Třicetiletá Annie (Kristen Wiig) má za sebou těžké období, ale život se jí nečekaně obrátí naruby ve chvíli, kdy jí nejlepší kamarádka Lillian (Maya Rudolph) pověří přípravami na její svatbu. Starostí je s tím až nad hlavu, Annie se přesto s odhodláním ujímá skupiny nedočkavých družiček (Rose Byrne, Melissa McCarthy, Wendi McLendon-Covey a Ellie Kemper) a společně se vrhají do svatebních příprav, během kterých ale nic nevychází podle plánu. (Magic Box)

Payushka

Patřím mezi bojovníky proti "filmům pro ženy". Jakmile se nějaká komedie (častěji spíše pseudokomedie) honosí tímto označením, vyhlodá to ve mně maličký předsudek. Sex ve městě je zabijácký seriál i film, podle něhož jsou baby jenom vřeštící fúrie, co umí leda tak nakupovat a chodit na podpatcích. Ženy sobě jsou ale jiné. Možná je to spoluprací s Juddem Apatowem (král nejrůznějších fekálovin jako třeba Superbad), možná jiným pohledem na lidské samice. Nejde sice o žádné veledílo, ale děkuju za ukázku toho, že my holky nejsme jenom Sarah Jessica Parker fňukající nad nedostižným panem Božským. ()

InJo

ŽENY SOBĚ jsou příliš dlouhé, rozvláčné a proto gradují až moc pozvolna. Jejich nadprůměrný scénář by si zasloužil zrealizovat nápaditějším a odvážnějším (odvázanějším) režisérem, jenž by jim dodal říznější a sevřenější filmový tvar. Všechny uvedené výtky však dostatečně kompenzuje báječná Kristen Wiig v hlavní roli. Ta ženská je extra třída, která ten film táhne i ve slabších chvilkách. Je hezká (ale ne prvoplánově), sympatická, vtipná a především její zásluhou funguje většina emocí. I ostatní herci jsou dobří (hlavně "ajťákovský" Chris O'Dowd a Rose Byrne), ale ústřední hvězda téhle výborné romantické komedie je zkrátka neoddiskutovatelná. Filmům o ženách (a pro ženy) se obvykle raději vyhýbám, ale tenhle jsem si užil. Patrně proto, že to není výhradně jen ženská záležitost... ;-) 70 % ()

IQ Tiqe

Trapný ("budu se vdávat" "uaaaaaa!" "nádherný šaty" "jeeee!", přetahování, aby jedna kamarádka ukázala, že je lepší než druhá), nechutný (zvracení z jídla, fekální "humor"... ok, něco z toho dopadlo vtipně "už to leze, už to leze... už to vylezlo" nebo "Jsi v pohodě?" "Právě jsem se vysrala na ulici"), stupidní (prodavačka si v obchodě sama odhání zákazníky stupidníma poznámkama – co je na tom vtipnýho?), snobský. Kirsten Wiig mám celkem rád, ale tady je moc trhlá. Spoustu scén je totálně přehnaných. Rose mám sice rád, ale ta pro změnu hraje mrchu, takže taky nejásám. Od eRkové komedie čekám něco jiného. A rozjuchaný a uslzený americký závěr mě nenadchne. Nějaká pozitiva – jo, tak 3–4 vtipné momenty a pár vtipných rozhovorů jsem zaznamenal, a pak Chris O'Dowd byl správnej striktní polda. # příběh 4 | hudba ? | humor 4 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 3 ()

HoneyBunny

Tak tohle rozhodně není obyčejný chic flick (biják pro baby). Dámy jsou tu už docela otřískané životem, ale stále vtipné, pohotové, šarmantní (když zrovna nemají otravu jídlem!) a mají i něco v hlavě. Je tu hodně vidět, že většina představitelek jsou zkušené komičky, především Kristen Wigg je tu odzbrojující a hláškuje jako o život. A přesto jí věříte celou tu romantickou vložku s irčanským policajtem alias "ajťákem Royem". Pánové se nemají čeho bát, ačkoli se tu vlastně jedná o předsvatební boj družiček, díky (většinou) povedeným vtipům tenhle film rozhodně nemusejí odtrpět vedle svých drahých poloviček. ()

Tsuki

Nejdřív jsem nechápala, jak se tyhle ženy ve filmu tak najednou spojily, a jako banda družiček mi splývaly, pak mi ale došlo, že každá z nich je figurkou sama o sobě, se vší jejich vtipností, která často spadá až do kategorie "mužské" vulgarity. Právě to mi přišlo na filmu zajímavé. Na jednu stranu se film točí okolo citlivého tématu ženského kamarádství a jeho křehkosti a obsahuje inteligentnější formu vtipu, na druhou stranu to vyvažují vulgarity a peprnější či hloupější scénky. Kupodivu to ale skvěle fungovalo dohromady. Hodnotila bych to jako takovou menší "raritu", která dokáže zvláštním způsobem pobavit a zaujmout obě pohlaví. ~(3,8)~ ()

Sinecod

Podle traileru jsem se moc těšila. Kristen Wiig jsem si poprvé všimla až ve Whip it! a od té doby jí vyhledávám. Je sympatická, přirozená a vtipná. Byla velkým pozitivem tohoto filmu. Humor "poblijeme celej záchod a vykakáme se do umyvadla" je příšerný, hnusí se mi a je velmi nevtipný! Vadí mi, že se film držel pouze hlavní linie a vedlejší postavy jsou vlastně naprosto zanedbatelné, přičemž je to velká škoda, protože příběh Beccy a Rity (Ellie Kemper a Wendi McLendon-Covey) je úplně zabitý, useknutý na začátku a pak to vyzní naprosto zbytečně (nehledě na to, že by byl možná zajímavější než hlavní příběh). Hlavní důvod proč sem filmu dala jednu hvězdy je ale Megan (Melissa McCarthy) kterou bych pasovala na nejodpornější filmovou postavu ever. EVER!!! Nikdy Melisse McCarthy neodpustím, že vzala takovou roli, protože mi naprosto a dokonale zničila příjemnou, půvabnou a milou postavu Sookie, kterou ztvárnila v Gilmorových děvčatech. Velké zklamání. Judd Apatow se pro mě stal nejhorším tvůrcem 21.století. ()

Jordan

bratia a sestry, ktorým ešte ostali zbytky súdnosti, uvedomme si, že tento film mal 2 nominácie na oscara - a jeden z nich bol za scenár! za čo?!!! za scenár!!!! ()

Anderton

Prírastok do elitnej spoločnosti aktualizovanej edície 1001 filmov, ktoré musíte vidieť predtým, ako zomriete. Tak som si povedal, že to musím vidieť aj ja. Tie dôvody z časti chápem, z časti nie. Bridesmaids sú už podľa názvu filmom pre ženy, podľa plagátu čistý mainstream a napriek tomu ma zaujali viac, ako ľubovolný diel Sexu v meste, ktorý môže na prvý pohľad pripomínať. Ak scenáristka vie, o čom píše, je nakoniec jedno, či sa jedná o nezávislú psychologickú drámu, alebo o hollywoodsku nenáročnú komédiu. Bridesmaids sú v zobrazení tráum, sebaľútosti a frustrácie opustených tridsiatničok trefné, aj keď vieme, ako to skončí, čím to skončí a kto tam bude spievať. 70%. ()

teutates

Ženský manifest, upozorňuju jen na to, že žádná tzv. "pařba" se nekoná. Annie je taková normální holka až na to, že se jí totálně všechno sere. Opustil ji chlap, zkrachoval podnik, bydlí v pronájmu, a aby toho nebylo málo, její nejlepší kámoška se vdává... a jejda. Snaha o pirátskou kopii je tady značná a to se mi nelíbí Paule, naštěstí to všechno zachrání Kristen Wiig, které to člověk fakt věří. Jinak jsem tak dumal, proč se tu sakra nedostalo víc známých ksichtů, no pak jsem si uvědomil, že těžko by tyhle situace někdo věřil Jenifer anebo Jolie. Mravních ponaučení je tady požehnaně, taktéž "normalních" situací ze světa žen. Každopádně pravdu? Bavil jsem se a vřele doporučuju. 7/10 ()

swamp

Hodně slabý průměr. Apatow pro mě býval zárukou kvality, ale teď by si měl sakra začít rozmýšlet, než se pod něco podepíše - i když chápu, tohle prostě, bohužel, vydělá na paničkách, které se u toho budou popadat za břicho a budou si dělat legraci ze svých nefunkčních manželství. Další z komedií, ve které kdyby chybělo cca půl hodiny, nemusela by se za sebe úplně stydět. Já už zkrátka doufal, že fekální humor je minulostí. Sečteno podtrženo: Wiig je ucházející, možná by bodlo rozvinout dříve (a dokončit) šaškaření s O'Dowdem, Byrne je sexy a správně bitchin' a zbytek party je jen nutné pozlátko. Jo, a nebýt postavy Melissy McCarthy, byl by to pořád průměr, ale zasloužený, takhle nechávám sice hvězdy 3, ale je to spíš 2,5* s tím, že vlastně už ani sám nevím, proč jsem nakonec nedal dvě. Proč? ()

predators

Příjemná komedie v ústřední roli s Kristen Wiig, která je i skoro ve čtyřicítce kus! Ty doplňují další střeštěné kamarádky, které už takovým charismatem neoplývají a zdály se mi trochu protivné. Po příběhové stránce je vše jasné jak facka a tak se romantické duše budou vznášet blahem. Já bych teda bral ty koláčky... 68% ()

eLeR

nebudem tu rozoberať, že to bolo miestami prehnané a tak ... mňa to v danú chvíľu naozaj bavilo :-) ()

klerik

Apatow Production... Lenže tentoraz je samotná téma svadby najmenej zaujímavým prvkom filmu. Bez pár "živočíšnych" scén by som sa zaobišiel, lenže aj vďaka ním si film zapamätáte. Pre mňa bola skvelá predsvadobná zábava VO ŠTVORICI PO OPICI. Dámska jazda je miestami čosi pdobné pre ženské publikum, ale ja som to až tak nezhltol (trochu moc schématické a americké). ZÁSNUBY NA DOBU NEURČITÚ tiež neboli dokonalé, ale prišli mi ako poctivejší film... ()

Chrustyn

Standardní ženská (v hlavních rolích ženy všech tvarů a velikostí) ale oproti "Sexu ve městě" (toho filmového) překvapivě snesitelná záležitost, která je možná až zbytečně utahaná ale poměrně zábavná a zdravotně nezávadná. Chlapy, dá se to přežít. ()

heyda

První polovina nic moc, druhá polovina mi přišla rozhodně lepší, přirozenější i zábavnější. Celkově bych to hodnotil průměrně, protože pár scén je fakt fajn a ajťák Chris O´Down je sympaťák. Jen teda ta nominace za nejlepší scénář mi nějak nejde na rozum. 60% ()

Stanislaus

Ženy sobě jsem zhlédl hlavně proto, že jsem byl překvapen oscarovou nominací Melissy McCarthy coby nejlepší vedlejší herečky (a vedle toho i nominace za scénář). Toto se u dnešních amerických komedií rozhodně nestává, a proto jsem si myslel, že musí jít o něco extra. A výsledek?! Inu, rating R je zde vskutku namístě, protože kdyby nějaké menší dítko vidělo některé scény, tak by se z toho nemuselo vzpamatovat. Mně osobně ostrá slova ve filmu nevadí, takže mi obsah scénáře vůbec nevadil, ale na Oscara (nebo i jen nominaci) to myslím není. Stejně tak Melissa McCarthy - její charakter skvěle funguje, z celého ánsámblu mě nejvíce pobavila (i znechutila), ale prostě nejde o nic extra nadprůměrného. Zkrátka solidní americká komedie a bandě zoufalek, které chystají svatbu, což se neobejde bez nějaké té sebemenší katastrofy. ()

rikitiki odpad!

Fekální humor střídá infantilní sranda, kdy se dospělé ženy chovají jak školačky z ústavu pro retardy: ječí, piští, žárlí, perou se, pošťuchují, bulí... Hrozná legrace. Navíc má snímek zcela nezvládnuté ambice poučovat o tom, jak je důležité mít kamarádky a umět jim odpouštět. Trapárna na entou. Těžkotonážní Melisa McCarthy předvádí i v rámci svého ubohého hereckého rejstříku jednu ze svých nejnechutnějších kreací. SHRNUTÍ: Když se stádo kravek rozhodne zorganizovat superluxusní předraženou svatbu plnou kravin. ()

jonyyy

Dívali jsme se na to s přítelkyní a docela často jsme se u toho smáli. Pár dobrých vtípků tam rozhodně bylo. Problémem ale je vražedná stopáž a to, že každá druhá scéna, která si hraje na vtipnou, je přetáhnuta tak dlouho, že nejen že vtipnost ztratí, ale dostane se až do naprosté trapnosti. 60% ()

AlfaNumerO

Tahle komedie mi sedla jako hrnec na prdel. Nevím, jestli to je tím, že jsem od toho ale opravdu nic neočekával, mým mírným ranním zbytkáčem po večerní kalbě, nebo to je prostě výborná komedie, každopádně hodně dlouho jsem se tak hluboce nezasmál. Ať už fekál scéna či hysterický výstup po předávání dárku patří k tomu nejlepšímu, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Navíc pro mě velice sympatická a zábavná Kristen Wiig. V duchu mě pořád napadalo, jak by tento film vypadal, kdyby totálně zničená Annie Walker vystoupivší z auta (po jejím odvezení milencem) místo toho, aby byla podpořena kamarádkou a dostala se do pohody, jela domu a tam spáchala sebevraždu. Pro mě by to byl film tisíciletí, takhle alespoň výborná komedie. 5*. EDIT: Viděno po delší době a asi tam toho zbytkáče bylo trochu víc. Jdu rozhodně níž, ale zase ne tolik jako je hodnocení zde. 76% ()

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

29.08.2016

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni