Russell Brand vytvořil po svém postavu roztomilého miliardáře Arthura Bacha, nezodpovědného sympaťáka, který celý život spoléhá na to, že ho z maléru vždycky dostanou dvě věci: jeho obrovské bohatství a celoživotní chůva Hobsonová (nositelka Oscara ®* Helen Mirren). Teď ho ale čeká osudová výzva: musí si vybrat mezi domluveným manželstvím s ambiciózní manažerkou Susan (Jennifer Garner), které by mu pojistilo jeho luxusní životní styl, a nejistou budoucností s tím, co se za peníze koupit nedá - jeho pravou láskou Naomi (Greta Gerwig). S nekonvenční pomocí Hobsonové podstoupí Arthur nejdražší riziko svého života a v nové verzi oscarové®* romantické komedie se naučí, co znamená být mužem. (oficiální text distributora)

Morholt

Chvilku jsem se na to snažil koukat bez přetáčení dopředu, ale po necelé třičtvrtěhoďce jsem to vzdal. Brandovy výstřelky a jeho projev, to začalo být po čase strašně unavující, stejně jako řadová zápletka s jasným koncem. Herecky to drželi nad vodou Helen Mirren a Guzmán, protože Jennifer Garner podobné role nesedí. Bohužel to na moc nestačilo. Pár povedených gagů oceňuji, ale jinak nudné. 30% ()

ScarPoul

Keď dopozerám film takéhoto charakteru vždy rozmýšľam, prečo som mu venoval toľko času. Nejaký dôvod tam bol, pretože som vedel, že to nebude prevratný príbeh, ktorý ma rozosmeje, alebo rozplače. Takže mi s toho akosi logicky vyšla túžba vidieť Jennifer Garner v ďalšej postave. Počas filmu som si uvedomil, že by som mal takýto prístup v niektorých prípadoch naozaj obmedziť, pretože nevtipnosť tohto príbehu je až zarážajúca. Brand je absolútne nesympatický človek, ktorý nielenže neprináša do svojich postáv nič nové, ale čo je horšie je v nich až zarážajúco neznesiteľný. A je úplne jedno, že ostatný herci sa držia svojho štandardu - jednoducho film, ktorý je celý postavený na niekom ako je Brand nemôže fungovať. Režisér sa vôbec nesnaží vyhrať z neoriginalitou námetu, neprináša nič nové, je to patetické, zbytočne naťahované, z nefungujúcimi vtipmi a hlúpym morálnym posolstvom, ktoré je poslednou kvapkou únosnosti. Dôvod prečo takéto filmy stále vznikajú mi uniká, ale za seba hovorím už nikdy viac. ()

moviesfan

Arthur moc nebaví, ale snaží se o to pěkně. Někdy se mu to podaří, někdy zase ne. Dějově o moc nejde, však to známe. I tak ale neurazí. ()

Folpa

Moc milé překvapení, čekal jsem tuctovou komedii a dostal jsem supr film, kde nechybí vtip, romantika ale i drama. Postava Arthura je perfektní a jeho Naomi je krásná. Helen Mirren v roli Arthurovi chůvy je také perfektní. ()

F.man

Nikdy bych nečekal že to řeknu, ale Russell Brand mě jako rebel přestal bavit. Možná to je tím, že tady kombinuje polohu rebela a přerostlého dítěte (to je mi panečku antagonismus - v překladu pro méně vzdělané píčovina). A to pak se mnou mají filmy těžké když mě nebaví hlavní postava. Na druhou stranu se musí nechat, že se v Arthurovi najde na dnešní dobu poměrně dost vtipných (čti vážně vtipných ne pseudo-vtipných) či jinak povedených situací a tím za mě má velmi výrazné plus. Ani ten typický sentiment a standartní rom-comové situaci mi tolik nevadily, snad jako by si z nich Winer i místy dělal srandu. Jasně že to nakonec zase skončí typickým hollywoodským modelem, ale tenktokrát mi prostě jeho balení nepřišlo zas tak úplně hloupé. No ale přesto, ten nudící Russell Brand... No co, třeba příště už mu dá někdo jinou roly. A když ne jinou, tak alespoň to snad už příště bude bez toho polovičního dítěte. Za tři z odřeným zrcátkem od Batmomobilu. Who wouldn't want to marry a sexy clown. ()

Anchi

Monolog s koněm: "I love animals, but I don't trust u. U will not make me cry today." / Občas se člověk uchechtne a po většinu času je to roztomilá podívaná. Velké mínus vidím v Gretě jako Naomi, bsolutně mi nesedla zato Helen jako Hobsonová je se svými povahovými rysy a humorem nenucený držák. ()

hous.enka

Jedna za Helen Mirren, protože jinak... americky uječená stupidní komedie, která kalkuluje pouze s tím, jak by bylo báječné býti bohatým, projíždět se v batmobilu, chodit na party v batman kostýmu a konzumovat neomezené množství PEZ bonbónů z dávkovače s vlastní hlavou... Do toho Jason Winer zamíchal sex s prostitutkama, Jennifer Garner v o čísle menším korzetu a spostu a spoustu vodky, whiskey a vína. Výsledek je tristní: Arthur nejenže není komický, ale trapnost a lacinost z něj čpí jak líh z laciné vodky. A žádný další film s Russelem Brandem vidět rozhodně nechci. ()

Krt.Ek

Arthura Bacha, tohoto zhýralého multimilionáře by vlastně bylo vcelku fajn sledovat, nezlobil bych se za seriál, v němž by učinkovával on či charakter jemu podobný, ovšem za předpokladu, že by nedošlo k míšení s jakoukoli romantickou linií. Naomi - i přes slušný casting, Greta Gerwig působí přirozeně, a nešlo by se tudíž divit milionáři, který by se v ní okouzlil - kazí obstojně rozjetý námět, na ránu kladivem do hlavy je ovšem ten psychologizující motiv - matka na mě celý život sere, proto chlastám a chovám se tak, jak se chovám... směšně morální a laciné... Celkem škoda, na výslednou to mohlo dopadnout i lépe, svůj průměr si to ale řekl bych zachovává... 50% ()

Bakllazaan

Jsou to ale silné trojky. Takové, za které by se nemusela stydět ani sousedovic máma. Russel mě zde neotravoval tolik, jako v jeho jiných filmech. Možná proto, že mu nahrávají příjemní herci, v čele s Helen Mirren a né tlustí fousatí komikové. ()

Rosana

Normální romantický film, od kterého se nedá nic moc čekat, ale sledovat to bohatství rozmazleného fracka je vcelku zábavné. ()

zipper111

Největší problém filmů o miliardářích je ten, že se s takovýma lidma dá jen těžko ztotožnit. Já mít byť jen desetinu prachů co on, tak celej život cestuju po celym světě a nějaký pařby a ježdění v batmobilu bych si klíďo odpustil... Přesto je ale Arthur hodně povedený týpek, nemá žádné zábrany a hlavně má naprosto dokonalou "mamču" i když ne pravou, Helen Mirren. Ta se mi z celého filmu líbila asi nejvíce. Decentní, přesto vtipná a prostě vynikající role pro tuto skvělou herečku. Arthur je rozhodně film, který stojí za to vidět, sice ne asi dvakrát, ale pro jednou neurazí, vtipy jsou vcelku inteligentí, takže žádné americké "fóry" o prdění naštěstí nečekejte...Jo, Arthur je fajn. 75% ()

ABLABLABLA

Odpočinková komedie, od které se nedá čekat nic jiného než střelený R.Brand, o trochu méně střelenější J.Garner, sympatická G.Gerwig a úžasná H.Mirren. Já se bavila, některé hlášky byly hodně dobré, ale to je asi tak všechno. Mimochodem tu magnetickou postel bych brala taky:) ()

Tirion

Původní film jsem neviděl a tak nemohu srovnávat a vlastně je asi dobře, že ani nemohu, protože bych se s hodnocením dostal někam, kam nechci. Tenhle prvoplánovitý moment spatřil světlo světa asi jen proto, že zrovna neměl někdo, co na práci. Je tu pár vtipných momentů, ale ve výsledku herci, režisér ani diváci neví "o čem" vlastně látka je. A to je kámen úrazu. Díky tomuto problému divák sleduje pouze sérii skečů, které ale ve výsledku ani nedokáže vhodně provázat chabá a předvídatelná dějová linka. Až mě zaráží, že v téhle mainstreamové a trochu pokleslé komedii spatříme Helen Mirren. A tak jediné, co nám zbývá je těch pár vtipných momentů Russella Branda, které ale nejsou světlem na konci tunelu, protože tenhle tunel je jen a jen temnou dírou bez paprsku originality a invence. ()

blackrain

Takové velké dítě s obrovskou zálibou v alkoholu. Russell Brand vypadal jako úchyl, ale ve své roli se musel docela pěkně vyřádit. Jeho pohyby a ksichtíky jsou nezapomenutelné. Skoro jako by se ten člověk zhlédnul v Jimovi Careym. Brand je tady až příliš výrazný a výstřední. Na štěstí jsou tu ale herečky, které to všechno zachraňují, hlavně teda Helen Mirren. Ta jako chůva neměla chybu. V původním Arthurovi byla taky taková osoba, ale nebyla to žena. ()

Tony.cs

Vypnout...tady musíte vypnout. Já nemám rád Russella Branda, absolutně mi nesedí, ale tady, kupodivu, to nebylo zlé. ()

CageDepp

Čekal jsem trapnou americkou komedii a ještě k tomu byla romantická. To už je znamení, že to půjde k odpadu. Jenomže jsem se bavil od začátku do konce. Dějově nic moc, ale zbytek byl překvapivě povedený. ()

Aleee89

Na film jsem se podívala kvůli Helen Mirren, své oblíbenkyni. Jejích starších filmů jsem viděla dost, a protože ty zbývající se těžce shánějí, vrhla jsem se na nějakou její novinku. Zpočátku jsem myslela, že Arthur bude spíše taková jednodušší komedie, skoro až bezduchá, takže jsem neočekávala zhola nic. Ale chyba lávky, tenhle snímek mě docela překvapil. Helen ukázal zase (pro mě) v trochu jiné roli. Russela Branda až tak neznám, moc sympatický mi sice nebyl, ale když se zaměřím na film jako takový, po celou dobu mě bavil. Místy byl sice šílený, ale také mě dokázal dojmout, což je něco, co jsem nečekala vůbec. Nemůžu hodnotit nízko. ()

OG_Swifty odpad!

Obsah, neboli oficiální text distributora, lže hned v první větě, protože miliardář Arthur Bach není ani trochu sympaťák, nýbrž debil s velkým D na začátku. Jeho opilecké excesy nejsou ani trochu vtipné, samotný Russell Brand je ubožák a pravá láska Naomi v podání hnusný Grety Gerwig to jenom podtrhla. Odpad. ()

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

16.10.2011

To není bizarní forma nekrologu. Jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti je pořád mezi námi. Horší to bude s jeho postavou v mírně hororové komedii Rentaghost, kterou Tom Lennon a Robert Garant … (více)