Kyle Miller je obchodník s diamanty, který žije v luxusním sídle, má nádhernou manželku Sarah a pubertální dceru Avery. Jednoho dne se vrátí z práce domů a chvíli poté zazvoní u jeho dveří policie, shánějící majitele sídla. Když otevře dveře, do domu vtrhne banda lupičů. Zatímco on je s ženou spoután, jejich dcera si tajně užívá na školním mejdanu, kam utekla přes zákaz rodičů. Čtyřčlenná parta gangsterů se dožaduje otevření trezoru, jinak manžele zavraždí injekcí jedů. Kyleova manželka pozná v jednom z lupičů muže, s nímž měla před časem milostný románek. Celá situace se zkomplikuje v okamžiku, kdy se Avery rozhodne vrátit z večírku a během okamžiku se stává zajatkyní gangu. Když se teroristům podaří Kylea přesvědčit, aby otevřel domácí trezor, v šoku zjišťují, že je úplně prázdný. Situaci se snaží zachránit Avery, která tvrdí, že ví o místě, kde se skrývá velká spousta peněz. (TV Nova)

Šakalík

Absolutně ničím zajímavý thriller, který má sice hvězdné herecké obsazení, ale to je pohříchu asi tak všechno. Zápletka je ohraná, film ničím nepřekvapí a hlavně samotní zloději jsou děsní amatéři, takže není divu, že se z nich Nicolas Cage hned nepodělá. Vlastně to chvílemi vypadá tak, že vystrašení jsou víc ti zloději něž ta famílie, kterou drží jako rukojmí. A tak jediným zpestřením pro usínajícího diváka je Nicole Kidman, která na plátně září jako kometa, jenomže scénář jí nedovolí víc než hlasitě křičet a objímat Cage coby svého manžela. Jinak je film ponuře šedý, bez náznaku napětí či nedej bože nějakého násilí. Tenhle thriller se bude krásně vyjímat ve večerním vysílání některé naší televize, ale jako komerční snímek to bude nejspíš pěkný propadák. ()

LexBarker

Jo,když spolu pánové Cage a Schumi natočili 8MM,tak byli oba ještě ve formě...Jenže kdeže loňské sněhy jsou.Banda retardů spolu s jednou feťačkou přepadne barák jak hrad a vrší jednu chujovinu za druhou.Cage se snaží seč může,Nicole patřičně vyděšeně pobíhá,ale divák zůstává jaksi nad věcí.Mistrům se zkrátka nepodařilo nás patřičně vtáhnout do děje,nějak víc zaujmout,strhnout,jako třeba právě v 8MM,nebo v Schumiho majstrštyku Volném pádu.Ty dvě hvězdy jsou tak akorát. ()

sedm.1

S filmografií Joela Schumachera je to jako na houpačce. Lze v ní nalézt jak mnoho filmových lahůdek, klenotů a celosvětových hitů, tak velkou spoustu neskutečných mizérií, kravin, prostě odpadů. Teror bych ale nezařadil ani do jedné skupiny, ale neoznačil bych ho ani za film průměrný. Pro mě totiž Teror padl rovnou do skupiny filmů zbytečných. Viděl jsem, ok, zítra nevím o čem to bylo, pozítří nevím, že jsem to vůbec viděl. A Alzheimer mě zatím ještě vážně nezačal navštěvovat :). Možná že nejjednodušeji by se tak dalo vtipně komentovat, že Schumacher svým filmem spíše než rodinu Nicolase Cage terorizuje diváka, ale zas až tak drtivě nemohu, takže jinak, jemněji. Největší průšvih je, že Joel Terorem nepředvedl vůbec nic novéno, zajímavého, výrazného, nevšedního. "Obyčejní" zazobanci jsou přepadeni lupiči, kteří jsou samozřejmě "strašně zlí a nekompromisní", ale stejně dostanou na prdel. Jakmile do takovéto ploché a omleté zápletky tvůrci nijak nezabudují ani jednu z vyjmenovaných potřeb, tak to prostě nemůže vůbec nikoho zaujmout a bavit. Navíc překvapivě filmu nepomohlo ani trochu na první pohled hvězdné obsazení. Cage je sice už dávno za zenitem a v těchto bažinatých snímcích se už pohybuje nějaký ten rok, ale účast Nicole Kidman fakt nechápu. Ovšem zase na jejich obranu, nikdo z herců zde ale nemá ani moc co hrát, neboť tolik mdlých a nevýrazných postav v jednom snímku je též až sebevražednou misí bez šance na byť minimální úspěch. A tak za jediný klad mohu snad zmínit jen to, že i přes svou otřepanou zápletku Teror není zas až tak zabijáckou nudou, dokonce se tu objeví i pár momentů napětí, chvílemi to mělo i spád a párkrát jsem byl zvědav, jakým směrem se to bude celé ubírat a jestli nedojde i k nějakému zajímavému zvratu. Nedošlo, ale snaha byla. Takže jak jsem zmiňoval, jako film na jedno skouknutí snesitelné, ale požitek z něho vážně minimální. ()

herr_carter odpad!

No ty krávo !!! Po 15 minutách jsem si byl jistý, že tomuhle veledílu udělím nekompromisně ten nejhnusnější a nejsmradlavější odpad, jaký jenom udělit můžu. U Joela už by se pomalu jeho chráněnci měli zamyslet na možností, uzavřít ho natrvalo do vypolstrované místnosti bez možnosti komunikace s okolím. Po včerejším filmovém zážitku mám z toho neustálého kroucení hlavou totálně zablokovanou krční páteř, aby také ne - sledovat hodinu a půl Nicolasův ubrečený výraz si vyžaduje minimálně půl litru tvrdého alkoholu, ještě když si k tomu člověk připočte vystrašenou, hekající, škaredou starou panu Kidmanovou a partičku zlodějů, jejichž inteligenční kvocient se rovná stádu šimpanzů po celkové obrně. Jsem rád, že jsem se dožil rána !!...............moje hodnocení = 0 z 10. ()

DavidS.

Pro Schumachera režijně nejlepší film od roku 2002, pro Cage herecky od roku 2006, ale jejich silnější chvilku jim kazí scénárista Gajdusek, který nedokáže udržet thillerový námět jednomu domu, vetřelců a rukojmích funkční, napínavý a logický po dobu celých devadesáti minut...Slabší tři hvězdy... ()

xaver

Naprosto primitivní snímek z naprosto primitivním námětem, který se v různých obměnách už totálně zprofanoval. Ubohá slátanina, která degraduje Nicolase Cageho a Nicole Kodmanovou na herce céčkové úrovně, a to se ještě těm céčkovým hercům omlouvám. Co všechno jsou schopny udělat takzvané hvězdy za peníze? Na to se dá reagovat jenom slovy Pana Režiséra. Budu blejt velebnosti. ()

Maark odpad!

To, co tu každý z nich předvádí je vrchol trapnosti... Rád bych dostal ocenění za výkon to dokoukat až dokonce. Nicolas Cage by už konečně měl změnit zaměstnání.... ()

KoRner

Roztiahnuť taký dejovo riedky film "až" na 91 minút je slušný výkon. Z filmu sa mi páčila asi len Nicole, ktorá zahrala jačiacu paničku veľmi dobre, avšak tie nudné a opakujúce flashbacky mi aj tú dosť opozerali. ()

Jane18CZ odpad!

Totální a naprostá hovadina, kde se všechny postavy chovají iracionálně, až na pár světlých vyjímek Nicolase Cage. Každý každému pořád jen vyhrožuje a skutek utek. Takovou slátaninu jsem už dlouho neviděla. A kdyby to zrovna nevysílali v televizi, ani bych se na to nekoukala! Ztráta času. ()

baXter

Začínalo to docela dobře, ale vyklubala se z toho klišoidní blbost. Ani N&N tomu nepomohli, prostě scénář napumpovaný klišém od začátku do konce. ()

Hanys_

Dokázal bych si představit, že by z Trespass mohl být dobrý film - to by ho ale Schumacher musel natočit před 15 lety, kdy byl ještě ve formě a hlavně by si dokázal pořádně ohlídat záporáky, kteří tady byli opravdu k smíchu...4/10 ()

MareT.

Zase tak špatně to nakonec nedopadlo. Důvod, proč plýtvat talentem N. Kidman v takovém filmu, kde prakticky jenom křičí, brečí a háže sebou o zem, mi je záhadný. Důvod, proč N. Cage se účástnil už méně - totižto ztratil soudnost ve výběru projektů a tak by mě nepřekvapilo, kdyby jeho další film bylo gay porno. Nicméně, rozehrát drama s pár herci v jednom domě patří k mým oblíbeným subžánrům a musím podotknout, že jsem se opravdu nenudil. Tvůrcům nevyšlo šokovat určitými překvapeními a vůbec se nesnažili dát tomu trošku více mozku, než bylo třeba. Což je škoda, protože takovýto film na to má. Ale na co se snažit, když vám na plakátu koukají dvě nejznamější tváře Hollywoodu. ()

ondrula

Pozoruhodně slabý film s hvězdným obsazením. Nicolas Cage a Nicole Kidman, moji někdejší oblíbenci, mi poslední léta přinášejí samá zklamání; je vidět, jak se oba snaží, ale je to houby platný. Lupiči jsou zase celou dobu takoví nějací rozpolcení a vůbec nepůsobí jako kdovíjaká hrozba, protože když už asi podesátý jeden z nich popadne Nicol a prohlásí: "Teď už jí ale vážně odprásknu", má člověk chuť se mu vysmát do ksichtu. Zajímavé je, jak moc se toto téma podařilo podělat zvláště tehdy, když film srovnáte třeba s vynikajícím snímkem Panic Room. No a -spoiler- to ohromný množství peněz, který se na závěr vysype ze zdi, působí jako HDP středně velkýho státu a ne jako tržba za nějakej celkem obyčejnej šperk. ()