Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

CampaHD

70% príjemné svieže, neštandardné tematické a castingovo dobre obsadené. Na nedeľu poobede lebo je to stále slušné a zo života. ()

TomAbrt

Oh my God !! Velmi inteligentní a vtipná romantická komedie u které jsem se tak dlouho nenasmál. Zábavné a propracované postavy, správně kousavý a suchý britský humor, nelze více než doporučit a zajisté se i při tomto snímku něčemu stále můžete přiučit, protože hlavní myšlenka filmu je i přeš viktoriánskoou Anglii nadčasová. Nepodceňujme ženy a nesvádějme vše jen na hysterismus pánové a pokud nepomůže hebký dotek, aplikujeme čokoládu či víno při klidném večeru třeba i o tohoto filmu. ()

Jirkacek

Vrtěti ženou se mi tak moc líbilo, že jsem se s ní vrtěl hned dvakrát v odstupu několika let a v obou případech jsem byl nadšený. Ne vážně, vůbec to nebyl špatný film a tak si to dvojí podívání určitě zasloužil. Navíc se v něm jednalo o naprosto originální téma, které se běžně objevuje spíše ve filmech pro dospělé, kde hrají nahatí herci, které nikdo vlastním jménem nezná. Vše začalo ve viktoriánské Anglii v 19. století, kdy lidé věřili, že ženy trpívají nemocí zvanou Hysterie, což se projevovalo špatnou náladou, smutkem a depresemi. Pro léčbu si ty bohatší chodily k doktorovi, který jim naolejovanou rukou provedl masáž vagíny a pokud dosáhli orgasmu, považovala se léčba za úspěšnou. No nedivte se, já se taky divil, ale na druhou stranu, když tehdy studovaní doktoři v nemocnicích ještě nevěřili že existují mikroby a ordinovalo podle středověkých postupů, tak proti tomu je uspokojování neukojených žen procházkou zahradou plnou růžových květů. A že se to těm paničkám líbilo, tak tomu se zase nedivím vůbec, ale chudák byl už tak unavený a těch ženských bylo čím dál více, že si Doktor Dalrympley v podání Jonathana Pryce dal inzerát. Ozval se mu propuštěný pokrokový mladý doktor Mortimer Granville, kterého si zahrál Hugh Dancy a byl okamžitě přijat. Ze začátku mu nová práce šla tak dobře od jedné ruky, že jej starý doktor chtěl ustanovit svým společníkem a poté jej zasnoubit se svou mladší dcerou v podání Felicity Jones. Jenže zanedlouho se ruka sympatického doktůrka unavila a začali si na něj stěžovat pacientky, takže byl propuštěn. K jeho štěstí bydlel s kamarádem vynálezcem, kterého si zahrál Rupert Everett a ten z vibrační prachovky udělal masážní strojek pro ženy, čili vibrátor. Rázem se vše spravilo a z obou kamarádů se stali boháči díky prodaným licencím na vibrátory do celé Anglie. Tímto bych uzavřel tu pikantnější rovinu filmu, který tak nechutně okomentoval jistý pan, jehož výkřiky bývají v popředí, bo má hodně bodů. Zřejmě si vůbec nevšiml, že ve filmu nešlo jen o sex a vibrace, ale že v něm šlo i o nastínění tehdejšího postavení žen. Ty neměli právo na vzdělání a ani nemohli hlasovat, pouze pobývali v domácnosti, o jejíž chod se starali se služebnými i bez nich. Za práva žen a chudých lidí ve filmu bojoval druhá, starší dcera Charlotte v podání Maggie Gyllenhaal, která všechny své peníze dala do útulku pro chudé, kde se starala o děti i dospělé. Tato feministka si nakonec získala srdce mladého doktora a film takto i skončil. Když obě roviny spojím dohromady, jednalo se o milý až romantický snímek, pojatý s jistou nadsázkou v němž nechyběl humor i poučení - jen ho vidět, že ? Rozhodně jsem nebyl zklamán, navíc tu dobu 19. století miluji, i když život obyčejných lidí byl velmi těžký. Jen jsem nepochopil, proč byl u nás název přeložen tak nesmyslně, myslím že Hysteria by vše vystihovala daleko lépe. Suma sumárum, snímek Vrtěti ženou ode mne získává tři vrtící hvězdičky ***. ()

Nereida18

Film je klasická slaďárna. Nepotřebujeme zde žádnou čokoládu, extravagantní plesy a róby, či dokonce velkou lásku na první pohled. Zde nám postačil jeden doktor, sufražetka a vibrátor. Zní to komicky. Bohužel je tomu tak. Film je točen opravdu v jemném Dickensově stylu (dvojsmysl - jak já to dělám). Krásné vyobrazení viktoriánské Anglie a jejího sociálního života. ---- Hlavní hrdina je mladý nekňuba doktor, který se chce uplatnit jako gynekolog. Nicméně nejsme v 21. století. Zde se neřeší mykózy a tak dále, ale ženská hysterie. De facto zde ženu uspokojí. Zadarmo. Není se tedy čemu divit, když mu začne odumírat ruka včetně celého zápěstí. Tak si tedy říká: "Jak ženu uspokojit, aniž bych přišel o ruku a samozřejmě o praxi u váženého lékaře, jehož dceru si mám brát (která mě ale vlastně vůbec nemiluje.... a vlastně ani já)?" Tak se poradí se svým kamarádem a vynaleznou .... Vibrátor fungující díky parnímu stroji. ----- Toto mě rozsekalo snad nejvíce. ------ Co se týče hlavní protagonistky... Nemohu si pomoci, ale tady to ... sufražetky sem, sufražetky tam... mi leze krkem. Nicméně herečka je sympatická a svou roli zahrála dobře. ---- Co však nepochopím, je konec. Nevšimla jsem si, že by během filmu bylo tlačeno na vznik vztahu mezi doktůrkem a hlavní rebelkou. Tudíž jsem byla mírně zmatená koncem. Na to, jak to byla velká slaďárna, konec bída. ---- Takže ve výsledku fajn film. Plus nesmím zapomenout na tu milou, ryšavou, vtipnou prostitutku. ()

Sejkorka

Poučné, romantické, komediální. Na pozadí skutečný příběh o vynálezu vibrátoru. Trochu předvídatelný konec, hlavně to, že Mortimer si vybere Charlottu místo její sestry. A že se bude věnovat normální medicíně, namísto léčby hysterie. ()

McGuffin

Jak se začalo Vrtěti ženou a skončila Hysteria, protože vynalezli vibrátor. Zavedený lékař s dychtivou dámskou klientelou, dvě sličné dcery, mladý práci hledající lékař, marnotratný kamarád s elektrickým péřovým vějířem, Londýn kdysi dávno, kdy některé ženy přestávaly být pouhou manželkou a jiné chtěly mít konečně pořádného manžela. A zrzavá bývalá šlapka coby rozjařený pokusný králík. Původní příběh Howard Gensler, scénář Jonah Lisa Dyer a Stephen Dyer, a to je vše. P.S. Jen stručná zpráva o příběhu, který už si sestavíte sami, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

sun.eagle

Nejvtipnější byla exlehká děva zvaná lízátko, jinak to bylo zoufale nudné. Maggie mi prostě nikdy neseděla, a spíš si odnáším politování nad těžkým údělem dokrorů léčící "hysterii" ()

peproch

Lehká sociálně romantická komedie zasvěcující do reálíí počátku 20.stol. Dvě témata - ženský orgasmus a sociální nespravedlnost. Dvě dcery, dvě potenciální manželky, představují Mortimerovi alternativy, mezi nimiž se rozhoduje. Ale nehledejme žádný dramatický oblouk, nalezněme spíše vtip, jazykovou hru, lehký humor na lehtivé téma. Jednu otázku film otevírá, ale diky humoru ji vlastně neklade: může ženský orgasmus zaslepit? Může žena hledající potěšení zapomenout na své povinnosti, může krutopřísně soudit ne tak blahobitné (bité blahem)? ()