Třicetiletá Annie (Kristen Wiig) má za sebou těžké období, ale život se jí nečekaně obrátí naruby ve chvíli, kdy jí nejlepší kamarádka Lillian (Maya Rudolph) pověří přípravami na její svatbu. Starostí je s tím až nad hlavu, Annie se přesto s odhodláním ujímá skupiny nedočkavých družiček (Rose Byrne, Melissa McCarthy, Wendi McLendon-Covey a Ellie Kemper) a společně se vrhají do svatebních příprav, během kterých ale nic nevychází podle plánu. (Magic Box)

Tyler

Banda praštěných, chvílemi afektovaných, sprostých, chybujících, prostě sympaticky nedokonalých bab to pořádně rozjela a bylo to absurdně vtipné, civilně lidské, přehnaně bláznivé... a ano, "Bridesmaids" se mi líbily moc! A to i když jsem se na tenhle film chtěl podívat hlavně kvůli Rose Byrne, která se oproti dojmu z plakátu nakonec ukázala být jako ta nejnesympatičtější růže ve váze (čti pořádná mrcha), což je docela paradox. Ale co, obyčejně pohodový polda Chrise O´Dowda, jediný chlap co v téhle podívané za něco stojí, vynahradí jakékoliv nedostatky (sem tam hluchá místa, kdy se oproti předešlému nářezu nic moc neděje). Netuším, jestli tenhle film udělá něco dalšího pro ženskou emancipaci, ale jsem rád, že jeden fakt stojí na prvním místě i tady - když správná holka potká správného kluka, tak by byla vážně škoda, kdyby si to pěkné a křehké, co mezi nimi je, nějak podělali (ach bože, už nikdy se na svatební šaty nebudu dívat stejně). ()

castor

Trefa do černého.. Místy skutečně brilantní díky dokonale opečovávaným dialogům, jindy zbytečně natahované (přetahovaná o mikrofon na zásnubním večírku, na mainstreamový americký film velmi odvážné střevní potíže při výběru svatebních šatů – ale pořád tak nějak vkusné), hlavně s doprovodem ne úplně důvěryhodného traileru. Ten je naprosto mimo mísu, Bridesmaids jsou totiž velmi milé, lidské, neotřelé a vtipné, s čímž se u filmů z produkce Judda Apatowa, řešící zásadní životní a partnerská témata, už tak nějak počítá. A navíc se nebojí natvrdo ukázat, co a na kom se jim nelíbí. Annie nemá chlapa, prachy, stabilní job a vlastně ani moc indicií, proč by se to mělo změnit. A teď na ní navíc padla role organizátorky svatby její nejlepší kamarádky.. naštěstí si ale divák víc než růžové barvy a srdceryvných proslovů užije několika typově přesných a neplochých postav, skvělého timingu, fyzického humoru i trefných poznámek. Hlavním překvapením se pak postupem děje stává představitelka Annie a spoluautorka rychlopalného scénáře Kristen Wiig, kterou jsem dosud v těch vedlejších rolích tak nějak trestuhodně přehlížel. Slibuju, už nebudu.. Spolu s Crazy, Stupid, Love nejlepší komedie roku 2011!! ()

viperblade

Upřímně, ze začátku jsem tomuto filmu moc nevěřil. Např. ta "soutěž" o nejlepší proslov byla až trapně protahovaná a to sraní a zvracení si taky mohli tvůrci odpustit. Naštěstí všechno tohle se odbude v první půlce filmu a ta druhá už je mnohem, mnohem lepší. Fórky jsou lepší, potěší Chris O'Dowd z IT Crowd a Melissa McCarthy z Gilmore Girls (tedy, zpočátku ani moc nepotěší, ale pak se ukáže, že právě ona v tomto filmu má svou /klíčovou/ roli a je zřejmě tou nejnormálnější osobou v celém filmu). Jako celek je to pohodový, sem tam mírně přestřelený film o jednom kamarádství, jedné svatbě a vším, co je s tím spojené. 80 %. P. S. Rose Byrne je neskutečné zlatíčko. ()

Rex Mundi

Ak to mala byť ženská variácia na Hangover, tak podľa mňa to nevyšlo. Niežeby tomu chýbali zábavné scény, ale pre mňa tam bolo priveľa hlušiny - príliš často som sa nudila, sladkobôľne rozhovory ma vyslovene otravovali a stále som čakala, kedy bude zase sranda. Občas aj bola... nuž ale ja som asi iný typ ženy, než cieľovka tejto komédie (mám radšej tie bláznivé, než romantické, ktoré vlastne nemám rada vôbec, česť výnimkám). Na to som si už síce zvykla, len som bola sklamaná, že po úžasných odporúčaniach som narazila na taký riedky a dosť nevyvážený scenár. V komentároch súhlasím skôr s B!shopom, než nadšenými štvor-hviezdičkármi - hlavnú postavu vystihol presne :-) ()

Hild

Nebylo to úplně špatné. U filmu se jistě pobaví především ženské publikum. Postavy jsou dobře a reálně napsané, věřím, že každá žena si tady najde postavu, ve které se uvidí. Ovšem s komediemi je to těžké, jelikož každému divákovi sedí úplně jiný humor. První hodinu filmu jsem se dost nudila a nemohla si k hlavní hrdince najít cestu, vlastně téměř k žádné postavě, taky se zde vyskytuje několik trapných scén (scéna se záchodem byla přímo nevkusná). Druhá polovina se už rozjela a bavila mě o dost více, i když závěr samozřejmě není žádné překvapení. Herecké obsazení povedené, ale nějak více sympatická mi nebyla ani jedna. ()

Spooner

Appatow je prostě koumák. Když už vidí, že mu ty jeho přisprostlé komedie nesolej tolik jako dřív, tak prostě jenom přehodí výhybku na opačné pohlaví. A ono to opravdu funguje, i když je to vlastně pořád ten samý Appatow. Pořád se nadává, je zde plno humorných scén a výborně napsané a zahrané postavy. Celý to navíc, i přes tradičně přepálenou appatowskou stopáž, slušně uteče a až na pár chvil, kdy se humor již pohyboval za hranicí vkusu (většinou scény s Melissou McCarthy) jsem se celou dobu velice příjemně bavil. A Chris O´Dowd hodně potěšil. 70% ()

Davies182

"Úplně normální", sem tam schválně za vlasy přitažená produkce Juda Apatowa, ve které se tentokrát tvůrci snaží dokázat, že sprostá, nechutná prasata se nalézají i mezi ženami. A že je to život. ()

pepo

Prvú hodinu ma to nebavilo. Postavy ma nechytili a humor bol over the top. Ale potom sa niečo zlomio a ten film som začal mať rád. scéna s kupovaním šiat je samozrejme peklo. čistých 7/10, ale keď vidím hodnotenia okolo musím zaokrúhliť smerom hore. ()

Xmilden

V poslední době jsem sice s Apatowem moc zářné zkušenosti neměl, ale tady jako producent nezklamal. Bridesmaids stojí a padají s výkonem Kristen Wiig, která si film neuvěřitelným způsobem přivlastnila. Roli si musela bezesporu užívat. Samozřejmě pro milovníky moralitek, i tady ve scénáři je ukryto nejedno ponaučení. Film měl pro mě osobně docela velký význam, naprosto přesně jsem dokázal cítit s hlavní hrdinkou. Humor je obsažen možná v menším množství, zato je vydatný. Nejdrsnější scéna je bezkonkurečně po návštěvě brazilské restaurace. Opravdu jen pro silné povahy. Postava Megan dost nápadně připomíná jednoho bláznivého týpka z Pařby ve Vegas. V jednu chvíli jsem měl docela i obavu zda nesleduju nějaký ženský klon výše uvedené komedie. ()

Jamal

Jako čekal jsem v poslední době nejhorší chybu na co půjdu do kina, ale film příjemně začal překvapovat od první třetiny. Vůbec jsem nevěděl na co jdu, ale pak jsem se kolikrát nemohl udržet smíchy, takovej trošku Hangover se ženskejma. ()

nunka

Moja smola, že som v dosť blízkej dobe pozerala viac komédii, z ktorých vo mne najväčší dojem zanechala francúzska komédia LOL http://www.csfd.cz/film/254029-lol/. Popri nej je Bridesmaids menej prirodzená a úsmevná. Keď si však pripomeniem poslednú americkú komediálnu tvorbu, tento film má čo ponúknuť čo do nápadov, dialógov a vtipných scén. Ženské postavy sú veľmi sympatické, bavia a zabávajú. Zážitky, ktoré spolu prežijú sú miestami predvídateľné, ale na niektorých scénach som sa schuti zasmiala. Film o ženách, aj pre mužov, ideálne ako letné osvieženie, v kinosále, v páre. ()

Pepinec odpad!

Po nejdelších 125ti minutách svého života jsem otráveně vstoupil na profil tohoto filmu, že napíšu něco ve stylu "sračka", a půjdu si vyměnit tampon, když v tom okem zavadím o 62%... Vy na něčem ujíždíte, do kina chodíte spát, na televizi se koukáte z druhé strany, POMO vám slíbil bod za každou hvězdičku, nebo snad doma také serete do umyvadla??? Oscarová akademie by zasloužila po Willisovku "narvat deštník do prdele a rozevřít ho" za to, že tenhle antivtipný antifilm získal dvě nominace. O vás to psát nebudu, protože soudě podle zdejšího hodnocení jste už asi schopni všeho, včetně aplikování Willisovy metody na mou troufalou maličkost. Ale tímhle jste mě zklamali, jdu hodit svou uživatelskou topku do skartovačky. Šmankote, já rozumím tomu, že ten film je pro ženy. Ale to já přeci taky a jsem o dost lepší! ()

Jhershaw

Po většině ohlasů a oscarových nominacích jsem to čekal lepší, na druhou stranu mi to nepřišlo tak strašné, jak někteří varují. Ano, humor je místy over the top až k fekálnosti, celkově to je moc dlouhé a postavy někdy lezou na nervy, nicméně hlavní pozitivum vidím v Kristen Wiig a její sympatické postavě. 70 % ()

JohnnyD

Problém Bridesmaids by som videl v nevyrovnanom scenári a prílišnej snahe kopírovať Apatowa (prepálená stopáž, dlhé pomalé scény, zmeny tempa filmu, veľké zvraty a zvoľnenie v predposlednom dejstve...). Chcelo to poriadne preškrtať, prestrihať a mohla to byť bomba. I keď film u mňa prekvapivo o niečo lepšie fungoval v dramatických častiach ako v komediálnych. No musím oceniť po dlhom čase kvalitnú fekálno-dáviacu scénu! Melissa McCarthy hrdo prevzala žezlo po Jeffovi Danielsovi. ()

playboxguest

Sex ve městě je tu potřetí, ale pozor, tentokrát obsahuje i humor XD. Některé scénky (souboj o proslov, hádka se stevardem, získávání si pozornosti za volantem apod.) jsou fakt k popukání, ale jejich spojení je chvilkama dost plytké. Bonusové body za překrásnou Miu Rose (puboška shánějící v klenotnictví přívěšek pro věčnej frendšip), podle mě objev roku. Než jsem začala psát tenhle koment, šoupla jsem tomu dva stáry, ale víte co, když si vezmu kolikrát jsem se zasmála a jak mi nad zmíněnou Miou srdce zaplesalo, tak přece jen jednu přihazuju (ale slaboučkou). 50% ()

Boogeyman

Některé scény se dostaly až za hranici dobrého vkusu (blití a sraní a vůbec většina výstupů tlusťošky) a některé ztrapňovací scény hlavní hrdinky byly téměř nesnesitelné (souboj v proslovech), ale zbytek byl fajn. Takže ve výsledku klasicky povedená apatowovka. Jsem rád, že Kristen Wiig konečně zabodovala v hlavní roli a ne jen jako nějaká přicmrndávačka. ()

sheen

Pohled na svět ženskýma očima, kterým se nic nedaří, pěkný film, jak ze života. Těšil jsem se na ten film dlouho a povedl se. Bylo tam pár pěkných nápadu, pár vtipných scén, pak zase návrat do "realného světa", holčičí problémy, spokojenost. ()

misterz

Nekonzistentná a nevyvážená komédia s nudným a predvídateľným dejom. Ale niektoré gagy boli tak hlúpe, tak šialené a bizarné, až ma to zabavilo, takže nadhodnotím a dávam 4 hviezdy. 70/100 ()

DJ Obelix

Apatowova produkce opět nezklamala. Opět přepálená délka, opět výborně vybraný cast, opět velmi vtipné dialogy a opět bylo pár scén hodně na hraně vkusu. Přesně tak, jak to mám rád. ()

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

29.08.2016

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni