Lidská stonožka 2 (neoficiální název)

• Nizozemsko

Human Centipede II (Full Sequence), The

Horor / Drama / Thriller

Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

David Meadows

Nigel de Hond

Scénografie:

Thomas Stefan

Po zhliadnutí filmu neviem čo bolo nechutnejšie. Či hlavný predstaviteľ alebo ľudská stonožka.(5.12.2011)

Šialenec inšpirovaný hororovým snímkom "Ľudská stonožka" nadobudol presvedčenie že prekoná svoj vzor z uvedeného filmu dokonalým "dielom". Neviem kde vyhrabali ten ksicht hlavného "hrdinu", neviem koho to bol nápad s tým čiernobielym obrazom, ale klobúk dolu. Skutočne excelentná, morbídna, takmer dokonale realisticky vyobrazená "humusárina", ktorej by sa mali podaktorí diváci z ďaleka vyhnúť. Bez ohľadu nato, koľko nelogického tento film obsahuje, neexistuje, aby si "skutočný" fanúšik hororu, neprišiel na svoje! - 80%.(17.2.2014)

• verbal

První díl byla krásně učesaná, umírněná příručka pro začínající psychopatické proktology. To v díle druhém už nechal Tomík Šestka naprosto volný průchod své psychóze, naprudko a bez obalu vizualizoval své romantické masturbační fantazie a výsledkem je žhavý kandidát na extrémní fekál roku. Citlivého, empatického chirurga vystřídal nádherný, katalogový úchyl, jenž místo skalpelů dává přednost standardnímu kuchyňskému vybavení a jako anestetikum používá klíč na kola. No, prostě dokonalá kulisa k tomu, otevřít si po namáhavém dni archivní láhev ranní moči a s koulí v hubě se přitulit ke svému milovanému protějšku, stopadesátikilovému, zpocenému, pokerovanému skinheadovi v latexové masce, který to strašně něžně umí s análním kolíkem omotaným žiletkovým drátem. Z důvodů zachování zbytků duševní rovnováhy se opět zdržuji hlasování!(30.11.2011)

• Ruut

Tady si někdo hraje na lynchovské olizování zlomených nohou (ranný Lynchův kraťas) a na Mazání hlavy téhož šílence. ... a není to v pořádku. Tom Six je prase a psychopat.(23.2.2012)

[FOD 2015] První díl byl absolutně nelogickej a emocionálně nefungující nízkorozpočtovej snímek. Nahoru ho táhl jen nápad stonožky, postava doktora a závěr filmu. Řemeslně nic moc. V pokračování Six spojit výbornou řemeslnou práci, atmosférický psycho drama (v hlavní roli úžasně hrající psychopat) s nechutnostmi a brutalitou velmi naturalistickýho ražení. Film se formálně odehrává v realitě, kde se Martin inspiruje prvním dílem, ale celej film má v kontrastu k tomu velmi surreálnej nádech, ať už jde o kameru, černobílý ztvárnění, to, že Martin ve filmu neřekne snad ani slovo, neexistuje tam nic jako policie nebo náhodní kolemjdoucí… Celé je to takové snové, mimo realitu. Atmosféru pak dokresluje ambientní hluk místo hudby. Prostě sem si držel od toho, co se v poslední třetině filmu odehrávalo, odstup. A pak přišla poslední scéna, která mě nepřekvapila, ale dodala celému vyznění snímku na působivosti. BTW kam se hrabe klystýr dravou stonožkou na znásilňování tatínkem v dětství… :-) EDIT: Po dvou letech od prvního shlédnutí byla projekce na velkém plátně velmi silným zážitkem. Obdrženého pytlíku na zvracení jsem ale přeci jen nevyužil.(26.12.2013)

• - Aby se režisér Tom Six ujistil, že je Laurence R. Harvey pro svojí roli dostatečně úchylný, nechal ho před sebou znásilnit židli. (StrYke)

• - Spoiler: Keď Martin (Laurence R. Harvey) zabije svoju matku, udiera ju niekoľkokrát páčidlom do temena hlavy, nakoľko leží na bruchu, no potom, čo ju posadí na stoličku, má matka dieru tam, kde bývala tvár. (Lukoh)

• - Zbraň, kterou ve filmu Martin (Laurence R. Harvey) používá, je Colt 911, mimochodem oblíbená zbraň Quentina Tarantina. (Mandalorian)