Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

Falko

Uzivatel MATADOR prezradil sice kompletne cely film, ale nastastie som si tento komentar neprecital skor, ako som siel na to do kina, avsak vedel som, ze na CSFD je mnoho nespokojnych uzivatelov, takze som bol pripraveny na priemerny slabucky filmik. Nastastie film slabucky nebol, z mojho pohladu skor naopak, aj ked podobnost ku mnohym podobnym filmom je velka. No a co? Ak nemate radi vsetky tie mysteriozne sci-ficka na jedno kopyto, tak obidte tento film obrovskym oblukom. Nechapem, preco vsetci stale chcu ocakavat od filmov nieco originalne. Ved je natocenych uz tisice filmov, takze ak by niekto prisiel s originalnym nametom, tak by si mal zasluzit nejaku specialnu cenu za originalny namet alebo scenar. Mne osobne sa to pacilo aj z toho dovodu, ze ak by som mal 12 rokov, neuveritelne by som si tento film vychutnaval. Dnes uz ten zazitok nie je taky silny, ale stale som sa bavil a ze deti boli v hlavnej ulohe, mi vobec nevadilo aj prave vdaka mysterioznej bytosti, ktoru reziser aspon prvu polovicu filmu uspesne tajil. Inac pri niektorych scenach ma myklo, ale za to moze superhlasny sound v kine no a buracka vlaku bola bola podla mna celkom slusne natocena. _________ Joel Courtney - (Joe Lamb) +++ Kyle Chandler - (Jackson Lamb) +++ Elle Fanning - (Alice Dainard) +++ Riley Griffiths - (Charles) +++ Ryan Lee - (Cary) +++ Gabriel Basso - (Martin) +++ Zach Mills - (Preston) +++ Produkcia: Steven Spielberg, J.J. Abrams +++ (Videl v kine 09.08.2011) +++ ()

castor

Naivní, hravý, nostalgický snímek se sympatickým lookem, který velmi vkusně a roztomile oživuje spielbergovské časy, které jsou bohužel už nenávratně pryč.. Ani nevím, co přesně jsem čekal a zda to vůbec dostal, ale setkání s touhle nadšenou partou se super osmičkou nelituju. Nicméně na občasné prohřešky vůči tempu a napětí a především emocionálnímu dopadu samozřejmě upozornit musím. Mimochodem, výborná Elle Fanning.. ()

viperblade

Nálepka "E.T. pro dnešní generaci" je přesná. J.J. je opravdu skvělý režisér, takže film šlape jako hodinky, o tom žádná. Ale už nemá to něco navíc, co měl kdysi E.T.. Za to ale má Elle Fanning. Ta mi jen potvrdila, že její výkon ve filmu Somewhere nebyl náhodný a že z ní opravdu bude velká herečka. Jinak, když se vrátím k Abramsovi, jsem zvědavý na jeho "vlastní" film. Když se totiž podíváte, co zatím natočil, jsou to buď pokračování či filmy, které už předtím byly natočeny a to počítám i Super 8, byť by se tento film měl brát spíše jako pocta Spielbergovi. Opravdu se těším, až Abramsovi dá někdo originální scénář a jsem zvědavý, jak si s nějakou neznámou látkou poradí. Už dokázal, že umí ukočírovat film a vytvořit patřičné tajemno kolem něj, takže myslím, že se máme ještě na co těšit… 80 %. ()

ClintEastwood

Podle mého úsudku velký propadák. Očekávání kvalitní sci-fi nebyla vůbec naplněna, naopak jsem měl velké problémy tento film dokoukat. Pokukování po hodinkách bylo tak časté, jako srdceryvné projevy hlavních protagonistů o tom, kdo komu nechtěl ublížit a koho co mrzí. Začátek byl přitom slušný. Po několika minutách však film začne nudit, protože pořád jen naznačuje, nic neukáže, neřekne a snaží se být tajemný, což se mu ale paradoxně vůbec nedaří. Téměř všechny scény, ve kterých se aspoň něco děje a mají potenciál jisté napínavosti, jsou natočeny výhradně v noci. Jsou pak strašně tmavé, nepřehledné a zběsilý střih a rychlá kamera zajistí, že divák nemá ani ponětí, co se na plátně (obrazovce) děje. Závěrečná půlhodina je pak obyčejnou střílečkou, kdy se pořádá hon na mimozemšťana (ukáže se až v úplném závěru). Jediným, ale opravdu velkým plusem je krásný soundtrack. Říkal jsem si, že je docela škoda použít takhle hezkou a chytlavou melodii na tak slabý snímek. Fakt škoda. ()

D.Moore

Ale copak, Postradatelné akční božstvo na nejslavnější časy vzpomínat může, ale nostalgické ohlédnutí za dobrodružnými sci-fi filmy, které byly rodinné v tom smyslu, že si v nich něco našel doopravdy každý, to už se nám nelíbí? Moc tomu nerozumím. Podle mého názoru je Super 8 doopravdy super. Po technické stránce neskutečně dokonalé, po stránce dějové zase přesně v duchu filmů Stevena Spielberga, Joa Danteho a Roberta Zemeckise se nesoucí filmové pochutnání. J.J. Abrams vzdává Spielbergovi stejný hold, jaký úžasným soundtrackem (opět) vzdává Michael Giacchino Johnu Williamsovi, dětští herci hrají bezchybně, atmosféra je správně magická, napínavá a často i dost mile (samozřejmě úmyslně) vtipná, o tricích z ILM snad ani psát nemusím. Ne, já vážně nemám co vytknout. ()

Janchor

Drží si to náboj, kterej jde za rámec filmařský nostalgie, ale pak se MacGuffin ukáže v celý svý neinvenční nahotě a udělá to, co umí nejlíp – vyhodí proud. ()

PinokKio

První tajuplné trailery slibovali mnohem víc než nám J.J. Abrams nakonec naservíroval. Skvělý rozjezd (nebo spíše dojezd, když už ten vlak nikam nepokračoval), po kterém filmu pomaličku docházel dech. No a finále už bylo doslova na kyslíkový dluh. ()

freddy

Tak tohle byla filmová fantazie! Od filmu jsem nic moc neočekával a kouknul jsem na něj vlastně jen proto, že hlavními hrdiny je parta dětí, být v popředí filmu dospělí, tak bych se filmu vyhnul, jelikož klasické sci-fi filmy opravdu nemám nějak extra v lásce. A nakonec právě ty děti v popředí děje tomuto filmu z mého pohledu hodně pomohly, protože film díky tomu dostal docela zajímavý rozměr a ve výsledku jsem seděl po celou dobu přikovaný do křesla, skoro jsem se ani nepohnul a jen jsem němě zíral na televizní obrazovku a fascinovaně sledoval, jak úchvatný příběh se to před mýma očima odehrává. To byl přímo kinematografický koncert, jakých jsem za svůj život viděl opravdu hodně málo. Dokonce tohle je jeden z mála filmů, u nichž jsem si po jejich prvním zhlédnutí řekl, jaká to je škoda, že už mám tenhle filmový zážitek za sebou. Zkrátka po skončení filmu jsem neměl slov a jen jsem ten úžasný zážitek tiše vstřebával. Dějově to bylo zvládnuté naprosto perfektně, dětští herci v hlavních rolích zvládli své role bravurně a bezchybně, a s tím, jak film skončil, jsem absolutně spokojen, dokonce když se hlavní hrdina loučil s medailonkem po mamince, tak mým tělem proběhla husí kůže. Zkrátka tenhle film byl pro mě zážitkem, na který zřejmě do konce života nezapomenu a neexistuje zde z mého pohledu jiná alternativa než udělení maximálního hodnocení v podobě pěti hvězd. ()

Hild

Inspirace Stevenem Spielbergem jde tady vidět na každém kroku. Ta nostalgická atmosféra po celou délku filmu se mi strašně líbila. Abrams ale celým tím jeho pojetím hrozně riskoval. Balancuje na hraně mezi skvělým a takovým zvědavým napětím a mezi nudou. V První půlce se občas děj táhne a některé dětské dialogy by mi tady vůbec nechyběly. Největší eso a to, na co čeká divák celý film, si samozřejmě Abrams nechává až nakonec, jsem si jistá, že překvapen bude každý, já sama nevím, jestli jsem byla překvapena příjemně, nebo to bylo spíše zklamání. Abrams zvládá skvěle akční pasáže, to není asi nic nového. Dětští představitelé celkem sympatičtí, nejvíce mě zaujala Elle Fanning, která jde ve stopách své slavnější sestry. Super 8 není žádné výjimečné sci-fi, na které bychom vzpomínali za 5 let, obsahuje i několik logických děr, ale jde z něho cítit ten režisérův klukovský sen a velká úcta ke starším snímkům Stevena Spielberga a já nemůžu jít s hodnocením dolů, jelikož nostalgie silně zapůsobila, vážně příjemná retro podívaná. 70% ()

Ded@M@tes

Parta teenagerů se snaží natočit zombie horor, jenže jim vtom trochu zabrání nehoda vlaku a ne tak obyčejného. Trošku malinko přehnaná scéna byla právě nehoda vlaku. Jinak překvapivě dobře udělané. Steven Spielberg a J. J. Abrams tomu dali dost šťávu. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Naprostá spokojenost. Jasně, film má svoje chybičky. Scénář posbíral pár much a konec je trochu nedotažený a dalo se z něj vytřískat mnohem více. Jenže J. J. si prostě splnil svůj sen a natočil osmdesátkovýho Spielberga bez Spielberga (teda aspoň částečně). A na tom já jsem vyrůstal. Atmosféra starýho dobrýho Stevena je vynikající a nostalgie, která je navíc umocněna trefnou Giacchinovou hudbou, tak na mě působila na plný pecky. Dětský herci jsou hodně fajn, obzvláště Elle Fanning. Jenom jsem očekával, že tatík Kyle Chandler dostane víc prostoru, ale to je vlastně jedno. Hlavní je, že jsem dostal přesně to, co jsem chtěl: aspoň malý návrat do svého dětství, jehož konec na mě možná nebude působit jako kdysi E. T. a spol., ale obrovský nostalgický úsměv na tváři mi určitě vykouzlí. ()

Davies182

* DOBRODRUŽSTVÍ * Bez kompromisů nejzdařilejší trhák letošního roku, který splňuje snad veškerá přání, jež může zmlsaný divák ve 21. století od dokonalého snímku vroucně očekávat. Abrams potvrzuje statut NEJnadanějšího tvůrce příběhových eposů ever, a nyní je již jasné, že pro fajnšmekry bude jeho rukopis vždy snadno rozpoznatelný už z dálky a na první pohled. Gradace, napětí, vtip, filmařská zručnost a jistá ruka. Jestli má filmové nebe Olymp, J.J. má tam nahoře dávno vytesané mramorové křeslo. ()

gogo76

Nerozumiem celkom tomu ako môže byť takýto výborný film v modrých číslach, ale ok. Možno časom. J.J. Abrams je zručný majster a ak už sa do niečoho pustí, tak to stojí za to. Super 8 je z malej časti prenesením detstva režiséra do príbehu, pretože natáčanie krátkych filmov na kameru bolo i jeho záľubou. Detskí predstavitelia, atmosféra i 80. roky, to všetko majú spoločné so Spielbergovým filmom E.T. Nie je náhoda, že jedným s producentov je práve Spielberg, ktorý má s režisérom Abramsom veľa spoločného. A to najdôležitejšie...Oni sa vážne podobajú! V bonusoch na dvd ich často vidieť spolu vedľa seba a ja v ňom jednoducho vidím Spielberga za mladých čias. Možno práve detskí hrdinovia niekomu nevoňali, ale práve týmto má film svoje čaro. Navyše 12-ročná Elle Fanningová predvádza na svoj vek naozaj úžasný výkon a v scéne s premietačkou si jej talent nevšimne snáď len totálny idiot. Scéna vlakovej búračky je veľkolepá a výborné ozvučenie robí z filmu nádherný zážitok..."Chlapci, videli ste tie výbuchy? To bolo neskutočné!"...Tak veru, bolo a ja som si tu scénu dal asi trikrát po sebe. Slabšiemu hodnoteniu možno film vďačí mimozemšťanovi, ktorý nedostal dostatočný priestor a niekedy som mal pocit, že tam nemusel byť vôbec, ale tu ide v prvom rade o príbeh detskej partie a v tomto je film minimálne štvorhviezdičkový. Príjemný návrat do detských čias. 80%. ()

pepo

Krásna pocta snímkam, ktorým sa venuje tento rebríček a hlavne ich legendárnemu producentovi. Nostalgia sa pumpuje na maximum, retro atmosféra je úžasná, rovnako ako všetci detskí hereckí predstavitelia a režijný štýl vzdáva hold výrazovým prostriedkom dielam doby, v ktorej sa odohráva. No príliš ambiciózna kampaň tomuto projektu tvorcu nových Star Wars paradoxne uškodila a mnoho divákov odchádzalo z kina sklamaných. Po opakovaných zhliadnutiach však film dozrieva a jeho nedostaky mu väčšina fanúšikov rado odpustí. Stačí si otvoriť srdce, pretože táto cesta do filmovej minulosti ho má obrovské. 9/10 ()

Xmilden

Jednoznačný souhlas s kolegou Daviesem182, DOBRODRUŽSTVÍ je to klíčové slovo, které film nejlépe vystihuje. Takový biják na nedělní večer není vůbec k zahození. Nerozumím nízkému hodnocení, asi to spousta lidí zase viděla v kinoripech. Spielberg samozřejmě i přes osobitost Abramse je znatelně cítit. Když jsem viděl partičku mladých hrdinů, nevím proč ale vzpomněl jsem si na Občanský průkaz. Tohle je ale samozřejmě něco zcela jiného. Dětští herci jsou kvalitní a později jsem se zdráhal uvěřit že Elle Fanning je ve skutečnosti pouhých 13 let. Králem roku 2011 v dobrodružném žánru bude jednoznačně Spielberg. Zase to Steve dokázal a vrátil se do bezpečných vod, kde ho nejvíce milujeme. ()

Arbiter

OK. Tak prvky kýčovitý naivní blbiny sežeru kromě Spielberga nově taky Abramsovi. Když já takový film zrovna asi potřeboval vidět. Naposledy jsem to psal u Tintina, a tady to můžu zopakovat směrem k Abramsovi: Málokterému vypravěči bych sežral takové kvantum zábavy na klíč. To proto, že on nezapomíná přidat i plné hrsti kouzelných detailů a 'side questů' okolo. Snílek jedna neúnavná. I když jsem teď spadl mezi trosky, co citují sami sebe a k tomu nestejně, nevím, proč bych se se stejným prohlášením dělal dvakrát nanovo. Baví mě sledovat dětský zápal, puntičkářství a hravost s jakou film plyne, navíc poměrně bez okolků. A i když je v mnoha ohledech k smíchu, tak většinou způsobem: ,,No jo, ten náš starej Pepa, von je takovej pitomej, ale stejně ho máme rádi, kluka ušatýho..''. ()

Phobia

Poslední dobou přicházím domů po večerech nehezky chcíplá a proto vyhledávám intelektuální zábavu na úrovni soplů školou povinných. "Super 8" je takovým typickým příkladem podívané pro deprivované mozky: hlavními hrdiny je banda kreativních smradů ve složení 1) ten hodný, traumatizovaný úmrtím v rodině 2) krasavice, za kterou hodný pálí přes odpor jejího fotra 3) tlustý užvaněnec 4) brýlatý mentál 5) spratkovitý pyroman 6) jeden zbytečný ňouma do počtu, asi nějaké protekční děcko. Americký Timur a jeho parta natáčejí zombie film, čelí neporozumění dospělých tupanů, musí prchat před zlou armádní mašinerií a v neposlední řadě svou nevinností a empatií dopomoci neschopnému lidstvu k záchraně před nasraným ksindlem z vesmíru. Abych to shrnula, máme tady hezky pohromadě pohádku, rodinné drama, romantický cajdák, akční spektákl, sci-fi a horor. Jako mladší bych to vysoce ocenila, coby dospělá jsem nebyla dostatečně psychicky zdechlá, abych jásala nad naivním, přeplácaným příběhem. Mít příbuzného klučinu ve věku 10 až 14 let, do kina bych ho na "Super 8" vzala a kochala se alespoň jeho nadšením. Těch zdejších 67% je imho celkem odpovídajících. ()

sepp

Nečekal jsem vůbec nic... a dostal jsem skvělou podívanou! Takhle mě film nebavil už hodně dlouho a po pravdě - sám ani nevím proč. Ale celé je to tak dobře namixované, nacastingované, sestříhané... ani dětští hrdinové mi nevadili, naopak. Perfektní filmová chemie, fungující na 100 %. Tleskám. ()

kinej

Super 8 je takový filmový remix kultivních sci-fi. Vnímám ho jako poctu Stevenovi Spielbergovi, což je asi nejepší definice toho co od něj můžete očekávat. Zejména v první polovině, kdy se děj pozvolna rozbíhá, má film autentickou atmosféru velkofilmů 70. let. Skoro až natolik sugestivní, že bych se pomalu nechal přesvědčit, že film vzniknul někdy mezi Blízkými setkáními a E.T. Postupně však tempo zrychluje ve prospěch akce, což je škoda, protože budování atmosféry je rázem ta tam děj sklozne k povrchnosti. Film má povedenou stylizaci, tj. kostýmy, stavby, účesy atp a hodně výrazné dětské herecké výkony, ciž mu přidává na kvalitě, ale díky závěru se jedná o záležitost na maximálně jedno shlédnutí. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze