Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

dr.fish

V rámci své vrozené hravosti nám Britové servírují v podstatě "romantický cajdák" o vynálezci vibrátoru a jeho životním příběhu. Dozvíme se, jak byl život na konci 19. století lehounký jak peříčko, plný anglického humoru a neukojených žen. Pak přišla Charlotte Dalrymplová, plna feminismu vykřikla, že ženy mají na orgasmus právo, a že vibrátor je základ všeho. No a pak už jen pozitiva a sociální jistoty, dovolená, první dítě, auto...50% je to strašně, strašně laciné. ()

sir-dave

Jak se ta věcička jmenuje? Já tomu říkal péřová prachovka. Netradiční podívaná do historie histerie :) I na zvrhlé téma se dá udělat příjemná romantická komedie aneb jak se na počátku až 3 muži a jeden stroj snaží uspokojovat jednu postarší dámu. Výborné prostředí a herci. ()

tom88

Vcelku šokujúci film, prijateľne pojatý príbeh. Vtipne, milo a s prehľadom natočené aj zahraté. Dieru do sveta film síce nespravil, ale za povšimnutie určite stojí. 70% ()

Prometheus69

Nevim proč jsem v tom viděl mylně komedii. Všeho všudy jsem se zasmál tak 2x .... Za tenhle drobný mistik nejspíš může sám trailer. Který se věru tvářil jako komedie. Výsledkem je však plytká místy dost nudná dramatická záležitost zaměřená na romantiku... možná až moc křečovitě pojaté. Ze špetkou humoru asi tak jako soli do buchty. Šel bych z hvězdičkou i níže. Ale znám i horší... mnohem horší. Nakonec samotná hračka o které to celé je.. mě ani moc nepřekvapila jako spíš dobíjecí jednotka :D Šimrák mě pobavil víc.... Takže pokud od toho čekáte komedii, jak se tady všichni rozplývají... opravdu není nad čím. Navíc je to tak podivně natočený že ve chvíly kdy se zdá že se to konečně začne ubýrat tím správným směrem... je najednou konec. Proces ze zrzkou je už jen vrcholem plytkosti. Opravdu dobré herecké výkony to bohužel nezachrání. Na tak chatrně a levně postaveném scénáři.... se bohužel "stavět" nedá. Tak snad vtip na závěr aspoň jako kompenzaci: Víte co to znamená pro ideální ženu, ideální partner? Když skřížíte vybrátor z bankomatem. :) ()

ladyDOOM

Příjemná podívaná na nedělní večer s uctivou anglickou atmoškou 19. století. Hugh Dancy je tu tak sladkej, že bych ho úplně poťuťala a vše je jak má být. Nic vás sice nepřekvapí, ale rozhodně ani trochu nenudí :) ()

Khumbac

To, že Maggie Gyllenhaal vypadá jako dobro samo, to je bez debat. To že skončí s tím mladým doktůrkem, to mi bylo také jasné. Zvláštní v tom filmu je, že mi to ani nepřišlo že děj se odehrává v 19. století...asi to bylo tím anglickým akcentem. Pocity z filmu mám poměrně nudné pač až poslední věta: "Podívejte kachna" mi trošku úsměvu na rtech vyloudila. Jinak je to pěkně barevné i hudba příjemná. ()

chelseaman22 odpad!

Verbal nasadil na své poměry dost vysokou laťku (to jest * hvězda). Velké očekávání, velký zmar. Popravdě nevím, co bylo ve filmu nejhorší. Celé to bylo o obyčejném prstění dívek, žen a babiček. Nelze uvěřit, že toto se doopravdy stalo. Po intru má nervová soustava přikázala trávicí soustavě dávicí reflexy, jež mne provázely až do proklaté 100 minuty (díky Bohu za krátkou metráž!). Konec (jako u většiny těchto filmů) předem jasný a nezáživný. Na tohle se může dívat jen prostoduchá žena. odpad! Celosvětový výdělek k 12. 12. 2012: $7,954,139 ()

farmnf

Velmi milý film, který má v sobě prvky komedie, historického dokumentu, satyry a sociálního dramatu Anglie r. 1880. Těch linií je mnoho ale nejbližší mi byla tato. Mladý lékář s progresivním sociálním citem čelí dilema zda za velké peníze omasturbovávat anglické paničky, či se vydat cestou vědy a sociálního pochopení. Velmi vtipné je vykreslení Frenologie jako vědy ke které člověk přilne a pak ji opouští s velikým neúspěchem, stejně tak Jako Sovák a Horníček v Písařích. Doporučuji. ()

LiborGondek

Nikdy bych neřekl, že může být práce doktora takhle fyzicky náročná... :-D Je to velmi dobrý film, kde se se krásným způsobem spojuje historie, vtip i romantika. Hodnotím 90% ()

plechulka

Viktoriánská romance o těžkoskech manuálního léčení hysterie aneb jak natočit velmi cudný film o vynálezu elektrického vibrátoru.... ()

Johnny.ARN

Prečo by to nemohol byť pravdivý príbeh?? Veď aj vibrátor musel niekto vymyslieť. Historický film, so sympatickými hercami, trefnou Gyllenhaal, skvelými scénkami a jednoduchým, úsmevným dejom. Hystéria bez zbytočnej hystérie. 3 z 5 ()

Lachtaan

Takový ten lidsky milý film, od kterého předem moc nečekáte a ve finále ani příliš nedostanete, stejně si jej ale celý užijete s pocitem správné výplně poklidného pátečního večera. Maggie Gyllenhaal kouzelná. [viděno na Netflixu 5.11.2021] ()

LittleJohnny

Na tento film jsem se podíval čistě ze zvědavosti, jak to všechno začínalo. Odpovědi jsem dostal a jako bonus jsem se také náramně pobavil. Bohužel se obávám, že né každému se bude tento sníměk líbit, kvůli svému obsahu... ()

noriaki

Lehká a hravá komedie, která se nezatěžuje s přílišnou doslovností či hloubkou a díky tomu působí až příliš jednoduše a lacině. Trochu mi připomněla životopisný film Kinsey, pojednávající o příbuzném tématu. Po formální stránce jsou oba snímky odlišné. Každý z nich reprezentuje jednu cestu ve vyprávění dějepisného příběhu. Kinsey klade důraz na fakta, přesnost a rozebírá psychologii situace. Hysteria vzala dějepisnou událost a použila ji jako kulisu pro svůj vlastní děj. Výpovědní hodnota tedy zdánlivě není bůh ví jaká, ale vcelku rozumně se dá tvrdit, že zvolený postup historickou přesnost nevylučuje, film pouze vypadá méně seriózně. ()

elanius

(64/2012, BluRay720p) / Milé, vtipné, natočené s radosťou. Námet perfektný, herci tak isto. Len škoda, že som mal pocit, že film je trochu nedorobený. Celé to mohlo byť trošku dlhšie a aj s nejakou ešte zaujímavejšou zápletkou sa pohrať dalo. Každopádne pozrieť si to odporúčam, film s takouto tematikou a z tej doby rozhodne vidieť treba :). (7/10) ()

Cushing

Pěkné téma, popkultura a pophistorie má před sebou pořád filmové horizonty otevřené. Škoda, že do jednoho filmu (opět) scénář zkoušel nacpat mnohá témata další (a historii si zkroutil podle svých diskutabilních potřeb, jako by léčil hysterii). Ani střih nebyl kdovíjaký, tempo skomíralo, a když se nad tím zamyslíme, ani casting nezářil (M.G. skoro neměla co hrát, kromě pěkného anglického přízvuku; až jsem ji za tu agitku a roli určenou mladší ženě litoval). Poučné dílko? Ano. Pro školy však přece jen ne. ()