnocení. Tenhle šílený, šokující, zvrhlý film opravdu není pro každé. Ani se nedivím, že to natočili zrovna Srbové. Nedokážu si totiž představit, že by v hlavní roli hrál nějaký slavný, nebo jen trochu známý např. americký herec. Nuže, abych to shrnul: Kdo má rád zvrhlosti a zvrácenosti a obyčejný péčko už ho nebaví, sáhněte po tomhle :D ()

schizmo

O téhle věci se mezi filmovými fanoušky šušká jako o top odpornosti, která je jen pro značně otrlé gurmány. Nemyslím si. Očekával jsem něco opravdu autentického a srbskem načichlého a zatím jsem dostal do nadstandardní produkce zabalené neumětelské herecké výkony s několika rádoby brutálními a nechutnými scénami, které jsou tak těžko uvěřitelné, jak jen mohou být. Myslím, že snuffová tématika byla ve všech směrech lépe zpracována ve filmu 8mm, takže očekávání něčeho nadstandardně odporného se moc nenaplnilo. ()

jarkolar

Tento kousek jsem si nechával chvíli stranou vzhledem ke komentářům svých oblíbených uživatelů a počkal jsem si, až budu v ideálním rozpoložení. Včera jsem si ho konečně pustil a musím říct, že je to nářez. Všechno podstatný už bylo milionkrát řečený a pravdu mají i ti s vysokým hodnocením i ti s nízkým a je na každým, jak se k tomu postaví. Každá scéna trumfuje tu předchozí a do toho skvěle zvolenej hudební podkres. Zvraty se opravdu povedly a pěkně mě dostaly. Něco takovýho se jen tak nevidí. Jen bych ještě zmínil, že každej, kdo ví, co si jde pustit a pak tady nadává jak je to přehnaný a ujetý by si měl ujasnit, co vlastně chce. ()

Seejey8 odpad!

Odpad jen proto, abych se sám ujistil, že sem ještě duševně v pořádku. Nikdy se na tohle znovu nepodívám. Jinak to není úplně špatnej film. Zdeprimovat člověka umí výborně. ()

NinonL

Film o duši národa a jejím úpadku. V tomto případě národa srbského, ale týká se nejen jeho. Je přece jedno, jestli morálka (duše) národa klesla až k točení a prodeji zvráceného porna nebo třeba k prodeji kulturních památek developerům, kteří na jejich místě stavějí velkosklady. Film bortí veškerá tabu, takhle to ale je, může se nám to líbit nebo ne. Mezi námi žijí lidé, kteří za "tohle" platí i ti, kteří si za "tohle" platit nechají. Mnohdy jsou na rozhodujících pozicích, do kterých jsme si je zvolili a dále jim pokorně sloužíme. Film je možná na 5 hvězdiček, přestože druhá půle je jen pro hodně silné jedince. A každý není schopen se na sebe do zrcadla podívat. ()

maddy odpad!

Odpad všetkých odpadov! Film na hranici (možno aj tesne za ňou) znesiteľnosti. Nie naozaj mi nevadí brutalita, násilie, krv, zvrátenosť, úchylnosť ani nič podobné. To skôr vo filmoch (resp. v hororoch, prípadne thrilleroch) vyhľadávam. Komu alebo čomu mal slúžiť tento mi je však záhadou?! Po technickej stránke napodiv nepôsobí vôbec amatérsky, ale naozaj netúžim pozerať na (aj keď nie v úplne detailnom zábere) znásilnenie novorodenca, vlastného 8 ročného syna, mŕtvoly a neviem s kým a s akými všemožnými ľudskými otvormi si to hlavná postava „užíva“. Nešokovalo, skôr len znechutilo. Toto ani nemohol nikto myslieť vážne, len ako zbytočnú prvoplánovú provokáciu (btw a kto na to dal preboha peniaze?). Režisér síce napodiv po formálnej stránke ovláda všetky filmové postupy, ale mal by dostať doživotný zákaz natáčania. Ďakujem, viackrát neprosím! (Srbský) Film vďaka ktorému sa môže filmová tvorba hanbiť, že vôbec vznikla. Nemôžem dať ani tú jednu hviezdičku. V tomto prípade plne súhlasím s komentárom POMa. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?