Russell Brand vytvořil po svém postavu roztomilého miliardáře Arthura Bacha, nezodpovědného sympaťáka, který celý život spoléhá na to, že ho z maléru vždycky dostanou dvě věci: jeho obrovské bohatství a celoživotní chůva Hobsonová (nositelka Oscara ®* Helen Mirren). Teď ho ale čeká osudová výzva: musí si vybrat mezi domluveným manželstvím s ambiciózní manažerkou Susan (Jennifer Garner), které by mu pojistilo jeho luxusní životní styl, a nejistou budoucností s tím, co se za peníze koupit nedá - jeho pravou láskou Naomi (Greta Gerwig). S nekonvenční pomocí Hobsonové podstoupí Arthur nejdražší riziko svého života a v nové verzi oscarové®* romantické komedie se naučí, co znamená být mužem. (oficiální text distributora)

buchli

Alkohol v krvi (nezbytnost, pokud hodláte strávit víc než 3 minuty ve společnosti někoho tak neustále opilého, jako je Arthur) a Brandovy nesmyslné hlášky se zasloužily o hodně dobrý filmový zážitek. Brand s Mirrenovou fungují překvapivě dobře (pokud máte rádi Brandův humor, protože ten se nemění) a ostatní postavy, zejména karikaturní Nolte a Gardnerová, jim více než zdařile sekundují. Smála jsem se často a nahlas (to, že jsem v tu chvíli byla sama a měla v sobě flašku vína, rozhodně nemohlo mít vliv na můj úsudek, jako obvykle neobyčejně bystrý). Jinak film samozřejmě hraje na mnohokrát vyzkoušené spolehlivé spostředí Manhattanu a atraktivní vyšší vyšší vyšší vyšší třídy (ano, tu terminologii moc neovládám), ale to mu vůbec není na škodu. A pokud někdo máte, nedej Bože, fetiš na Russela Branda, uvidíte ho ve slipech... Hurá! ()

easaque

tato ztřeštěná komedie o rozmařilém a výstředním miliardářovi není tak špatná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Od jiných podobných amerických blbostí ji odlišuje chvilkami inteligentnější humor, který se v tomto žánru moc nevidí - sice je někdy oplzlej, ale přes hranici, kterou snesi nepřejde. Bohužel ji trošku zhazuje kýčovitej přeslazenej románek, bez kterého to asi v Americe nejde. Na druhou stranu romantická linka filmu zase nebyla přehnaně sentimentální a vše se tak pohodově proplétá a vzájemně shazuje. Taky mi byla příjemná stylová a výpravná stránka filmu, která mu dodává punc "exkluzivity a luxusu". Jinak se jedná o remake, ale tentokrát mě originál podle zdejších recenzí vůbec neláká. Kvůli nižšímu hodnocení ho rád podpoří, a dávám aspoň tři hvězdičky, díky kterým by Vám mohl zpříjemnit letní odpoledne. Po náhodném druhém zopakování zvedám nakonec na slabší 4 hvězdičky, protože jsem se bavil i v zimě. A mimochodem jsem viděl i původní film z jednaosmdesátého a remake je pro mě o něco málo lepší. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Opravdu dojemný příběh o tom, že všechno se za peníze koupit nedá Ani láska. Protože ty nejlepší věci jsou zadarmo. Na tento film se můžu dívat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. ()

M.i.k.e

ve všech směrech nepříliš inovativní komedie,jejíž největší síla je ve velmi dobrých vedlejších postavách (Mirren,Guzmán,Nolte,Gerwig,...),které tak dávají filmu trošku jinší rozměr a bez nich by se hodnocení propadlo ještě o fous níž.Russell Brand si i tentokrát střihnul postavu,která je hodně podobná jeho předchozím kreacím.Žel bohu,tahle je z nich nejméně vtipná...60% ()

Hees

Táto komédia funguje úžasne a je vtipná. V tomto prípade mi presne sadlo obsadenie tohoto filmu a veľmi som sa zasmial. Nie som obdivovateľ ani jedného herca, alebo herečky s tohoto filmu, ale nemohlo to byť lepšie obsadené ako bolo. (Hodnotenie 3,5) ()

Aljak

Tak pekne poporiadku. Zozačiatku to bol jeden z tých filmov, keď sa človek sám nad sebou zamýšľa ako sa môže pozerať na takú blbosť. Pretože pozerať sa na egoistického večne ožratého retarda ako sa topí v peniazoch a rozhadzuje ich na totálne kraviny, tak to mi neprišlo ani trochu zábavné. Ale potom ako dostal Arthur od matky ultimátum, ten film razom začína byť naozaj schopný - a dokonca som sa dobre pri tom zabavil. Arthur postupne zisťuje, čo je to empatia a hlavne aký je to pocit, keď si niečo zaslúži vlastnou snahou (aj keď mu to trvá dlho-predlho). Niektoré scény a najmä tie dialógy a hlášky stáli naozaj zato. Aj keď to malo predvídateľný koniec, tak to nebolo až tak úplne priamočiare, za čo som veľmi vďačný. Russela Branda nejako obzvlášť nemusím, ale táto rola mu fakt sadla. No a Jennifer Garner v roli vypočítavej mrchy - tiež zvládnuté veľmi obstojne (aj keď v Butter to zvládla ešte lepšie). Nieje to žiadny film s veľkým posolstvom, ale na zabavenie celkom fajn (aj keď nie všetky žarty mi prišli až tak vtipné). ()

Figu

Velice fajnová komedoška, která mě a mé rodince zpříjemnila báječnou dovolenou! Russell Brand, který mě šíleně připomínal pohybama a gestama Johnnyho Deppa, nám nabídl postavu chlapíka, kterým by chtěl být zřejmě každý nezadaný mladíček, jenž právě vystudoval a chce si plnit další sny jeho nastávajícího života. Ano, být bohatý, mít všechno a užívat si jak jen to půjde... Takový je Arthur. Jenže každý jednou pochopí, že o tom ten život přeci není... Korunku filmu nasadila maska Darta Wadera a samozřejmě větička "umej si bimbáska"! Tomu se doma všichni tlemíme dodneška... 75% ()

Hennes

Jedna z komedií popisovaná zde jako trapná. Jenže, ač je ten námět ohraný a děj chvilkami přitažený za vlasy, přesto jsem se pobavil. Ne že bych schvaloval Arthurovu nesamostatnost a chlast, ale já mít jeho prachy, tak jsem se chvílemi viděl. Ten geniální nápad si za 10 000 dolarů půjčit masku Haribo nebo přinést do nemocnice masku Star wars. Přesně tyhle úlety a nedospělost byly tím roztomilým a navíc mě pobavily. Takže se nejedná o oscarový snímek, ale jo správně ujetou blbinu, u které se pozná, zda jste stále blíž bezstarostnému dětství nebo zapšklosti v domově důchodců. ()

apacka

Mám slabost pro většinu scén / situací / klišé / vtipů, které Arthur vykrádá, a Helen Mirren a Luis Guzmán jsou legrační. ()

bukowski83

Arthur bohužel nepřináší vůbec nic nového, Brand hraje opět toho samého opilce a opravdu vtipných situací je zde pomálu. Je to taková jednoduchá romanťárna s těžce předvídatelným koncem, ale když znáte role Russela Branda a jste na něj připraveni tak se i zasmějete. ()

necisty

Myslím, že tohle pustím svým rodičům až mi příště řeknou, že jsem moc rozmazlený:). Nikdo by jste tenhle film neměli brát vážně, protože tvůrci ho taky tak nemyslí. Potom je to velmi příjemná podívaná s klasickým happy endem, ale tentokrát si pro nás bratři z Hollywoodu přichystali zase jinou zápletku. No a já říkám, že se to povedlo. Celkem hledím, že jim na to Helen přistoupila:). Russell je opravdu blázen a vůbec se Katy nedivím:). Tu magnetickou postel chcu:)! A já bych určitě bral Jennifer, ta je lepší:). ... Rozluč se s novými přáteli Arture, musejí se vrátit do svých běžných životů. Nesnáším běžný život, Hobsnová. ... Co to bylo? Francouzák. Opravdu? Francouzi vždy kapitulují, to byl určitě němčour. ... Souhlas s B!shop ... 25.3.2013 ()

carly

štvrtá hviezdička je za Russella a Helen, ktorí sú obja vo svojich úlohách veľmi ľudskí a vveľmi uveriteľní. inak je to film z kategórie neurazí (moc) a pobaví. aj keď raz stačilo. a okrem toho bolo zábavné vidieť Jennifer Garner v roly chamtivej mrchy ()

campix

Russell Brand je pro mě svým přízvukem ten nejbritštější britský brit a tak trochu mi vrtá hlavou jestli už je natolik značkou, že po svých původních především vedlejších rolích, dokáže utáhnout i celý film. Jsem stále na vážkách, sice není niajk výrazně trapný a ani závěr není až tolik pozitivní, jak by se dalo čekat, jenže je prostě jedním z mnoha a ničím výrazně nevyčnívá. Zábavná jednohubka, ale prostě konzumní produkt. Jedním okem (uchem) dovnitř a druhým zase ven. ()

pakobylka

Ráda bych napsala extravagantní a výstřední, bohužel musím dodat - taky pitomé. Neboť ARTHUR. Jak může být někomu sympatický ? Nezapočítávám jeho chůvu - a jeho matku, pochopitelně, neboť obě k němu mají kladný citový vztah. A dále: Jak může být někomu sympatická chůva, která z něho vychovala TO, co z něho vyrostlo ? Matku zcela pomíjím - nějaké výraznější sympatie k ní snad ani nejsou na pořadu dne ... myslím, že je od vás nikdo neočekává - a jen tak mimochodem: ONA tu prazvláštní výchovu (která vedla k prazvláštnímu výsledku) dopustila ... dost možná ji přímo vyžadovala. A závěr ??? ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Jakoby se oklikou vrátil zase pěkně na začátek ... jakoby nikam nikoho neposunul, neboť prakticky vzato - NIC se nezměnilo ... nic pro mě zásadního. Upatlané 2*. P.S.: Naomi upřímně lituju ... i když, na druhou stranu - kdo chce kam, pomozme mu tam. ()

Juto

Tento Arthur sa cíti plochý a bez života, obzvlášť v porovnaní s veľmi úspešným predchodcom. 1/10 ()

Jermann

Tou svou zhýralostí a všudypřítomným chlastem Arthur zprvu nápadně připomíná Karen z W&G, .. což je velmi dobrý základ. Jakmile se ale zamiluje do roztomilé talentované chudinké průvodkyně, stane se z něj kňučivé štěňátko a druhá polovina filmu je pak už jen klasickou romantickou komedií bez větších překvapení. Bez dokonale sehraného dua Mirren - Brand bych se pravděpodobně vůbec neobtěžoval .. ti dva se hledali .. ()

Ketchi

Překvapivě dobré. Bál jsem se, že celej film bude jen o hláškování šíleným britským akcentem Russella Branda, ale naštěstí šlo o docela pěknou a nápaditou love story. ()

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

16.10.2011

To není bizarní forma nekrologu. Jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti je pořád mezi námi. Horší to bude s jeho postavou v mírně hororové komedii Rentaghost, kterou Tom Lennon a Robert Garant … (více)