Lidská stonožka 2 (neoficiální název)

• Nizozemsko

Human Centipede II (Full Sequence), The

Horor / Drama / Thriller

Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

David Meadows

Tom Six

S velkým překvapením musím konstatovat, že dvojka překonala jedničku, a to ve všech ohledech. Jen se divák musí připravit na to, že je prostě jiná. Místo nacistického doktora tu máme postavu Martina - malého, upoceného tlouštíka, o jehož vztahu s matkou a osobních pohnutkách by šla sepsat kvalitní slohová práce. Jako fanoušek prvního dílu si poctivě střádá tucet obětí, aby vytvořil dílo estetičtější než jeho filmový vzor. Když však pochopí, že to nepůjde tak čistě chirurgicky, volí osobitější, o dost drastičtější metody. V závěrečné třetině pochopíte, proč Tom Six zvolil tentokrát černobílou formu. Abnormální množství krevních a fekálních tekutin se tu dá měřit na litry, až se slabším povahám budou obracet žaludky. Vidět tenhle masakr v barvách by bylo předimenzovaným prožitkem.(29.10.2011)

Po zhliadnutí filmu neviem čo bolo nechutnejšie. Či hlavný predstaviteľ alebo ľudská stonožka.(5.12.2011)

[FOD 2015] První díl byl absolutně nelogickej a emocionálně nefungující nízkorozpočtovej snímek. Nahoru ho táhl jen nápad stonožky, postava doktora a závěr filmu. Řemeslně nic moc. V pokračování Six spojit výbornou řemeslnou práci, atmosférický psycho drama (v hlavní roli úžasně hrající psychopat) s nechutnostmi a brutalitou velmi naturalistickýho ražení. Film se formálně odehrává v realitě, kde se Martin inspiruje prvním dílem, ale celej film má v kontrastu k tomu velmi surreálnej nádech, ať už jde o kameru, černobílý ztvárnění, to, že Martin ve filmu neřekne snad ani slovo, neexistuje tam nic jako policie nebo náhodní kolemjdoucí… Celé je to takové snové, mimo realitu. Atmosféru pak dokresluje ambientní hluk místo hudby. Prostě sem si držel od toho, co se v poslední třetině filmu odehrávalo, odstup. A pak přišla poslední scéna, která mě nepřekvapila, ale dodala celému vyznění snímku na působivosti. BTW kam se hrabe klystýr dravou stonožkou na znásilňování tatínkem v dětství… :-) EDIT: Po dvou letech od prvního shlédnutí byla projekce na velkém plátně velmi silným zážitkem. Obdrženého pytlíku na zvracení jsem ale přeci jen nevyužil.(26.12.2013)

• Kothy

Tak tohle bylo ještě odpornější než předchozí díl. Místo 3 lidí jich tam bylo 12. Ten chlap byl vážně nechutný. Přišlo mi divné, že mu všechno až podezřele vychází. Inspiroval se dějem 1 a vůbec se s tím nesral. Ale to sraní na konci bylo fakt odporné. Dokonce se tam objeví i Ashlynn Yennie. ;)(13.2.2014)

• Sarkastic

Tak samoúčelný film jsem dlouho neviděl. Snaha o vyjevení absolutní brutality a hnusu se naprosto minula účinkem. Nechápu moc uživatele, kteří berou druhý díl Lidské stonožky za horor; jak se mám alespoň trošičku bát u něčeho, kde zabiják řeže do kolena, všude stříká krev a já si říkám, co je to za trapnou gumu, vždyť to působí hrozně uměle, hloupě a místo zhnusené grimasy se mi na tváři objeví nechtěný úsměv. A to ne snad proto, že bych byl psychopat, jehož úroveň vnímání je posunuta jinam než u ostatních, ale jednoduše kvůli tomu, že tenhle film se vůbec nedá brát vážně. A skoro se musím omluvit jedničce za nařknutí ohledně množství logických renonců, dvojka jich má několikanásobně víc (na alibistický konec, který se hrdě tváří jako obhajoba všeho viděného, můžou zabrat jen ti opravdu naivní diváci). Vlastně marně přemýšlím nad tím, co vyzdvihnout. Téma už originální není (pouze zvýšení míry brutality a hnusu), záporák je proti Dr. Heiterovi úplně mdlý (tlustý úchyl nemá vůbec styl a je to jen karikatura) a černobílá kamera pouze zachraňuje to, co by bylo v barevné verzi ještě směšnější. V konečném rozhodování o počtu hvězdiček rozhodla neschopnost snímku mě alespoň jednou donutit odvrátit oči nebo nahodit jeden jediný zhnusený výraz. Proto udělám z Lidské stonožky 2 exemplární příklad a po hodně dlouhé době dávám odpad! (pokud opravdu vznikne třetí díl a já se donutím ho zkouknout, připouštím možnost zvýšení hodnocení na 1*, ale to by muselo jít o ještě horší film, což už snad ani nejde).(7.5.2012)