Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Ben Nevis

Vkusně pojatý příběh o tom, že i ženy potřebují upustit páru. Je to nenáročná podívaná a nic na tom nemění drcnutí do závažných témat, jako je chudoba, ženská práva a vědecké tmářství. I romantická linka je směřovaná tak, aby se zamlouvala současné populaci. Věřím, že v reálu by to dopadlo jinak. ()

Olík

Vrtěti ženou aneb jak progresivní doktůrek uspokojil chtíč poloviny viktoriánské Anglie a získal srdce dobrosrdečné feministky. Skloubit cudnou romantiku se story o vzniku vibrátoru, to vše na pozadí puritánské Anglie devatenáctého století a ještě neztratit na divácké atraktivitě…..tak to je myslím hozená rukavice. ()

Luk Skywalker

Příběh o tom, jak se z pokrokového lékaře stal spolutvůrce vibrátoru a pohled na jeho romantický život. Kdyby bylo víc takových romantických filmů, tak by mi jejich sledování nevadilo (chce to jen dělat to netradičně a nestavět příběh jen na té lásce). Film je velice vkusně natočen na to o čem je celý film, dále je i vtipný a dále situace, kdy ženy chodily regulérně k doktorovi, aby dosáhly orgasmu nutí k pousmání, ale taková byla doba. ()

hazaba

Bylo to vtipné, přes lechtivé téma to nebylo trapné, příjemné výkony herců, obzvlášť Maggie Gyllenhaal, ale v paměti to příliš nezůstane. ()

brumbrum

Slabeeeee!.. Koho zaujima vznik vybratora a chce pozerat, ako sa frustrovane zenske nechaju hodinu vnutri masirovat hodinu, az su z toho namakko, nech sa paci, milsiu debilinu s tymto nametom tazko najst :-). Kedze je tazke natocit zmysluplny jeden-a-pol hodinovy film o zenskom orgazme a zrode vybratora, davam za snahu 1*. Desna nuda, ziadna pointa, obcas usmevne. ()

merigieren

spíš takový vyprávění o jednom bojovníkovi za novinky v medicíně, člověka za vodou co si rád hraje s elektřinou a jedné krásky starající se o chudé. To všechno se propojí v ordinaci jednoho staříka léčícího dámy -) docela mě to bavilo... ()

johnywalker

Velice příjemný a nevtíravě pojatý film, který rozesměje i poučí. Sympaťáci na každém rohu, nečekané vtípky a rychle se odvíjející příběh zajišťují suprovou podívanou! Vřele doporučuji!! ()

anatheman

Slabší 4*. Ačkoliv příběh vypráví o počátcích jednoho věčně roztřeseného ženského kamaráda, nehodlal bych tento film nazývat nějakou falešnou a vlezlou ptákovinou. Jedná se o vcelku přívětivou jednohubku, která vám sice bránici brutálně nerozvibruje, zato vám však po celou dobu jejího sledování kouzlí na tvář onen krásný a infantilní úsměv. Také mi často připadalo, že se Histeria vysmívá prakticky všem viktoriánským stereotypům a typickým britským klišé (spojených především s jejich konzervatismem). Milostný kosočtverec tu prakticky není (ačkoliv začátek filmu k tomu přímo vybízí) a veškeré vztahové změny procházejí přirozenou cestou a v klídku. Herci nezklamali. Potěšila přítomnost Nejvyššího vrabčáka z Trůnů (J. Pryce). Na Dancyho, kterého mám spíše zafixovaného s Hannibalem, jsem si musel trošku zvykat, ale jakmile najedete na poetiku filmu, přijde vám naprosto v pohodě. A u M. Gyllenhaal oceňuji, že byla schopná zahrát feministku, co by nebyla na pěst. Tady bych to ukončil, nechtěl bych totiž vyprstit klávesnici (zdravím doktora M. Granvilleho z filmu). ()

Gabretta

Svižná, vtipná a poučná komedie lehce narušující tradiční obraz prudérní společnosti 19. století. "Hysterie" je totiž metla naší doby, tak by člověk měl vědět, jak proti ní účinně bojovat...!;o) Jo a během aplikování léčby - jen tak mezi námi: "Vokalizace. To je normální. - Hyjé, hyjé! Vzhůru a hop!" ()

matous4

Po shlédnutí traileru působil film lehce jako moderní sprostá komedie, ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen skvělým pozadím staré Anglie a nakonec i celým příběhem, který působil velmi chytře a mile. Dokonce bych, i přes poměrně velký počet orgasmů, film doporučil klidně i rodinám s většími dětmi, které si ho bezesporu velmi užijí a děti se snad i něco přiučí :). A na scénu kdy si doktor Mortimer chladí svou zmoženou ruku v ledové vodě budu ještě dlouho vzpomínat. ()

Charlie84

Docela chytrá oodechovka s jedním smrtícím momentem, který si u mne vyžádal resuscitaci (medvěd). Jenže jen jedním. Rozumím, že to nemělo být o třeskuté zábavě, ale pohodovém pokoukání, jenže na můj vkus až příliš pohodové, tak nějak funkčně plynoucí, nicméně na film o vzniku vibrátoru povážlivě tuctové. ()

shereen

neškodný, pitomoučký film. 2 hvězdičky plus jedna za Maggie, už tradičně ukecanou, bojující za lidká práva a sexuálně revoltující. Umíte si ji mimochodem někdo představit v jiné roli? ()

Kaucuk

P-P-P-P-Proč??? Proč musel být tak originální a zábavný film se skvělym Rupertem Everettem ve vedlejší roličce zabitý tím nejklišoidnějším závěrem ze všech. Grrr! Rád bych dal 4, ale za ten závěr, který byl od půlky filmu naprosto předvídatelný a nezajímavý dávám ne. Ale jinak se zasmějete docela hojně. ()

jsemzuzu

Dokonalý film :) feministická Maggie, první vibrátor a plno neukojených žen :D vtipné, ale ne vulgární, romantické, ale ne s patosem :) historické, ale ne nudné... moc nadšená jsem... :) ()

Jeand´Boa

Již dlouho jsem neviděl něco tak hravého, sympatického a s inteligentním a přirozeným humorem...komedie za poslední dobu jedna z nejlepších...;) ()

chrispe

Pochybuju, že kdybych seděla jinde než v kině, tak že bych tomu filmu věnovala tolik pozornosti. Místy byl pro mě totiž dost prázdný. Takže mírné zklámání, ale zase žádná katastrofa. Období i prostředí filmu mi moc vyhovovalo, i poklidná atmosféra... ale to je tak vše. Jednou a dost, děkuji. :) ()