Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

panMartin

4 díly už jsou setsakra pořádná dávka a udržet diváka v napětí, to chce nutnou dávku nápadů. Ty mi ve čtyřce chyběly a přiznám se, obešel bych se bez tohoto dílu. Kam se vytratil ten charakter postaviček, vtip jak pro děti, tak dospělé, potažmo v rámci žánru přijatelný příběh. Jako by autorům došly nápady. Upřímně doufám, že už nikoho nenapadne natočit další díl, protože vzhledem k sestupné kvalitě jednotlivých dílů by to mohla být katastrofa. Bohužel kouzlo prvního dílu už definitivně vyprchalo... ()

sir-dave

Nejsem hlavní cílová skupina, takže prostě průměr. Jednička byla hrozně fajn, za to zbylé tři díly už jen jako průměrná zábava s lehce vyčnívajícím asi třetím dílem. Příběh obyčejný, nějakým těm fórkům jsem se taky moc neposmál, jen občas při nějaké parodické narážce. A Scrat už je klasika... ()

StanislachKo

Už dávno to nie je zábavné, ale oni to furt pravidelne sypú do kín. Všetky tieto nekonečné série (aj s nechutným hranatým madagaskarom) by som už zakázal. Áno, chvíľu to malo svoje neodškriepiteľné čaro, teraz by to chcelo aspoň závan akej takej dôstojnosti a odchod! ()

otík

Na tomto čtvrtém díle nevidím nic špatného. Právě naopak. Příběh je vcelku zdařilý, nuda se zahání sem tam vskutku podařenými vtípky, Sid tady není za tak strašně trapného, více času dostal dokonalý Scratch, animace v pohodě a hudba výborně výpravná. Stále je to spíše pro menší děti, ale to je tato série od začátku. I vzhledem k úchvatným tržbám se tento animák musel povést. Spokojenost. ()

Doudis19

Až příliš křečovitá a nefunkční snaha o v podstatě to samé, jen s odlišnou přírodní událostí a dalším, naprosto tuctových záporákem. Několik situací, hlášek a scének potěší i rozesměje, celkově však převládá zklamání z prvního výrazněji nepovedeného dílu, téhle oblíbené série. ()

filmmovier

Musím říct, že čtyřka Doby ledové zcela nenaplnila má očekávání. Výsledkem jsem ale přesto zklamán nebyl, jako vždy to bylo vtipné, úchvatné a bezvadné. Dle mého názoru je Země v pohybu druhým nejlepším dílem - po dvojce. Staré známé postavy zase nezklamaly, český dabing se opět povedl a já se prostě skvěle bavil. Nejlepší byl samozřejmě zase Scrat, hlavně jeho závěr (úvod už mě moc nepobavil, viděl jsem ho aspoň desetkrát samostatně). Když pominu veverčáka, nejvíce mě bavili noví hrdinové - hlavní záporák, Šmudlinka (tak se jmenoval i náš králík) a hlavně excelentní Sidova babička. Skvělá zábava pro celou rodinu je to rozhodně pořád, na kvalitě to od minulého dílu neztratilo, animace pokrok neudělala, ale k ní samozřejmě nemám výhrady, jen děj byl občas zmatený (a krátký). Hoši z doby ledový mi zase dokázali, že na to prostě pořád baví. S konečným výsledkem jsem spokojen, případné pětce bych se nebránil. Za mě 85%. ()

chelseaman22

Takhle dlouho jsem se u animáku nezasmál. Bohudíky, že ohraná veverka byla substituována svéráznou babčou, jež rozpumpovala snímek na diametrálně odlišnou úroveň, než byla katastrofální trojka. Dějová linka s mamutem a tygrem byla téměř bezchybná. Oproti tomu linka s BROSKVIČKOU byla brutálně neohleduplná k divákovy, potažmo jeho zvukovodům. A Diego se dočkal koitusu. 77% Celosvětový výdělek k 10. 12. 2012: $874,923,632..........29. nejvýdělečnější snímek ()

tatanapope

No,čekala jsem zklamání,přece jenom 4 díl,ale musím říct,že mě celá pohádka velmi příjemně překvapila a bavila mě od začátku.Spousta vtipu i celkem zajímavý děj. Sem tam nějaké klišé,ale budiž,vtipem mi to vynahradili.Velmi povedené ()

Lachtaan

Ke čtyřce, jež nepřekypuje žádnou hodnotnou zápletkou, přistupuju pozitivně hlavně proto, že ji mám spojenou s projekcí na táboře. Přeci jen k filmům, k nimž se váže takový méně tradiční zážitek, se vždy přistupuje mnohem lépe. Bábinka a Scrat zařídli nejúsměvnější scény filmu. ()

Estrecha

Neviděl jsem ani dvojku, ani trojku a říkal jsem si, že už tam snad ani nic vymýšlet nejde. O čem to tedy bude? Dyť jsou tam zároveň mamuti, opice a věřte nevěřte i žirafy... opak je ale pravdou, ten film byl geniální! O příběh nejde. Prostě skvělé hlášky, vtipné momentky a veverka lepší než kdy jindy. Dlouho jsem se tak nezasmál:) DOPORUČUJI ()

st.jim

Absolutně nechápu, co tu máte proti čtvrtému pokračování. Sice to nebyla taková paráda jako Madagascar 3, ale já se bavil náramně. Čtyřhvězdičkový "hotel" si to zaslouží určitě :) ()

ivan_drago

Nudná, nechutnou roztomilostí překypující, výchovná sračka bez špetky humoru i osobitosti... I když nejsem cílová skupina tohoto snímku a leccos bych mu měl odpustit, tak to neudělám... Je to nuda... ()

DivX

Bohužel na tohle už se nadá vymyslet nic nového. Jde o stereotyp. Jediné co baví je veverka a taky má za to 3 body. Zvířata už se chovají jako lidé? Ledová loď? Opičí pirát? Kde je ta krása a jednoduchost prvního dílu? 4/10 ()

Mrkvič

Hm, moc toho ze serie už teda nezůstalo. Když jsem u jedničky měl slzy na krajíčku, tak se to morální poselství dalo ocenit. Tady je seřezáno už jen pro ty nejmenší. Stejně tak D poletování, které často jiný význam nemá. Český dabink ujde, ale žádná sláva to také není. Naštěstí jsem u toho ale neusnul a místy se dalo pousnát lenochodovi, veverce, babičce nebo Sirénám. ()

karlik4801

Čtvrtý díl Doby ledové už není už taková tak rozkošná pohádka. Nemá v sobě takový ten něžný cit, jako měla jednička. Už mi to přijde jako taková tuctovka, která chce zabavit jen děti a ne lidi všeho věku. Mě naštěstí takové animované filmy nevadí, ale ostatní nejspíš ano. Doba ledová 4 je koukatelná. A animace je skvělá. ()

Mr.Husts

O dost lepší než dvojka, o něco horší než trojka, no a jedničce to samozřejmě nesahá ani po paty. Z nádherně dojemného filmu s mnoha morálními poučeními a humorem pro celou rodinu se stala záležitost opravdu už jen pro děti. S tím jsem se ale smířil už ve dvojce a od té doby do Doby Ledové nejdu s tím co dřív. Je to škoda, ale děti se baví, do trapnosti to zatím nespadá a animace je nádherná, takže příjemná podívaná, která snad nikoho neurazí. A musím pochválit casting dabérů, především Peter Dinklage v roli opičáka Gutta neměl chybu, naprosto dokonalý hlas. Závěrečná píseň nazpívaná všemi dabéry a zároveň výtečnými zpěváky a zpěvačkami je parádní :) ()

Dado

Doba ľadová: Zem v pohybe nesklamala až natoľko, ako ďalšie pokračovanie úspešnej animovanej série z roku 2012 v podobe tretieho Madagascaru, no i tak sa zdá, akoby celej sérií dochádzal dych. Ústrednej trojici už dochádza humor a nové postavy (Kiwi, jej priatelia či Sidova stará mama) sú len slabým odvarom skvelého Bucka z predchádzajúceho dielu. Ale aspoňže je tu stále nenahraditeľný Scrat, ktorého hľadanie stratenej Scratlantídy pobavilo minimálne rovnako, ako jeho príhody z predchádzajúcich filmov. (60%) ()

flawi.f

V první řadě chci říct, že zrovna Doba ledová, ač první díl je skvělý, tak v sobě nemá natolik velký potenciál nebo neoplývá kdovíjakou zajímavostí, že by se daly točit další a další díly. V pořadí už čtvrtý díl (!) je toho zářným důkazem. Nemá v sobě nic, co by extra stálo za zmínku, nebo utkvělo v paměti. Je tu sice pár vcelku vtipných momentů a hlášek, akčních scén, potěší i spousta nových postav, ale bohužel to všechno je postaveno na velice slabém scénáři. No a pokud se pouhých 94 minut vleče jak hodina matematiky, tak prostě něco není v pořádku. ()

Ryuuhei

Jelikož mi celá tato série neskutečně přirostla k srdci (začínal jsem na tom jako na jednom z prvních takovýchto animáků vůbec), další díl pro mě byl doslova nutností. Děj je tentokrát opět o kapku šílenější, ale zároveň i předvídatelnější a oproti trojce, ve které byla hromada gagů a referencí na jiná již existující díla, trochu v tomto ohledu bohužel zaostává. I tak, nemyslím si, že byl čtvrtý díl doslova zbytečný, pobavil dostatečně a jsem docela zvědavý, jak si povede další. S celou sérií je to poněkud na houpačce, takže když už byla dvojka a čtyřka slabší, že by pětka opět zazářila? Uvidíme příští rok. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz