V hlubinách 486 metrů vysokého finského pohoří Korvatunturi se nachází nejstřeženější tajemství Vánoc. Čas vyhrabat ho právě nastal a je více než jasné, že po těchto Vánocích už nebude nikdo pochybovat o tom, že Santa Claus existuje. (Allien.9)

Azareth

Dobrý film, ktorý neurazí a nenadchne. Herci hrajú dobre a nápad tiež ušiel, hoci ako horor toho veľa neponúkne, ja na to pôjdem strednou cestou. ()

KayaCarter

V první řadě cením námět. Tak povedený "vánoční" horor jsem ještě neviděla. Ruším vánoční sledování Mrazíka a Tří oříšku pro Popelku a tenhle film je od téhle chvíle pro mě číslo jedna ve vánočním programu. To je přesně ta podivnost a ujetost co mám ráda. Prostě o tom moc nepřemýšlejte a dívejte se. S čistým svědomí dávám čtyři bludišťáky i když vím, že mě za to někdo asi nebude mít rád, ale já se u toho opravdu hodně pobavila a to se počítá. ()

hony23

Že seveřani točí ujeté filmy o Santovi, na to jsem si už zvykl. Tentokrát jsem ale nedostal nic z toho, co jsem očekával - ani humor, ani horor a už vůbec ne vraždícího Santu. ()

Jurcekk

Určite najbizarnejší film za posledné roky. Pietariho protisantovská výstroj nemala chybu. Len pre náročných. ()

RoyBatty444

Jednoducho niečo iné teda z iného sveta a všetci čo veria v Santu nech sa boja lebo je tu a nemá nič dobrého za lubom. Na Európsku produkciu dosť americké Bé-čko ale pozeratelné nie zapamätateľné. ()

Georginek

Ale jo: "Hej Svedi", "Ne,Mac(u) Norove"....ani ty ne, Fini, Zeme Santa Clausu, Fjordu a Finladie zdelala takovej snimek. Ackoliv to bylo dobre, chybela mi tam akce a trocha mystery. Rozpocet nebyl z nejvyzsich, bohuzel je to videt. At tak jako tak, ja si to budu pamatovat jako "nahyho, nechutnyho, zarostlyho finskyho dedka s holym zadkem na sobi farme". Nemit tam slovensky title dal bych i 4*. ()

mansonn

Tak toto napadne iba Nora, ked si vopcha sardinku do nosa a snupne cerstvo napadaneho snehu cez zadny otvor.....Santa claus ako najhorsi zlobor a jeho koboldi ako nahi dedovia co lovia deti...))) odporucam premietat na skolach namiesto obeda obeznym detom, do mesiaca nam budu behat samy herculesovia po skolach... ()

tuntik

po remeselnej stránke žiadny zázrak ale pointa... Taká typicky fínska. Našincovi asi moc pochuti nebude, ale mne zapasovala. Doporučujem vidieť, už len preto, aby ste si urobili názor... ()

Mmariner

Pobavilo! Není nad to se poučit a zjistit, že ti praví Santové totiž žijí v divočině jako zvířata a jedí děti! ()

Sopholojong

Mali chlapci s nabitymi puskami na pleciach, skoro zombie Santa Clausovia, pole s vyvrazdenymi sobmi, rohaty demon zamrznuty v lade, absencia matiek... Toto si v Hollywoode nikdy nedovolia. A aj keby, tak by sme hned mali zaujimavejsie filmove Vianoce. K tomu este otec "finsky Mark Wahlberg", buracajuca hudba ako z 200 milionoveho epickeho filmu, skvele hrajuci "capart", ktory je na konci najvacsim hrdinom, neopozerane finske exteriery a hlavne reziserska chut ist zabavne proti vianocnym tradiciam. Jedinou slabinou je prave kratka minutaz... chcel by som ochutnat viac z tohto "posahaneho" mini-sveta. ()

Miroslav.Zac

Mám rád severské filmy. Emocí v nich najdete méně, než ve tváři Leslieho Nielsena, přesto dokáží v člověku probudit tu pravou náladu a film si užije víc, než s herci z Broadwaye nebo Hollywoodu. Parta vousatých chlapíků, jedni nazí, druzí oblečení, jeden malej kluk a netradiční vikingský pohled na santovskou legendu. Co víc si přát? ()

jabbo123

Přátelé, tak úvodem bych chtěl vyvrátit všechny ty hlášky co tady čtu jako: "Tak jsem se konečně dozvěděl jak to s tím Santou je" a "jelikož nečtu, tak jsem se dozvěděl o jeho původu ..." ... prosimvás. Legenda o Santovi s rohama co vaří malé děti a mrská je bičem je zcela úplně vymyšlená jen a pouze pro tento film! Santa má původ v postavě Svatého Mikuláše a ten dělal přesně to samé co dělá ten Santa kterého známe dnes, takže klídek. :-) No, ale k filmu samotnému. Čekal jsem od toho mnohem víc. Atmosféra sice houstne, ale pak se tak nějak rozmělní a závěrečný přerod klučiny v super akčního hrdinu je sice docela humorný, ale posílá celý film do kytek. Zachraňuje to jen docela příjemná stopáž, takže to člověk tak nějak zkoukne a nakonci jenom lituje, že ten rohatej parchant neroztál - to by byla jiná podívaná. Oceňuji opravdu skvělou kameru a atmosféru zejména při nočním nahánění santových elfů do ohrady. Průlety s vrtulníkem jsou skvělé. Ale to je tak všechno. A úplný závěr s odesíláním "Santů" je s prominutím dementní :-). 4/10 ()

L_Into

Finských filmů už jsem pár viděla a pořád jsem nemohla rozdýchat, že žádný nebyl podprůměrný. U Rare Exports jsem se "dočkala". Natočený je dobře, atmosféru má taky skvělou a v některých scénách i poměrně hutnou. Herecké obsazení je příjemné. Ale zbytek? Nestojí za nic. Ten film mohl být dobrý, ale místo toho se dlouho natahované očekávání závěrečné gradace rozplyne v debilním finále. Dvě hvězdy za to, že je z mého milovaného Finska. ()

elgato

Tohle je další skandinávský nářez. Tentokrát horror, který baví, napíná, děsí a tak trochu si dělá srandu z Hollywoodu, tak povedenou filmařinou, že po skončení zůstala huba dokořán obdivem. Jak je snadné dělat omletá témata originálně. Výborný kousek. ()

JoudaCZ

Osvěžující vánoční diverze. čas ukáže, ale dávám tomu slušnou šanci na místo v mém vánočním jukeboxu, hned vedle Griswolda. ()

Fixa

Varování! Text obsahuje možná spoiler! ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Škoda, že neukázali Satana Klause v akci. To bych určitě na hodnocení přidal. Takhle to byl pro mě lepší průměr. Nenudil jsem se, ale že bych nějak chrochtal blahem, to se taky nedá říct. Film má prostě dobře našlápnuto a pak jakoby si tvůrci řekli:,,tady to ukončíme, tohodle zničíme takhle a z toho prcka uděláme hrdinu" ,,Pak titulky?" ,,Počkej, nech mě přemýšlet...už to mám. Dáme tam ještě happyend!" ,,Výtečně pane, jak originální!" ()

Pavlis.xxx

Výborný nízkorozpočtový finský počin aneb legenda o Badass Clausovi. Škoda, že se nepřitvrdilo a konec trošku neudělali jinak, protože se z toho dalo vytěžit sakra hodně. Každopádně myšlenka jako taková vtipná a zajímavá. Moc rád bych šel víš, ale je to přece jen fantasy komedie než horor nicméně i tak doporučuji shlédnout. ()

StaryMech

Vtipná televizní reklama rozvedená do celovečerního filmu. Výchozí nápad (totožnost Santa Clause předtím, než ho popkultura a byznys zapřáhly do svých saní), norská  krajina v roli laponské a hudba v duchu starého Hollywoodu vysoce bodují v jinak prostředním klukovském dobrodružství, v první půlce šponovaném vousatými, ale stále účinnými postupy z šuplíku Věcí a Vetřelců, a v druhé naopak žertovně odlehčovaném. Co se týče závěru, pořád se nemůžu rozhodnout, zda se mu mám smát, nebo se nad ním pohoršit. ()

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

14.05.2013

Být americkým prezidentem je prostě ta nejnebezpečnější funkce na planetě. Ale zároveň je to dobrý způsob, jak se stát akčním hrdinou. Tak to alespoň vidí Hollywood. Ani se nebudeme prohrabovat v… (více)