Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pawouk123

Navzdory nevysokému hodnocení jsem byl s filmem spokojen. Přesto (nebo právě proto), že mi místy připomínal oblíbený seriál Castle či miniserii BBC skládající hold Sherlocku Holmesovi. Děj odsýpal solidně, některé scény zaváněly maličko gore a jistou nedotaženost jsem se díky prostředí rozhodl snímku odpustit. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že se k sobě všichni chovali tak nějak přespříliš slušně až ohleduplně; pod vlivem událostí a ještě k tomu v oné době bych čekal rozhodně více záporných emocí. Ovšem takhle to zase byla spíš příjemná detektivka než srdcervoucí a závity namáhající drámo a na škodu věci to u mě v žádném případě nebylo. 4* ()

Werdugo

Pet hvezdicek a hotovo.Bud se film libi nebo ne.Me se libil .Je to tu koukam samej znalec a vseved,ze.Jeste ze ma kazdej svou hlavu a vybere si to ci ono sam. ()

Esinti

Ohraný a vyčerpaný scénář. Hlavní hrdina má svou lásku, kterou mu někdo unese a on udělá cokoliv aby ji zachránil. Na to jaké poskytují povídky E. A. Poa možnosti udělal James McTeique jenom klasickou průměrnou akční detektivku. ()

HouseFan

Filmy s John'em Cusack'em v hlavní roli pro mě nikdy nebyly nic světoborného a myslím, že ani nikdy nebudou. Tento snímek mě nicméně oslovil a i přes jakési nesrovnalosti mě těšilo ho shlédnout. Je zvláštní, že celou dobu jsem byl v domnění, že se jedná o Britský film. Byl v tom totiž ten zvláštní styl, který podle mě mají jenom angličané. Nakonec mě vcelku těší, že i Američané mě dokázali "oklamat", vyplývá z toho totiž jedna věc - americký filmový průmysl ještě dokáže vyprodukovat film s jiným nádechem než jsme v poslední době zvyklí. Jak jsem již zmínil, naskytl se zde problém, který bych vytknul. Jedná se o chyby ve střihu. Občas opravdu bily do očí. Můj osobní názor na závěr filmu je vcelku dobrý. Každý si udělejte svůj. Mrzeli mě jenom závěrečné titulky, které kontrastovaly s celým snímkem. Na závěr pouze dodám, že film mě zaujmul hlavně protože mám velice rád E.A.Poe'a a jeho báseň Havran, nicméně po zhodnocení ostatních aspektů (herecké výkony,střih atd.) udělím pouze 3*. ()

Hookins86

Jediný co mě na tom bijáku štvalo, bylo že to je pohádka se špatným koncem, tak dávám 4*, jinak bych dal klíďo fajfku. Jináč mysterióznost dobrá,John Cusack ejkejej Poe byl dobrej (mohl víc chlastat:) a Evansovi šla role vyšetřovatele taky perfektně. Tohle je film podle mého gusta... ()

Humphrey

Dobra atmosfera a pekna vyprava, ale podobne filmy hodnotim pod zornym uhlem (dle meho soudu) neprekonane Sleepy Hollow. Havran tak nemuze dostat vic nez 3 hvezdy. ()

libor226

Použití povídek Poa byl dobrý nápad a i dobře zpracovaný zde ale vše končí. Pátrání po vrahovi mě přišlo až moc zidealizované a když už byl na dosah, tak najednou nikdo neuměl střílet a vrah vždy utekl neznámo kam. Děj se zbytečně dlouho vleče. Stačilo by, kdyby film měl jen pouhou hodinu. V celku to mohl být perfektní film, ale bohužel se tak nestalo. Pro mě je zklamáním. ()

ludovit14

Vyšetrovanie vrážd sa nesie v duchu monotónnych dialógov, výkrikov postáv do prázdna, občas sa mihne krvavejšia alebo drastickejšia scéna, okrem toho sa veľa na plátne neudeje.HOD61%.Jednou vetou James McTeigue je babrák na čo sa hral keď nemá na Sherlocka Holmesa.PS:V rukách zrelšieho tvorcu sa film mohol stať klenotom žánru, takto z neho ostala iba slabá kostra.Bohužiaľ,takto je to film iba na jedno pozretie! ()

Kaitiffa

Ako už v Holom úde býva zvykom, aj v tomto filme hlavný hrdina vyzeral lepšie ako skutočná postava, ktorú stvárnil. Chvalabohu. Tieto fantastické žánry sú proste filmy, ktoré zabavia, ale extra neohúria. Zároveň sa režisér môže vyblázniť a každý mu to s radosťou odpustí, lebo tu nechýbalo, okrem sexu, nič zásadné. Umrelo veľa neznámych ľudí, umrelo veľa známych ľudí, krvi a orgánov bolo síce na môj vkus vidieť trošku málo, ale s tým sa nejak vysporiadam. No darmo, temný oblak Poa ho nepustí ani 150 rokov po smrti, takže by som si tajne želala, aby sa ho chopil napríklad aj taký Tim Burton. ()

kolodej1

nijak zvlášť mě to nevzalo. Sice tu byla super scéna s kyvadlem, ale samotný příběh byl velmi překombinovaný, někdy bych řekl, že až na hranu parodie. Na můj vkus příliš vykonstruovaný děj, který by jeden člověk neměl šanci zrealizovat ani omylem. Takže atmosféra slušná, jsou tu hezké momenty, ale jako celek to nedrží pohromadě ()

Kozlowski8

V Baltimoru dochází k vraždám, inspirovaným příběhy z hororových povídek kontroverzního spisovatele Edgara Allana Poa a právě samotný spisovatel je tím, kdo může pomoci vraha odhalit... Velice poutavým způsobem provedený průřez tvorbou - v té době opovrhovaného autora. McTeigue opět ukázal svoje kvality, navíc ho podrželi herci, včetně někdy nevyzpytatelného Johna Cusacka. Nejvíce ale oceňuji bravurní práci s atmosférou a náladou a celkové vizuální provedení. 75%. ()

Velislav

Nie je to žiadna Poova biografia, ktorej by som sa potešil viac. Takmer žiadna možnosť nazrieť do tragického života melancholického umelca. Možno, alebo skôr určite, J. Cusack nebol vhodný predstaviteľ E. A. Poa, maskéri sa na ňom veľmi nenarobili, výprava skôr televízna, ale napriek tomu si film išiel pomaličky za svojím až do poeovského cieľa. Záver je ako z pera tohto spisovateľského génia, kým vraždy sú inšpirované jeho poviedkami (napr. Jama a kyvadlo, Sud vína amontilladského, Maska Červenej smrti, Zradné srdce...), čo celkom vtipne pripomína a vzdáva hold jeho celoživotnému dielu. Po V for Vendetta je Raven druhý dobrý počin režiséra J. McTeigua. 7/10 ()

LencaN

Slušně temný thriller. Trochu jsem se bála, že to bude stejně ujeté a neuchopitelné jako Poeovy povídky. Naštěstí z nich byly čerpány jen náměty, ale hlavní dějová linka byla dostatečně reálná a taky neskutečně ujetá, ale jistým správným způsobem, který kriminálkám sluší. John Cusack hrál úžasně, ostatně jako všichni přítomní. Cusack byl na roli E.A. Poea jako dělaný - tmavý, výrazný, se smyslem pro teatrálnost, ale i citlivý. Výprava byla taky odpovídající, tak akorát špinavá a dosti nechutná, s tím se holt u filmu, který je inspirovaný povídkami jako je třeba Jáma a kyvadlo musí počítat. Pro mě byl Havran milým překvapením. ()

Antonymi

Příjemná horrorová detektivka se slušným obsazením, dobrou hudbou a skvělou atmosférou doplněnou chmurně barevnou stylizací. Po skvělém začátku nicméně hrdinové začnou přešlapovat na místě a scénář jimi chaoticky vrhá z místa na místo bez většího vysvětlování. Závěr slušný, takže čistý průměr 50%. Dalo se z toho vytěžit víc, na druhou stranu mohlo to dopadnout hůř. ()

NeverEver

Zacatek filmu me zaujal a minimalne do sceny s kyvadlem jsem byla totalne "in". Ale pak to (jak uz to u Amiku byva) trosku prezenou, a z dobre naslapnute detektivky temer noir stylu se stava rosada mnoha postav,ktere nejsou zdaleka tak presvedcive jako Poe a Fields. K zaveru jsem se uz skoro vubec nebala, ani premyslela kdo je vrah,ale snazila si vzpomenout na skolu - rikali nam jak zemrel A.E.Poe?(proboha snad ho nenechaji na konci umrit???) Takze jedine co si z konce filmu pamatuji je docela sroubovany rozhovor s masovym vrahem, ktery dost spomalil spad, zbytecne pridal melancholii v nejzajimavejsim okamziku filmu a hlavne v divakovi vyklubal otazku - a bylo to opravdu nutne??? Celkove hodnotim velmi pozitivne obsazeni! A i pres vyhrady k zaveru davam 4*, protoze vzhledem k te bide, co dnes kina nabizeji, je tohle urcite nad prumer. ()

IlMagnifico

Když jsem viděl první trailer, řekl jsem si, že Havran by mohl být parádní film se zajímavou zápletkou a dějovými zvraty. Vizualizace se zdála být pěkná a já jsem věřil, že tak na tom bude celý snímek. Jenže... Chyba lávky. Už u ukázek jsem si vzpomněl na Anděly a Démony. Důležitost jsem tomu nepřikládal až do své návštěvy kina. Nemýlil jsem se jen v několika málo věcech. Celková vizualizace a stylizace do poloviny 19. století na vás sice dýchnou příjemnou atmosférou temna, která se ale brzy ztrácí. Jakékoliv snahy ji dále přiživit scénářem jsou marné. Tvůrci vás zkrátka nepřesvědčí o ničem. Jeden příklad za všechny - hlavní padouch. Nic nenaznačuje, kdo by to mohl být. A když se konečně objeví, je divák notně zklamán jeho pohnutky. Evansovi také nikdo nespolkne, že svou práci natolik "žere". A kdo teprve má věřit, že Poe má za sebou nějaký vztah s Emily? Snad mi její představitelka promine, ale nemůžu ji nezkritizovat. S chabým scénářem tohohle filmu už tu herec může předvádět cokoliv a nic se vcelku neděje. Nejlepším příkladem toho je Evans. Cusackovi se něco snad i uvěřit dá, ale nemůžu říct, že by se snad snažil film herecky posunout o něco výš. Alice Eve je hezká tvářička a tu jedinou filmu propůjčuje. V jejím prkenném výkonu je sice vidět nějaká snaha, ale obsazená je zcela nevhodně. Na tu roli se nehodí. Není to možná tak úplně její vina, ale diváka zaujmou maximálně tak její tvary nasoukané do dobových šatů. Co se příběhu samotného týká, je jeho vyvrcholení naprosto směšné a nepochopitelné. Ten vraždící magor vážně donutí svůj idol vypít jed? No dobrá, možná by se tací našli, ale tady je to absurdní. A proč ho Poe vůbec pije? Nešťastný básník se musí v hrobě obracet. Film v podstatě není o ničem jiném, než o špatném nakládání s jeho náměty. Někdo by to asi označil za vykrádačku. Jako takové se jí ale dostalo zaslouženého trestu. Alice Eve je jenom hřebík do její rakve. Možná je trochu zvláštní, proč film tak kritizuji a přitom jsem mu přisoudil tři hvězdičky. Nu, pokud jste ochotní to vše tolerovat, jen se kochat pohledem na krásnou dobovou scenérii, ignorovat Eveovou jako herečku a vysmát se scénáři, prosím. Tehdy film stojí za zhlédnutí. Nebo prostě vypněte mozek a jen se filmem na chvilku zabavte. Nepotřebujete vůbec přemýšlet, vše se včas vyjasní. Film má poměrně rychlé tempo, takže vám to ani nepřijde jako tak promarněný čas. Takže, celkem bych dal hvězdičky dvě, samotný nápad (který byl dobrý, jen chtěl být realizován v lepších rukou) ocením tou třetí. ()

Agnostik

Naprosto originální nápad který sice chvilemi pokulhává ve zbytečných debatách,avšak v akčnějších scénách naprosto výborné.Sympaticky natočené temné historické krimi.John Cusack se zřejmě pro takovéto role narodil /POKOJ 1408,IDENTITA/,protože bylo znát že se cítí jako ryba ve vodě.Jistě je to trošku provařená polívčička z profláklých thrillerů plných logiky o masových vrazích versus vyšetřovatel,ale ten nápad i tak stojí za lepší hodnocení! ()

pirate

Skvělá kriminálka, thriller i temná atmosféra. Jen mě docela vadily ty drastické a nechutné krvavé vraždy. Raději jsem si jich nevšímal. Kdyby si je odpustili, tak to je prvotřídní napínavá kriminálka s relativně známými tvářemi. Od začátku do konce mě film neustále držel v pozoru. 80%. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)