Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

uprchlice

Nezvratný osud 5 je finální kapitola a narozdíl od jiných sérii nám ukázala, že vše opravdu končí. Mladí lidé přežijí tragický pád mostu a začínají postupně umírat. Klasika. Objevuje se zde i Tony Todd, který hrál v prvním a druhém díle. I když jeho výrok, že skupinu "informuje" zde zazni a že už to zažil, je to vlastně nesmysl, jelikož tuto informaci poprvé použil v prvním díle a jak jistě víme, pátý díl se odehrává před prvním, takže to zažít logicky nemohl. Každopádně tato důležitá chyba tento díl nějak neovlivňuje, jelikož mám Tonyho opravdu ráda a byla jsem nadšena z toho, že si v Nezvratném osudu 5 zahrál. Takže Nezvratný osud 5 dopadl dobře, i když zde opět vládne zlá animace. ()

leonskennedy

To co už tu bylo 4x předtím je tu zase a mě to pořad baví sledovat jak parta mladejch "přeživších" postupně a vždy velice originálně zemře.Tentokrát úvod na mostě výbornej ještě lepší než dálnice ve dvojce.Navíc je to docela krátký takže to hodně rychle odsejpá a nejsou tam zbytečný nudný pasaže o ničem. ()

Milo384

Docela zábava na to, že je to pátý díl. Nehody jsou povedené, některé i pobaví. Úvodní katastrofa na mostě je také pěkně udělaná. Prostě v pohodě jednohubka. ()

Simex_

Poslední pátý díl byl ze všech dílů nejhorší, další nový nápad, emoce postav, další zajímavé smrti toto všechno bylo dobré, ale děj byl celkem nic moc. ()

largesnake

6/10. V podstatě jediný špatný díl z této série je čtyřka. Tenhle díl se zase vyhoupl nahoru, jsou tu nejlepší a nejkrvavější smrti (po 3) a nejlepší novinka, ta je taková, že když někoho zabiješ, tak tě to přeskočí. Super nápad! Je tu suprová počáteční katastrofa, řekl bych druhá nejlepší, protože dálnici ze 2 nepřekoná, ani žádná jiná nepřekoná dálnici:D. A konec mě teda fakt dost překvapil, takový twist jsem fakt nečekal. No a když se vrátíme ke smrtím, tak za mě v tomhle díle vyhrává gymnastika. Ale i ta oční operace byla suprová. Musíte uznat že tahle série má prostě nejoriginálnější smrti a navíc má dost dobrý gore a gore je v téhle sérii klíčový a hlavně krvavý a brutální :D. Na tenhle díl mi vůbec nebude vadit když se podívám znovu. ()

Radek112

Jak jsem od tohoto dílu moc nečekal, tak jsem byl upřímně hodně překvapený. Hlavní zápletka s mostem člověku prostě vnukla, že tohle se může přihodit i jemu (na rozdíl do trapného závodu aut) a samozřejmě nemůžu opomenout skvělou návaznost na předchozí díly. Jelikož velice předčilo očekávání tak musím hodnotit velmi vysoko. Teď si tak říkám, jestli bude další díl, tak mám takový tušení, že by to mohli být přeživší z jedné nehody metra, která se rozhodně "neobjevila" na konci trojky :-), ale opravdu nevím, jak by se jim podařilo navázat na čtyřku, jedině kdyby se nějaký přeživší šel podívat na závody . ()

pikovyeso

já mám tuhle sérii opravdu rád takže moje hodnocení je vždy trošku zaujaté. Tenhle film byl docela dobrý i když 4. je podle mě nejlepší. No napětí fungovalo dobře. Ale na filmu mi hlavně vadily způsoby smrti,tak nějak se tam sešlo hodně věcí z čeho se mi dělalo úplně blbě viz hřebík na kladině nebo akupunktura bléééé ()

YNWA

Po špatné trojce a tragické čtyřce přichází výborná pětka. Skvělý úvod, průměrný střed a pro mě famózně nečekaný závěr. Doufám že to byl poslední díl a nikdo už takto parádní závěr nebude drtit další slátaninou. ()

Dawen

Skvěle natočený film který využívá toho že je známý. a jelikož je to pátý díl a čtvrtý byl pro mě opravdu propadák tak mě tento díl velice příjemě pčekvapil. Jak napětí ketré v tomto filmu bylo udělano bravurně tak dějově zasazen před jedničku a přitom i občas vyloženě paradox života aneb černý humor. dle mého názoru nejlepší díl z celé serie: ale tim oknem jak propadla lehce se až nedá věřit 4/5 ()

Pattrick

Po nevydařené 3 a 4 přišel konečně díl, který byl svižný, zábavný a měl skvělý moment, kdy nešlo jenom o to, čekat na okamžik smrti, ale snažit se jí vyhnout. Jediné co mi vadilo, byl úplný závěr, který mi tam nepasoval a hodně plitká dějová linie mezi úmrtí... Přesto scéna z mostu a tělocvičny, dokonalá = ) ()

jackson18

Po skvělé jedničce, po ještě lepší dvojce, dobré trojce a děsně blbé čtyřce bych už nečekal, že mě pátý díl něcím překvapí nebo dokonce vyděsí! Do kina jsem šel z dobrou náladou a na začátku filmu jsem si říkal, že zas tak strašný to nebude. Opak se stal pravdou a já si téměř před každou smrtí zakrýval oči popcornem! :D Předtucha s mostem byla asi ta nejlepší z celé série, smrti byly dobře promyšlené a povedené (nejhnusnější asi oční laser - fuj), příběh je stejný jako v každém díle a nápad "zabij nebo zemřeš" se projevil jen u postavy Petera a toho černocha. 3D bylo dost dobré a závěr s letem 180 potěšil. Pro mě to byl nejlepší díl série! ()

Oblivionox odpad!

Povýšit bezduchou "řezničinu" je asi dnes běžné úspěchem této odporné série ( také SAW ) jsem znechucen, jak je možné tohle brát jako filmovou zábavu. Musím jen uznat, že po stránce kamery a efektů film neměl chybu. Vyvrcholení děje je zajímavým nápadem, škoda že také jediným ... ()

andy313

Bez nápadu, pořád to samé dokola, jediné co stálo za to byl ten konec a pár efektů, jinak prostě pátý díl, co více čekat? ()

DJ Laky

Nezvratný osud 5 jsem viděl ve 3D a podle mě to stálo za to. Vraždný byli detajlně udělaně a některé jsem ani nečekal. Podle mě byla nejlepší uvodní scéna a nebo v tý tělocvičně to nemělo chybu. Jako celek tedle film na mě působí kladně. Dávám za film 80%. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání