Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

SuzieS

Jedna hvězda za oba dva úžasné hlavní herce, další za Emminy měnící se účesy. Jiná za varování, že každého dne si máme užívat a vážit - které je třeba opakovat neustále, ikdyž to samozřejmě všichni víme, a čtvrtá hvězda za tu slzičku, co mi ukápla... Je to trochu předvídatelné, bohužel nejvíce ona scéna s náklaďákem, a řekla bych že, hlavně na začátku, až příliš dlouhé ()

Callie

Přes strašně průhledný scénář, předvídatelný konec, se na to velmi dobře koukalo, oba jsou moc hezcí a pěkně to mezi nimi fungovalo. Jen nechápu to neustále se opakující klišé , kdy Anne je napřed za přehlíženou ošklivku, aby se ke konci filmu změnila v krásnou labuť . Kdy staší sundat - nebo vyměnit - brýle a učesat vlasy a svlíknout nějaký "pytel" , Jinak dobrý. ()

bonovox

Anne je pre mňa novou bohyňou romantických (hlavne trošku netradičných) snímkov. Veľmi dobre napísané a hlavne veľmi dobre ukočírované. ()

Mathyen

jeden krásný romantický film plný nostalgie, která mi při všech těch vzpomínkách dere emoce v podobě slz do očí... krásné chvíle doplněné dojemným pianem a Anne je jako vždy excelentní, ...u romantických filmů to nedělám běžně, ale tady to nejde jinak: 10/10 ()

punco

Výborná inteligentná, zábavná a citlivá romantická dráma. Dlho som tak nefandil žiadnemu páru vo filme ako v tomto prípade. Knihu som nečítal ale film vrelo odporúčam. ()

_elishka_

„U dělala z tebe slušného člověka. A ty jsi na oplátku udělal šťastnou" Hodně zajímávý a hezky ztvárněný děj, vtipná a romanticky nevtíravý. Anna v tomhle filmu hezky zazářila. Jen mě trochu zklamal závěr filmu, po přečtení knižní předlohy. ()

Dreamer

POZOR (mozny) SPOILER! Taky pohodovy film ktory plynie ani clovek nevie ako, trochu netradicne prehadzany dej, ale uplne tradicne a lacno vsadene citove vydieranie. Vzhladom na to ako je tento film preceneny by si zasluzil aj menej, ale ani neviem preco, davam 50%. ()

Horác

Romanťárna, která má vtip a jiskru. Ani by mi nevadilo, kdyby došlo k nějakému klasickému happyendu. Ale holt nejen čeští filmaři mají rádi tu špetku tragična. Hvězda navíc za Annu. ()

Nikiko

Nádherný pohled do jednoho neobyčejného života a vztahu. vztahu Jediné co u něj nechápu je, jak se chytrá holka mohla zamilovat to takového sobeckého blba. Kdyby nebyla tak chytrá, řeknu, že nemá v hlavě mozek. :) Ale na konci jsem brečela jak želva. ()

WoodoX

No, zjavne dosť potrhaný kontext z predlohy. Veľa momentov akoby nedotiahnutých. Však malo to príjemný humor a vcelku krásny príbeh. ()

vERuNk.A

Ano, až teprve na konci celého dění života si uvědomíme, že jsme měli dvě cesty na výběr. Tou první je pomalá cesta za svym snem (Anne Hathaway) a ta druhá je opakem ale zároveň rychlým pádem k zemi (Jim Sturgess). Knihu jsem nečetla, ale i tak jsem tušila co se bude odehrávat. I přes ty zápory se mi film nesmírně líbil, slzám jsem se nevyhla. Buďto je to opravdu skvěle udělaný na city anebo jsem jen na tyhle romantický filmy jak stvořená. Na 5 hvězdiček to ale rozhodně nemá. ()

jessic

Příjemná romance o dvou spolužácích, kteří se setkávají téměř 20 let jen jednou za rok, která funguje hlavně díky ústřední dvojicí : Anne Hathaway a Jim Sturgess. Uplakaný tragický závěr mi nesednul, protože mi připadal nepřirozeně přilípnutý ke klasické průměrné romantice. A tak nejzábavnější pro mě byla asi změna módy v průběhu těch dvaceti let. A to není moc. ()

klapqua

Herecky fajn, výpravne pekné, hudba príjemná... ale čo ja viem, bolo to také nemastné neslané... Rozjazd super, malo to potenciál, ale niekde v polke filmu, keď som čakala zvrat, tak nič. Zvrat prišiel až neskôr a tak akosi nenápadne. A potom zrazu BUM! Zas až taký zvrat som nečakala, aj keď život také veci občas prinesie. No celkovo ako by som to zhodnotila, hmmmm.... Je to v pohode film na osamelý večer, ale asi to nie je ten film, ktorý by som si pustila znova.... až po istej dobe...roku, dvoch:) ()

LeePriest

Ach jo! Tak krásně se to vyvíjelo, necelou hodinu a půl jsem neměl co vytknout. Ovšem TO, co připravili tvůrci divákovi v nějaké přibližně 80. minutě, mě nas.alo takovým způsobem, že v prvních chvílích po té události jsem na momentík dostal chuť sledování filmu okamžitě ukončit a fláknout tomu odpad! Pak jsem se trochu uklidnil a dokoukal to do konce. Když tedy zhodnotím Jeden den realisticky a odpojím se od obrovského zklamání ke konci, tak mezi ostatními filmy tohoto typu je to špička. Ale aspoň hvězdu za tu klíčovou nešťastnou scénu srážím, neboť že by mě nějaká jedna věc ve filmu takhle vytočila, to snad nepamatuji. ()

Spenatka

Netypický vztah, vztah, kdy se může přátelství změnit v něco jiného, ale zabere to hodně času, úspěchů, neúspěchů a vyžádá si to svou cenu. Líbilo se mi, že v životě to tak chodí... není nějaký osud a jestli je, nefunguje to hned. Dochází k míjení, změnám, objevování priorit. Ale každý máme asi někoho... na koho si vzpomeneme, až když ho hodně potřebujeme a víme, že nikdo jiný takhle nepomůže. Obě hlavní postavy mají zápory i klady... Není to klasická romantika. Ale přes snahu a cíle obou, konec diváka jako mě velmi zklamal. ()