Tvůj snoubenec, můj milenec

• USA Something Borrowed (více)

Darcy chystá své kamarádce Rachel překvapení k 30. narozeninám. Je to mladá, svobodná právnička z New Yorku, zatímco Darcy je volnomyslná, Rachelin pravý opak. Darcy je zasnoubená s Dexem. Je to spolužák Rachel z vysoké školy, kdy oba spolu trávili mnoho času, ale když se jednoho dne objeví Darcy. Ta začne s Dexem flirtovat poté, když jí Rachel řekne, že není jeho přítelkyně. A tak se Dex a Darcy dají dohromady. Rachel má blízkého přítele Ethana, který je také jejím důvěrníkem. Darcy se na večírku opije, a tak ji Dex odvezme domů. Záhy se vrátí pro její kabelku a zastihne zde Rachel. Opilá dívka se zmíní o tom, jak se do něj zamilovala na právnické fakultě. Cestou v taxi, se ona omlouvá a on ji políbí. Nakonec se probudí spolu v posteli. Situace mezi Rachel a Dexem je lehce neúnosná, protože plány na svatbu pokračují a Darcy pořádá v Hamptons častá setkání s Rachel. Rachel říká, že má sex s jinými muži, nejprve říká že se společným kamarádem Marcusem, pak zase s Ethanem. Darcy sdělí Rachel, že jednou podvedla Dexe s kolegou z práce, což Rachel překvapí. Ethan je z Rachel frustrovaný, protože se proti Darcy nikdy nepostavila. Chce aby Darcy řekla, že má poměr s Dexem a že ho miluje, ale Rachel to odmítá. Lhaní ale Ethana brzy otráví a snaží se partě říct o Dexovi a Rachel, ale dívka ho okamžitě utne úderem do obličeje. Dexova matka je štěstím bez sebe z nadcházející svatby. Měsíc poté, co se spolu vyspali, se Dex pokouší mluvit s Rachel o tom, co je mezi nimi, že se vlastně milují. Vymluví se oba na pracovní povinnosti a 4. července nejedou na Darcy organizovaný víkend do Hamptons. Když pak spolu procházejí New York, narazí na Dexovo rodiče. Dex se snaží dostat od otce radu, jak se zachovat v takové situaci, ale ten mu dá jasně najevo, že povinností je, vzít si Darcy... (TV Nova)

ARI50

Romantika která se nekonala a tak film byl trochu pod průměr a opět herecky se to nezachránilo moc se nepovedlo. ()

Chickenka

Naprostá katastrofa, nevím, na co jsem myslela, když jsem si tento film pustila. Už po první půl hodině jsem se začala neskutečně nudit a očekávala jsem konec. Nechápu, jak někdo mohl natočit dvouhodinovou rádoby komedii, která je o ničem! Jen plytké tlachání! ()

Terez.S

Čekala jsem mnohem větší průšvih. Mohlo to být kratší, hlavního hrdinu mohli sehnat míň "kenovského", ale koukat se na to dalo. I když jednou to stači. :) ()

Lyli

Měla jsem kamarádku, která se chovala skoro stejně jako Darcy… Takže nejspíš to bude důvod, proč jsem si během filmu dost často připadala, tak nějak vtažená do děje. No, takže chválím za dokonalé vystihnutí a taky za herce, kteří byli neskutečně fajn. Ale nepopírám, že jinak by se to mohlo jevit velice průměrně. ()

Ajinka126

Ty jo o co tady sakra de? :D.. Že já vždycky dostanu takový období, kdy si sama a dobrovolně pouštím tupý filmy, o kterých dopředu vím, jak to dopadne a že pak skončím otrávená jen já. Ale tohle byl fakt vrchol.. Já už jsem se pak musela jen smát, jak to bylo nesmyslný a iracionální. Zajímalo by mě která nemocná mužská hlava tohle vymyslela??! :D. Tohle se fakt hodně nepovedlo.. Jen tak poznámka: jen proto, že nějaká ženská nemá doktorát není horší než jiná, a proto že si vaše kamarádka užívá své předsvatební období a chvíli vás neposlouchá si ještě nezaslouží, abyste píchala jejího chlapa -- fakt nevím, kdo s touhle "zápletkou" přišel :D... ?? Je to obludný a doslova směšný! ()

corpsy

V posledno desaťročí, sa žánre lámali, s väčším či menším úspechom. Tak napr. taký americký Rom-com začal dostávať novú tvár. Len neviem, či to bolo vylepšenie vizáže. Každopádne nastupovala nová mladá generácia divákov a tým sa trebalo zadosťučiniť. Nejde o zlý snímok, má romantické a dojímavé momenty a nejaký ten humor, ale je plytký a bez gradácie. No okruhu divákov, pre ktorých bol natočený, sa bude páčiť rozhodne viac a tým pádom to možno považovať za úspech. ()

Marsik

HBO - Velice předvídatelná a okatě čitelná romantická komedie. Divák od úplného začátku ví, jak to dopadne a předvídá každý krok. Bohužel díky tomu musím srazit významná procenta, ale i přesto mě film neurazil. Příjemní herci, prostředí i hudba. 65% ()

Riddick77

První polovina ještě ujde, ačkoliv se již zde některé postavy chovají naprosto nelogicky a hloupě. Druhá polovina je totální ohavnost, která je završena naprosto hloupoučkým a slaďoučkým koncem, který děla z diváka idiota. Opravdovým pozitivem je John Krasinski, který opět září a jeho postava se asi jako jediná chová normálně a adekvátně situaci (ač je ve filmu brán paradoxně za největšího losera). Špaténka! 2/10! ()

rt12

V celku ,,koukatelný” film. Od začátku je jasné jak to dopadne a žádné překvapení se nekoná. S chipsy na stolku, s kočkou na klíně a psem u nohou se těch 110min. dalo vydržet. ()

Skip

Strašně hloupá romantická komedie s veskrze nesympatickými hlavními hrdiny. Nějaké to pozitivum by se možná dalo najít u vedlejších postav, ale opravdu jen co by se za nehet vešlo. ()

berusche

SPOILER: tak tohle byla zase jednou klasická americká stupidita. Já nevím, proč to musí dopadnout tak, že si zase vezme toho b*ba nagelovanýho, co prozře, ovšem prozře až týden před svatbou, do té doby tahá za nos jinou. Ještě ke všemu se mi moc libí to ospravedlnění, ukážeme, že ani panna nevěsta na tom s city nebyla nejlépe. A to je to, co si v Americe evidentně dovolit můžete: rozeslat týden před svatbou, že už se nechcete. No potěš koště. Navíc, jak říkám, hlavní hrdina je tak sladkej, až se mi z toho zalepila huba. A vůbec, ale vůbec nechápu, proč nemohla zůstat s tím druhým, který jednak nevypadal jako metrouš, druhak byl celkem fajn a vtipnej. Herecky to vázne, scénář je oduševnělý jako kytky na balkóně při prvním mrazu a režie stojí za starou bačkoru. Uff, tfuuj, to bylo doleva. ()

Beagle

Ani nevím, proč jsem dala za tři a ne méně. Asi proto, že jsem si celou dobu přála, aby spolu skončili Ginnifer Goodwin a John Krasinski, kteří jako jediní silně vyvažují omletost celého příběhu i otravně přehrávající Kate Hudson (mj. skvělou v Glee!)... ()

Chen

Čistočistý průměr. Nenásilné, pomalu plynoucí a přesto často milé, i když nenápadité. Viděl jsem mnohem horší romantické komedie. ()

bourec

Podivně obsazenej snímek veskrze průměrnejma ksichtama a děsnou krávou Kate Hudson,kterou postupně řadim mezi nejhnusnější herečky na světě.Zlatá Bára Štěpánová,ta ma alespoň velký kozy.Po filmu mi zůstal chvíli dost nepříjemnej pocit v hlavé.40%. ()

Crawler-D

Krasinski stojí chudák jako pátý v řadě a přitom je jeho nadhled tím, co si z filmu odnesete, přestože ze všech postav vyplyne jako největší hlupák, který je oddaný "té na prvním místě", aniž by s tím dokázal něco udělat nebo něco změnit. Ostatní je tuctová romantika v tom nejpozitivnějším i nejnegativnějším smyslu. Dobrá je v tom, že jako dívka či žena si u toho máte možnost skvěle pobrečet, neboť ani já jsem neměl přehnanou chuť mlátit postavy za jejich debilitu do hlavy. Ovšem přehnaná psychologizace postav, díky které jsou všechny pohnutky nějakým způsobem podloženy a zdůvodněny (vezmeme-li v potaz víru v existenci a smysluplnost lásky), způsobuje přehnané slovní rozpitvávání a rozplývání filmové výjimečnosti v šedém průměru, a tudíž je to film naprosto odsouzený k zapomnění. ()

enjoi

Ježišmarjá, dyť to trvalo skoro 2 hodiny! Furt o tom samém, pořád dokola. Tohle bylo utrpení a ne romantický film. ()

sulimo

Myslim, že se mi tímto filmem znechutila obě pohlaví, až z toho nevim, na co teď vlastně jsem, respektive budu. Dost možná nejotravnější romantické cosi všech dob. ()