V hlubinách 486 metrů vysokého finského pohoří Korvatunturi se nachází nejstřeženější tajemství Vánoc. Čas vyhrabat ho právě nastal a je více než jasné, že po těchto Vánocích už nebude nikdo pochybovat o tom, že Santa Claus existuje. (Allien.9)

Itar

Neskutečně nárežová záležitost, která jede na plné obrátky od začátku do konce. Finové jsou fajn. ()

Disease

Film, který jsem kdysi nedokoukal a teď dal v rámci retrospektivy tvůrce Sisu. No, zas taková zábava to fakt není, i když nápad je fajn. ()

Ricky_CZ

Že jsou kluci na severu chladně ujetí, to je docela jasná věc...Ale že jsou schopni natočit pohádku takového ražení, to se nevidí jen tak. A nebýt tak hrozně ujetého konce, který zabil drtivou většinu atmosféry, dal bych i 5 hvězd a třepal se na DVD do poličky... ()

mosnak

Norské (s ŠvédskoFinskoFrancouzskou podporou) překvapení číslo 2. Parádní námět a skvělá atmosféra. Jak se možné, že i toto čeští distributoři přehlížení? Místo toho dabují americké amatérské sračky na které se nedá koukat. Za mě 65%. ()

SICK_BREED

První (hlubší) hororovou půlku střídá u stropu zavěšený elf, aby rozjel pro mě nevídanou smršť povedených vtipů a vánočních klišé naprosto nekorespondujících s tím, co člověk od filmu očekává. Této bizarní zvrácené pohádce dám plný počet hvězdiček a budu doufat že mě Santa nezbičuje tak, že ze mě bude stříkat krev. ()

Milky.

Stejně jako Big Game od toho samého "tvůrce", je to severské, šáhlé, přehnané a naprosto to projebalo svůj potenciál. Ve chvíli, kdy si člověk říká, že Santa vyleze a začne pořádná jízda, je v podstatě konec filmu. Smutné, avšak i tak je to vcelku zábavný kousek, který je zároveň dost osobitě natočený. Co se týče panoramat tak tady se Helander očividně shlédnul v Bayovi. ()

Illy

Rozhodně originální kravina se super kamerou a triky které strčí do kapsy kdejakou hollywoodskou popcornovku. Každopádně zajímavé. ()

Rekpet

Upřímně řečeno, to je asi nejlepší vánoční "pohádka", co jsem kdy viděl... Ale i tak mě ale naštvalo ono dotažení na pohádku, hrdinské děcko, které to nakonec přežije.. Tohle mělo skončit špatně, pak by to bylo skvělé... A ještě jedna věc mě mrzí, jak vlastně všechny přesvědčili, že jsou to opravdu bájné postavy? Toto měli domyslet, určitě by to nějak šlo. ()

PhillM.

K tomuto filmu bych se asi nedostal, kdyby mi ho nedoporučili sami Finové, resp. šéfka dětského centra v Kokkole, paní Ritva (po shlédnutí filmu předpokládám, že práce s dětmi jí občas taky musí pěkně srát). Takže, jak jsem poznal Finy, tohle je jejich verze "řachandy" - komedie, při které se sice všichni tváří jako na pohřbu Hulmiho Ukkolena, ale někde hluboko uvnitř se válejí smíchy po sobích vnitřnostech. Pro průměrného středoevropana brutální komediální horor, pro Finy lehounká pohádka na dobrou noc. Inu, jiný kraj, jiné krájení. Kratičká stopáž a jednoduchost příběhu dílku jen a jen svědčí. Závěrečné záběry na korekční zařízení pro Santovy pomocníky definitivně rozhodly o pěti hvězdách. Kiitos, Suomi! ()

arcticsky

Každý, kdo má rád vánoční atmosféru, bude potěšen. Je zde romanticky zasněžená příroda, sympatický Santa, skvělí elfové s motykami a hromada rozervaných sobů přpravených k štědrovečerní večeři... ()

Teardown

Originální severská jízda, která měla bohužel zbytečně dlouho zatáhnutou ruční brzdu, neuvěřitelně nesympatického haranta v hlavní roli a především Santa a jeho loupeživá skvadra důchodců měla dostat mnohem větší prostor k řádění. ()

Israha

Kromě závěrečné pointy, která trefně a vtipně ironizovala komerční charakter současných Vánoc, jsem v Rare Exports komediálních prvků příliš nenalezl. Fantasy stránka s tu slabším, tu silnějším dotekem horroru fungovala povětšinou dobře, na druhou stranu jsem se nedokázal moc ztotožnit s rodinným aspektem příběhu (dílem kvůli nezvykle seversky odtažitému vyprávění, dílem kvůli značně nesympaticky stvárněnými postavami Pietariho a jeho otce samoživitele). Nejlepším aspektem filmu tak, subjektivním pohledem, zůstává výborně zachycená snově-tajemná atmosféra mrazivého Finska, která umocňuje trochu kouzelný, trochu děsivý pocit, že legendy mohou být pravdivé a že možná mají trochu jiný základ, než co se běžně říká. Scény s mrtvým sobím stádem nebo zajatým "starcem" jsou bezvadné. Komediální a rodinná stránka na mě ovšem, opakuji, nezabrala, a byť jsem se pobavil nad jízlivou pointou, tak heroický závěr k ní vedoucí mi do toho filmu nějak nezapadl a působil jako pěst na oko. ()

Edhelharn

Presne ako napísala StarsFan, podľa traileru som aj ja očakával trochu iný film, teda hlavne trochu iný dej(neviem to vysvetlit bez toho aby som sem nehodil spoiler takže to nechám bez vysvetlenia, kto uvidí film pochopí) ale aj táto "verzia" bola veľmi dobrá :-) a na hlášku že ako sa Santa môže dostať naraz do tisícov domácností len tak nezabudnem :-D no a záver bol čerešňa na torte :-) ()

Hapretor

Tento počin mi přišel svým způsobem podobný "Trolljegeren". Ale na rozdíl od něj je to větší ptákovina, míň zábavný, ke konci dost debilní a celkově nepromyšlený a splácaný pátý přes devátý. U "Trolljegeren" jsem měl pocit, že se snaží opravdu diváka přesvědčit o trolech v Norsku. V "Rare Exports" dělaj z diváka blbce. Ale přitom jsou blbci sami tvůrci filmu. ()

Luk Skywalker

Další vcelku podařený film, kde vystupuje Satan Klaus (i když tady vlastně ani nevystupuje spíš se jen o něm hovoří). Elfové takové jaké jsem ještě neviděl. Jen severské filmy jsou takové divné, tak proto 3 hvězdy. ()

FilmWave

Začátek funguje skvěle jako opravdu ujetá černá komedie se Santou místo Predátora a finskou tundrou místo džungle. Ale pak už to neví, co dál, a triková parodie na akční a sci-fi filmy mě nebavila. ()

Bohnice05

!Spoiler! Absurdní a skvělé. Bohužel ne perfektní. Absence Santa Clause ve filmu o Santa Clausovi byla fakt pořádná podpásovka. To mám za to, že jsem se tak na ty jeho sadistické hrátky celou dobu těšil. ()

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

14.05.2013

Být americkým prezidentem je prostě ta nejnebezpečnější funkce na planetě. Ale zároveň je to dobrý způsob, jak se stát akčním hrdinou. Tak to alespoň vidí Hollywood. Ani se nebudeme prohrabovat v… (více)