O princezně, měsíci a hvězdě (TV film)

Pohádka / Krátkometrážní

Česko, 1996, 28 min

Ondřej Pechar

Scénografie:

Stefan Theisz
  • otík

Dějově zcela prázdná a navíc až přetypicky kulisová pohádka, která i při své výrazně krátké stopáži dokáže totálně nudit. Nic nezachrání ani slušné herecké obsazení. Hudební režie: Eva Javůrková(6.4.2011)

• Jezinka.Jezinka

Protože lidé nepotřebují hvězdy, aby porozuměli svým srdcím. Jako člověk notně pragmatický podotýkám, že k porozumění dutému svalu je lepší mít v případě problémů kardiologa a hvězdy nechat jako básnický prostředek.(3.11.2012)

• Chrysopras

Za prince Macháčka a pana hvězdáře Helšuse...(15.10.2016)

• lubospoti

Bída s nouzí...Zápletka na pohádku opravdu slaboučká, stejně tak scénář i herecké výkony. Ještě, že to nebylo nataženo na delší stopáž.(21.9.2013)

• Tommassi3

"Měsíci, kamaráde drahý !!" - "Copak je zase tohle ?! Husy jsme spolu nepásli !! Mám chuť tě za ty tvé způsoby prohnat Mléčnou dráhou.." ;) Věčná asistentka bez vlastního nápadu a jakékoli invence či nadšení Lenka Cingrošová dostala možnost natočit vlastní půlpohádku, dramaturgicky zcela pomýlenou, na základě rádoby vtipného a zoufale upoceného scénáře Barbary Šindelářové o princezně se zlatou hvězdou na čele a usoudila, že jiná než rozkošná Linda "zlatá rybka" Rybová ji zahrát nemůže, čímž však výčet skorokladů rychle končí, stejně jako rychle končí tahle jalová báchorka s tragickým stařikrálem Lubora Tokoše a otravným princem únavně stále stejně otravného Jiřího Macháčka.. Hynku !! Viléme a Jarmilo, to byla tragédie !!(27.2.2016)