Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Ryorka

první série vcelku ušla, druhá šla dolů a třetí.....blééé. chujovina nastavená odpornou přeplastikovanou Kristýnkou. eštěže to zrušili. ()

Milsa

Začalo to veľmi dobre. Prvé 2 série na plný počet hviezdičiek. Tretia séria začala dosť nešťastne, na 2 hviezdičky, že som na chvíľu pozeranie seriálu prerušil. Tam to očividne so scenárom nezvládli. Na začiatku druhej tretiny poslednej série sa to opäť rozbehlo, ale kvalita už bola na 4 hviezdičkách. Koniec seriálu je s otvoreným koncom, takže 4. séria bola naznačená, ale nezrealizovaná. To bola chyba, takže pre mňa je to zníženie hodnotenia. Zvažoval som, či dám 4 alebo 5 hviezdičiek, ale otvorený koniec to pokazil. Poslednú dobu pozorujem, že tých seriálov, kde sa na to jednoducho "v polovici" vykašlú pribúda. ()

Aresko123

Od S. Kinga som cakal nejaky originalny namet. A cuduj sa svete, mimozemstani, ludia v podzemi v jaskiniach v kokónoch ovladany mimozemstanmi .... Fiha ved to uz tu stokrat bolo.... Kto nevidel nech nepozera, je to totalna strata casu. ()

m62 odpad!

Jeden z najúbohejších seriálov čo som zažil. Pilot ešte vcelku v pohode, ale ďalší dej bieda. Postavy sa správajú ako dementi, logika deja žiadna, herci ako z ochotníckeho divadla. ()

Drkolnov

Už jsem viděl několikero filmových zpracování SKinga, ale tohle je něco nepopsatelného. Knihu jsem nečetl, tak jsem dodíval i 3. sérii, ale za cenu výronu mozku. Varuju, při sledování tohoto seriálu nepracujte s ničím, vypněte mozek, hlavně oblast logického uvažování. V rámci děje jsou uplatněny veletoče, logické oslí můstky, vykrádání ostatních a hlavně mít jak navázat pro další sérii. Potlačují se fyzikální zákony, sociální chování, kromě několika osob se ostatní neprojeví jinak než jako ovce. Nedoporučuji snad jen během nemoci jako uspávací matroš. ()

kremenak

Prvni serie super,5 hvezdicek Druha serie jde to 3-4 hvezdicky Treti serie nesmyslna skomolenina a cekani na konec 2 hvezdicky s odrenyma usima Celkove po shlednuti posledniho dilu spis nedoporucuju ()

Sefilis

To, že tento komentář bude někdo číst - šance nulová, přesto si musím vylít srdíčko. Další ze seriálů, které měly skončit dřív. Po druhé serii, ok. Třetí byla odpad, splácanina. Poslední díl ala "ukončíme to tak, aby bylo kde pokračovat, pokud nam na to dají peníze" nekomentuju. Jediné pozitivum poslendí serie byo, že si Joe s Norrie zadováděli (doufam v to). ()

hanzz27

Jako Kinguv skalni fanoušek co čte jeho kazdou knihu musim rict ze to vic sprasit snad neslo. Knižní predlohy se to vubec nedrží spolecne sou asi jen jména postav a to je asi tak vše. Kniha patří k tomu nejlepšímu co King napsal ale tenhle serial nemel nikdy vzniknout. Totalne špatně nechapu jak tohle muze nekomu projit.....pro ty co neznaj knizni předlohu beru ze se to může hodne líbit, ale ja četl prvni knihu ktera je neskutecny mazec.....ale tenhle serial snad ne. ()

sh3riff

První série byla zajímavá, i relativně chytře udělaná .. ale další série a díly .. šlo to rychle z kopce. Smršťující se kupole, lidé prý umírali a přišli o o své bydlení, proto se nastěhovali do školy, pak radnice a pak do stanů, že není kde bydlet .. přitom se pohnula o sotva 2 metry a prakticky nic nezničila. Ve středu kupole je škola, ale zároveň se ve středu kupole nachází i les s mini kupolí. V dalších dílech na kupoli mlátili lidé z druhé strany, což by bylo nemožné, vzhledem k tomu pusunu, mezi venkem a kupolí by byla mezera. V městečku má být přes 2 000 obyvatel, nikdy není vidět víc než 20 .. pořád někdo umírá, někdo se zabíjí .. na konci třetí série by tam mělo být něco kolem 200 obyvatel, pořád ale tvrdí 2 000. Špatně tam měří čas .. až na konci tvrdí že tam byli pouze 4 týdny, ale podle "skutečnosti" strávených dnů, tam strávili pomalu 2 měsíce. Kupole měla v průměru 7km .. ale velice často tuto vzdálenost šli celý den .. spousta záběrů jak někdo někam jde, utíká .. je ráno a další záběr je o půlnoci. Bylo tam opravdu velice hodně nelogických chyb .. ()

GeorginaAnne

1. série byla super, byla napínavá, zajímavá a celkem to dávalo smysl. 2. série už byla horší a o té 3. ani nemluvím... Nedokážu pochopit jak King dokáže napsat tak skvělou knížku a pak takhle zkazit seriál. Asi je dobře, že to zůstalo jen u tří sérií protože jinak by to byla katastrofa. Už jen ten úplný konec byla totální blbost, která fakt nedávala ani hlavu, ani patu. Měli se držet knižní předlohy a dopadlo by to mnohem líp, sice by vznikla jen minisérie a ne seriál o třech řadách ale bylo by to o moc lepší. Ale i tak to neřadím mezi nejhorší seriály, aspoň ta první řada byla fajn a na Mikea a Rachel se dalo aspoň dívat. 1. série - 85% 2. série - 65% 3. série - 45% ()

sarkikos

Jako když máte skvělou silnou polívku ( kniha) a naředíte ji 20 litry vody z louže ( seriál). Možná tam zůstanou 2 nebo tři dobrý sousta, ale spíš ne, a kdo by kvůli tomu lemtal litry břečky. (...a k tomu naprosto nijakej, bez špetky charizmatu či výrazu Vogel v roli Barbary....) ()

Scott67

Jak už tady někdo zmínil, scénáristé si pouze půjčili z knižní předlohy jména hlavních představitelů a naroubovali je na úplně jiný děj a jiné postavy. Pro případné diváky nedoporučuju předem číst knihu. Byli by zklamaní. Pochybuju, že se někdy prokousám ke třetí sérii, neboť už druhá je tak naivně blbá, že to ani nedávám do konce. Škoda. Předloha je skvělá. Toto zpracování ji úplně znesvětilo. Jedna hvězda je za rozpůlenou krávu. Od té doby to mělo ale jen klesající tendenci. ()

Jarisko2 odpad!

Vydržel jsem celých třicet minut první části první série.. Peklo. Jak sprznit skvělou literární předlohu? Tohle je ukázková lekce. Vlastně by měl Pan Spisovatel King tvůrce téhle pomatené kaše zažalovat, protože spousta lidí, co ho nikdy nečetli, si po tomhle může říct: "King? No viděl jsem od něho jeden seriál a to vám byla fakt sračka.. Nebrat!" ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy