Kyle Miller je obchodník s diamanty, který žije v luxusním sídle, má nádhernou manželku Sarah a pubertální dceru Avery. Jednoho dne se vrátí z práce domů a chvíli poté zazvoní u jeho dveří policie, shánějící majitele sídla. Když otevře dveře, do domu vtrhne banda lupičů. Zatímco on je s ženou spoután, jejich dcera si tajně užívá na školním mejdanu, kam utekla přes zákaz rodičů. Čtyřčlenná parta gangsterů se dožaduje otevření trezoru, jinak manžele zavraždí injekcí jedů. Kyleova manželka pozná v jednom z lupičů muže, s nímž měla před časem milostný románek. Celá situace se zkomplikuje v okamžiku, kdy se Avery rozhodne vrátit z večírku a během okamžiku se stává zajatkyní gangu. Když se teroristům podaří Kylea přesvědčit, aby otevřel domácí trezor, v šoku zjišťují, že je úplně prázdný. Situaci se snaží zachránit Avery, která tvrdí, že ví o místě, kde se skrývá velká spousta peněz. (TV Nova)

SOLOM.

Ani vesměs hanebné komentáře mě neodradili od zhlédnutí toho filmu, ale nakonec jim musím dát bohužel zapravdu. Jako celek je to docela jalové a přestože se tu dá narazit na několik slibných momentů, nic extra se z toho nevyklubalo. Karl Gajdusek si zřejmě při psaní scénáře taky něco šňupnul, jenže filmů s podobnou tématikou už existuje tolik, že jeho výtvor mezi nimi doslova vyšumí do ztracena. Čtveřice mentálů kteří vrazí do baráku, by snad i měla úspěch, jen kdyby nebyli zahráni tak zoufale. Jejich nelogické chování a naprosto nezvládnutá situace spíš nejednoho diváka dožene ke škodolibému úšklebku, než aby snad začali soucítit s ubohou rodinou. Ta měla tolik příležitostí k jejich zneškodnění nebo útěku, že jen díky dementnímu scénáři a jejich vlastní tuposti se jim to nepovedlo. Nicole Kidman mi bylo skoro až líto, že se upsala takové blbině, ale asi dostala slušně zaplaceno. U Nicolase Cage jsem si na to v posledních letech už zvykl, takže mě to ani moc nepřekvapilo. Atmosféra až na pár výjimek absolutně nefungovala, po akční i psychologické stránce to rovněž skřípalo jako prase a v tomto případě prostě nemůžu dát ani průměr. ()

Othello

Smrtící finále divoké kariéry Joela Schumachera a držitel rekordu nejrychlejšího stažení filmu z kin všech dob, kdy po 18 dnech a 25 000 vydělaných dolarech (při rozpočtu 25 mega) se rozhodlo, že se zde již nevyplatí ani plýtvat elektřinou do promítačky. V něčem to byla dobrá zpráva, protože Schumacherova tvůrčí únava byla již v neukočírovanosti posledních filmů strašně cítit a navíc se alespoň dokázalo, že ani přítomnost dvou oskarových zasloužilých herců automaticky nenaplní kina, pokud ten zbytek stojí za pendrek. A jakože fakt stojí. Sledovat hodinu a půl naprosto nesvéprávnou bandu mantáků, která není schopna půl hodiny zařídit, aby se dostal Cagův palec na trezorový detektor, ačkoli mají jako rukojmí jeho ženu, je bolest. Impotentní vyhrožování za asistence asi patnáctinásobného hrozivého přebíjení brokovnice přestanete brát vážně po deseti minutách a co máte v home invasion filmu pak dělat? Kochat se interiérem? ()

ARI50

Bohatá rodina má smůlu bohužel, okoukané téma ale zapůsobilo Cage konečně zase něco zahrál ale sice chtělo to větší nářez brutalitu prostě přitlačit tak to zůstalo dost slabé a nevyužité ale v pohodě. ()

becki_tu

Schumacher má evidentně svá nejlepší režisérská léta za sebou. Pro Trespass ale naštěstí sehnal parádní hlavní dvojici, na které celý film stojí a pokud k tomu přičtu napínavou atmosféru (přeci jen je to pořád TEN Schumacher, který dal filmovému světu Telefonní budku nebo Volný pád), dá se tu mluvit o slušné žánrovce, která díky průběžným vysvětlovačkám a jakési závěrečné pointě dokonce dává i trochu smysl. ()

Morholt

Cage to tentokrát nemršil, ale jinak bylo špatně úplně všechno, pokud nepočítám Kidmanovic milfku. Především to byla parta zlodějů, kteří se do jednoho chovali jako kreténi a pokaždé, když jsem si myslel, že hůř bejt nemůže, posunuli svojí zhovadilost o další stupeň. To, že jsou to debilové ještě zdůrazňoval fakt, že se Schumacher po celou dobu prakticky nehnul z místa. Prostě násilníci vletí do baráku a jejich "Řekni kam jsi to schoval!" se v různých obměnách opakuje pořád dokolečka. O nějákém překvapivém zvratu snad nemá ani cenu mluvit. Myslím Schumacher, že už je čas na důchod. 30% ()

Lacike

Rovnako sterilné a debilne prekombinované ako Fordov Firewall alebo Willisov Hostage. Akurát teraz sa strápňuje Cage, ktorý pomaly v tvári vyzerá jak Quasimodo. Schumacher tentokrát sklamal a nepriamu úmeru v jeho filmografii: nízky rozpočet - kvalitný film nenaplnil. Možno preto, že 35 mega na film odohrávajúci sa v jednom dome nie je zase tak málo. Celkovo sa film ako tak raz dá prežiť, lebo ste neustále zvedaví aký ďalší hovadský zvrat si na vás scenárista pripravil. 4/10. ()

st.ranger

Další drama o přepadení domu. Pár zajímavých momentů, ale jinak nic. Žádný mnou očekávaný zvrat se stále nekoná, tak snad jiný film tohoto žánru potěší značnější domyšlívostí scénáristy. ()

Terva

CITÁT - Buď jsi vážně takový pitomec nebo sebevrah......... Tak komu fandit? Sarah (Nicole Kidman) a Kyle (Nicolas Cage) nemají moc šťastné manželství a banda teroristů jsou jen banda tupounů. Chovaj se jak blbečci, hádaj se a nejsou vůbec organizovaní. Těžká volba. Film je ukřičený, uječený a mnohdy i zbytečně sprostý. To je tak vše, co vám snímek může nabídnout, krom dvou hlavních protagonistů, bez kterých by to byla fatální blbost. A ona to je blbost i tak. Naprosto nesmyslné je obalamucení telefonistky v sekuritní ústředně, to je tak průhledné až to bolí. (60 minuta). CITÁT - To už se snad nedalo víc posrat........ ()

Dale

Ak chcete natočiť kvalitný thriller odohrávajúci sa v malom uzavretom priestore, musíte mať solídny scenár, dobrého režiséra, ktorý dokáže navodiť správnu atmosféru a kvalitných hercov, ktorí to potiahnu. Tu je scenár podpriemerný - neoriginálny námet s hlúpymi dialógmi a režisérsky je to odfláknuté - nechce sa mi veriť, že toto natočil režisér Voľného pádu, no on už dokázal, že je veľmi nevyrovnaný režisér. Herci to ale tiež nezachraňujú - Cage je rovnako nevýrazný, ako posledných 15 rokov v každom svojom filme, no aj Nicole mi tu už občas liezla na nervy svojimi hysterickými výstupmi, ktoré neboli vždy opodstatnené. Herci záporných postáv ani nestoja za zmienku. Celkovo fakt bieda, bez atmosféry a bez štipky napätia. ()

JohnCZ

Nečekaně dobrý a výborně zahraný thriller s dynamickou hudbou a postupně se odhalující zápletkou. Cage kupodivu používá i jiný výraz než je u něj normální, Nicole Kidman výborně vřeští a Liana Liberato by už si taky měla střihnout nějakou pořádnou roli, protože je sakra na co koukat a co se hraní týče, tak rovněž není úplně nepoužitelná. Filmy s únosovou tématikou mám rád a i když to nedosahuje kvalit třeba takového Cellularu, musím říci, že jsem spokojen. ()

Padme_Anakin

Sedím sehnutě. Scénárista selhal, sepsal scvrklou slátaninu a sdružení soudruzi spolupracovníci sloučili slepotu se stenózou. Sledování srdnatého strážce, sténající samičky a slaboduchých spratků stálo spoustu sil, sebezapření a stisklou sanici. Servilně slabikuji sezvané sépie. Sláva, setmělo se, stopka. Suma sumárum - souvislé selhání. ()

Hoyt

Začátek nevypadal vůbec špatně ale v půlce se to obrátí k horšímu a konec je velmi slabý. Špatně napsané postavy a každou chvilku nové zvraty dojmu vůbec nepomáhají. Herci jsou celkem slušní jen se divím Nicole Kidman, že se upsala této roli, protože ona má navíc a nabídek nebude mít zrovna málo. Doufám, že si začne už vybírat pořádný role jako v dřívějších letech. ()

hous.enka

Taky jste měli ten pocit, že jste tenhle film už viděli? Tradičně krásná zrzka Kidman neustále objímá svého stárnoucího plešatého muže Cage, a přitom ten mladší je táááák sympatický. Ale v tomhle typu amerických filmů je důraz kladen na tradiční rodinu, takže... Takže tak :) Problémy prodejce diamantů jsou jistě zajímavé, ale vystačí akorát tak na devadesát minut. Což film skvěle splňuje. Akce je ve filmu přítomná, ostatní složky jsou poněkud oslabené (například logika - injekce se záhadně vypařila?). Zatímco na Nicole Kidman se stále pěkně dívá (ty černé šaty jsou naprosto perfektní a něco podobného by se mi do šatníku určitě hodilo), pohled na Nicolase Cage je už... no poněkud nezáživný. Snaží se být hrdinný, nad věcí a zejména uvažovat logicky a chladně (!!). Filmu zkrátka chybí esprit. Škoda, trailer byl tolik lákavý... ()

maddy

Toto vážne nebol remake španielskeho Secuestrados (Kidnapped)? = Dom zbohatlíkov, rodinka s jedným dospievajúcim faganom, nepodarený pokus o lúpež a pár záverečných kvázi „šokujúcich“ odhalení? Povedomé? Kdežto španielsky pokus o tisíc krát omieľaný tuctový thriller odohrávajúci sa prevažne v jednom dome ma skôr iritoval ako bavil, Trespass som napodiv zvládol dopozerať bez nejakej výraznej nechuti. Je to síce stále neuveriteľne predvídateľné klišé s ničím nevynikajúcim scenárom a prvoplánovým prekombinovaným záverom, dokonca chýba čo by len štipka gore, až krútim hlavou, že na to niekto dal v dnešnej dobe peniaze a čo tam robia herci typu Nicole Kidman, Cam Gigandet alebo Nicolas Cage (dobre, ten berie kvôli „údajným finančným problémom“ každú a jednu úlohu), ale povedzme si pravdu, že nebyť spomínaných hercov asi sa o film nikto dobrovoľne nezaujíma. Na druhej strane však po technickej stránke veľmi slušne natočené, na čo je Schumacher expert a celkom rýchlo odsýpajúce vďaka neustálemu dianiu na plátne/obrazovke. Uraziť to na rozdiel od iných podobných filmov ani veľmi neurazí, len ostane pocit úplnej zbytočnosti. Čistý priemer, ale na zabitie jedného večera po náročnom dni celkom postačuje, točia sa aj oveľa väčšie kraviny a keďže som spomínanému Secuestrados dal 2*, tak tu musím ísť aspoň za technickú stránku a celkom odsýpajúcu stopáž o tú hviezdičku vyššie. CELKOVO: 3* ()

MartinezZ

Standardní akční thriller s Cageem. Nijak zajímavé, nic, co by dokázalo zaujmout, snad jen pár ne úplně běžných nápadů, ale to je vše. Zlodějům se akce vymkne z rukou a rodinka následně objevuje své kostlivce v trezoru. Plno postav zbytečných, děj na plátně a konání herců nevěrohodné. Bez jiskry, podle šablony, zřejmě nějaký generátor scénářů. ()