Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

Chrustyn

Po všech stránkách typický a mnohokrát viděný thriller o matce s dcerou, které se přestěhují do doma, kde se stala vražda. A samozřejmě netrvá dlouho, než zjistí, že ani nový sousedé je nepřivítají bábovkou. Ohraná nuda. ()

Arsenal83

S hororom to nemá nič spoločné. Tupá matka, u ktorej si hovoríte, kedy tá krava konečne chcipne. Dementný policajt s nefunkčnou baterkou. A nechápete, prečo sa okolie správa tak nenávistne k úbohému chlapcovi, ktorý prišiel o rodičov, vôbec to nedáva zmysel. Potom čakáte na pointu a čakáte, čakáte a nakoniec prídu len záverečné titulky. Jedná hviezda len pre Jennifer. ()

heyda

Je to průměrný až to bolí. Zápletku jsem prokoukl docela brzo, napětí nic moc, chyběla tomu prostě šťáva. Alespoň tam byla Jennifer, na kterou se pěkně dívá. Jinak u mě převládá asi zklamání, protože Mark Tonderai minule ukázal (v Umlčení), že má jednoznačně na víc. Tady svoji laťku ani náhodou nepřeskočil, dokonce ani nevyrovnal. Bude muset do příště zase zabrat a snad se mu zadaří víc, potenciál v sobě má. ()

MontyBrogan

Spoiler! Či je to skôr horor, thriller, alebo iný žáner, ktorý sa ťažko vyslovuje ráčkujúcim, to som moc neriešil. Pretože záverečná scéna ukazuje, ako si dobodaná Elisabeth Shue pohodlne nastupuje do auta so svojou dcérou a ako sa Max Thieriot, ktorý schytal tri guľky, s úsmevom hrá na Normana Batesa. Takže na konci musí byť každému jasné, že to bolo vlastne sci-fi. ()

honajz

Klady filmu jsou slušná atmosféra, kamera a nijak přehnané nebo dementní herectví. Minusem je samotný příběh, který sice obsahuje řekněme nečekaný zvrat (komu přišlo, že se ve filmu vlastně nic moc neděje, a začal přemýšlet, tomu zvrat asi moc nečekaný nepřišel - navíc je ten zvrat ukradený z Color of Night), ale při hlubším pohledu vyjde najevo, jak je vlastně nelogický. SPOILERy! Přece když máte dvě děti a musíte je mít přihlášené na úřadech, a jedno zemře, pořád vám jedno dítě někde chybí, a ne že budete dělat, že pořád máte dvě. Rodiče jsou prezentováni jako narkomani a násilníci, a z jejich dědictví si mladej žije docela vesele ve velkém baráku a nemusí makat? (A kdo mu v baráku tak pěkně uklízí, že tam nemá prach?) Chvílemi to připomíná obyčejné studentské drama než thriller, a závěrečná dvacetiminutovka je sice svým způsobem napínavá, ale opět nelogická (po třech průstřelech prostě nemáte šanci přežít, po bodnutí do břicha neběháte za dva týdny jak králík). ()

SOLOM.

Jelikož jsem si před zhlédnutím filmu o něm zjistil pár informací a přečetl několik komentářů, nečekal jsem od něj nic víc, než že půjde o další tuctový psychothriller s provařenou zápletkou a ani jsem se moc nemýlil. Popravdě jsem byl nakonec spíše zklamán, protože mne tu nezaujalo skoro nic. Tonderai to projel na plné čáře, nedokázal z toho vymáčknout prakticky vůbec žádnou šťávu – atmosféra byla pěkně nemastná neslaná, napětí aby tu člověk hledal pod mikroskopem a o hororový žánr to zavadilo jen opravdu málo (zřejmě omylem). Po celou dobu jsem očekával, kdy se konečně začne něco dít, kdy to tvůrci rozbalí, tak jako na začátku, ale když naběhly závěrečné titulky bylo mi jasné, že jediným pozitivem tak zůstane herecké obsazení – Elisabeth Shue i Jennifer Lawrence měly co dělat, aby alespoň trochu zachránily jinak dost podprůměrnou podívanou od označení odpad. 40% ()

eraserhead666

Jak pro mě typické... Jennifer Lawrence se stala nejen mládežnickým idolem, ale dostala Oscara a internetem proplula její fotka s bukkake ksichtem, ale já ji ve filmu viděl poprvé až teď. A to ještě ve filmu, který jsem si pouštěl kvůli někomu jinému. Výběr Shue-Lawrence coby matka s dcerou je velmi povedený, protože k sobě sedí. Ale asi jsem si jako první film s J.L. měl vybrat něco lepšího. Tohle je totiž docela nezajímavá nuda. Nechodit tam Elisabeth Shue v tílku... ()

ARI50

Až po druhém zhlédnutí jsem viděl krásnou herečku Jennifer v akci a že se snažila, nakonec sem přijal i slušný příběh a trocha napětí a hned se mi nakonec film zalíbil, někdy je potřeba dát filmu šanci. ()

JASON_X

Obstojný průměrný thrillerníček před spaním, nakonec to nebylo zas až tak úplně neoriginální, jak by se mohlo zdát z anotace, ale zato to bylo přísně nelogické, což však u tohoto druhu filmu pochopitelně nevadí. Příběh hezké (Elisabeth Shue vypadá lépe než zamlada), ale neskutečně nanervylezoucí matinky, její buchtovité prsaté dcerunky a jejich sousedů - hodného bratříčka a zlé sestřičky. I když (a teď budu asi trochu spoilerovat) bratříček není zas až tak úplně hodný a jeho sestřička není zas až tak úplně jeho sestřička... No a vo tom to je. ()

Morholt

Já nevim, co na tý Jennifer Lawrence všichni viděj. Vypadá jak přerostlá dvanáctka a někde pod tim make-upem nejasně tušim uhry. Ale tak hrát trochu umí, tak aspoň něco, ale kdybych si měl tady vybrat, tak dam přednost maturce Elisabeth Shue. Film jako takovej je stravitelná thrillerová jednohubka s řadou zbytečných postav a celkem solidní schizofrenní zápletkou. Upřímně řečeno ten konec mě částečně překvapil, ačkoliv už od začátku bylo jasný, že -spoiler- ten kluk je nějakej divnej. Suma sumárum jedním okem tam, druhým okem ven. 50% ()

malylada

Vypadá to hezky, herci patři k tomu lepšímu z filmu, ale zbytek je příliš ohraný, ničím nepřekvapí a gradování napětí je tak akorát na hraně. Film se rozjíždí příliš pomalu a něco pořádného se rozjíždí posledních čtyřicet minut. Naštěstí se nedějí hloupé dialogy, příliš přehnaných lapsů ve scénáři a nestalo se, že bych se vyloženě při tomto filmu trápil. Prostě průměrný thriller, který se snaží vyrovnat kouskům jako Disturbia a podobně.......5/10 ()

Litsarch

Přes úvodní, jednu z nejlepších, scénu se dostáváme do hořkosladkého melodramatu, kde se mamka s dcerou Elissou nastěhují do nového domečku, který byl za dobrou cenu, jelikož u sousedů děvčátko zabilo rodiče. Zjistíme ale, že tam pořád žije jejich syn Ryan, kterého nikdo ve městě moc nemusí a je takový samotář. Co čert nechtěl, Elissa se do něj zakouká, což se mamince nelíbí, a začíná mezi nimi slaďoučká romantička, která pokračuje i přes zákaz matky, aby byli spolu sami. Ok, to je vcelku normální scénář romantických filmů. Problém ale nastává, když člověk zjistí, že na toto kouká již 53 minut v hororu, které mu ale přijdou jako 2 hodiny, protože Tonderai režírování nezvládá, herce neumí vést a jejich projev je kapitola sama pro sebe. Člověk má pocit že kouká na studentský projekt s dobrou technickou kvalitou filmu a skvělou kamerou. Do toho všeho jsou 2-3 scény s, na první pohled , zhulenou či na práškách jedoucí Carrie Ann (jméno Carrie vybráno podle mě nebylo náhodně). Naštěstí ve scéně, kdy si 6 hustopekelných teenagerů střední školy honí na Ryanovi své ego, dostal asi Tonderai také jednu po kebuli, jelikož na dalších 40 min se kouká podstatně lépe. Bohužel celá "zápletka" filmu působí vcelku podivně, i když jsem jí nepředpokládal. Následné události až do konce již je klasická žánrovka, kde není problém si říci, jak scéna dopadne (což na atmosféře extra nepřidává). Herci jakoby ožili a začali hrát, bohužel to snímku už moc nepomáhá. Plus má snímek maximálně za realističnost děje, i když v tomto tématu je to také už normálka. Jedinou světlou stránkou je nakonec posledních 40min Jennifer Lawrence, která bohužel v předchozích 50ti minutách působí díky režisérovi značně hloupě. ()

argenson

Má to několik docela sympatických lidí, kteří se občas pokoušejí i obstojně hrát. Ale mají v rukách stokrát omletý příběh s otřepanými atributy, takže celkový zážitek dost o hovně. ()

JohnCZ

Jakožto příležitostný divák hororů musím říci, že to rozhodně špatný nebylo. Je fakt, že velkou měrou se na tom podílí Jennifer Lawrence, ale film dokázal budovat i nějaké to napětí. O hororu bych tu moc nemluvil, spíše se jedná o thriller s několika lekačkami. A upřímně, radši slušně natočené mysteriózno než nenápaditou amatérskou gore kravinu, kterých se za poslední roky vyrojilo jako hub po dešti. ()

Hoyt

Velmi slaboučký thriller s nulovým napětím, bez špetky originality a výrazných momentů. Obsazení sympatické ale nepodává bůhvíjaké výkony. Závěrečnou pointu jsem v průběhu filmu nepoznal ale upřímě mě už ani moc nezajímala. Málé plusy jsou ve dvou až třech výborných lekačkách a první čtvrthodince. ()

corpsy

Priznám sa, že scenáristický twist ma prekvapil, resp. nečakal som práve niečo také. Lenže, to je jeden z mála plusov tohto málo napínavého thrilleru, ktorý neovplýva naozaj ničím výnimočným. ()

Marsik

Moje první setkání s Oscarem čerstvě ověnčenou herečkou Jennifer Lawrence a konečný dojem - nic moc. Ale to nevyčítám jí, to je problém děravého scénáře, kdy se pořád dokola žvaní o tom, proč ten kluk bydlí sám a jak to máš těžké, když jeho rodiče byli zavražděni, apod. Do 60. minuty to byl spíše takový "rodinný" nemastný neslaný thriller. Pak se to tedy malinko rozjíždí a závěrečných 20 minut už to horor docela připomínalo. Byly tam 3 velmi dobré lekačky, ale bez nich by byl film opravdu ryze průměrný. Nakonec lehce nadprůměrné hodnocení udělím. 60% ()

Tryskomyš

Dost slušný horor. Trochu mi připomíná Bates motel a kupodivu zde hraje jednu z hlavních rolí stejný herec jako v Bates motelu - Max Thieriot. Překvapivý je konec. Určitě se koukněte. ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)