Kyle Miller je obchodník s diamanty, který žije v luxusním sídle, má nádhernou manželku Sarah a pubertální dceru Avery. Jednoho dne se vrátí z práce domů a chvíli poté zazvoní u jeho dveří policie, shánějící majitele sídla. Když otevře dveře, do domu vtrhne banda lupičů. Zatímco on je s ženou spoután, jejich dcera si tajně užívá na školním mejdanu, kam utekla přes zákaz rodičů. Čtyřčlenná parta gangsterů se dožaduje otevření trezoru, jinak manžele zavraždí injekcí jedů. Kyleova manželka pozná v jednom z lupičů muže, s nímž měla před časem milostný románek. Celá situace se zkomplikuje v okamžiku, kdy se Avery rozhodne vrátit z večírku a během okamžiku se stává zajatkyní gangu. Když se teroristům podaří Kylea přesvědčit, aby otevřel domácí trezor, v šoku zjišťují, že je úplně prázdný. Situaci se snaží zachránit Avery, která tvrdí, že ví o místě, kde se skrývá velká spousta peněz. (TV Nova)

peetriss

Trespass je dalším pokusem Joela Schumachera na poli svižných thrillerů, ale pokud by chtěl zopakovat úspěch své vlastní, žánrově příbuzné, Telefonní budky musel by svůj film obdařit inovaceni, nápadem, kvalitnějším příběhem a především přesným režijním vedením herců - jmenovitě na straně záporáků. Všechny postavy se chovají nelogicky a přihlouple, prakticky všichni herečtí představitelé na straně lupičů hrají otřesně, snad až na ojedinělé světlé chvilky Bena Mendelsohna, otravná feťačka Jordany Spiro mi lezla celý film na nervy. Nicolas Cage a Nicole Kidman předvedli naopak přijatelné výkony a všechny strčila do kapsy Liana Liberato, se kterou mám tu čest podruhé (poprvé v Trustu), a opět říkám, že tato mladá slečna má budoucnost, tedy pokud svůj talent a charisma neutopí ve filmových produktech takové úrovně jako právě Trespass. Rušivé byly i podivné vzpomínkové prostřihy, ale protože si film přesto udržoval jistou úroveň napětí, dávám tři hvězdičky. ()

sona123

Odulý Nicolas Cage, jehož počínání mi doteď není moc jasné. Kidmanová, tentokrát ani ne tak krásná, jak jsme na to zvyklí. Dvojka, která k sobě zdánlivě ladí, ale přesto na mě z ní dýchá chlad a odtažitost. Schumacher přitápí od prvních minut a dělá to dobře, ale v určité chvíli začne být těch zvratů nějak moc a mě pak už přestalo zajímat, kde je pravda a kdo je větší padouch. Kdo koho má rád a kdo ne, kdo se postaví za koho...Na můj vkus zbytečně moc překombinováno a konec, ten je lehce zpackaný, tuctový a béčkový. Přesto příjemný thriller, jakých není nikdy dost. Díky za něj. ()

aLPaC

Nabalzamovaný Cage vypadá naprosto strašně a ne o moc líp hraje. Naštěstí příběh nenudí, i když chování postav není vždy úplně ťip ťop. Joel už by měl jít do důchodu. Typický film pro víkendový odpolední vysílací čas. ()

Illy

Strašná záležitost. na 90ti minutách se neustále prchá, vrací, všichni míří na všechny a kdyby se pozabíjeli navzájem, udělali by nejlíp. Schumacher to zvoral, sorry. ()

KOZEL84

Joel k Nickovi sedá a bůhvíco to dohromady nedá (kdo s tím nepočítá,ví tak leda...).Oni to vlastně mají stejně,akorát Joel není směšný tak často.A takový to byli kdysi šikovní kluci.Společně vytřepali veselý příběh o lupičích s časovou autodestrukcí.Doufám,že jestli budu kdy přepadený,tak někým podobným.Scénárista dáví jeden zvrat(ek) za druhým,nebo aspon' myslím,já už měl pak za zvrat každou druhou větu a tak v celku sympatické obsazení stláčí na úroven' hlavní herecké hvězdy (aháá,on na ty scénáře už tak dobře nevidí) a režiséra.Mendelsohn sám o sobě dobrý,Liberato je překvapivě celkem málo otravná puboška (musím jí to písnout na fbooku) a Nicole tu zanesl nějaký podivný vítr (zlaté bezvětří).No i přesto mi to uteklo,sedlo do nálady a nijak výrazně nesralo.Tak slabší 3 fouknu. ()

ashtangi

Mohl to být skvělý thriller, protože to není špatný film. Vadí tomu jen jedna věc = Nicolas Cage. On je doopravdy strašný herec a tady byl navíc tak slizký. ()

Tred2

Klasicky špatný Schumacher. Cage a Kidman si hrají tak nějak to své, ale určitě jim nesedí styl jakým to je natočené. Záporáci jsou pitomí až práská dveřma a všechny kecy okolo jsou tak akorát navnazující komedii. Kdyby se zvládl Trespass s učitým nadhledem a udělat z toho Béčko jakých ma Cage spoustu, neměl bych asi problém. Ale vzhledem k tomu, jak vážně je to bráno, tak na úroveň Béčka to padá tak nějak nedobrovlně. A tak víceméně jediné, co děla film snesitelným, je přítomnost a vůbec role Liany Liberato, která je skoro o dvě úrovně nad vším ostatním. 40% ()

dawe787

Velice hustý thriller s mým oblíbeným Cagem a po deseti minutách jsem byl rád, že film nepoběží po stejně lajně jako španělská premiéra. Toto zpracování se mi líbilo mnohem více a dostal mě zvrat událostí, které se měnily,tak nečekaně, že byste na to nevsadili zprvu ani kačku. Divím se zdejšímu slabšímu hodnocení a rozhodně to u mě není žádná přidaná hvězda za herce, např. u takového Ghost Rideru jsem dal dvě hvězdy jako by se nechumelilo. ()

Hapretor

Myslel sem, že tenhle žánr je už vyčerpaný. To sem se strefil. Myslel sem, že Niky Klec bude hrát blbě. To sem se nestrefil. Myslel sem, že Nikol Kidman nebude hezká - na svý léta. To sem se zase nestrefil. Myslel sem, že mě bude film nudit. To sem se taky přímo nestrefil. Na uspání dobré. ()

GOREGASM

Ještě před deseti lety by tvůrčí trio Schumacher - Cage - Kidman vyvolalo dráždivé chvění mého filmového libida. Současnost ovšem nastavuje všem, přestože s rozdílně neúprosným verdiktem, nekompromisní zrcadlo, které napovídá o stavu jejich kariér (u Nicole to tak úplně neplatí). Vše začíná již u scénáře, který odebírá Cageově postavě od prvních minut pud sebezáchovy a naopak mu do vínku přisypal nadlidskou dávku stupidity. Ve snaze o originalitu navíc zcela zapomíná na jakékoliv charisma, či důvěryhodnost lupičů. Neproniknutelnou síť nelogičností skrznaskrz příběhem potom odmítám dále jakkoliv komentovat. Schumacherova režie se sice drží v nenudící rovině (nefunkční flasbacky si mohl odpustit), i když mnohdy jen na efekt, a Nicolas s Nicole (druhá nejhezčí mamina pod sluncem) odvádí svůj standart, pořád ale ve vzduchu visí otázka, co vedlo zmíněné hvězdy k natočení tak provařené látky. 40% ()

agassi68

Prekombinovaná vkusu amerického diváka sa podriaďujúca stokrát premletá zo začiatku ešte celkom obstojná a k záveru "i love you" akčná zlodejsko-rodinná akože dráma. Nicolas sa už asi nevyhrabe zo šuflíka milujúceho obetavého tatíka a Nicol aspoň vizuálne má čo ponúknuť. Ostatní v rámci nariadeného scenára tasia zbrane a tetovania. Napriek tomu to radím do priemeru, pretože na tom vidno pozostatky kedysi zručného Schumachera.. ()

MickeyStuma

Co se týče akčnosti a dramatizace, nebylo to zase až tak špatné. Chybí mi tu však větší psychologická sonda všech aktérů příběhu. I mnohé vedlejší dějové momenty, které přímo ovlivní souběh všech událostí, mohli být daleko více rozebrány, když už je o nich řeč. Parta přepadnouc dům jsou viditelně amatéři, jinak by se zachovali úplně jinak. Ale tím je hlavně na vině je však slabý scénář, ze kterého režisér prostě zázraky neudělá. ()

Kingjiri

Další z nekonečné řady sterilních a ničím nevynikajících filmů, ve kterých se objevuje Cage (kde jsou roky jeho slávy) v hlavní roli. Nevim, jestli si tyhle průměrný filmy vybírá záměrně, nebo mu na stůl nepadaj žádný super nabídky. A vypadá to, že Joel Schumacher už má svý nejlepší roky kariéry taky za sebou, velká škoda. Třetí hvězda jde hlavně za stále sexy Nicole Kidman. ()

darkreider

Je to špatné. Nie Cage, nie Kidman, dokonca ani réžia, ten film je proste špatný. Pre mňa nefunkčný celok s postavami, ktoré asi nebudú nikomu sympatické a ich osud bude každému ukradnutý. Prelepené prsty izolačkou sú pekný detail, ktorý potešil, ale taktiež jediný. Všetci pôsobia hlúpo a dívať sa na bandu blbcov nie je moc zábavné, keď sa jedná o smrteľne vážne sa tváriaci film. ()

LyBerion

Já to tušil, nechal jsem se malinko zlákat a je to tu zas Cage to rozjíždí naplno a já ani nevím co mi zabránilo dát odpad(nejspíš jeho skladká ženuška Nicole Kidman). Další ztráta času. ()

figliar

Nicolas má posledné roky na filmy vážne smolu. Herec takéhoto formátu má určite na viac. Nie že by bol tento film vyslovene slabí, teda až na ten koniec, ale nič svetoborné to nie je. A aj Joel Schumacher by si mal určite stúpiť do svedomia. ()

kluzo

Blbější a nelogičtěji se chovající lidi před i za kamerou, aby člověk pohledal. Půl filmu mě to štvalo, druhou půlku už jsem se jen apaticky dodívával. Scénárista je nejspíš něčí milenec, jinak si neumím vysvětlit, že ho pustili do 1. ligy. Tohle už podruhé ani náhodou. ()