30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

Pajky3

Škoda, původně jsem se na to těšil, ale Mcbride a humor, kterým se prezentuje mi prostě nesedí. Na Jesse (po Zombielandu a Social Network) jsem byl docela zvědavej, ale tady mi nepřišel nic moc. Je to prostě taková tuctová komedie, kde se každej snaží přechcat každýho. Na druhou stranu se nedá říct, že to nudí. Uteče to rychle a pořád se něco děje. A občas přijde i dobrej fór. Navíc úvodní song od The Hives se mi taky líbil ()

tron

Miestami je to (predovšetkým vďaka brutálnej dvojke Danny McBride a Nick Swardson) také vulgárne, až sa proste nemôžete nesmiať, ale inak je to dosť veľká nuda, ktorej nepomáha ani nesympatický kasting - nemám an mysli pánov v zátvorke, tí sú pomerne super, ale Eisenberg a Ansari nie sú zrovna sympaťáci roka (čo je u hlavných postáv v komédii problém, nie?). Celá snímka na mňa pôsobila značne odfláknuto a skratkovito, ako keby to nikoho moc nebavilo a tak sa namiesto dvojmesčaného nakrúcania rozhodli stráviť na pľaci o mesiac menej, len aby to mali čo najrýchlejšie za sebou, mohli ísť domov a už na to nemyslieť. ()

FilmFan24

Na nový film Rubena Fleischera jsem se těšil dost. Jeho předchozí "Zombieland" byl plný nápadů, černého humoru, měl švih a spád. Není divu, že po značném úspěchu komedie o zombících tvůrce přichází s dalším kouskem. A opět s komedií plnou černého humoru, tentokrát trochu dost nevyrovnaného, někdy dost blbého ale pořád ještě snesitelného. Je fakt, že podobných vyprávěnek, kde postavy v podstatě odstřelují sebe sama se už moc dnes netočí. "30 minut nebo méně" má spoustu kladů, ale i záporů. Asi nejlepší je bankovní loupež, kde Jesse Eisenberg celkem válí a i jinak vcelku nesympatický indický kamarád Aziz Ansari tam má také svoje chvilky. Hlavně ze Sandrou...spoilerovat nebudu. Čekal jsem zábavu a tu jsem dostal. ()

kingik

Tuctová komedie, která se zuby nehty brání tomuto označení, ale přece jen se s ním bude muset smířit, protože nedisponuje propracovaným scénářem, není tak černá, jak by měla, nebo snad mohla být, a přesto zůstává sympatickou. Jesse Eisenberg hraje obyčejného rozvozce pizzy, který sice nenávidí svého šéfa, ale přesto to horší ho teprve jen čeká. Ani ve snu by ho nenapadlo, že při jedné rutinní donášce narazí na dva vykutálené týpky, kteří ho donutí, aby pro ně vykradl do několika hodin s bombou připevněnou na těle místní banku. Jeden z těch dvou týpků má totiž bohatého fotříka, kterého by se rád zbavil tím, že si za obnos z banky najme zabijáka, který jeho nenáviděného tatíčka pošle do věčných lovišť, a jemu tak spadne do klína tučné dědictví. A co takový rozvozce může dělat jiného, než se spojit se svým srandovním kámošem Indem, nakoupit narychlo v hračkářství pistolky a jít na tu banku společně. Jenže lhůta se krátí, prst zločinného týpka povážlivě balancuje na tlačítku pro odpálení bomby a situace začíná houstnout, když se do všeho připlete nájemný zabiják, který chce peníze pro zdárné splnění zadaného úkolu. Mohla to být super komedie, ale je jen dobrá, dejme tomu, že velmi dobře a svižně natočená, ale hranice černé komedie je překročena tak nesměle, že je to až hanebné. Celkový námět k tomu přímo vyzývá, aby přibývalo obětí a absurdně pojatých situací, ale na to raději rovnou zapomenout. Sice se hlavně v první polovině občas sprostě hláškuje, ale nějaká opravdu dobrá krvavá scéna prostě chybí, a ze scény s vykradením banky se dalo klidně vytěžit víc, ale zůstalo jen u náhodného postřelení jednoho z klientů banky. I nájemný zabiják je slušný měkota, když u své práce si počíná jako nějaký začátečník a nikoliv ostřílený profesionál, za kterého je ve filmu vydáván. A ten scénář opravdu působí jako by narychlo psaný, protože v něm chybí opravdu dobré scény, a zvláště to zamrzí, když jsem si uvědomil, že Ruben Fleischer je velmi zdatný režisér, ale scénář ho dost limitoval a on se blýskl jen několika dobrými akčními scénami, jako je třeba ta s havarovaným autem obráceným na střeše a s přímým záběrem na herce sedící v něm. Proč nebylo ve scénáři více takových scén, je mně záhadou. Aziz Ansari hraje potrhlého Eisenbergova kamaráda a takovou roli by v minulosti určitě hrál herec Kal Penn a i nápadná vnějšková podoba by tomu odpovídala. Ansari je zpočátku velmi vtipní, ale pak velmi otravný. Danny McBride si střihl zápornou roli a vyšel z ní zajímavý záporák, Nick Swardson vinou scénáře zůstal naprosto nevýrazný a Jesse Eisenberg byl tady mnohem sympatičtější, než v Social Network. Mimochodem, docela zvláštně působila jedovatá narážka na Facebook, když právě on hrál jeho zakladatele. Rozhodně si myslím, že pustit si tento film není špatná volba. V mnoha ohledech pobaví, ale je z něj cítit, že mohl dosáhnout na víc. Takhle působí hrozně obyčejně, místy až nenápaditě. Zbytečně hloupá scéna po závěrečných titulcích mě nadobro utvrdila v tom, že průměr tomuto filmu bude svědčit nejlépe. 60% () (méně) (více)

verbal odpad!

Nyní si konečně na příkladu vysvětlíme, co je to impotentní, tupá peachovina. Potřebujeme k tomu jednoho nadrženého režiséra, který má patřičně zduřelé ego, protože jeho poslední kousek byl komerční trhák a snaží se zuby nehty udržet v proudu, scénáristu, kterému připadá vtipný i svrab na koulích a partičku retardů, co budou hodinu a půl čurákovat na place a propůjčí těm třeskutě humorným humorům patřičný punc debility. Celé to narychlo splácáme dohromady, přidáme špetku trapnosti a za tepla podáváme třináctiletým, postiženým dětem, co se tomu budou zajisté po Assbookách ještě půl roku hihňat a nějaký ten palec do prdele nám určitě nacpou. ()

• Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)