Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

Wbcko

Ok, ohřát si k projekci pizzu a udělat půlitr kakaa asi nebyl nejlepší nápad. Jinak film asi ničim nepřekvapí a nabídne přesně to, co byste čekali. Tedy bandu sešitých lidí, spoustu násilí, kýbly sraček a naprosto odporného úchyla k tomu. Toho hraje mimochodem pravděpodobně nejošlivější, nejodpudivější a nejzpocenější člověk na světě. ()

zsn

Nevyzpytatelné, neočekávané, nechutné, fascinující. Tomu říkám horor - žít s některými individuy v lidské pospolitosti. ()

blackkocour

Tak se tu všichni posrali, nebo co? Aha, tak další recenze o hovně. Tomča Šestkový, si udělal svý stonožkový universum, a vykrádá už i sebe sama v totožném filmu. Že Tomčovi, z toho čoka"piku", už řádně měkne mozek, jsme se mohli přesvědčit už v jedničce. Tu jsem nemusel při svém štěstí vidět, a ani to prozatím nemám vypsané v plánovači, ale každý má u sebe takovýho toho blbého kámoše, co Vás donutí koukat na chirurgickou operaci slepáku, a na tohle se lapí jak moucha na hovno. Přiznám se, že mít hubu třeba v tom tlustoprdovi, co sní určitě víc než dvě odpolední meníčka v Mekáči, si musí pořádně nadělat do kalhot. Zaprděno to bylo dost, a fekální komedie od Apatowa se ve stonožce jeví, jako Diznyovka. Vím, že Tomáškovi šlo hlavně o bizár, šokovat i ty nejotrlejší psychopaty, a třeba i popřemýšlet o smyslu života. Filozofický film, řeknu ti. Ale ne, šlo o posraný patos análním kolíkem, který nemá žádný účinek, než si poblít do kolen. Já jsem spíš dostal hlad, tak to abych si něco dal. Mimochodem, ta scéna s trychtýřem do prdele, to jsem málem umřel smíchy. No jo, Martyn je oproti mně světec. Odpad z vlastní zkušenosti dávat nebudu, páč toho lidského odpadu, bylo pro dnešek až dost. Viděl jsem toho hodně. Vydržel jsem uřezávání hlav, zvracení na novorozeňata, morbidně zeschlé mrtvoly, znásilňování na patologii, ale při sledování tohoto filmu, který by mě nenapadl ani v nejdivočejších erotických snech, až tehdy se mi zvedl kufr.. #odpadnisklizen [2021] ()

Forsberg11

Druhá stonožka ide omnoho ďalej ako jej predchodca. Je oveľa zvrátenejšia, nechutnejšia, obludnejšia, ale je aj profesionálnejšie nakrútená aj keď dejovo možno o chlp menej prepracovaná. No v prvom rade je "sick", je "dirty", je proste všetko čo mám rád. Tom Six je maniak, šialenec, úchylák a všetko to vkladná do tohto humusne čierno-bieleho exploiteru, ktorý môže mnohým, hlavne mainstreamovému divákovi, vyraziť dych. Toto je underground ako sa patrí, len pre ozajstných fanúšikov filmovej zvrátenosti, ktorí sú ochotní vidieť a prijať absolútne všetko. Tento film sa s nami vôbec nemazná. Rovnako ako sa Martin nemazná so svojimi obeťami. SPOILER!!! A mimochodom podľa mňa je to jeden z najodpornejších a najkrutejších filmových šialencov, či psychopatov akých mali možnosť moje oči zhliadnuť. Aj keď posledná scéna to zrejme všetko obracia naruby a predchádzajúci dej tak pôsobí akoby sa vôbec nestal. SPOILER!!! Najdôležitejšie však je že Full Sequence splnila cieľ, s ktorým vyšla do hororového sveta. Dokonale ma znechutila a potvrdila mi, že stará dobrá hororová Európa je stále poriadne vyšinutá... ()

MiaMoonlight odpad!

Velký spoiler o stupiditě tohoto snímku! Co to je? Lidská stonožka se proměnila ve film o tlustém, retarovaném a odporně vypadajícím zabržděnci, který kašle jak kdyby měl za pět minut chcípnout, ale i tak si nachytá asi padesát článků pro svůj zvrácený plán na lidskou stonožku, který založil na základě toho, že viděl nějaký film a je jím prý posedlý. Žádná praxe doktora, vzdělání, nic. Jen tak si sešije pár lidí, víš co. Blbě udělané, blbě vymyšlené, hrozní herci a nejhorší na všem je to věčné ticho a debilní pohledy. Asi jsem viděla jiný film, než vy všichni ostatní. Kde je nějak malá logika, kde je osobnost hlavního hrdiny(!!!), kde je trochu děje, kde je úroveň. Jediné co bych vyzdvihla je msta prvního článku, což je jediný koukatelný záběr(y), takže jestli si tuto kravinu chcete pozřít, vzdejte prvních 80 minut a koukněte až na zbylých osm se závěrem a titulky. Všechny vás sejmu železnou tyčí a slepím k sobě izolepou, ďábelská plán, muhehe! - Dále odkazuji na komentář uživatele Dadel, verbal a kiddo. ()

BMAJTZ

Nechuťárna maximálního kalibru kdy byly momenty, že jsem musel o 5 vteřin přeskočit scénu. První díl tohoto hodně ujetého hororu byl opravdu zábavný a řekl bych, že občas i vtipný, druhý prostě sází na nechutnosti. Hlavní hrdina je opravdu super a garantuji, že byste ho na první pohled odhadli za vyšinutého jedince. Bohužel film až moc sází jenom na něj a na jeho oběti naopak vůbec. Z toho důvodu je vám prakticky jedno zda všichni poumírají protože stejně nevíte komu máte fandit. Největším klišé je potom přežití těhule kde si asi už i režisér řekl, že by to bylo přeci jenom moc. Jako nechutnost vynikající, jako odpočinkový film naprosto nevhodné. ()

Reanimated odpad!

Vezmu to stručně. Jednička ušla díky těmto faktorům: "overthetop-cheesynazi" záporák, trojpes, relativní uvěřitelnost procedury (největší sranda, když jim to vysvětloval) a následný výcvik. Dvojka je (k)anál, který staví na relativně zajímavé premise a jde prostě o čistou exploataci a šok. Zkrátka můj malý experiment s "okrajovou" kinematografií mě naučil jedno: "samoúčelné násilí bez nějaké dějové, či emocionální omáčky vyznívá totálně naprázdno a je jedno, jak je ultra-brutální". ()

Lukoboss odpad!

Tak, co uděláme, aby to mělo větší grády? Zkusíme to třeba černobíle, déšť nesmí chybět a ještě se zkusíme tvářit, že tentokrát je to fakt realita. A abych nezapomněl, musí to být hnusný, mnohem hnusnější než jednička - takže nakoupíme litry umělé krve, všechny zmlátíme páčidlem nebo kladivem, párkrát postřelíme a sešívačkou dáme k sobě. Ještě trochu projímadla a bum, je tady odpadní dvojka. ()

sedm.1

GRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ..... jak mám popsat mé pocity z něčeho tak .... nepopsatelného, geniálně šíleného, zvráceně fascinujícího. Už jednička byla vrcholná liga, a tohle je snad ještě o level lepší. Nicméně, pěkně popořádku. Jednak nemá vůbec smysl porovnávat oba dva díly mezi sebou. Obě jsou to sice mistrovská díla stvořena velmi zručným tvůrcem s jistě hvězdnou budoucností, který se nebojí bořit veškerá tabu, ale prostě jsou to dva naprosto odlišné snímky. Odlišné zpracováním, odlišné atmosférou, odlišné přístupem. Ovšem hned to, jak Tom Six dokázal využít potenciálu prvního dílu a lehce ono ústřední téma přenést ve prospěch svého druhého projektu, už to hned vypovídá mnohé o jeho nesmírném talentu a umu. Každopádně, zatímco první díl byl ještě spíš kultivovaným thrillerem se zvrácenou myšlenkou, ve dvojce naplno propukne explicitní zobrazení veškeré lidské chorobnosti a zvrácenosti, ovšem to vše v tom nejlepším možném provedení. Ano, je to sice extrémně nechutné, brutální a vážně perverzní, ale znovu a opět, Tom Six dokázal všechny tyto úchylné zobrazení proměnit v něco nevídaně působivého a poutavého. Tom Six prostě píchl ještě více do vosího hnízda, slabší povahy definitivně odpadají, no a ti druzí mají žně :-). Dalším neskutečným a mistrovským tahem Toma Sixe, ostatně stejně jako tomu bylo v první Stonožce, bylo obsazení hlavního ,,hrdiny". Laurence R. Harvey je člověk, herec, který je nepopsatelný, on toho magora ale jednoduše nehrál, on jím byl. Fantastický!!!!!!!!! Samozřejmě i zápletka byla originální, mající koule a styl a černobílé zpracování bylo dalším ultravýrazným tahem, který udělal tento film ještě působivějším a impozantnějším. Zkrátka, Lidská stonožka 2 je strhující, nesmírnně provokativní podívaná, ze které jsem byl neskutečně nadšený, která mě strhla, nadchla, uffff, neskutečná síla, BOMBA!!!! ()

Rebbit

Tak tohle je přece jenom hnus, souhlasím s těmi kterým se víc líbil první díl, tady jsem se vlastně ani nic nedozvěděl, jen to, že hlavní parchant nevypadá jako člověk, ale jako hnusnej, slizkej, trpaslík ze středozemě. Vlastně ani to ve mě nebudí pocit, že jsem právě dokoukal film, nýbrž nějakou zvrácenou prasečinu. Na druhou stranu se to povedlo, tento film nemá lidi vystrašit a být nějak strašidelný, ale má lidi znechutit a ukázat jak dokáží být lidi zvrácený...Sice přemýšlím, jestli nedat jen 2 hvězdičky, za plno nevychytaných věcí, ale dám 3 a ještě to promyslím, pokud si na tento hnusnej film ještě vzpomenu... ()

danca044

Tak nechutný film jsem v životě neviděla. Už při pohledu na vyšinutého psychopata mi bylo na zvracení. Prostě nemám slov. Už nikdy znovu se na něj nekouknu. Radím Vám, jestli se na něj chcete kouknout, určitě při filmu nejezte. ()

netahlo

Oproti jednicce mi to prislo spis jako parodie. Zatimco Dr. Heiter (navic ho Dieter Laser zahral velmi presvedcive) byl kapacita a opravdu nahanel hruzu, tady ten tlustej trpaslik byl akorat k zbliti. Natoceno taky divne, prvni hodina se neskutecne vlece a ty "operace" jsou fakt k smichu. Taky se mi nechce verit, ze byl tenhle retardovanej trouba mel takouvou silu a vsechno tak pod kontrolou. Naprosto mimo realitu, nedustojne pokracovani. ()

samuele odpad!

Ehm,Ehm. Spolužiaci na internáte ma pred pozeraním First Sequence varovali že si mám prichystať lavór. Hold, po pozretí ... smial som sa. Užívatelia CSFD ma pred pozraním Full Sequence varovali že si mám prichystať automatickú odsávačku zvratkov rovno z úst. Hold smial som sa ešte viac. Toto "dielo" si nezaslúži žiadnu pozornosť. Ak už robím film ktorý je zameraný na to aby divákovi prišlo zle a uvažoval o tom že ak si chce zachovať aspoň kúsok zdravého rozumu, musí film okamžite vypnúť, tak to musí spraviť tak , aby ten divák od začiatku až do konca nemal pocit že to je film, ale že to je skutočnosť. Čo sa tu vôbec nedeje. Scény pri ktorých by som mal stláčať tlačítko ON na svojej odstávačke zvratkov sú trápne a smiešne. Six, kúp si troch dobermanov a radšej s nimi cvič Agility, ale v živote už nič netoč prosím ťa. ()

Arkanoid

Čiernobiela sa ku tomuto vzdialenému pokračovaniu viac hodí. Mĺkvy strážnik sa inšpiruje filmom Human Centipede a ide si po prvé obete na parkovisko. Neváha použiť pištoľ a kľúč. Brutalitu tu máme hneď v prvých piatich minútach, čím si získava divácku pozornosť a nenecháva ho odstrašiť väčším priestorom pre dialógy plochých, nelogicky sa správajúcich postáv, ako to bolo v origináli. Motivácie páru s hádkou na parkovisku ani nestíhame úplne spoznať a už sú z nich obete. In medias res sa ale rozpráva najlepšie. Hlavným hrdinom, zvráteným strážnikom je najviac stopäťdesiatcentrimetrový tučný chlap. Ak pominieme jeho schopnosť prekvapiť vyšších protivníkov, čo nie je zobrazené pri majiteľovi objektu, kde ide realizovať svoj sen, dá sa film vo svojej logike užiť. Nepríde mi však múdre vyvolať agresiu na majiteľa objektu, kde chcem niečo ilegálne riešiť a nemať pritom zaručené, že ho tam niekto nepríde hľadať. Je tu aj snaha o príbeh s psychológom, ktorý chodí k strážnikovi a jeho matke domov, aby riešil jeho psychologický stav. Nevyrieši však nič, resp. nemá o to veľký záujem. Matka búcha o strop, keď si sused skinhead púšťa príliš hlasno hudbu. On zbehne dole a dokope hlavného hrdinu. Zajatí ľudia v opustenom objekte sa mohli oslobodiť. Zviazení a umlčaní len páskami, mohli sa dokotúľať za tehotnou s voľnými rukami, ktorá by im mohla ich putá prehrýzť. Ale nie. Za negatívum možno považovať opakovanie záberov z prvého filmu pri dávaní príliš veľkého priestoru neustálemu potvrdzovaniu obsesie ľudskou stonožkou hlavným hrdinom. Jeho výrazy prislúchajú charakteru, čo má stvárniť, no škoda, že telesne menej zdatní to môžu mať znova o to ťažšie, keďže sa posilňuje stereotyp úchylov do škaredých, tlstých a malých. Masturbácia je zbytočná, možno fajn pre tých, ktorí by inak mali málo explicitností. Na to, že všetkých búcha kľúčom, tak je pozoruhodné, že toľkí prežívajú na to množstvo vytečenej krvi. Našťastie, logika tohto problému sa ozve až pri druhom kole omráčení, kedy príde šialenec o jeden článok. Zaujímavé je aj využitie tehotnej ženy v rámci celej brutality, čo prinesie prekvapenie aj nechutnosti s tým spojené, ale na Subconscious Cruelty to zase nemá. Tento prírastok do stonožkovej série sa pozerá lepšie pre viac brutality a štylizácie do čiernobielej, čo robí výrazný kontrast k originálu, zvýrazňujúcemu chirurgicky bielu. Tu sa správne zvýrazňuje špinavosť. Dehumanizácia sa dá ale intenzívnejšie prežiť v akomkoľvek filme o koncentračnom tábore. Záverečný plot twist podkopáva predošlý dej, ale až tak veľmi to nevadí. ()

Tjaden

Takhle bizarní úchylárnu jsem ješte neviděl, a to už za sebou mám Srpski Film. Těm, kterým se dělalo špatně při prvním dílu doporučuju, aby se tomuto pokračování raději vyhli. ()

NICOX

Uuuúúúú.... U jedničky sem tuším psala něco ve smyslu, že doktor H. má zjev prvotřídního úchyla. To jsem ovšem ještě neviděla tohle. Tento "PAN DOKTOR"... to se nedá popsat, prostě musíte vidět. Ale pokud Vám první díl přišel nechutný, tak se na dvojku rozhodně nedívejte!! Tohle už bych zařadila někam do perverzně-fekálního-hororu, a to opravdu není pro každého. Vlastně tohle už neni ani pro mě, já si tim jen dokazuju, že to zvládnu, že to vydržim... Teď mě napadá, že ani jeden z filmů neměl vlastně konec a mám takové tušení, že příjde trojka. 40 % ()

BlackTom

Vykastrovať Toma Sixa! Skurvený magor... Markýz de Sade má permanentnú erekciu, Lucrezia Borgia sa fistuje do bezvedomia... Hnusný škaredý desivý dlháň (Lasser) bol nahradený hnusným škaredým nechutným krpcom, konečne tu bola aspoň aká-taká psychológia postáv (čo sa týka hlavného hrdinu) a predovšetkým - čiernobiela. Nie hocijaká, ale neurotická, preskakujúca čiernobiela, ktorá ešte viac podtrhuje unikátny zážitok. Six splnil všetky predpoklady úspešnej "dvojky". Desivé, znepokojujúce, hnusné, nechutné. A zároveň dobré. Teším sa na trojku. ()

Testament

Tak tohle mi nedalo. Napětí na začátku filmu je sice slušné, ale kvalitní horor si představuju jinak, než sledovat nudné mučení, sraní do huby, apod. Hlavní nemluvný hrdina je dostatečně nesympatický a má v sobě pohled úchyla, ale co z toho, když to celé je jen přehlídka nechutností. O čem jako bude třetí díl? To všichni budou současně srát, plivat krev, chcát, smrkat a ještě něco ušima by se měli naučit? Mám rád horory, ale tohle je prostě jen úchylárna. Plus za nápad, jak se v tomto díle nahlíží na ten první díl... ()

bruceman7

Jestli má tento film představovat určitou formu řejžovy katarze, pak musí být nyní čistý jak plátno. Příběh nula, v celém snímku jde hlavně o to rychle připojovat další ústa. Hodnotím vysoko - v rámci žánru - za nevšední umělecký zážitek, něco, co už snad ani nemůže bejt překonáno. Pokud by nebyl poněkdu odfláklej (podivnej) konec, dal bych maximum. Nejodpornější záležitost celé moji filmové kariéry so far. 7,5/10 ()