Lidská stonožka 2 (neoficiální název)

• Nizozemsko

Human Centipede II (Full Sequence), The

Horor / Drama / Thriller

Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

David Meadows

• heyda

No ty vole! Nechutnost, nechutnost a nechutnost. Jako těšil sem se na tenhle film hodně, ale po zhlédnutí jsem si uvědomil, že na tohle se může těšit fakt jenom zvrácenej psychouš. Ale teď k filmu. Není potřeba čekat na titulky, celý film má asi 10 vět. Zároveň si nejsem úplně jistý, jestli bylo černobíle provedení výhrou. Asi si teď klepete na čelo, ale mě tam prostě ty barvičky chyběly. Co bych chtěl pochválit a za co dávám 2 hvězdičky? Laurence R. Harvey = tahleta kreatura předvedla v podstatě one man show úplně oskarových rozměrů (pokud není skutečně blázen). Druhou hvězdičku bych chtěl dát za pár nových exploitačních nápadů. Celkově však musím říct, že jsem zklamán. Ty díry v logičnosti jsou zde obrovský jak Macocha (nejvíc do očí bijící je to, jak dokázal sám hejbat i s metrákovým chlapem). Těch kravin je tam ale mnohem, mnohem víc. Co mě zklamalo, byl příběh. Ehm příběh, no on tam žádný příběh totiž není a já jsem doufal, že Six přece jenom s něčím přijde. Bohužel se ale zaměřil jen a pouze na samoúčelnou nechutnost bez jakékoli gradace, což byl od něj hodně špatný krok. Svým způsobem je Human Centipede II revolučním snímkem, do některých zemích bude asi i zakázána distribuce, nicméně já radši brutalitu, ve které je cítit napětí a emoce, jako bylo např. v Srpskim filmu. Tady je to jen a jen o hovnech. Bohužel :-((11.11.2011)

• Jacinda

dlouho jsem si myslela, že neexistuje nic ohavnějšího než saw. jak hluboce jsem se mýlila. neviděla jsem to celý a nestydím se za to, že hodnotím částečně neviděné. zvedá se mi kufr i z toho mála co o tom vím.(13.10.2014)

Po zajímavé jedničce jsem si dvojku pustit musel. Samozřejmě spojení více článků ve dvojce čekal asi každý. Málokdo ale čekal takové provedení jako to mělo. A tím vůbec nenarážím na brutální scény! Samotná myšlenka natočit dvojku z pohledu diváka, který je až fanatický fanoušek jedničky a chce svou vlastní stonožku mě zaujala. Při puštění filmu jsem po cca půl hodině byl nadšen. Snímek mi totiž svým černobílým provedením, atmosférou a kde se moc nemluví (161 řádek titulků a z toho 152 do 48 minuty) až moc připomínal skvělý film od Davida Lynche, Mazací hlava (Eraserhead). Černobílá tomuto filmu hrozně pomohla, barva by mu jen uškodila, jelikož podle mě tento film opravdu není jen o brutálnu. Když do toho přidám naprosto briliantní herecký výkon R. Harveye v roli Martina, tak se prostě na těch 4 hvezdičky dostanu. A vůbec jsem nijak nezmínil brutální scény, které oproti jedničce jsou daleko sadističtější, jelikož Martin se s tím nepáře a když to nejde jako doktorovi v jedničce, tak použije prostě sešívačku. S anestetikem si hlavu vůbec neláme a celkově je prostě šílenec. Brilantně zahraný šílenec. Pokud někomu připadá tento film brutální, nechutný a kdoví co, tak si ho představte v barevné verzi. Podle mě totiž není člověk, jako já, který dokáže tento film ocenit, zralý na psychiatra. Nicméně Chocholouška bych asi doporučil člověku, který by tento film chtěl vidět v barvě.(29.3.2013)

Velmi těžce zhodnotitelný film...co se týče filmové stránky a některých hereckých výkonů by zasloužil odpad, pokud by se ale filmy měli hodnotit podle toho, jak velký ve vás zanechá pocit, byť je jakýkoliv, automaticky dostává 5 hvězdiček...jednoznačně nejodpornější film všech dob, Human centipede I. a Srpski film jsou proti němu disneyovky...kdo u něho nepřivře oči zaslouží pochvalu nebo spíše pokoj v Bohnicích...s přihlédnutím k perfektně zahrané hlavní roli v podání Laurence R. Harveyho dávám tři hvězdičky. Úprava Od srdce se teď směji, když si čtu tento svůj komentář. "Nejodpornější film všech dob". To jsem měl na sobě ještě růžové brýle a nevěděl jsem o snuffech, Squirmfestech a o Luciferu Valentinovi. 60%(11.3.2012)

• SeBig

Nechutnost!(28.9.2014)

• - Spoiler: Martin (Laurence R. Harvey) neřekl v celém filmu jedinou větu. (Mandalorian)

• - Aby se režisér Tom Six ujistil, že je Laurence R. Harvey pro svojí roli dostatečně úchylný, nechal ho před sebou znásilnit židli. (StrYke)

• - Spoiler: Jedním z nejoblíbenějších režisérů Toma Sixe je Quentin Tarantino. Ten je ve filmu také několikrát zmíněn, například jako vymyšlený tvůrce filmu. (Mandalorian)