Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Po přečtení komentáře od Kaka netřeba nic dodávat, naprosto souhlasím. Film se mi celkem příjemně sledoval, ale nenadchnul mě, což je nejspíš dáno tou nekonzistentností. ()

Filec odpad!

Totálne mega propagandistická sračka o chlapíkovy ktorému sa zachcelo zabíjať černochov bez akéhokoľvek trestu...Skur.ená propaganda menom KONY... bullshit!!! ()

Faila

Děsivý název a ještě děsivější popis děje mě od tohohle snímku málem odradily, nakonec se tak ale nestalo - naštěstí. Snad fakt, že je film natočen podle příběhu skutečného člověka, mu dává něco navíc, díky čemu se divák při některých scénách tak neošívá. Protože ať to působí sebedebilněji, "takhle se to přece ve skutečnosti stalo". Ale před tvůrci klobouk dolů, u snímků podobného ražení se dá za hranici únosnosti sklouznout velice snadno, těmhle se ale podařilo udržet se v bažinách "tohle ještě tak trapný není". A Butler opět ukazuje, že kromě enormního charizmatu disponuje taky hereckým umem. ()

Rockerman

Bylo by fajn, kdyby feťáci a násilníci prozřeli, našli svého Boha a stali se z nich ochráci těch nejubožejších a nejpotřebnějších lidí. Toto Samovo obrácení se na víru pravou a jeho "donkichotské" počínání v Súdánu nebylo nezajímavé. Zvláště ta "africká" část filmu je i hodně silná. Jeho boj za svobodu súdánského lidu, v zuřící a dlouholeté občanské válce je však marný a ke konci silně přehnaný. Je známo, kde se v minulosti stala chyba. Africké státy si vybojovaly suverenitu a svobodu ze "jha utlačovatelů", kolonizátorů, ale samy si prostě nedokážou vládnout. Nejsem rasista, nýbrž realista když tvrdím, že většina toho není schopna, nemají na to. Činy hlavního hrdiny jsou obdivuhodné, ale ani tisíc Samů Childersů nesmíří znesvářené strany v žádném africkém státě. ()

Rokle

Když pominu jak rychle se najednou z totálního hajzla stane věřící a oddaný pomocník afrického národa, tak mi zbývá relativně průměrné vyprávění, nějaká ta dramatická situace a solidní Butler. ()

BOURQUE

Citom natočený film o problémoch, ktoré sa ešte Bohužiaľ stále existujú. K tomu ešte jeden zaujímavý životný príbeh Sama Childersa, ktorý po zlej perióde svojho života našiel cestu k Bohu a rozhodol sa, že pomôže tam, kde ostatní nemôžu, resp. sa boja pomôcť. A to robí do dnešného dňa! PS: Po veľmi dlhej dobe G. Butler podal skutočne dobrý herecký výkon, aspoň to takto cítim ja. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

MickeyStuma

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Tak se píše v oficiální popisce distributora, takže se jedná o poctu člověka, který dokázal něco, co má v životě smysl. To dokazuje i jeho autentický proslov na konci snímku během závěrečných titulků. Z jeho života tu je toho tolik, že by to dalo na televizní seriál. Vyprávění je však velmi křečovité. Že by nelogický zásah střihačských nůžek? V ději se značně tlačí na pilu, jako by byla snaha za necelé dvě hodinky stopáže toho stihnout co nejvíce. Nedá se z výsledku vůbec určit, co to vlastně celé je. Humanitární film? Drama? Akční thriller? Snímek upozorňující na neduhy a zvěrstva, jaké se dějí v Súdánu? Epizody Childersova života jsou hodně zkratkovité, což je ohromná škoda. Na scénáři se mělo ještě daleko více zapracovat. Jeho předešlý rebelský život mohl být převyprávěn ve zkratce, a nebo celkově prodloužit stopáž. Takhle je to velmi nepovedené. ()

brumbrum

Vyborny film. Bez ohladu na vieru v Boha, kto da za toto "ODPAD", potrebuje nutne lekara, alebo chvilku sebareflexie a meter spagatu. Zabijane, mucene, zneuzivane deti - a tipek, co iducky z drog a basy pochopil, ze ten desny bordel robeny na malickych v Afrike chce pomoct riesit - ze to nerobi moc preduchovnelo, je jasne a aj ucinne - na hrube vreco hruby kalasnikov. Desne je, ze ten boj pokracuje, i teraz, ked mi o tomto filozofujeme tuna a daky posuk to oznackuje ako odpad. Jasnych 5* ()

LyBerion

Chápu je to životopisny snímek, ale vážne si začínám myslet že musím "otevřít okno bohu" abych pochopil náboženské výkřiky dnešní kinematografie. ()

Kingjiri

Na jedný straně slušný filmařský řemeslo, na druhý straně nevýraznej Butler v hlavní roli, nemalá dávka patosu a spoustu fanatickejch náboženskejch keců. Sam Childers a jeho příběh vážně existujou, i tak se mi ale zdála jeho proměna z bývalýho mukla a feťáka (co má navíc násilnický sklony) ve spasitele s obrovskym srdcem a empatií, nevěrohodná. Mám taky pochyby o tom, že by Childers běhal po Súdánu se samopalem v ruce a likvidoval nepřátelský vojáky. A v neposlední řadě si myslim, že by se problémy v Africe měly řešit jinym způsobem, než stavěnim sirotčinců - Afrika neni nafukovací a rostoucí přelidněnost působí (a bude působit) pořád větší problémy. Co musim ale pochválit je slušnej soundtrack. Dvě silnější hvězdy, aleluja! ()

guri

Aj ked by som nie prizmuril, ale rovno zavrel, obe oci pri sekundovej premene zlych chlapov na tych dobrych (pripadne aj naspat), neskryvana nabozenska agitacia mi liezla tak na nervy, ze v mojich ociach zrazala dole aj dobre a silne sceny. A nedokazal to zachranit ani Butler. ()

jacko

skoda te nevyvazenosti, je to jako nahoru dolu na horske draze, kdy hodne silne sceny stridaji ty slabe, kterym neverite (napriklad samuv prerod)...3,5* ()

tranquill

Chápu, že je to natočeno podle pravdy, námět je opravdu závažný. A chtěl jsem hlavnímu hrdinovi po jeho "napravení" fandit, ale nebylo moc čemu, ten film se opravdu nijak nerozvinul... prostě nuda. A za tu křesťanskou agitku hvězda dolů! ()

kanderas

Celkom fajn film, až na ten začiatok ktorý bol dosť umelý a prehnaný tak ako to majú američania radi, inak myšlienka bola dobrá, ktorú na konci povedal Sam Childers (skutočný "Machine Gun Preacher"), myšlienka ktorej sa mal držať celý film: If a madman came in, a terrorist came in, abducted your family member, or your child, and if I said to you, "I can bring your child home," does it matter how I bring him home? (Keby prišiel šialenec, keby prišiel terorista, uniesol vaše dieťa alebo člena rodiny, a keby som som vám povedal "Môžem priviesť vaše dieťa naspäť domov" záleži na tom akým spôsobom ho privediem domov?) ()

cerbygerby

U tohoto filmu jsem si nečetl komentáře, jen jsem zahlédl konec ukázek, takže celý natěšený že je to podle skutečných událostí jsem se pustil do koukání... začátek mě docela překvapil, protože byl docela jinej než jsem očekával, ale pak to vše začalo zapadat a už to vše pěkně plynulo jak mělo... akce byla skvělá a Butler se této role zmocnil opravdu suprově.. člověk by nevěřil jak se takhle může někdo změnit... No za mě rozhodně 5* a 91% za to že se to fakt takhle stalo.. ()

Petyas

Naprostá bomba. Sotva se mi chce polemizovat nad tím, jak moc to má společného se skutečností, když se to opírá o skutečné události a skutečné postavy. Možná byl/je Childers jenom pedofilní člen KKK, který si jel do Afriky trochu zaskórovat a ulovit pár niggas. Možná, to mě ale nezajímá. Nikdy nezkoumám, jak moc se film blíží předloze. Film je vžycky fikce. Hodnotím jen film, který jsem viděl a ten mě opravdu dostal Chytl za koule i za srdce, jako už dlouho nic před tím. Film je nabitý atmosférou, zvraty. Emoce lítají nahoru dolu. Akce, násilí, zvěrstva, vše je krásně vykresleno. Možná kdyby film nebyl určený pro tak širokou veřejnost, ale měl vyšší rating, všechny ty hrůzy by byly vyloženy ještě ostřeji, zážitek by byl ještě hlubší. Ale I tak to zobrazení v náznacích dost stačí na to, aby si člověk udělal dost dobrou představu. Slabší jen na celém filmu jen scénář. Jistě, asi jel podle skutečnosti, ale přeci jen vykresluje film dost jednostranně a určité klíčové momenty v Cildersově životě jsou přeskočeny, rozmazány, neuvedeny. ()

Hpatrik

Je nepochybně obdivuhodné, jakým způsobem se Sam angažoval a co všechno pro ty děti udělal! Opravdu vděčné téma pro film, do kterého se snažily nacpat tolik, že má film někdy až zběsilé tempo. Stříhalo se asi dost, ale místo toho aby scény vyhazovali, tak je prostě zkracovali až na úkor správného tempa a celistvosti filmu. Herci jsou ok, Butler velmi uvěřitelný. ()

Whitebeard

Zajímavej film, Butler opět vynikající. Jen jeho změna mi přišla zbytečně rychlá a až moc křiklavá. Aspoň teda ta první z feťáka ve zbožnýho chlapa. Jinak klasická Afrika, černý zpívají, tancujou. Bílý za ně makají, stavějí jim domy. Ten kontinent funguje úplně jinak, než jsme zvyklí (aspoň teda ta bílá část Evropy). Nicméně války rebelů, vraždění dětí, ženskejch, všech, ono to asi taky moc na nějakém klidném, spořádaném životě nepřidá. Stavějte něco, když vám to druhý den vypálí LRA. Ten kontinent je zatracenej a tenhle film to celkem slušně zvěčňuje. Dá se na to koukat, takový průměrný dramátko, za mě 3*. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)