Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Kvaso

po 9.dieloch sa neviem dočkať dalších častí .. príbeh je pekne rozvynuťý ... osudy postáv neisté .. uvidíme ako skončí prvá sezóna .. ()

vozralec

Hodnocení první série: Kupole uzavřela městečko. Přesto se spíše řeší vztahy. Padouch Velký Jim se v dané situaci chová vlastně nejpřirozeněji. Za povšimnutí stojí i jeho labilní chlapeček a rozverná Angie. Občas i Barbie. Julia je na pár facek. Podobně někdy i Linda s výrazem "za chvíli se rozbrečím". Jinak docela kvalita. Druhá série snad vše uzavře. Hodnocení druhé série: Vše by se dalo vystihnout slovem bramboračka. Děj uhání zběsilým tempem, pořád se něco děje. Tím pádem každý díl postrádá určité vyvrcholení. Prostor dostávají nové postavy, z nichž za něco stojí snad jen Lyle. Naopak několik původních postav z ničeho nic umírá (škoda hlavně Angie). Mám obavy, že další série už nebude. ()

hero_bk

Hodně podobný LOSTu. Uzavřené společenství lidí, ponorková nemoc, místo toho, co "chce" ostrov, teď "chce" kupole. Parádně zahraný záporák, kterému nejde aspoň trochu nefandit (oba Renniovi stojí za to), zatímco u klaďasů jsem na rozpacích a tak seriál asi nefunguje až tak dobře, jak by mohl... No, jsem zvědavý na druhou sérii :) ()

create

Popravdě řečeno, v polovině první série jsem přemýšlel zda má cenu sérii vůbec dokoukávat, seriál mě v první polovině první série dost nudil a dost mě štvalo to jak tvůrci seriál pojali. Přišlo mi strašně divné to, že kolem města se objeví záhadná kopule, se záhadným původem a ještě záhadnějším záměrem, ale největší "zábavou" místních obyvatel je vzájemné vraždění a porušování zákonů a hlavně naprosté ignorování kopule. Ze strany obyvatel města jsem zaznamenal minimální snahu dostat se ven. Proč s nimi nekomunikuje okolní svět? Proč se například nesnažili podkopat? (samozřejmě by tento plán ztroskotal, ale i tak je to první co by mě napadlo) Postavy v seriálu jsou pro mě naprosto nezajímavé, suché a bez jakéhokoli dalšího zajímavého vývoje. Trochu jsem si oblíbil Barbieho a Big Jima, ale to je tak všechno. Po konci první série vážně přemýšlím, zda má cenu za 25 dní začít sledovat sérii druhou, seriál se dle mého názoru tváří až zbytečně moc záhadně a tajemně, přitom nám neposkytuje žádné odpovědi a děj se sune kupředu jen vážně pomalým, nudným tempem. První série nám vlastně neposkytla téměř nic a stále se točila právě kolem toho jednoho velkého "nic" a když už jsme se mohli dočkat situace, kde by nastaly nějaké odpovědi, tak série náhle končí. No, zřejmě mi nezbude nic jiného, než druhou sérii sledovat, abych požadované odpovědi dostal :P. Zatím dávám 3/5, a druhá série rozhodne o existenci tohoto seriálu na mém seznamu sledovaných seriálů... ()

JimDeNiro

Tak zatím shlédnutá 1. série a musím říct, že za mě si to pěkných 80% zaslouží, i když se tam najdou tupé kiksy, tak jsem asi až moc velký fanoušek pana Stephena Kinga, než abych to hanil. A to jsem nečetl knižní verzi, kterou teda spousta lidí vychvaluje do nebes, s tím, že seriál s knihou má společného jen málo. Ale já se fajn zabavil a zbytek se uvidí po 2. sérii.. :D ()

FaithZombie

Upřímně si vlastně nejsem tak úplně jistá co si o seriálu myslím. Četla jsem knihu a proto jsem byla opravdu zvědavá když jsem se dozvěděla o chystaném seriálu. Po začátku sledování mi ovšem poměrně rychle došlo že serial bude mít s knihou společné jen minimum. Teď po shlédnutí první série a na začátku sledování druhé vím že společné mají pouze jména postav, název městečka a fakt že jsou všichni uvěznění pod záhadnou kupolí. Překvapivě mi to ale nakonec zase tak moc nevadí jen je zkrátka potřeba se s tím smířit a nečekat že se věci budou vyvíjet tak jak tomu bylo v knize. Rozhodně proto nedoporučuji seriál sledovat protože jste fanoušky knihy ale spíše v případě že hledáte nějaké celkem zajímavé a nutno dodat že nikterak nadprůměrné sci-fi. Zkrátka a jednoduše to není nic extra ale jako odpočinkové pokoukání to bohatě stačí. ()

wOOzIe

Nevím, nevím... Jsou mnohem lepší seriály, ale když se do Under the Dome zakoukáte začne vás to docela bavit. Nakonec je to docela dobrá zábava, až na "vždycky se ze všeho všichni dostanou" klišé, které se snaží občas nabourat smrt nedůležité postavy. Co mě vadí je někdy nesmyslné jednání postav, lidí atd. Jednou toho všichni nesnáší a za deset minut to neřeší a nakonec je to zase největší borec, postavy se udobřují a nesnaší v pravidelném taktu co díl. Za první sérii, krom toho , že spadla kopule sme se nikam moc nedostali, seznámili sme se s postavami a bylo nám naznačeno něco tajemného, ale dobrý průměr dejme tomu ***. Druhá série je o poznání lepší a začne se tu konečně něco hejbat pořádně takže docela spokojenost ****. ()

DavidWebb

Aký seriál by tak mohol vyplniť prázdny priestor na poli mysteriózneho trileru? To bola otázka ktorú som si kládol pri hľadaní mojej novej diváckej "potravy" a siahol som po tomto menej známom výtvore. A nebol to zlý ťah - aspoň zo začiatku to tak vypadalo. Celkom zaujímavá zápletka s neskrývanou snahou aspoň druholigovo zastúpiť mojich milovaných Lost, si to v prvých pár epizódach našliapla celkom slušne. Teda dosť nato, aby ma to bavilo a dával som jeden diel za druhým. V zásade až na pár výnimiek podarený casting a dobrá príbehová niť, podporená vskutku dobrým scenárom. A tak si pri tom chrochkám blahom (a štorhviezdičkovým hodnotením) až do 9. časti, v ktorej sa z ničoho nič objavuje nová premenná v postave Max/ine. Začínajú sa tak-typické intrigy alá usa, a prvotná zápletka sa spolu s príbehom splachuje do stoky otravnosti. Síce nerád, ale "vďaka" tej piči s touto srandou končím. Irenko proč, ...proč..., Irenko já se ptám proč?! ()

Uesbe

dej narýchlo prečítaný na wikipédií (čo bežne robím len pred novou sezónou Trónov) ......ľúbilo sa, menej brutus než Kingove iné diela, plus klasická zápletka, ktorá ale ,,went horribly wrong" (nie ako podobné v Star treku) ......pekné, civilné hranie, nenudí, ide mi do nálady ()

Taffey

Autoři se snažili, řekněme tak od pátého dílu, naplnit stoprocentně české přísloví, pravící cosi o ukroucení z hovna biče. Tak nehorázně překombinovaný seriál, to tu snad ještě nebylo. Půlka první serie ***, poté strmý pád až na odpad. ()

m.sheila

Za první sérku a půlku druhé bych snad eště nechala tři hvězdičky, ale proboha co se pak děje v té třetí, to mě teda fakt už hodně nebavilo. Jinak mi zas padl hodně do noty neskutečnej Dean Norris :-) ()

Scraffy

Prvá séria bola veľmi príjemným spestrením k seriálom. Všetko pekne fachalo ako má a všetci mali svoje miesto. Potom prišla na rad druhá séria, ktorá bola o niečo slabšia, ale stále celkom slušná a dalo sa na ňu pozerať. Priniesla nové veci, takže okej. Tretia a posledná séria bola už len veľkou spŕškou nezrozumiteľných a nudných vecí, ktoré často nedávali žiadny zmysel. Pri nej som doslova trpel, pretože prvé dve série sa mi celkom dosť páčili a oni takto seriál neskôr domrvili. Určite by si zaslúžil lepšie zakončenie. Obsadenie bolo tiež slušné a jednoznačne najlepšia postava bol Jim a jeho syn James (Junior). Jim bol pohoďák, ktorý mal všetko v prdeli a išiel si vždy svoje. James bol týpek, ktorému to stále slušne prepínalo, takže tu som spokojný. Boli tam ale aj nejaké postavy, ktoré ma doslova srali. Ako napríklad postava, ktorú stvárnila Rachelle Lefevre. Táto herečka mi prišla dosť divná. Inak ale obsadenie bolo celkom dobré. Réžia bola sem-tam chaotická, ale dala sa prežiť. Asi najhoršie réžia zvládala vedenie hercov, ktorý boli často-krát bezradný. Tri priemerné hviezdy tomu ale dať môžem, pretože som sa celkom bavil. ()

elimS

𝟒𝟎% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Samozřejmě zvědavost nutí sledovat, ale ve finále taková patlanina všemožného. Poslední řadu jsem přetrpěl. Zajímavý námět, ale bez šance udržet 39 dílů kvalitu. ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲:  Objeví se kopule a obyvatelé začnou řešit existenční problémy a osobní rozepře. Za vše můžou ufoni s vajcama, krystaly a nenarozenou královnou. Meh. ()

J.Cobra

Teď jsem na tuhle novinku natrefil a jsem nadšením bez sebe. Navíc premiéra první části vychází na můj svátek. Ze všech jeho knížek, které jsem četl (nadsázka, zatím byly jen 3, čtvrtou mám rozečtenou) se mi Pod kupolí (český distribuční název knihy) líbila nejvíc. Dále To a Řbitov zvířátek. Rozečtenou mám Misery, která na to, že se v ní objevují jen 2 postavy a odehrává se více méně v jednom pokoji, nesmírně dobře čte. /// ...máme po pilotu a já po nadšení. Zatím to vypadá že "na motivy" znamená: "Dáme tam kupoli, vybereme si nějaká jména a nějaké události a nějak to smícháme." Vzhledem k tomu, že knížka byla naprosto úžasná, jsem doufal, že se jí bude seriál více méně držet. Ale to co předvedli hned v prvním díle, jak pozměnili od základu většinu postav, některé jak to vypadá vyškrtli úplně a další si zase přidali... No nevím nevím. Nebýt spolupráce S.K. na tomto seriálu, bál bych se, že to půjde do kopru. Zatím je to tedy pod kupolí, tak se necháme překvapit. Snad příjemně. ()

JT87

Pilot prekvapil,tak doufam ze serial nedopadne,jak nektery jiny serialy,ktery sly hned po pilotu,kvalitou hodne dolu. ()

RobbieM@N

Sice to sám Stephen King posvětil, ale to nezmění nic na tom, že je to další bezkrevná adaptace dobré knihy, další seriál, jehož největší ambicí je "neurazit", všechny zajímavé věci okleštit a na televizi vypustit ty nejschématičtější postavy, které si dokáže divák představit. Nestojí vůbec za shlédnutí. ()

Vykuk

Prvních 6 dílů celkem zajímavých, není to zrovna kulervoucí seriál, kdy bych se těšil na každý nový díl, ale když je zrovna filmové i seriálové sucho, není to špatné. Knihu jsem sice nečetl a někteří herci jsou mi nesympatičtí, ale dá se to. Rozhodně lepší průměr. EDIT: Už 2. série byla pofiderní.... ale to co předvedli ve 3. NO TY VOLE taková fraška.... 3. série total fekal odpad, megavýplach, konec šmitec, zapomenout. ()

Bobris

První řada zatím slušná, střídají se zajímavé postavy s nezajímavými. Těším se na další. 80% První řada skončila a já vystřízlivěl. Úroveň, jakou to mělo prvních asi 5 dílů si to neudrželo ani náhodou, postavy byly iritující a chovaly se naprosto nelogicky. Jedinej, koho sem ještě dokážal sledovat bez pocitu trapnosti, byl Barbie. Dialogy mi způsobovaly újmu. No a pak je tu scénář, který nenabízí naprosto žádné vysvětlení, jelikož to chtějí natahovat minimálně na 4 řady, idioti. Takovej potenciál hozenej do koše. 30% ()

jafuska

Mám ráda spisovatele Kinga, knížky od něho čtu pravidelně, a tak jsem byla zvědavá jaká bude filmová verze, a ono to kupodivu je dobré, i když knihy od něho jsou vždycky lepší, ale jako úvodní vstup do tohoto seriálu se povedl a jsem zvědavá jak se to bude rozvíjet dále ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy