Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

rozika odpad!

Neuveriteľné čo si v 21 storočí dovolí Spielberg+King na svojich divákoch. USD obom zatemnili mozog. Vypatlaní obyvatelia vesničky střediskovej Chester´s Mill pokojne prijímajú osud jahniatok a počas prvých dielov nevidieť žiadnu hystériu. Idiotkovia vojdú do podzemných chodieb ex-cemnetárne, pokojne sa usadia, niektorí sa bavia, hrajú, tancujú, egoistka si popíja z fľaše .... atď. Čo na záver? ONLY replika z Černých barónov: CHCE SE MI ZVRACET. Pekný deň. PS. MUSEL SOM DAŤ HODNOTENIE "ODPAD". Horšie už nie je. Navrhujem "STOKA" ()

zemon

Prečítajte si knihu!!! Seriál má s ňou spoločnú iba kupolu, nič viac. Príbehy a proste všetko je iné. Rozhodoval som sa medzi 2 a 3 hviezdičkami, ale dám 3, pretože som vydržal pozrieť všetkých (zatiaľ) odvysielaných 13 častí. Jediné čo ma však držalo pri TV (okrem toho že som mal skúškové a robil by som hocičo aby som nemusel pozerať do skrípt) bolo, že pôvod a zmysel kupoly je zrejme iný ako v predlohe a ja som chcel vedieť aký. Nedozvedel som sa. Zatiaľ. Inak je to dosť slabo natočený seriál. Postavy sa správajú strašne nelogicky, povedal by som až absurdne. Občas som mal na to nervy. Veď uvidíte ak to budete pozerať. Tri hviezdy je asi veľa. Prečítajte si knihu!!! A tak ako skončila druhá séria, tak tak by sa seriály končiť nemali. Veď to nie je panelák, ani iná blbá telenovela. ()

Karel.Racek

Nemastny, neslaný seriál o nerozbitném skle. V každém díle někdo zemře a seriál se spíše zaměřuje na postavy než na příběh. V první sérii stačí zhlédnout první a poslední díl a jste v obraze. ()

krabica.

Po troch častiach som to vzdal. V dnešnej dobe "filmových" seriálov, je toto krok späť najmenej o 10-15 rokov, vtedy by to bol zrejme dobrý seriál ale doba je už iná. Nalákali ma mená ako Spielberg a King ale pravdepodobne ani oni nie sú nadšený z výsledného diela. ()

BR23 odpad!

Kriste pane Ježiši... a to ani niesom veriaci. Poznáte tú scénu ked v 8. epizóde The China Probrem v 12. sérii seriálu South Park, George Lucas a Spieleberg znásilňovali Indiana Jonesa? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c4/The_China_Probrem.png ... Tak takéto to je... Knihu (ktorá bola celkom dobrá a pútavá) uväznili, skupinovo znásilnili, sprznili, pošpinili, mučili, znova znásilnili, odrezali a vypichli jej dôležité časti, znova skupinovo znásilnili, vystavili hanbe a poníženiu a takto nekoľko krát dokolečka, kým som ešte vládal to pozerať a dúfal že sa to nejako rozumne vysvetlí, že to bol asi nejaký odrb, že nás producenti ťahajú za nos, alebo čo a v skutočnosti to je normálnejšie... ale došiel som až na koniec 2. série a poviem Vám, som zhrozený. Aj keby to nemalo mať s knihou nič spoločné, žeby knižná predloha neexistovala aj tak by to bola strašná HOVADINA bez ohľadu nato či to s knihou porovnávam alebo nie. Plno blbostí, veľa nezmyslov, klišé (vrátane tej debilnej romantiky), otravné gýčovité scény, hlúpučké dialógy, laciné rekvizíty a efekty (umelá krv (centimeter hrubý, kečupový odtlačok celej dlane a to viac krát za seriál), vajce a pod), mizerné herecké výkony, udalosti a deje ktoré z ničoho nevyplývajú, sú len preto aby boli (búrka), hrdinovia sú afektovaní, namýšľajú a domýšľajú si ( Vajce žiari?- to znamená že Barbie musí byť kapitán. Stena kupoly nám ukazuje umierajúceho človeka a my máme krvavé nože v rukách?- To znamená že my ho musíme zabiť inak kupola nezmizne... a podobné drízdy... fakt nechápem prečo si myslia že potom kupola zmizne ale dobre) Je to laciné, naivné, hlúpe, trápne, otravné, tendenčné a klišovité. Je to založené len na: aha zrazu sa niekto záhadne objaví, niekto nevieme prečo odrazu zmizne, niekto má sen, další ma víziu a tucha že niečo má spraviť, v tom okamihu sa niečo iného stane (nevieme prečo) skrátka sa len stane, niekto si na niečo spomenie,... BEZ LADU A SKLADU... Tvorcovia si všeličo vymýšľajú a zaobaľujú to do hávu ako: vtom, zrazu, akurát, alebo niečieho sna. Snaží sa to byť napínavé a záhadné ale v konečnom dôsledku je to trápne, hlúpe. ba až otravné. Vid príklad posledná časť 1. série.... no ved jasné že Barbieho nezabijú, to musí byť aj každému debilovi jasné, nerozumiem čo toľko zdržujú... Je to trápne a úbohé, nechápem čo tí diváci na tom vidia, ved je to sračka! tak ale evidentne niekto (fanúšikovia tohto seriálu) chcú konzumovať sračky ;) Je to ako nevydarená béčková telenovela kedy dej je akože strašne zamotaný, no vlastne vy (inteligentní) viete ako to v konečnom dôsledku asi dopadne, fakt že strašne veľa stereotypov, chovanie a konanie postáv je totálne umelé, a ani jedna postava ani tá Julie mi neni vôbec sympatická,,, všetkých nenávidím a sú mi odporní. Pozerám to len preto aby som to čo najviac kritizoval... :D ()

DBel

Tá hlúposť a naivita tých ľudí je totálne otravná..... Dobrý námet ale pokazený ako sa len dá! Totálna kravina zatiaľ som videl prvú sériu ale ta totálna hlúposť ľudí ma už unavuje a poriadne nasiera!!! To snáď nemyslia vážne toto tvorcovia kniha mohla byť dobrá ale seriál pokazili na plnej čiare!!! ()

nacomeno odpad!

Niekoho táto kinder pichovina baví,ale na môj vkus je to mega kreténska vtákovina,aj napriek tomu že je to výplod od Kinga ()

MartyZcz

[1. Série] Příběh:4/5 || Hudba: 3/5 || Vizuální stránka: 3/5 || Celkové hodnocení série: 3/5 •KOMENTÁŘ: --- BRZY--- [2. Série] PŘÍBĚH: 3/5 || HUDBA: 3/5 || VIZUÁLNÍ STRÁNKA: 3/5 || HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE: 3/5 || •KOMENTÁŘ: --- BRZY--- [3.Série] PŘÍBĚH: 1/5 || HUDBA: 3/5 || VIZUÁLNÍ STRÁNKA: 3/5 || HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE: 1/5 || •KOMENTÁŘ: ---BRZY--- ()

kecal

Další nepovedený pokus dostat Kinga na platno nebo Tv. Nechápu proč se ho zase snažili upravit. Sakra když to nechou natočit tak jak to je, tak proč to vůbec točit:( O tom, že je to natahované úplnýma sračkama ani nemluvím. Za tři, ale jen z úcty k mistrovi. ()

petaechelon

Nevim čím bych měla začít,ale tak třeva výběrem herců,ti nějak známý nejsou,ale perfektně to sedlo:D Seriál je o trochu jiný než knížka,neberu to jako zklamání,zaujal mě tak i tak. Pilotní díl bomba,o tom žádná,ted už jen čekat aby 3 série nebylo jen pouhé zbytečné prodloužení tohoto bezva seriálu. Za mě 100%. (ps: chválím Jima,jako super záporáka). ()

JohnnyV

Už na začátku jsem si říkal, sakra, co to udělali s Barbiem? Vždyť je to úplně jiná postava než v knize...a těch změn najednou bylo více. Tak jsem se nechal překvapit a jo, vůbec to není špatné. Především se mi líbí postupné vykreslování jednotlivých charakterů, zejména Velkého Jima (role šitá na míru Deanu Norrisovi). Jen je škoda, že to tvůrci tak natahují, 2 série by bohatě stačily. I když na druhou stranu, pokud se na to díváte v jednom zápřahu, tak to vlastně ani nevadí. Hodnoceno po 2 sériích zhlédnutých najednou - doporučuji. ()

Aerilynn

Byla jsem nadšená, když jsem viděla že bude Pod kupolí nejen zfilmováno, ale že dostane svůj vlastní seriál. Knížka byla naprosto bombastická a těšila jsem se na to, jak to všechno dají na plátno a když už na tom spolupracuje i King? Přeci záruka kvality ne? Ale bohužel... prvních pár dílů bylo skvělých, ale pak se to oprostilo od předlohy a zkrátka mě to přestalo bavit. Herecké výkony také nijak valné a úvodní dětská čtveřice co hlídá vajíčko mi byla nesympatická už od začátku. Je to škoda, ale zase pokud někdo nečetl knihu tak to pro něj musí být jízda. Další dvě řady jsem neviděla, takže hodnocení je pouze k první, třeba se to pak zlepšilo? ()

LUCCKE

1. seria 70 - 80 % - ackovy mysteriozny serial ....... 2. seria 50% - beckovy mysteriozny serial...... 3. seria odpad! - rozpravka pre deti / rodinna komedia ()

BratmMm

Po roku seriál dopozeraný, čo k tomu. Nemal som v pláne ho ani pozerať, pokiaľ som naň čírou náhodou nenatrafil. Prvá séria ma nadchla natoľko, že som seriál dopozeral do konca. 1. séria bola proste úžasná, točilo sa to okolo kopule, každodenné problémy. S 2. sériou to už išlo o niečo dolu vodou, ale stále sa to ako tak dalo pozerať. 3. séria wtf? zlý vtip? Tá 3. séria im naozaj nevyšla, nečítal som knihu ale toto sa mi nechce veriť žeby tam bolo. Úplne to odbočilo od prvej a druhej série, ako iný seriál. Môžem povedať že ledva som to dopozeral, aj to iba z dôvodu, aby som sa dozvedel ako to nakoniec skončí. Ako som už pozeral poslednú časť, pri ukážkach hlavných postáv o rok neskôr som si povedal, že nakoniec to všetko dobre skončilo, kupola je preč, každý má iný život. No ale posledných 10 minút ma teda zarazilo, ako keby tam nemohli ukončiť ako som písal predtým. Zase spravili to, čo im ide dobré - dohovadiť aj ten koniec seriálu a nakoniec to poriadne "neukončiť" alebo spraviť akoby začiatok niečoho nového. Taktiež tá grafika v celkom seriáli by sa v 21. storočí očakávala omnoho lepšia. Veľká škoda, že to neukončili po druhej sérií popr. prvej sérií. Alebo nezačali tretou sériou, keďže tá mi príde ako totálne iný seriál, no škoda. Koniec koncu seriál som si miestami aj užil, na takú oddychovku, dlhé večery akurát. Priemerný seriál. ()

smirec1

pozrel som vsetky tri epizody. Cital som knihu ale serial ma spolocne len: nazov, kupolu a mena niektorych postav. Prva este usla az na ten otvoreny koniec...65%. V druhej uz vedeli prejst za kupolu...a nikoho nenapadlo odtial odist....cista debilita bez konca....30%. Posledna epizoda s kuklami a kralovnou co sa narodila za tri dni.....no uplny nepochopitelny gulas ako keby nevedeli ako skoncit tak to natahovali ako sa da....10%. Celkovo je to za dve hviezdy. Ta druha je za sexy Eachelle ()

SNAKExxx01

Ak do vašich oblúbených seriálov patria - Lost , The Walking Dead alebo Revolúcia ,určite stojí za to pozret aj toto. Seriál pracuje s tajomstvom, ktoré mne ako divákovi, nedá spať. Nelogickosť aj hlúposť tam je, ale neprekáža. ()

DejvCZ

Některé momenty jsou příšerné, prostě pohádka. Pokud jste schopni je překousnout tak je to celkem slušný seriál. ()

pepco

Typovo velmi podobny serial ako Lost, takze ak ste mali radi Lost tak zrejme sa Vam bude pacit aj tento serial. Avsak na rozdiel od Lost-u stratil premna dost rychlo naboj... z velmi zaujimaveho napadu a dobrej 1.serie sa to prehuplo do nie velmi vydarenej 2. a 3. serie v ktorych sa celkom normalny serial premenil na zverstvo. ()

Wolfis

Zaujímavý námet, začiatok dobrý, isté napätie a črty záhady pôsobia dobrým dojmom, pekne prepojený dej, celkom vydarený sci-fi seriálový snímok. /celkovo: 71% - 1. séria: 75%; 2. séria: 70%; 3. séria: 60%/ ()

Normanko

Úprimne, tento seriál si ma nejako moc nezískal. Keď som ho začal sledovať v deň, keď som dočítal knihu, bol som zhnusený zmenami, ktoré tvorcovia urobili a pochopil som, že je nemožné, aby dosiahol kvality Kingovej knihy. Dnes po miernom odstupe času, keď som si dal pauzu a pokračoval som (aktuálne len po 5. časť) môžem povedať, že aj keď sa to nevyvíja do nejakého sľubného príbehu, dosahuje to kvality vyššej ako je "pozerateľné". Takže ak ste nečítali knihu a hľadáte niečo normálne, tak ste asi na dobrej adrese... ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy